Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile CZ - změny v datových tarifech

Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2006 17:19
Od 1. srpna 2006 začnou platit nové datové doplňky k tarifům. Na stránkách operátora jsem žádné info nenašel, zatím o tom píše pouze mobilmania.cz.
Zajímavá je nabídka neomezeného browsování přes Opera Mini T-Mo za pouhých 118 Kč/měsíc. Určitě by o tom měli zauvažovat studenti a uživatelé s nižšími finančními možnostmi. Prostudujte si nabídku pozorně, zda by to nebyla možnost, jak za méně získat více.

EDIT:

další informace

EDIT 1. 8.:

Dnes se objevila zpráva i na stránkách T-Mobile viz a ještě kouk.
bkf1_ce4you (368)|27.7.2006 18:20
To bude zase nějaká zlodějina jak je u T-Mobilu zvykem... kdo T-Mobile aspoň trochu sleduje, tak ho napadá určitě to samý jako mě...
Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2006 18:41
Jaká zlodějina? Můžeš být konkrétní?:O :?
xRoman_ce4you (218)|27.7.2006 21:16
Přidávám se na Zdeňkovu stranu. Taky by mě zajímal Tvůj důvod na toto tvrzení. Platím cca 12 let 5-6 tis. měsíčně za mobil a pokaždé co vyšel Eurotel nebo Oskar s novou nabídkou, šel jsem si nechat přepočítat tarif. Nikdy se nikdo nepřiblížil ani na dohled cenám a službám T-Mobile. I když není vždy technologicky na výši, cenově a službami pro mě ostatní byli dražší.
jeenik_ce4you (375)|27.7.2006 21:38
Znamená to, že pokud zmeškám pořízení Email&PDA a pořídím si Surf&Email+, tak přijdu o toto: (citace ze stránek T-mobile)

"Pokud budete výjimečně potřebovat odeslat či přijmout velké množství emailů nebo si budete užívat surfování na internetu od rána do večera, nemusíte se bát, že vás využívání služby budete stát příliš. Garantujeme vám, že při využití tohoto tarifního zvýhodnění nezaplatíte za datové přenosy více než 799 Kč měsíčně bez DPH (včetně ceny měsíčního poplatku). A můžete svůj telefon třeba připojit k počítači a stahovat i velké soubory!"

V tom případě nečekám na vypršení volných 3 měsíců surfování (za prodloužení tarifu) a hned si pořizuji Email&PDA dokud to ještě jde....
xRoman_ce4you (218)|27.7.2006 21:50
No tohle jsou marketingové nabídky ( mimochodem mám tarif pro PDA), jenže věř, že jakmile si rychle pořídíš tento tarif, do dvou měsíců příjdou zase s něčím lepším a staré zamítnou ..... Je to vývoj a tah na nové zákazníky. Přál bych Ti vidět kámoše, co na jaře koupil Citroena a teď po 80 dnech ho slevnili o 160 tis. Teď jsem ho delší chvíli neviděl, ale naposled jak mi to říkal sháněl provaz ... hi. Bude to pořád a všude a ve všem .....
Commando_ce4you (121)|28.7.2006 09:27
to jeenik: To jsem trochu nepochopil. Znamená to tedy, že Surf&Email+ je nějak datově omezen a nemohu tedy přes Operu mini surfovat donekonečna a nemohu si posílat a přijímat e-maily jak chci? Nebo se to myslí na data mimo Operu mini, že i když prostahuji nebo přes IE prosurfuji třeba 1 GB, tak zaplatím max 799,- Kč (pokud si to pořídím ještě nyní)? Prosím vysvětlit :) Jak to bude u toho Emailu, bude to nějak omezeno, přece přílohy mohou být lecjak veliké? A ještě pokud si pořídím Surf&Email+, kde je (směšných) 10MB mimo zdarma, vejdu se s nima do používání "chatu" ve Skype (ne telefonu)? Jedná se jen o přenos znaků, tak asi ano, že? :)

jeenik_ce4you (375)|28.7.2006 09:54
přesně tak jsem to pochopil, pokud prosurfuji třeba 100 GB (a to třeba pokud MDA použiji jako modem k notebooku), tak maximálně zaplatím těch 799,- (bez daně)
viz (červený odstavec):
T-mobile

a u nového tarifu jsem toto v článku na mobilmanii neviděl, možná, že t-mobile dá stejnou nabídku...

