Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 11 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 164

Téma: Folie a jak ji bezpecne nasadit?

Nováček
    Registrace
    Nov 2003

Chtel jsem se zeptat, jestli by mi nekdo nahodou nemohl poslat nejaky tip, jak nasadit elektrostatickou ochranou folii.
    Nedavno jsem si koupil ipaq 2210 a dnes jsem byl pro folii u Sunnysoftu. Docela me zklamalo, ze je do sirky o neco mensi, ale to jsem nejak prekous.
    Co me, ale zarizilo uplne je jeji nasazovani. Vubec se mi to nedari. Mam tam stale bubliny a zobrazeni na pda se mnohonasobne zhorsilo (skoro se na tom neda pracovat). Cekal jsem, ze to nebude skoro poznat. Delam asi neco blbe, muzete mi nekdo poradit?
    Jo a protoze jsem to zkousel nekolikrat, tak jsem samozrejme folii musel i nekolikrat nandat a sundat. Je ted vubec jeste k pouziti? Nebo se mi to musi povest na poprve? A jeste jedna otazka, da se folie nejak umyt?
    Diky moc za odpovedi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2003

Něco pro uklidnění...taky s fólií težce bojuji...někdy se mi to daří lépe a někdy zuřím : , fólie je pokroucená,pod ní plno bublin a prachu,takže na to jdu znova...no je to boj!!! Ale na druhé straně doporučuji její používání. Po 3 týdnech nepoužívání jsem nevěřil vlastním očím, jak vypadá obrazovka!!!! :no:
    Jsem sám zvědav, jestli někdo něco neporadí...umýt se dá čímkoliv,ale po čase je tak poškrábaná, že letí do koše a já bojuji s novou...(

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

...až asi u páté za sebou jsem se to naučil, musíš být pokud možno v klidné místnosti, nevířit prach, před nalepením očistit display a štetečkem do poslední chvíle otírat sedající prach ... pak si odděl okraj folie, stačí 3-4 mm , ohni papír ven, takto připravený okraj ještě před vložením do rohů displaje otří štětečkem a pomocí např. platební karty postupně stáhni folii z papíru na display... bubliny pomocí karty vytlač a ty co nejdou nech, zmizej za řádově pět dní

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

... ještě k foliím, měl jsem objednanou od Sunnysoftu, ale nešla a potřeboval jsem pro sebe a kolegu, tak jsem se stavil tady v Pardubicích (mají e-obchod)
    v CPA Retailu (příslušenství k mobilům) a koupil jsem tam folie, sadu 2 kusů za dohromady 115,- Kč na Palmy a iPaq (musí se ostřihnout, nejlépe na řezačce),
    folie mají označení R.P.S. a jsou výborné... jsou absolutně bez bublin, ale trochu tvrdší, více kloužou, skoro jako normální display, to pro ty, kterým nevyhovuje "gumovost" těch od "sunny.."

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Jo jo, nasadit spravne a dobre folii je na Bobrika trpelivosti Krome folie od Sunnysoftu pouzivam i vlastnorucne vyrobene folie z nejakejch tenkejch obalu na CD a docela to funguje. I kdyz trvanlivost neni moc velka...

Nováček
    Registrace
    Dec 2003

Zdravim!
    Ja jsem to vyresil na mojem Dellu uplne jednoduse
    (tedy az po tom co jsem si koupil originalni folie ktere jsou mimochodem UPLNE nepouzitelne protoze jsou tluste a tedy na displeji nic neuvidite ) )
    Staci si v papirnictvi koupit obycejnou pruhlednou folii (desky) a nastrihat ji tak aby sahala co nejdale pod okraje dipleje, zasunou a mate vyhrano .
    Kdyz to dobre nastrihate tak se folie ani nepohne. Je pravda ze se asi po 7-10 poskrabe docela dost.
    Cenove je to jaksi vyhodnejsi nez kupovat specialni folie. Za 4,- mate po hodine strihani vystarano tak na 3/4 roku.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2002

Sunnysoft prodává také folie jen na zastrčení (odpadá problém s lepením a "gumovostí"), používám zatím krátce, takže k životnosti se zatím nemůžu vyjádřit.... uvidíme

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

I ja prispeju svou troskou ...

