Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uchycení MDA+GPS na řidítka

Jonage (22)|1.8.2006 17:56
Předem se omlouvám že vitvářím nový topic, když už tu něco podobného je, ale z důvodu přehlednosti vytvářím topic nový.

Chci si pořídit bluetooth GPS modul k MDA Compact a používat GPS při cykloturistice, proto taky zjišťuji způsob uchycení MDA na řidítka. Hledám ale co nejlevnější variantu, protože dávat do úchytu 1000,- se mi nechce... Tady je pár možností které sem našel:

1. Pouzdro Krusell + Držák na kolo multidapt:
Tohle na můj vkus moc drahá možnost, ale zdá se mi docela bezpečná. Cena pouzdra na většinu pda je 717Kč s DPH a držák stojí 289Kč s DPH. Držák na kolo Krusell

2. Univerzální držák do auta + vlastnoruční přichycení na řidítka:
Zas přesně nevim jakej mám pro MDA Compact koupit držák, aby pasoval. Bojim se že když koupim univerzální pro PDA, na MDAC bude moc velkej. Univerzální držák do auta

Nemoch by mě poradit nějakej majitel PDAčka přidělanýho na kole? Taky by mě zajímalo, jak je to s tim modulem. Jestli musí vidět na oblohu, nebo jestli může bejt při navigování schovanej třeba v batohu, nebo v brašně na kole?
atomion (1159)|1.8.2006 18:47
Tak V Sunnysoftu nebo AHmobile sezenete myslim drzak do auta primo na compacta. A myslim, ze pridelat ho zvladne I prumerny kutil. ;)
GPS na oblohu optavdu videt nemusi!! :D Prijimac muzete mit klidne v batohu!!
Surgical (2364)|1.8.2006 18:51
Ale nesmi byt zabaleny ve staniolu od cokolady....
atomion (1159)|1.8.2006 19:07
[QUOTE="Surgical"]Ale nesmi byt zabaleny ve staniolu od cokolady....[/QUOTE]
:D Docela vtipny ale chtel bych videt cloceka co to udela.. :D To je jako kdybyste rekl ze si musi GPS zapnout..
Surgical (2364)|1.8.2006 19:30
Neveril bys, co lide obcas udelaji, kor kdyz jim napises, ze muzou prijimac mit zabalenej v kletru....
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 19:35
Podle mého názoruje je pro případ pádu nebo zachycení větví apod. lepší mít PDA schované v batohu. Stejně při jízdě na kole v terénu se na displej nemůžeš moc koukat.
Ovšem pokud je to vyžadováno, tak bych asi volil tento.
dort (1212)|1.8.2006 19:43
pokud nejezdíš silnici, tak se obávám, že PDA dostane patřičně na "prdel" neb množství otřesů mu asi nebude dělat moc dobře :no:

jinak praktikuji to tak jak píše Zdeněk s tím rozdílem že PDA je v kapse, která je pověšena na rámu, přeci tam se mu zatím nic nestalo, ale mít ho na zádech v batohu ( camelu ) byl už párkrát na kousky, nějak v poslední době rád "létám" :mad:
MilanSu (823)|1.8.2006 19:52
Ja mam sice pouzdro Krussel a drzak na riditka, ale stejne vozim PDA v kapsicce na ramu, protoze kdyz mne zajima kudy, tak si zastavim a vyndam PDA a mrknu se. Nikdy nechvatam tak, aby mne ta minuta zdrzeni vadila. A jak psano drive, bylo by mo ho (Varia) asi lito, jednak ty otresy a pri jizde mimo silnici mnohde i pomerne dost prachu (coz je myslim jeste horsi). V kapsicce vozim i BT sluchatko a kdyz nekdo vola tak za jizy nasadim a volam (pokud neni zrovna nejaky moc narocny teren, to si radsi zastavim - pokud to jde :))
Zdenek Malinsky (9781)|11.8.2006 10:24
A co třeba toto? 1 a 2
z00m (23)|12.8.2006 11:36
co se tyce mountain bikingu tak je podle me nejoptimalnejsi mit PDA+GPS v batohu, a v usich mit sluchatka od PDA, abyste slyseli kam mate jet, navigacni softwary prece uz i mluvi :D ... nejoptimalnejsi, sam praktikuju a sem s tim spokojen :)
superkojot (111)|13.8.2006 22:13
Jaký používáš soft? Neexistuje něco, co nějak zvukově upozorňuje na odchylku od určeného směru?
landys_ce4you (119)|17.8.2006 07:46
Já mám objednaný tento držák a vyndavám k němu standardní kolébku Yakumo z auta.
A napájení? Na to jsem koupil akumulátor z Jablotronu a na něj přisponkoval klasickou cigaretovou autozásuvku a chci táhnout kabel z řidítek do brašničky v rámu. Napájecí kabely do auta mám, dokonce i k mobilu atd. a tak je nemusím předělávat či ničit...
Možností je spousta, třeba i brašna na řidítka, profi bastl, atd. Držák Krusell na PDA v pouzdře se mi moc nelíbí, i když zase míň rázů...
Já viděl v Bedřichově taky hezký řešení - Yakumo v univerzálním držáku, vystlaném pěnovkou a k tomu akupack na 4 tužkovky!