Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9100 jako faxmodem přes PC

kmozis_ce4you (117)|2.8.2006 10:28
Předem se omlouvám, vyhledávání jsem zkoušel, ale nejsem si jist, jestli jsem něco nepřehlédl. Lze použít Qtek 9100 jako faxmodem pro posílání faxů z PC? Tuším, že bratrovo prehistorické MDA to umí. V případě, že ano, je možné i pomocí Bluetooth stacku od Microsoftu? Mám ale takové divné tušení, že to přes BT nepůjde, protože na firemním noťasu mám BT se stackem od Widcommu a ten mi Fax service na Variu neukazuje. Jde to alespoň přes kabel?
Surgical (2364)|2.8.2006 10:32
Nejde to.

Modem od Varia ti na AT command FCLASS=? odpovi COMMAND NOT SUPPORTED

To neznamena nic vic nic min, nez ze to neni faxmodem, ale modem a faxovat neumi v zadne tride pripojeni.

Ovladace ve WM2003 a WM2003SE funkci faxu podporuji, obecne se jedna o chybejici funkcionalitu ve WM5.x
kmozis_ce4you (117)|2.8.2006 10:36
To je tedy zklamání, od zařízení tohoto typu bych to očekával (i když tedy můj minulý Sony Ericsson P910i na tom byl stejně). Nevíte, jak je na tom TyTn? (i když podle té poslední věty to vypadá, že asi stejně, protože operační systém zůstává WM5.0)
Surgical (2364)|2.8.2006 10:48
Ruku na srdce....fax jeste obcas potrebny je (kdyz druha strana nezna pojem e-mail), ale ustupuje do pozadi vyuzivanosti a zadanosti stejne jako telegramy (kterazto sluzba uz je treba v Nemecku i jinych zemich zrusena zcela a u nas zajiste brzy taky), budoucnost faxu nepatri, stejne jako pulsnimu vytaceni...
kmozis_ce4you (117)|2.8.2006 11:08
To máš sice pravdu, ale když máš za partnera maďarskou firmu, která požaduje avizovat odvozy zboží jak na ústředí v Budapešti (možno mailem, lépe ale faxe), tak přímo na provoz. Tam se to sice mailem dá poslat taky, ale je to dost riskantní, protože pak se Ti stane něco podobného, jako mě dnes ráno, že sotva se mi zapnul mobil měl jse telefon od přepravce, že jim od 6 hodin od rána stojí ve fabrice auto a že ho odmítají naplnit, protože od nás žádné avízo nemají a ať jim ho tam nafaxuji...
A vůbec, v minulém zaměstnání jsem vyřizoval 99 % korespondence mailem a zbytek si obtelefonoval, teď si 50 % obtelefonuju, 40 % musím vyřídit faxem a jenom zhruba 10 % se dá vyřídit mailem. Taky mě to zaskočilo, ale je to bohužel tak.
Surgical (2364)|2.8.2006 11:31
Njn...