Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: PocketPC ako Internet telefon.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Včera som skúšal taký bezplatný hovor do Madarska cez môj Loox-N520, Keďže mám učet v Voipcheap.com, u ktorého je dosť lacné volať cez internet do zahraničia (Som na Slovensku), Hľadal som taký Softphone na PPC a narazil som na SJphone od SJlabs, Ten je zadarmo pre PPC s jedným obmedzením, že neplatená verzia nepodporuje Kodex G729.....8kbit. Takže z PPC s WIFI spojenie by sme mohli používať ako normalný SIP Phone. V súčasnosti asi iba SJphone je softphone pre PPC, Okrem Skype, Ale Skype je drahé, Nedovolí volať zadarmo do pevných sietí vo viacerých europských krajinách a ne podporuje iný operator ako Skype. V dnesnej dobe VOIP operator je dosť veľa, treba spraviť nejaký úcet a s tým SJphone pohoda telefonujeme cez internet.)
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

Pokud jsem to správně pochopil provozuješ VoipCheap na pocketpc přes tento program. Ale jak to nastavit já tam mám jen profily (PC to PC H.323; PC to PC SIP)
    Prosím o radu jak zprovoznit VoipCheap nebo jiný freeVoipPhone.

Našel jsem na http://www.voipcheap.com/en/sip.html adresy, ale nedaří se mi to rozchodit.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

i já tam mám pouze tyto dvě možnosti. Poradíš co s tim?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Treba tvoriť nový profile pre voipcheap. Menu-Options-Profiles-New

1. Profile name: Ľubovolné meno
    2. File name: Meno súbor nastavenia, Stačí potom kopirovať na iný PPC alebo zalohovať pre ten Profile
    3. Profile type: Calls through SIP Proxy
    4. Proxy domain: sip.voipcheap.com
    5. User domain: sip.voipcheap.com
    6. STUN: stun.voipcheap.com

Teraz máme profile Voipcheap.com, Nato kliknuť a vybrať Use, V stlpci STATUS ukaže IN USE

Ešte Treba kliknuť na Tlačitko Initialize a zadať Use name a password pre voipcheap.com

Teraz môžete skúšať volať, údajne to funguje aj s GPRS ale asi to stráti význam zadarmo volať ako s WIFI.

Nastavenie pre iný VOIP asi je podobné, Treba pozerať na ich Web, Väčšinou pod časti SIP Call

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

Díky za odpověď,
    mám ale stále jeden problém:

Přes GPRS se spojí v pohodě vytočí číslo a můžu hovořit (ovšem jak se dalo čekat je to nepoužitelné, není rozumnět ani slovo)

Přes WIFI se mi to ale ani nespojí:
    "SIP: not registered"
    Při pokusu o hovor:
    "Proxy regitration failed"

Stený výsledek jako u WIFI je i přes AS

Čím to?

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Dam sem link na stahnutie SJPhone pre WM5 Pretoze v domovskej stranke SJLabs asi tazko to najst. Je to sice len Beta verzia, ale funguje skvele. Majitelia WM2003, WM2003SE mozu stahovat priamo z download tejto stranky.

http://www.sjphone.org/preview/ce/

Podobná témata

1. HTC Touch PRO - internet sharing vs. telefon
    Od hankeys_ce4you v sekci HTC & klony
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-09-2008, 13:20
  2. Připojení na internet - PDA + WM6 + BT telefon
    Od prtdlacka v sekci + Registry
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-10-2007, 22:57
  3. FS N560 LOOX a připojení na internet pře mobilní telefon