to xRoman: nevím jakou to má podobnost s příkladem na citroen, maximálně na tom můžu vydělat (když taková nabídka už u nového tarifu nebude), pokud takový tarif nebudu chtít, tak ho zruším
Commando_ce4you (121)|28.7.2006 10:10
Podle mě to bude poté u tarifu Surf&Email+ platit taky! Teď jim nehodlám platit 240,- Kč za 10MB, když doma za měsíc postahuji kolem 40GB za 1300,- Kč :) Počkám až na to neomezené surfování přes Operu mini...
Jinak není to náhodou tak, že u toho Surf+ budu moci přes Operu mini surfovat jak chci a u toho Surf&Email+ budu moci opět surfovat jak chci přes Operu mini, ale ty e-maily jsou omezeny těmi 10ti MB, které tedy slouží pro surfování mimo OperuM nebo pro stahování dat, skajpování a právě i pro e-maily? Vyveďte mě z omylu, protože nevěřím že by maily jakékoliv velikosti dával TM zadarmo v rámci Email+.
me2d09 (34)|28.7.2006 10:30
Pisou, že emaily zdarma jsou přes POP3, IMAP a SMTP služby. Pokud je to skutečně tak a nepujde OMA (tedy push mail, myslim ze port 9210, ale mozna jinej) tak je to silene omezeni WM5 uzivatelu. Zvlast kdyz t-mobile vydal novou AKU2 ROMku pro Vario co to umoznuje. Tak doufam ze to v tom vyctu jen chybi.

Jinak: Mate nekdo zkusenosti s Operou mini na Variu? Da se s tim pracovat? Je to dostatecne rychle (spousteni, beh na pozadi)?
Commando_ce4you (121)|28.7.2006 10:42
No hlavně Opera Mini je prý jen pro Java, takže se to asi musí rozběhnout přes nějaký Java emulátor. Netuším...
Deputy_ce4you (15)|28.7.2006 12:52
Nainstaloval sem si tu Operu Mini na PDA (ipaq 2210) ale nedari se mi v ni zobrazit zadnou stranku. PDA mam pripojene pres synchorinzacni kabel k PC a prostrednictvim toho k inetu. Pocket IE mi v poradku funguje.
Nevyzaduje ta Opera Mini treba striknte GPRS pripojeni k inetu?
Saman_ce4you (1451)|28.7.2006 13:20
[QUOTE]Opera Mini uses a remote server to pre-process Web pages before sending them to your phone. Web content is optimized for your device, ensuring fast browsing and a great user experience.[/QUOTE]Aha, rikal jsem si v cem bude hacek. Takze TMO poskytne takovej server, bude analyzovat co si prohlizite a prodavat statistiky..
me2d09 (34)|28.7.2006 13:27
[QUOTE="Saman"]Aha, rikal jsem si v cem bude hacek. Takze TMO poskytne takovej server, bude analyzovat co si prohlizite a prodavat statistiky..
[/QUOTE]
2Saman: A pokud by nekdo prisel na to jak presne to funguje a udelal treba plugin do PIE, bylo by to skvely :).
speed-komi (278)|28.7.2006 16:53
To si myslim oni pohlídaji. Jak vypadá ta stránka z Opery miny na pda? je to takové asi ořezané, že? já to ještě nikde neviděl.
flashman (1366)|28.7.2006 21:14
ten za 118 je dobrej, akorát by to chtělo tak 2 MB na cokoliv (hlavně ICQ) pak bych si ho pořídil
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 00:43
Tady máte další informace + porovnání s ET a Vodafone.
phaeton_esc (261)|29.7.2006 10:21
takhle pro predstavu vypada screen z varia - v landscape modu. blby je ze opera mini landscape nezna, takze stranku neroztahne. icq2go nejde (potrebuje javu), stahovani taky ne - presmeruje to do pie
Commando_ce4you (121)|29.7.2006 10:47
Takže je to za ty prachy zase kravina! Proč prostě operátoři nemohou udělat tarify např. 300,- 500,- 800,- Kč, které by měli FUP po např. 100MB, 300MB, 1,5GB a po vyčerpání dat by se neplatilo za kB, ale padala by rychlost u jednotlivých tarifů např. na 48/16, 64/34 a 128/64! Pak by si mobilní Internet pořídil i ten, kdo ho vlastně nepotřebuje, protože má KVALITNÍ inet doma i v práci. TM měl čistý zisk 28 miliard Kč,- Pochybuji, že by takto vydělal méně a síť by se díky FUP nepřetěžovala! Kdy si už mob. operátoři uvědomí, že jsou v ČR, kde na to lidi nemají peníze a tak si jejich shitnety pořizují jen ti co to opravdu potřebují nebo co na to prostě mají. Já si myslel, že cílem ve spotřební společnosti je lidem vnutit všechno a to i to co nepotřebují :) A takhle se jim to asi opravdu nepovede! Proboha i Telecom se už probral, snad se proberou i oni!
Omlouvám se, prostě už jsem naštvanej... :oops: Už mě štvou ty titulky typu "Surf+, neomezený Internet za stovku" Ach jo...
flashman (1366)|29.7.2006 12:14
plně souhlasim s Commandem.. Někdo by si měl uvědomit, že lidi chtěj buď neomezený připojení, nebo levné jenom na data (např. 10MB/150Kč). Tahle opera mini, jenom na serf je k ničemu. Napadlo mě, že s operou 8.5b sem se dostal normálně na seznamu na mail, kdyby to šlo s mini operou, tak by se to možná už dalo použít (myslim jako za těch 118 vč. mailu)
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2006 13:23
Myslím, že ceny jsou v porovnání se světem u nás velmi přátelské a z nabídky operátorů si může vybrat skoro každý. Pokud máte jiný názor, musíte své stížnosti na cenotvorbu adresovat přímo mobilním operátorům. Je otázkou osobních priorit, kolik/mohu chci na mobilní internet dávat peněz. Nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat. Již staří Římané věděli, že Maximum remedium irae mora dilatio est (Nejúčinnějším lékem proti hněvu je nechat jej opadnout).

