Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: SD karta nečitelná, jen když zjišťuji velikost volného místa

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zdá se mi to divné,
    ale začala mi takto blbnout SD karta. Pokud nezkusím vyvolat informace o dostupném volném místu a velikosti karty, tak se tváří OK, data tam jsou, jde kopírovat tam i zpět. Jakmile jakýmkoliv způsobem zkusím zjistit volné místo nebo velikost karty (Nastavení - Paměť - Karta nebo když mám v Today aplikaci TodayInfo, která zobrazuje volné místo), na chvíli PDA zamrzne a pak se karta odpojí. Pomůže ji znovu zastrčit a je OK až do dalšího zjišťování místa.

Když kartu strčím do PC (USB čtečka), kartu nepřečte. Je čitelná pouze v PDA.
    Co to může být?

MDA II, Win2003SE, karta Kingston 2GB
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Zaloha dat a format v PDA...

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

To mě se zase přihodilo, že se mi během indexace map OZi explorerem CE pDA vypnulo - po 2 minutách "nečinnosti". Když jsem ho zapnul, nebyla karta čitelná a názvy adresářů byly nesmyslné.
    Stačilo PDA vypnout ručně (dlouhým podržením tlačítka) a hned bylo vše v pořádku...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ja jsem si zkusil nainstalovat PocketMechanic a ta karta tam vubec neni videt. Pritom na ni pristupovat muzu. Asi taky zjistuje velikost volneho mista a tak se ta karta odpoji. V PC formatovat taky nemuzu, protoze ctecka kartu taky nenacte (predtim samozrejme ano). Cim to mam teda zkusit low level zformatovat?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Zkuste, maximalne pak tu kartu muzete vyhodit...
    A nebo reklamovat...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak nakonec jsem na to vyzrál tak, že jsem si stáhnul program Format, po spuštění se karta jako obvykle odpojila, tak jsem ji znovu zastrčil a na asi druhý pokus formát proběhl (s PocketMechanicem toto nešlo).
    Pak už je karta čitlená i v PC a nedělá problémy. No doufám, že se to nebude stávat často... :?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mam ten isty problem..ale je tu este jeden..stiahol som si tiez ten " Format " (nesmejte sa ) ale neviem co s nim:sarcastic: su tam dva subory s koncovkami "001" a "000"
    este som sa s tym nestretol..mozete poradit co s tym?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Je to *.cab, tak ho nakopiruj do cihly treba do My Documents a spust, nainstaluje se, a budes moci formatovat

Nováček
    Registrace
    May 2006

dik ... no . zformatoval som to aj tymto softom ale stale nic..PC-cko to stale nechce citat
    Nemate este nieco :sarcastic: ?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Uz som to zformatoval asi 30 krat..rozdnymi sposobmi..skusal som hocico..stale to nechce ten *** pocitac citat..a cez Active sync mozem hadzat do tej karty len male subory..ale ja potreujem take 150+MB
    Neviete este o niecom..? skor ako to pojdem reklamovat

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Z nějakých důvodů mi moje 2GB minisd karta po formátu ukazuje pouze 940 MB. Nyní nevím co s tím, zkoušel jsem znovu format a nic prosím o radu dík.

Podobná témata

1. Nečitelná SD karta
    Od Funfly v sekci Touch HD
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-03-2010, 20:50
  2. Máte málo místa? 4GB CompactFlash karta od Lexar Media vám pomůže
    Od Pavel Koza v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 13-11-2004, 19:11