Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPRS via BT to N560, ako?

yoli (63)|25.7.2006 23:12
Už som to tu raz riešil s Olcitom, ale nejak sme to nedotiahli do konca. Chcem sa pripojiť na net cez BT na N6230, ale nechcem použiť E2C(je po HR, tak si možem robiť profily)
V Connection som si dal Add a new modem connection, nazval som ho edge, modem som vybral Bluetooth, device: moju N6230, dialed number: *99***1#, User name a Password: nic. V Advanced su nastavenia General, Port Settings, TCP/IP a Servers. Môj najlepší pokus skončil tak, že na N6230 začalo spájanie gprs ( G bez ramceka), no a hned v tom momente hlaska na nokii, ze najprv si predplate gprs data.....No ale via BT na PC mi to ide s N6230 v poho.
PS: extra dial-string modem commands nezadávam nic, lebo mi to nezacne ani spájat, hned ma odpoji Nokia.....
Skusal som vsetky mozne nastavenia, aj obkukane z E2C co si vytvaralo pokial som sa uspešne pripajal cez E2C, no nechcem pouzivat E2C......vopred dík.
peterm_ce4you (10)|26.7.2006 01:15
Skus dat vytacat odporucane cislo pre Nokie *99# a odporucany (TM, iny op moze mat iny) extra retazec +cgdcont=1,“IP“,“internet“
Funguje mi to tak bez problemov.

Peter
yoli (63)|26.7.2006 11:19
[QUOTE="peterm"]Skus dat vytacat odporucane cislo pre Nokie *99# a odporucany (TM, iny op moze mat iny) extra retazec +cgdcont=1,“IP“,“internet“
Funguje mi to tak bez problemov.

Peter
[/QUOTE]

Aj *99# som skúšal, reťazec aj s at+cgdcont.....aj bez at....Pokiaľ niečo zadám do reťazca, tak mi to hned zrusí spojenie s nokiou, no pokiaľ tam nezadam nič, začne aspon vytvárať gprs spojenie.
Peterm, ak môžeš, tak mi napíš, všetky podnastavenia, či nemám chybu niekde inde. Môže to robiť aj Windowsacky bluetooth modem v N560?, lebo aj pri N6230 sa doinštalovalo do PC nejaký modem na zvysenie rýchlosti....
yoli (63)|26.7.2006 11:39
Tak a uz pisem z N560ky bez E2C :) Ani neviem, ako sa to podarilo, lebo nic ine som nezadal, len som znova skusil zadat retazec v tvare +cgdcont......a zrazu to ide. Keby som to xkrát neskusal, tak nepoviem nic :) Dik za ochotu ;)