Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 64 z 64

Téma: zobrazení aktuální rychlosti v levém menu

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Pokud jede vozidlo ustálenou rychlostí, je podle mě měření rychlosti pomocí GPS opravdu přesnější. U vozidel přesnost kolísá dle značky. U škodovky mě dělal rozdíl 10%, momentálně u peugeotu trochu méně. Tachometr ukazuje vždy méně. Jde tu totiž o mechanický převod z kol a už jenom zvolený typ a opotřebení pneu asi způsobuje počáteční nepřesnosti.
    Pokud ale člověk například před obcí prudce zpomaluje, chvíli GPS trvá, než se chytne.
    Možná by jsi měl napsat, v jakém režimu jsi jel, kolik ti ukazovala GPS, kolik tachometr....
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Išiel som samozrejme ustálenou rýchlosťou. Je jasné, že mu chvíľu trvá, kým registruje zmenu rýchlosti. Mne to ale ukazuje menej ako tachometer. ( Renault)

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Omlouvám se!!! :dead: Tachometr, (aspoň co zatím vím) ukazuje více než je skutečná rychlost. Tím je daná reserva pro případné měření. Popletl jsem to.ops:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Baharis
    Tachometr, (aspoň co zatím vím) ukazuje více než je skutečná rychlost. Tím je daná reserva pro případné měření. Popletl jsem to.ops:
    Nic si z toho nedělejte, přesně tohle se stalo i povolanějším (vzpomínáte všichni na ministra Šimonovského? )

Jinak k tématu rychlosti, už jsem to psal někde u vlákna ke své utilitě GPSAuto, ale teď to nemůžu najít, tady je mé měření z té doby:

- na starší Hondě Civic (6. generace, 1.4i 66 kW, 14" kola s maximálním rozměrem podle techničáku a nové pneu, možná proto ta přesnost) ukazuje tacho velmi přesně až do cca 60 km/h, potom už proměřuje (skutečná rychlost je nižší než ta ukazovaná na tachometru), konkrétně:

tacho 90 km/h - skutečnost 88 km/h
    tacho 130 km/h - skutečnost 126 km/h

- na Octavii (combi 1.9 TDi 66 kW, 16" kola) poměřuje tachometr už od 50 km/h

tacho 50 km/h - skutečnost 47 km/h
    tacho 90 km/h - skutečnost 85 km/h
    tacho 130 km/h - skutečnost 124 km/h

- na novější Hondě Civic (7. generace, 1.6 VTEC 81 kW, 15" kola (v techničáku mám ještě povolená 16"))

tacho 50 km/h - skutečnost 48 km/h
    tacho 90 km/h - skutečnost 85 km/h
    tacho 130 km/h - skutečnost 121 km/h

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. Zobrazení voleb menu.......
    Od JackalJackal_ce4you v sekci Touch Diamond2
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 07-07-2009, 21:36
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-06-2007, 15:07