PS:
FUP na GPRS? Snižovat rychlost už tak pomalého připojení, to je opravdu povedená taškařice. :D :D :D
phaeton_esc (261)|29.7.2006 15:45
na mail se pres ni dostat da - ozkousen gmail a centrum. jinak mi to pripada jako dobra vec - ostatni operatori nemaji takhle levny datovy tarif a omezeni na operu mini se da prezit - sice to na mda vypada silene, ale proc ne - na mail je to pouzitelne, na ostatni browseni taky. skoda ze se neda aspon to icq, ovsem to asi neni ani nejak technicky proveditelne...
flashman (1366)|29.7.2006 16:13
tak to vypadá, že si to asi nejni až tak špatná věc, pokud nebude TMO blokovat ten mail z netu. chtelo by to este nejak vymakat to icq a je to best
jeenik_ce4you (375)|29.7.2006 16:44
Poštu stahuju přímo přes Exchange server, to mám asi smůlu?
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2006 13:42
ad exchange
S T-Mobile přes GPRS ani doma mi přes mikrovlnku od RWM nešlo syncovat. Možná jsem někde dělal chybu a nepřišel na to kde. Teď mám Eurotel (GPRS) a ADSL od Telecomu a vše běhá jak má.
beecher (9270)|30.7.2006 14:03
Neudelal, blokuji nezname porty, nic noveho... ;)
jeenik_ce4you (375)|30.7.2006 14:24
s T-mobile synchronizuji s Exchange serverem naprosto bez problémů jak přes GPRS, tak přes WIFI....
Zdenek Malinsky (9781)|30.7.2006 14:49
Wi-Fi myslíš hot spoty T-Mo? A jaký (u koho) máš exchange?
aaischa (660)|30.7.2006 16:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]

PS:
FUP na GPRS? Snižovat rychlost už tak pomalého připojení, to je opravdu povedená taškařice. :D :D :D [/QUOTE]

tmobile ho má u svého neomezeného GPRS a EDGE.... 3GB a šup dolu....


bohužel tmobile nedisponuje UMTS ani to v nejbližších dnech nebude tak mě to nijak nebere... jo pro pár lidí co znám je to fajn jen mailujou na mobilu či na palmu/pda ale fakt měli dát něco pro port icq skype msn... nebo si udělat vlastního klienta jako je agile kterej by jel přez jejich server....
jeenik_ce4you (375)|30.7.2006 16:44
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Wi-Fi myslíš hot spoty T-Mo? A jaký (u koho) máš exchange?[/QUOTE]

wifi se připojuji doma na své AP připojené do komunitní sítě. Exchange mám u mého zaměstnavatele..
me2d09 (34)|1.8.2006 10:42
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]ad exchange
S T-Mobile přes GPRS ani doma mi přes mikrovlnku od RWM nešlo syncovat. [/QUOTE]

