Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a automatická oprava slov

ernicek (11)|26.7.2006 10:50
Ahoj, jsem teprve krátkým vlastníkem totoho MDAčka, ale jedna věc mě už pěkně štve - při psaní na jeho hardwarové klávesnici mi neustale opravuje 'ceska' slova na 'česká', což v případě SMS není zrovna to nejlepší. Nevíte někdo kde se dá tato autokorekce vypnout? :((

A taky, neexistuje nějaká kombinace kláves pro práci se schránkou (něco jako CTRL+X, CTRL+V)?

Díky, Ernest
Mem__ce4you (485)|26.7.2006 11:14
Opravování slov v SMS mi Vario nedělá (nabízí sice česká slova s diakritikou v rámečku, ale nenutí mě je dát, nicméně taky bych uvítal to někde vypnout).
[QUOTE="ernicek"]A taky, neexistuje nějaká kombinace kláves pro práci se schránkou (něco jako CTRL+X, CTRL+V)? [/QUOTE]
No zrovna tohle bez problémů funguje, zkoušel jste to než jste to napsal? ;)
Smilo (26)|26.7.2006 12:34
Ahoj.Mne se také stává to, že odklepnu mezeru a okamžitě se mi doplní diakritika automaticky za právě opuštěným slovem.
ernicek (11)|26.7.2006 12:52
Přesně jen stisknu 'mezernik' hned mi do předchozího slova automaticky doplní češtinu. Nemluvím o nabízených slovech - ty používám dle svého uvážení - a jdou vypnout v Nastavení/Osobní/Zadávání/Dokončování slov - hned první zaškrtávátko). Jééé a teď jsem si všiml, že poslední je asi to co chci - 'Nahrazovat text při psaní'. Takže jsem jej hned odšktrnul... Uvidíme.

Nějak jsem ale nepochopil to s tou schránkou? Já na svém Variu na klávesnici NEMÁM klávesu CTRL... Podotýkám, že nehovořím o softwarové klávesnici, ale o té výsuvné... Že to na te softwarové funguje, samozřejmě vím.
jarecek_ce4you (161)|26.7.2006 13:49
omg .. ernicek na to samozrejme kapl. da se to normalne v settings vypnout. staci si precist navod, nebo do posledni polozky prolizt settings.

co se klavesovych zkratek tyka, je na to tusim nejaka aplikace, ktera umoznuje tyhle zkratky definovat i pro hw klavesnici. hledejte, smudlove.
Mem__ce4you (485)|26.7.2006 14:16
[QUOTE="ernicek"]Nějak jsem ale nepochopil to s tou schránkou? Já na svém Variu na klávesnici NEMÁM klávesu CTRL... Podotýkám, že nehovořím o softwarové klávesnici, ale o té výsuvné... Že to na te softwarové funguje, samozřejmě vím.[/QUOTE]
Jo, sorry, že se bavíte o hw klávesnici jsem postřehl, ale protože jí moc nepoužívám, tak jsem tak nějak předpokládal, že ta klávesa "kolečko" bude fungovat jako Ctrl - tohle soudruzi z NDR skutečně nezvládli (cituji doslova z jiného threadu na toto téma tady na fóru ;))
MilanSu (823)|26.7.2006 15:06
Nedalo mi to, tak jsem to schvalne vyzkousel (taky moc nepouzivam HW klavesnici), ale mne to nedela (zkousel jsem to treba v poznamkach).
jarecek_ce4you (161)|27.7.2006 07:14
protoze to mas bud vypnuty (ceska/anglicka rom) nebo to mas zapnuty (anglicka rom) a ani o tom nevis .. jelikoz anglicka rom asi moc ceskych slov obsahovat nebude, tak nema co opravovat :D
wisp_ce4you (200)|27.7.2006 11:40
Na zprovozneni Ctrl/Alt na HW klavesnici pouzijte utilitku PQz
phaeton_esc (261)|27.7.2006 14:41
pQz - na variu s cz tmob rom 2.21 funguje bezvadne
caxton (13)|27.7.2006 15:27
START / NASTAVENÍ / ZADÁVÁNÍ a tam je to v záložce Dokončování slov.