Mam elektrostatickou folii na XDA uz asi 4 mesice. Zhorseni kvality displeje je minimalni. Nasadil jsem ji na poprve a bubliny vytlacil platebni kartou. Ostatne po par tydnech pouzivani zmizeli uplne.

Co se gumovosti tyce, tak ac to bude znit nechutne, tim ze z XDA telefonuju a na folii se dostal pot (kvuli tomu ji hlavne mam), tak gumovost uplne zmizela!
    Cili cesta vede necim folii "namastit".

Driv sem pouzival nasazovaci folii, tenke, ale ty se po 3 tydnech totalne poskrabali a byli k vyhozeni. U tehle elektrotaticke se mi to jeste nestalo a jak rikam, pouzivam ji uz 4 mesice.

Sem tam otru displej (folii) hadrikem na cisteni bryli, ale jinak se naprosto spokojenej ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Pravda je že používání doma vyrobené folie z čehokoli je výrazně levnější. Na druhou stranu velice brzy je vidět dost značné opotřebení. Musím plně souhlsit s Michalem. Zakoupil jsem elektrostatickou folii na MDA, která přesně padne na Asus 620 a jsem nad míru spokojen. Používám více jak dva měsíce a folie je naprosto bez známek poškození. Pravda je třeba tochu trpělivosti a šikovnosti při nasazení, ale určitě se to vyplatí. Škoda jen že je to tak drahé.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

Hmm zajímavé, a jde i na MDA II? Pokud ano kde ji mají a za kolik? Díky za odpoveď
    Chuck

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2002

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2003

Mam nalepovaci folii na mda a nemuzu si to vynachválit obraz se zhorsil jen nepatrne mam ji tam asi 4 mesice a drzi.Bubliny zmizeli asi po 3 dnech.

simhap_ce4you
    Guest

Po vypotrebovani prvniho (a zaroven i meho posledniho balicku) folii od Sunnysoftu jsem se rozhodl jit do neceho kvalitnejsiho (dal jsem zejmena na doporuceni lidi z fora na brighthandu) a zakoupil samolepici folii ClearTouch ( http://www.boxwave.com/products/cleartouch/ ). Muzu zcela doporucit )

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Používám již 7 měsíců jedinou folii od Sunnysoftu a osvědčil se mi následující postup při její instalaci.
    Folii jemně vymáchám v misce s několika deci vlažné vody, s kapičkou jaru na nádobí. V lázni ji nechám a vyčistím display, pokud je to vůbec nutné, papírovým kapesníkem částečně lehce zvlhčeným týmž roztokem nebo lihem (lepší je izopropylalkohol). Zbylých chloupků a jiných mechanických nečistot se zbavím vyfoukáním balonkem-používá se na objektivy, nebo i štětečkem.
    Po 10-15 minutách vyjmu za růžek folii pinzetou a nechám okapat, nesmí ale vyschnout. Ještě vlhkou a vláčnou ji pokládám na display a to tak, že začínám na jednom konci, aby si postupně sama lehala. Folií se dá po display volně pohybovat, takže je snadné ji pohodlně vystředit, pokud je větší, sama zajede pod okraje krycího rámečku.
    Umytá folie je jako nová, jenom musíme po usazení alespoň 20 minut počkat než vyschne, nedoporučuji vzhledem ke zvýšené vlhkosti raději ani PDA zapínat. Pozor jenom na přebytek jaru, ve větším množství by mohl folii k display pořádně přilepit.
    Výsledek je vynikající, takto snadno položená folie je naprosto bez bublin a není třeba ji vyhlazovat.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Citace Původně odesláno od simhap
    Po vypotrebovani prvniho (a zaroven i meho posledniho balicku) folii od Sunnysoftu jsem se rozhodl jit do neceho kvalitnejsiho (dal jsem zejmena na doporuceni lidi z fora na brighthandu) a zakoupil samolepici folii ClearTouch ( http://www.boxwave.com/products/cleartouch/ ). Muzu zcela doporucit )
    Zdravím,

mám dvě otázečky:

1- doba a forma doručení (hrozí poškození a ztráta?)
    2-jak to vypadá po dalším měsíci používání?

Dik

Zdenda

Strana 1 z 11 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 22-11-2007, 16:40
  2. Folie
    Od olmic v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 21-09-2007, 22:06
  3. Folie z "obycejne" folie
    Od sotik v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 03-11-2005, 04:56
  4. Folie
    Od KOdlik_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 18-06-2004, 21:48