Mám T-Mobile a účet na mail2web.com. Funguje to jak přes GPRS tak i přes EDGE zcela bez problémů. Mail přijde tak do 8-15 vteřin po odeslání.
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 13:07
To je zajímavé, mě to nešlo. A to mi to kontrolovali nezávisle 2 lidi, jestli jsem někde něco nepřehlédl. Ale bylo to marný, bylo to marný, balo to marný. :(
Pokud ti to funguje, tím lépe.
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2006 13:09
Dnes se ceníky objevily i na webu T-Mobile. Věřím tomu, že stejně neuspokojí všechny zájemce, že by někomu vyhovovalo jiné nastavení množství dat i cen, ale to bohužel asi není v silách a možnostech žádného operátora.
me2d09 (34)|2.8.2006 12:55
Tak jsem se přímo u T-Mobile informoval o nějakých podrobnostech:

Q: Budou maily synchronizované přes Direct Push účtovány jako mail a nebo jako běžný provoz?
A: Váš dotaz jsem ověřovala na technickém oddělení a bohužel V ámi zmiňovaná data budou účtována.
Data opravdu nejsou účtována pouze u protokolů protokolů POP3/IMA P4/SMTP.

Q: Lze používat web'n'walk light v MDA Vario?
A: Ano, stáhněte si instalační soubor zde.

Q: Je u tarifu Surf&mail+ nějaký maximální limit dat za měsíc?
A: U tarifu Surf&mail+ stále zůstává maximální limit účtované částky pro jedno účtovací období 799 Kč bez DPH.

Jdu teď vyzkoušet, jestli je ta úprava od t-mobileu jiná než standartní opera mini. S tim Direct Push mě štvou, ono to asi nejde moc blokovat, nevíte jaký to využívá porty pro komunikaci?
Commando_ce4you (121)|2.8.2006 13:37
No odpověď na poslední otázku mě neuspokojuje! Bylo zřejmě myšleno, jestli mohu prosurfovat a promailovat kolik MB/GB chci. Jinak tam mají myslím FUP na 2GB/měsíc a pak padá rychlost... Jinak Opera mini tedy padá?
me2d09 (34)|2.8.2006 14:19
2Commando: Zdarma je surfování přes Operu Mini a Maily přes výše uvedené porty. Ostatní komunikace (třeba přes port 80) je zpoplatněna dle ceníku. Existuje zde ale limit - 799 Kč. To znamená, že když si pustim streamovaný video a budu na nej celej den koukat, nezaplatim vic nez 799 Kc. Pres Operu to samozrejmne nejde.

Ted jeste k te opere. Pokud v Opere Mini kliknete na nejaky odkaz treba .zip, nebo .pdf, presmeruje vas to z opery mini do PIE (nebo jinam dle nastaveni PDA) a za stazeni uz budete platit. Nainstaloval jsem ted Webnwalk od t-mobile (viz odkaz vyse) a je NEKOLIKRAT LEPSI nez opera mini. Rychleji se ovlada, nepresmeruje vas do PIE nebo jinam, takze se nemuze stat ze za neco budete platit, kdyz se pokusite stahnout si PDFko napise vam to error.
Tim se dostavam k opravdu velikemu problemu "Neomezeneho surfovani" - nejde si stahnout zadny soubor. Ani obrazek si neulozite a DOKONCE ani text z internetove stranky si NEJDE zkopirovat (to by mozna slo resit jinym Java emulatorem). Jinak se stranky s webnwalk nacitaji skvele rychle, prehledne (vyjma vsech kalendaru, ktere to rozhazi stejne jako pri zobrazeni "One Column" v PIE, ale webnwalk nejde prepnout do jineho modu zobrazeni).
V prubehu prohlizeni lze libovone prepinat mezi Landscape modem - stranka se vzdy znovu nacte a uspusobi novemu zobrazeni.
Plnohodnotny internet to urcite neni, dosahnout FUP limitu, kdyz nemuzete nic stahovat skoro nejde :). Staci to pro cteni zprav, hledani informaci, pdfko prectete pomoci googlu, ovlada se to hur nez PIE, ale jde si na to zvyknout (nejhorsi je ze pro tlacitko menu nefunguje kontextova klavesa ale musi se tapat na displej).

Nakonec jeste dulezita vec - pokud mate novou ROM na QTEK 9100 (novejsi nez 2.21) tak instalovany Java Emulator vas bude stale otravovat s hlaskou abyste povolili pristup na internet. Navod jak se toho zbavit je zde na XDA-dev. Po teto uprave jiz bude webnwalk slapat jak ma.
jeenik_ce4you (375)|2.8.2006 14:59
[QUOTE="me2d09"]
Q: Lze používat web'n'walk light v MDA Vario?
A: Ano, stáhněte si instalační soubor zde.

