Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

blokovani signalu GPS?..

kubisz (1054)|25.7.2006 22:27
dobry den,

pri vyletech na Sumave jsem s sebou tahal temer vsude GPSku, jenze kdyz sem si chtel zjistit polohu, tak jsem se dockal trochu prekvapeni...pri vyletech na Pramen vltavy, nebo na Polednik a dalsi "videl" navigacni SW (BeeLine GPS, SmartMaps) jen satelity (klidne i 10), ale nedokazal nic zamerit (bohuzel nemam foto :( ), vypadalo to trochu, jakoby signal neco bblokovalo...clovek si rekne, chvilkova chybka, ale po nekolika kilometrech (jezerni slat, horska kvilda) bylo zase vsecko bez problemu (bez resetu GPS, nebo PDA)...setkal se prosim nekdo s podobnou "chybou"??? jde tohle nejak resit? diky

kuba
Karm (365)|26.7.2006 14:23
A nebyl jsi v nějakém ďolíku nebo hustém porostu?
kubisz (1054)|26.7.2006 18:02
ani ne, cesta samozrejme vedla lesem, ale tam se satelity chytavaji normalne...spis me proste zarazelo, ze GPS vidi deset satelitu, signal z nich je celkem silnej (BeeLine), ale nezameri ani jeden...GPS nemam moc dlouho, takze je to mozna normalni, ale proto se ptam, abych se to dozvedel :)
Karm (365)|27.7.2006 11:35
toto se mi občas stává taky,ale spíš pokud GPS zapnu někde v hustém porostu,hůř se chytá.pokud vyběhnu na místečko kde je přece jen trošku výhled na oblohu,tak se chytí a pak už i na tom místě pracuje normálně.
MilanSu (823)|27.7.2006 12:23
Presne jak pise KARM, kdyz to testuji treba doma, na okne chytne az za dlouhou dobu, ale vybehnu na balkon, chytne se a soupnu ji na okno a jede v pohode
kubisz (1054)|30.7.2006 18:36
no mozna to bude ono, nakonec se taky rozjela i tam, kde pred tim nefakcila, jen bylo potreba se zastavit a dlouho cekat, ale viditelnost na tech mistech byla (pro me) velmi dobra, na kopcich a fakt dlouho nic...pak trebas nekde v lese hnedka 6-7 satelitu...obcas to je znacne nevypocitatelne, kde bude dobrej signal...nemel by nekdo prosim este radu, jak tuhle GPS (NOKIA LD-3W) nastavit pro co nejpresnejsi a nejlepci urocvani polohy? mam vypnutou SN, pak se da jeste zapnout nejaky zpresnovani, ale presne nevim, co vlastne zapnout...diiiky
Karm (365)|30.7.2006 18:46
Přímo tuhle GPS nemám,ale ono toho moc co zapnout na zpřesňování nebude.Ale myslím,že pokud nepotřebuješ navádět nukleární mezikontinentální střelu tak standartní přesnost je dostačující :)
kubisz (1054)|30.7.2006 19:05
no existuje jakesi zpresneni, ktere umi SirfIII cip...nevim, jak se to moc jmenuje, ale existuje to :)
Karm (365)|30.7.2006 19:07
Jediné zpřesnění o kterém vím, oproti např Sirf2 je vyšší citlivost a schopnost zpracovat odražené signály,o ničem jiném co by se zaplo a byla přesnější poloha nevím.
Docent (1234)|30.7.2006 21:26
Dneska jsem jel ze Slaného do Mělníka, TomTom spokojeně ukazoval odbočení cca po 9 km, a z ničeho nic začal bláznit, velel zabočit okamžitě doprava, za chvíli zase doleva, ukazoval, že jsem mimo silnici... Zastavil jsem, restartoval GPSku i PDAčko a nic, pořád stejný. Tak jsem jel dál a asi po 2 km se chytnul a začal zase ukazovat normálně. Na tom by asi nebylo nic divného, jenže přesně to samé udělal při zpáteční cestě po 6 hodinách v úplně stejném úseku... Bylo to kolem nadjezdu nad D8.
daec (40)|21.8.2006 18:48
me to taky chytne nekdy i nekolik satelitu, ale polohu nezameri. tvari se to, ze kdyz to je pod urcitou uroven, signal je nepouzitelny, takze to nic nechytne..
ipf (2136)|21.8.2006 23:45
[QUOTE="Docent"]Dneska jsem jel ze Slaného do Mělníka.. TomTom ... z ničeho nic začal bláznit, velel zabočit okamžitě doprava, za chvíli zase doleva, ukazoval, že jsem mimo silnici .... přesně to samé udělal při zpáteční cestě.. v úplně stejném úseku...[/QUOTE]
Problém není v GPS, ale v chybě v mapovém podkladu. Je třeba si uvědomit princip fungování navigace - GPS spočítá polohu a ta je následně promítnuta do mapového podkladu, a to do míst, kudy vede zákres silnice. Pokud existuje odchylka od zákresu silnice s polohou GPS, program tuto zkoriguje, čili umístí šipku pozice na silnici. Problém nastane v okamžiku, kdy je chyba v zákresu komunikace v mapovém podkladu. V té chvíli program "zešílí" a snaží se umístit pozici GPS na nejbližší volnou komunikaci a po ní se snaží napojit na původní trasu. Tyto chyby se nejčastěji objevují u nových obchvatů, nájezdů či podjezdů.
roman. (10)|22.8.2006 07:35
Minulý týden jsem byl v Liberci. Až na parkoviště pod Ještědem mě TT navedl přesně s 8-9 satelity. Když jsem pak nahoře na Ještědu zapnul PDA a chtěl zjistit polohu, nedělo se nic. Žádnej signál. Po dvaceti minutách jsem to vzdal a Looxe vypnul. Ten vysílač má asi takovej výkon, že ruší všechno ostatní, včetně GPS signálu. Na zpáteční cestě zas vše normálně fungovalo.
kubisz (1054)|24.8.2006 15:25
[QUOTE]no existuje jakesi zpresneni, ktere umi SirfIII cip...nevim, jak se to moc jmenuje, ale existuje to[/QUOTE]

tak uz sem to nasel, melo by se to jmenovat WAAS/EGNOS (tedy u nas jen EGNOS)...jde to u Nokie zapnout??? teda jestli je to vubec k necemu, u nas asi nebudou ty vysilace...diiiky

kuba