Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Policie

99tky (156)|26.7.2006 06:36
Dnes od 7h do 18h v Praze na Letne meri policie nase tachometry, muzete si otestovat kolik to ukazuje na budiku a kolik policistum. Predpokladam ze se tam vypravi nekdo s GPSkou (TomTom, GPSAuto ....). Pisnete jak to dopadlo.
Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2006 16:51
Tak koukám žádný ohlas, nikdo tam asi nebyl.
Viděl jsem večer na Nově jen reportáž. Měřila to městská, řidič se měl rozjet, aby mu v měřeném úseku rychloměr ukazoval 50 km/h a oni mu pak řekli, kolik skutečně jel. Nikdo prý rychleji než 50 km/h nejel (většinou 45-48). Pak tam blekotal Blažek z magistrátu, potom nechali učitelku ve škole spočítat, zda může být ukazatel rychlosti ovlivněn tím, že máte ojeté gumy (nemá) a zda vliv má, pokud si na autě změníte velikost kol (ano a podstatný). Na závěr nám redaktorka řekla, že toto měření u nás nejde nikde udělat, že ho nedělají ani stanice STK a ukazatelé na silnicích, informující nás o tom, kolik jedeme nejsou moc přesné. Nejpřesněji jde zjistit pomocí GPS (a byl tam záběr do auta s navigací v PDA).
Saman_ce4you (1451)|27.7.2006 17:39
Taky ale rikali, ze pro veliky ohlas se tato akce bude opakovat kazdou stredu az do konce prazdnin..
Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2006 18:14
Aha, tak já jsem to neviděl celé, přeci jen v práci musím občas pracovat. Ale každý napíše kousek a tak to dáme dohromady. ;)
Michalek_ce4you (75)|27.7.2006 18:29
Osobně bych řekl že to bude v archivu :-)
http://www.nova.cz/tvarchiv/video/?video=40011
99tky (156)|27.7.2006 20:24
.... no tak ja asi seberu, najedu tam a zkusim to s GPS. Treba me hned prekontrolujou licenci atd.... protoze tam pojedu hned po ranu a to by mohli bejt jeste pri chuti