Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPECHA-Dotaz na chovani PDA

agent8754 (19)|28.7.2006 22:02
Hoj mam takovy velky problem koupil jsem si acer n50 rozbalim dam baterku pripojim na kabl a rozvitit se displej a na pozadi litaji velmi slabi duchove tak si reknu asi normalni a dam nabijet po 3 hodkach je to nabity a tak to tam jeste chvilu necham vytahnu a skousim zapnout a nic.Uz jsem ten cudl skusil drzet snad minutu porad nic, uz fakt nevim jak to zapnout asi jsem tezce neschopny clovek tak mi nekdo poradi?Mam volat servis?
Zdenek Malinsky (9781)|28.7.2006 22:34
Duchové? Můžeš to popsat?

Jinak bych doporučil udělat soft reset ("píchnutí stylusem") - což je jako restart u PC a pokud nepomůže, pak hard reset (uvede PDA do stavu, v jakém bylo od výrobce) s následnou kalibrací dispeje, nastavení datumu a času, regional settings.... Návod, jak udělat soft i hard reset najdeš v návodu (pokud ho nemáš, je ke stažení na titulní straně v rubrice Začínáte? Čtěte!).
agent8754 (19)|28.7.2006 22:44
no proste jako by tam byla nejak grafika nejaky dva ctverce ale velmi neznately a rozmazly-viditelny jen pri nakloneni pda na bok od poloviny lcd az dolu je to videt a kdzy se na to clovek kouka tak je videt pomale vykreslovani jako by vlny

vse co jsi poslal jsem vyzkousel hned po "mackani tlacitka power na 100 zpusobu" ja to PDA jeste nezapnul proste jsme videl jen bile pozadi s tema ctvercama a nic vic ani zadnou jinou barvu natoz ho mit zaply...
Zdenek Malinsky (9781)|28.7.2006 23:19
Jeste me napadlo, ze u techto modelu byl problem s najekou packou, ktera zajistovala baterii. Pokud zde nenajdes problem a nepomohl ani soft ci hard reset, pak asi jedine reklamace. Kde jsi ho kupoval? To ti ho ani nepredvedli?
agent8754 (19)|28.7.2006 23:24
no svitilo to cervene kdyz se tam jen zasune baterka a nezajisti ale jak ji zajistim a normalne zacnu nabijet tak normlane blika a pak skonci

ja to kupoval po netu tak nevim jsetli mam prvne psat jim nebo volat na tu linku servisniho centra aceru

ted jsem si jeste vsimnul ze se celkem dost zahriva akumulator i kdyz nenabijim je uplne horkej a to to jen lezi na sole a sviti display
Zdenek Malinsky (9781)|28.7.2006 23:58
Pokud jsi opravdu udělal hard reset, tak se obávám , že reklamace bude nutná. Ještě můžeš zkusit nechat PDA přes noc bez baterie a zítra zkusit znovu. Nic chytřejšího mě v tomto okamžiku nenapadá.

Ad reklamace
Při nákupu přes internet můžeš zboží do 14 dnů vrátit bez udání důvodů. Nejdříve bych se zkusil domluvit přes cybex, jak řeší rekalamci a zda ti dají jiný nebo budeš čekat ma opravu. On značkový servis Aceru moc důvěru, dle reakcí uživatelů, nevzbuzuje. Pokud budeš PDA vracet, možná by stálo za úvahu, koupit něco novějšího a lepšího.
agent8754 (19)|29.7.2006 00:13
dekuji za veskere rady rano se s nima domluvim no ale poslat nefunkci pda no nevim nevim

no pokud vis o necem novym za 6600 s dph a umi vsechno co ta n50 nebo aspon vetsinu tak bych do nej sel hned!!!!!
Karm (365)|29.7.2006 13:23
Ještě mě napadlo-zkus si pročíst zdejší témata o upgradu ROM,,ůžeš zkusit jestli se chytne upgrade a zkusit přeflashovat ROMku.(návodů je tady v diskuzi dost,vím že sme to tu s kolegy kdysi řešili)
agent8754 (19)|29.7.2006 13:25
ted si s tim hraju pripojil jsem to prez usb a nahral lokalizaci jako asi probehla pak jsem skusisl zalohu taky pc hlasilo ze je to ok proste se zda ze "jen" nefunfuje displej porad jen sviti a misty velmi nejasna grafika a kdzy si hraju s jojstickem tak jsou i videt nejaka pismena ale text necitelny

no nerad bych prisel o zaruku jelikoz bych ji velmi rad uplatnil tkaze se mi s tim laborovat moc nechce
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 13:39
To je nějak divné. Pokud jsi udělal hard reset, jak jsi tvrdil, tak nevím, jak jsi dělal kalibraci displeje a nastavení, když na něm není nic vidět. :?
agent8754 (19)|29.7.2006 13:43
zadna kalibrace nic proste jsem to jen propojil prez usb k pc a skusil jsem co to udela a pripojilo se to tak jsem skousel tu zalohu a instalaci ten hard reset jsem skousel presne podle navodu pak problikl displej a jinak zadna zmena takze o jeho probehnuti nic nevim
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 14:04
:D :D Pak mě napadla taková šílenost. Ochranou fólii, kterou tam dal výrobce, tu už jsi doufám sundal.

