Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FS Loox 720 - vypadava zvuk ze sluchatek (reklamace?)

brn (114)|26.7.2006 18:38
Ahoj vsem,

mam asi rok a pul FS Loox 720 a kdyz k nemu pripojim sluchatka pres standardni konektor, tak vypadava zvuk, je slyset jen jedno sluchatko, maximalne se po dlouhem experimentovani da najit jedna poloha otoceni konektoru, pri ktere hraji obe. Sluchatkami to bohuzel neni (testoval jsem jich vic). Nemuze to byt tim, ze by tam treba napadal prach nebo necim, co bych mohl vyresit bez reklamace?

Kupoval jsem to u AH Mobile, mam takovy velmi nejasny pocit, ze se ta firma rozdelila na dve nove. Je to pravda? Pripadne jak to ovlivnuje reklamace?
Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2006 14:48
Pokud máš opravdu ověřené, že to není sluchátky, resp. nevhodnými konektory, které nejdou dostatečně zasunout do PDA a v konektoru PDA není nějaký prach či jiný svinčík, budeš muset uplatnit reklamaci.

AH Mobile se určitě nerozdělil, pouze asi před rokem a půl změnil adresu - nyní jsou zde.
condys_ce4you (103)|27.7.2006 14:59
Mel jsem stejny problem.Byl to studeny spoj na desce.S timhle uz jen do servisu.
brn (114)|27.7.2006 15:08
Diky za obe odpovedi.[QUOTE="condys"]Byl to studeny spoj na desce.S timhle uz jen do servisu.[/QUOTE]

Do toho servisu se to da odnest rovnou (abych s tim zbytecne nemusel obtezovat AH Mobile)?
Vojtěch Barták (180)|22.2.2008 15:17
Věděl jsem, že tu někde je tohle téma, jen mi chvilku trvalo, než se mi povedlo ho najít. Takže, není nutné chodit hned do servisu. Už delší dobu mě 3,5 konektor zlobil. Vím, že nejsem jediný, je spousta uživatelů, kteří mají s looxy problémy (se zvukem), ale dneska mě to vytočilo, rozhodl jsem se tedy zjistit, co se s tím dá dělat. Takže, k popisu závady:

1. Zkuste si, zda vám nehraje levý nebo pravý kanál (jeden z nich může hrát potichu). Poznáte to například v TCPMP v nastavení audia, tam můžete nechat jednotlivé kanály přehrát.
2.Pokud nehrají, je nejspíše odlomená půlka konektoru. Ten není přidělán napevno, ale drží jen na pěti spojích (1-5 na fotce), do desky je umístěn dvěma výstupky, které ale nejsou pevné. Pokud PDA rozeberete, zaměřte se na to, zda se konektor hýbe, nebo ne. Pokud ano, máte z poloviny vyhráno, protože jsou to studeňáky, které se dají opravit. Pokud ne, tak je to opravdu na servis, nebo spíše na výměnu celé desky. (to vyjde nejspíš levněji)..
3. Hýbe-li se ale konektor, je potřeba jej připájet. Spoje 1,2,4 jsou levý kanál, pravý kanál a zem. 3 a 5 jsou vypínač, který vám vypne oba reproduktory, aby vám pdačko neřvalo, když do něj dáte sluchadla.
Na obrázku je to vidět názorněji.

K této operaci je potřeba lupa, mikropájka, nebo aspoň pájka s hrotem (kterou jsem to úspěšně zvládnul i já), a trocha cínu. Pokud konektor drží na spodní části (a předpokládám, že vypínač vám funguje) zabývejte se jen spoji 1,2 a 4. Ty je potřeba propájet, jen pozor u spoje 2, kde jsou velmi blízko 4 cínové čepičky - nesmí dojít ke slití. Já jsem je projistotu propájel všechny (1-5). Závada je tím odstraněna, hraje jako nový.

Pokud budete zařízení rozebírat, potřebujete k tomu hvězdičkový šroubovák a křížák. Není to nic těžkého, ale nezapomeňte, že tím pájením jistě přijdete o záruku. Pokud již v záruce není, pak vás to určitě vyjdě levněji, než servis (zhruba 10 minut práce, vlastní pájení asi 20 vteřin). Za kvalitu obrázků se omlouvám, ale nebyl po ruce normální foťák.

A ještě trochu mimo - k displeji. Pokud vás po smontování dohromady zlobí displej (nesvítí vůbec, nebo svítí bíle), je potřeba vypodložit konektor. Já jsem to udělal nastříháním vizitky na malé kousky a umístění pod konec, který vede z dílu z displejem (ono to ani nikam jinam nejde). A nebo jste si desku propájeli, a rozbili si to (ale je to tam tam udělaný, že by se nic takovýho stát nemělo). Ještě doporučuji vyčistit PDA zevnitř tlakovým vzduchem (pokud ho máte poruce), já v něm měl neskutečně velkou vrstvu prachu.

Takže přeju hodně štěstí!;)
00265970_DSCN6370_mHoQ.jpg
Vojtěch Barták (180)|22.2.2008 15:18
Ještě ten důležitější obrázek se spoji...
00265972_DSCN6373_1eRp.jpg
Vojtěch Barták (180)|26.5.2008 11:52
Takže, po třech měsících bohužel nevydrželo ani propájení spojů a celý konektor se opět uvolnil a oba kanály přestaly hrát.

Zajímalo mě, kde udělali soudruzi z FSC chybu, tak jsem konektor úplně odpájel a hle - spoje neprochází tišťákem. Což je samozřejmě problém.
Nezbývalo nic jiného, než ty "minipacičky", co jsou tam místo spojů očistit, pocínovat a připájet na ně tenké drátky, které už základní deskou projdou. A po nich jsem z druhé strany kápnul něco málo cínu a mám ze svého looxe opět hrací skříňku.

K této operaci na rozdíl od předchozí potřebujete buď odsávačku na cín a nebo měděný drátek na odsávání cínu, který jsem použil i já, protože odsávačku mám pouze velkou, a ta by vzala i kondíky kolem. Není to nijak složitá operace, pokud jste aspoň někdy pájeli, měli byste to zvládnout. Nebo sežeňte kamaráda, který vám s tím pomůže. Přeji hodně štěstí - při napravování výrobních chyb :).