Q: Je u tarifu Surf&mail+ nějaký maximální limit dat za měsíc?
A: U tarifu Surf&mail+ stále zůstává maximální limit účtované částky pro jedno účtovací období 799 Kč bez DPH.

Jdu teď vyzkoušet, jestli je ta úprava od t-mobileu jiná než standartní opera mini. S tim Direct Push mě štvou, ono to asi nejde moc blokovat, nevíte jaký to využívá porty pro komunikaci?[/QUOTE]

co se týče prvního dotazu, tak na Variu mi stažený webnwalk nefunguje, viz téma zde: Java Mini Opera - přihlašování na internet (MDA Vario)

co se týče dotazu druhého, tak to je jistě chvályhodné, ale na webu T-mobile jsem se toto nikde nedočetl, nevím jak je tedy informace důvěryhodná, známe operátory t-mobile ....:-(
funguje někomu na Variu nabízený webnwalk? Mám nejnovější ROM...
mě funguje pouze verze miniopery stažená přímo do Varia viz předchozí odkaz
me2d09 (34)|2.8.2006 15:15
[QUOTE="jeenik"]na Variu mi stažený webnwalk nefunguje, viz téma zde: Java Mini Opera - přihlašování na internet (MDA Vario)[/QUOTE]

Mne to funguje uplne bez problemu, nainstaloval sem stejne jako operu a slo to. Stahuj Webnwalk primo z t-mobilich stranek zde.
Funguje to lepe nez opera mini, viz muj predchozi prispevek.

2Jeenik: Co to je nejnovejsi ROM? Té maximální částce lze věřit, odepsali mi na to z mailem a na to se jde odvolat.
jeenik_ce4you (375)|2.8.2006 15:39
stahnul jsem to přes PC, možná to bude ten problém, jdu ozkoušet stažení přímo do Varia
nejnovější ROM je myšleno T-mobile CZ

edit: tak nefunguje to ani přímo stažení do Varia... :-(
dehtak (56)|2.8.2006 19:58
Připojuji se k Jeenikovi.
Funguje někomu webnwalk light na Variu s tou poslední českou ROM (2.21.2.111) ?
Mě nejede ať ji instaluju přes počítač, nebo přímo stahnu v PIE.
Datový přenosy přes Operu mini sou taky gratis ? Ve všech bleskovkách psali že jo, ale T-mobile to nikde nepíše.
Commando_ce4you (121)|2.8.2006 20:05
Přesně tak, taky jsem nikde nenašel nic o Opera Mini :no: Ale musím si stát za tím, co jsem tu už psal. Kdyby radši udělali paušál za 250,- Kč s DPH a dali do něj 100MB/měsíc dat (tedy bylo by jedno přes co surfuji a na co to využiji) a po překročení (FUP) omezili rychlost (tak jako ji omezují nyní), nikoli počítali nehorázné sumy za 1MB - udělali by lépe. Těchto různě cenově a datově nastavených paušálů by mohlo být několik. Tohle jsou pro uživatele nepohodlné a mnohdy nepřekonatelné čachry! Jinak během léta hodlají výrazně rozšířit pokrytí EDGEm (i v metru).
me2d09 (34)|2.8.2006 21:25
[QUOTE="dehtak"]Připojuji se k Jeenikovi.
Funguje někomu webnwalk light na Variu s tou poslední českou ROM (2.21.2.111) ?[/QUOTE]

Mám ROMku RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe a funguje mi bez problemu. Jak vam to nefunguje?

2Commando: T-Mobile to udelal chtre, takhle si pres jejich net nemuzes nic stahovat, nemuzes chatovat pres ICQ (=posilat min SMS), muzes si jen prohlizet stranky. Ale na druhou stranu - za 99 za mesic plnohodnotny internet nikde nesezenes.
dehtak (56)|2.8.2006 21:40
Spustím ho (Web'n'walk light) , zeptá se na povolení připojení, dám OK a objeví se mi stránka s jediným textem "Vyskytla se chyba". Dělá to to samý ať se připojím přes GPRS nebo WIFI. Když sem si při připojení přes Wifi zachytil komunikaci zjistil jsem následující: Opera mini - připojuje se na 80.232.117.10, a server jí vrátí data. Web'n'walk light - připojuje se na 80.232.117.9 a server ji vrátí Chybu 500 Internal error.