Jinak asi už se s tím nedá nic vylaborovat. V pondělí kontaktuj prodejce a reklamuj.
agent8754 (19)|29.7.2006 14:13
ted kterou folii mylsis?
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 14:19
Myslel jsem ochrannou fólii přes displej, která je tam z výroby.
agent8754 (19)|29.7.2006 14:22
o zadne folii se v navodu nepise a ja se ani zadnou nepokousel strhavat displej nevpada ze by na nem nejaka folie byla ale i kdzy by tam byla tak by bylo velmi divne ze by uplne znemoznovla fungovani displeje

Podario se mi nafotit displej - zajemcum fotku zaslu
Karm (365)|29.7.2006 16:17
Zdenek Malinsky:Na n50 bihužel žádná fólie z výroby není

agent8754: Pokud PDA jako takové zdá se funguje,tak pak už jedině kontaktovat prodejece jeslti tito vymění kus za kus,ale spíš tě asi odkážou na Acer servis.vypadá to že nějaký diletant ve výrobě displej asi špatně připojil.
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2006 16:10
[QUOTE="Karm"]Zdenek Malinsky:Na n50 bihužel žádná fólie z výroby není.[/QUOTE]Nemyslel jsem samozřejmě fólii např. Brando, ale takový ten kus igelitu, co tam dává výrobce. Bývá různě popsán a pomalován. Doufám, že agent8754 taková "trubka" není (ale raději jsem se zeptal), aby to tam nechával, ale u jednoho kolegy jsem to viděl na displeji Asuse ještě asi 2 měsíce po nákupu a divil se, že ten displej reaguje nějak divně a je na něj blbě vidět. :?
Karm (365)|30.7.2006 16:13
Jo tu jsem myslel i já,ale odpověď je stejná,žádná tam není :)
aaischa (660)|30.7.2006 16:26
přiklánim se k názoru kolegy, vrátit v rámci 14 dní na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu... Acer neni nejlepčí výběr jestli budeš pda aktivněji používat, hodně štěstí :yes:
agent8754 (19)|30.7.2006 19:09
no v pondeli budu bombardovat prodejce a servisni centrum acer a uvidime co to udela no doufam ze mi poslu pda ktere bude aspon fungovat
Karm (365)|30.7.2006 19:21
Zkusil bych kontaktovat prodejce a nějak slušně se s ním pokusit domluvit,a pokud řekně že jedině reklamace tak servis Aceru(a pokud vyznáváš nějaké náboženství,tak podle odezvy na tomto serveru je potřeba se hodně modlit a doufat že pda se vrátí v pořádku.)
agent8754 (19)|30.7.2006 19:23
v baleni pda byla i redukce na 3,5 mm ovsem nikde neni psany ze by ji tam davali tu jim tam mam poslat taky zpet nebo si ji mam nechat?
Karm (365)|30.7.2006 19:26
Pokud se dohodneš s prodejcem že ti to vymění kus za kus tak to zabal jak to bylo a včetně redukce to tam pošli(nestojí za to se pak handrkovat).pokud servis tak jim asi bude stačit pouze PDA.
agent8754 (19)|1.8.2006 17:51
prodejce napsal ze vymeni kus za kus tak jsem mu to pekne vse zabalil a poslal nazpet s popisem zavady no jestli tu zavadu nezjisti sami tak jsou machri, uvidim co z nich vyleze...
mtb_biker (3)|2.8.2006 10:49
Mel jsem podobny problem, ktery nastal po spadnuti na zem. PDA se vyplo a po zapnuti pouze problikavaly ctverce. Hard ani soft reset nepomahal (asi 100x) a pri napojeni na kabel se PDA zacalo silne zahrivat, ze se skoro nedalo drzet v ruce.

Pomohlo jednoduche vyndani baterie z pristroje, cca 5 minut pauza, vlozei baterie zpet, hard reset a od te doby (cca 4 mesice) bez jedineho problemu.