Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SD karta nečitelná, jen když zjišťuji velikost volného místa

jospo (45)|31.7.2006 09:34
Zdá se mi to divné,
ale začala mi takto blbnout SD karta. Pokud nezkusím vyvolat informace o dostupném volném místu a velikosti karty, tak se tváří OK, data tam jsou, jde kopírovat tam i zpět. Jakmile jakýmkoliv způsobem zkusím zjistit volné místo nebo velikost karty (Nastavení - Paměť - Karta nebo když mám v Today aplikaci TodayInfo, která zobrazuje volné místo), na chvíli PDA zamrzne a pak se karta odpojí. Pomůže ji znovu zastrčit a je OK až do dalšího zjišťování místa.

Když kartu strčím do PC (USB čtečka), kartu nepřečte. Je čitelná pouze v PDA.
Co to může být?

MDA II, Win2003SE, karta Kingston 2GB
beecher (9270)|31.7.2006 10:41
Zaloha dat a format v PDA...
Dancer (39)|31.7.2006 10:54
To mě se zase přihodilo, že se mi během indexace map OZi explorerem CE pDA vypnulo - po 2 minutách "nečinnosti". Když jsem ho zapnul, nebyla karta čitelná a názvy adresářů byly nesmyslné.
Stačilo PDA vypnout ručně (dlouhým podržením tlačítka) a hned bylo vše v pořádku...
jospo (45)|31.7.2006 11:02
Ja jsem si zkusil nainstalovat PocketMechanic a ta karta tam vubec neni videt. Pritom na ni pristupovat muzu. Asi taky zjistuje velikost volneho mista a tak se ta karta odpoji. V PC formatovat taky nemuzu, protoze ctecka kartu taky nenacte (predtim samozrejme ano). Cim to mam teda zkusit low level zformatovat?
beecher (9270)|31.7.2006 17:11
Zkuste, maximalne pak tu kartu muzete vyhodit... ;)
A nebo reklamovat...
jospo (45)|1.8.2006 08:09
Tak nakonec jsem na to vyzrál tak, že jsem si stáhnul program Format, po spuštění se karta jako obvykle odpojila, tak jsem ji znovu zastrčil a na asi druhý pokus formát proběhl (s PocketMechanicem toto nešlo).
Pak už je karta čitlená i v PC a nedělá problémy. No doufám, že se to nebude stávat často... :?
NeRo-M (8)|31.8.2006 17:36
Mam ten isty problem..ale je tu este jeden..stiahol som si tiez ten " Format " (nesmejte sa ) ale neviem co s nim:sarcastic: su tam dva subory s koncovkami "001" a "000"
este som sa s tym nestretol..mozete poradit co s tym?;)
Surgical (2364)|31.8.2006 17:50
Je to *.cab, tak ho nakopiruj do cihly treba do My Documents a spust, nainstaluje se, a budes moci formatovat
NeRo-M (8)|31.8.2006 18:45
dik :)... no . zformatoval som to aj tymto softom ale stale nic..PC-cko to stale nechce citat:( :(
Nemate este nieco :sarcastic: ?
NeRo-M (8)|1.9.2006 00:14
Uz som to zformatoval asi 30 krat..rozdnymi sposobmi..skusal som hocico..stale to nechce ten *** pocitac citat..a cez Active sync mozem hadzat do tej karty len male subory..ale ja potreujem take 150+MB :(
Neviete este o niecom..? skor ako to pojdem reklamovat:(
jimy_ce4you (27)|15.11.2006 18:00
Z nějakých důvodů mi moje 2GB minisd karta po formátu ukazuje pouze 940 MB. Nyní nevím co s tím, zkoušel jsem znovu format a nic prosím o radu dík.