ještě doplnění: Javu mám intent Java Midlet Manager, Runtime JTWI 1.0: v10.1.7.666 (Build 20051117)
me2d09 (34)|2.8.2006 21:43
2Dehtak: Tak to je divny, takovou chybu nikde nepopisovali. Ale z T-Mobilu mi rekli, ze WebnWalk na Variu podporuji a jestli mas oficialni romku, meli by ti poradit na informacich.
dehtak (56)|2.8.2006 21:53
Zítra jim zkusím cinknout. Jaká je JAVA v tý ROM RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe ? Ta samá co mám já o příspěvěk výš ?
Opera mini přímo pro QTEK 9100 mi taky nejela, šla mi až ta co mi nabídly stránky http://mini.opera.com na základě toho že Vario neidentifikovaly.
me2d09 (34)|2.8.2006 22:39
[QUOTE="dehtak"]Jaká je JAVA v tý ROM RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe ?[/QUOTE]

Mam tam intent Java MIDlet Manager; Runtime MIDP 2.0: v10.1.7.548 (Build 20051117)
dehtak (56)|3.8.2006 10:07
Ty tam máš MIDP 2.0 a já ne. To by moh bejt ten rozdíl.
Volal sem na infolinku. Oprátorka mi sdělila že WebnWalk light mi nejde proto že na Vario není určenej. Že pro PDA je určenej WebnWalk kterej mi určitě pude. Podle toho co píšou na webu WebnWalk = vestavěnej prohlížeč = PIE.
Na můj dotaz jestli surfování s tarifem S&M+ je zdarma i pro WebnWalk mi řekla že jo.
Tak sem z toho jelen.
I když je pravda že se mi od včerejška nepohnul ukazatel v FUP limit v T-zones. Ale nikdy sem to nesledoval jak rychle a často to aktualizujou. Teď mám v GPRS monitoru o cca 1MB víc než v FUP limit v T-zones.
Asi budem při vyúčtování všichni překvapený.
me2d09 (34)|3.8.2006 11:07
To, že nemáš MIDP 2.0 je dosti divný, myslel sem ze je ve vsech Qtek 9100. Kdyby bylo surfování přes webnwalk (ne pres light) zdarma, tak by bylo zdarma i surfovani pres notebook a vsechno mozny, sel by i skype (jde protahnout pres port 80) a tak podobne. Myslim ze ti ta zenska kecala... Zkus tam zavolat znovu a zeptat se na to samy ;).
dehtak (56)|3.8.2006 12:09
Moje poznatky po 20 minutách na infolince:
Operátorka mi řekla proč chci používat webnwalk light, ať používám webnwalk, že je taky skrz něj prohlížení gratis. Chtěla mě přepojit na datový oddělení, ale že prej mám zavolat z jinýho telefonu že mi rovnou řeknou co dělat.
Další telefonát:
Vysvětlil jsem že volám z jinýho telefonu a proč chci přepojit na datový oddělení. Snažila se to vyřešit sama, ale nakonec mě tam spojila. Opět jsem vysvětlil svůj problém a ptal se co je webnwalk (bez light). Prý že se musí nainstalovat a vedl mě na jejich webu. Když jsem byl tam co se stahuje ta javová aplikace webnwalk light :) , tak jsem mu vysvětlil že tohle mám nainstalovaný a to mi nefunguje. Poradil mi ať si přeinstaluju FW. Říkal jsem že tam mám poslední jejich FW a že opera mini mi jede ale ten webnwalk light ne. Tak mi řek že je to to samý a že prohlížení je přes oboje zdarma. (I když radši bych to viděl písemně).
Nechápu teda rozdíl "webnwalk" a "webnwalk light".
:) :D :)
Madfather_ce4you (42)|3.8.2006 12:55
Vážení,
pozor,teď jsem mluvil se zákaznickým centrem t-M a pan operátor mě informoval, že do MDA Compact (a na ostatní komunikátory s OS) jde nainstalovat pouze web n walk (nikoliv web n walk light) a u něj je připojení zpoplatněno. Cenové zvýhodnění Surf+ a Surf and Mail se na web n walk nevztahuje. Fakt je, že i když jsem stáhnul ze stánek t-m verzi nadepsanou light, nahrála se verze plná. Nějak se mi nezdá, že by z této kampaně vyřadili velkou skupinu uživatelů komunikátorů a napíšu do t-M dotaz. Uvidíme, dám vědět.