Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Folie a jak ji bezpecne nasadit?

lisak_ce4you_oldd (1)|11.11.2003 00:01
Chtel jsem se zeptat, jestli by mi nekdo nahodou nemohl poslat nejaky tip, jak nasadit elektrostatickou ochranou folii.
Nedavno jsem si koupil ipaq 2210 a dnes jsem byl pro folii u Sunnysoftu. Docela me zklamalo, ze je do sirky o neco mensi, ale to jsem nejak prekous.
Co me, ale zarizilo uplne je jeji nasazovani. Vubec se mi to nedari. Mam tam stale bubliny a zobrazeni na pda se mnohonasobne zhorsilo (skoro se na tom neda pracovat). Cekal jsem, ze to nebude skoro poznat. Delam asi neco blbe, muzete mi nekdo poradit?
Jo a protoze jsem to zkousel nekolikrat, tak jsem samozrejme folii musel i nekolikrat nandat a sundat. Je ted vubec jeste k pouziti? Nebo se mi to musi povest na poprve? A jeste jedna otazka, da se folie nejak umyt?
Diky moc za odpovedi.
Vilda_ce4you (40)|11.11.2003 08:40
Něco pro uklidnění...taky s fólií težce bojuji...někdy se mi to daří lépe a někdy zuřím :evil: , fólie je pokroucená,pod ní plno bublin a prachu,takže na to jdu znova...no je to boj!!! Ale na druhé straně doporučuji její používání. Po 3 týdnech nepoužívání jsem nevěřil vlastním očím, jak vypadá obrazovka!!!! :no:
Jsem sám zvědav, jestli někdo něco neporadí...umýt se dá čímkoliv,ale po čase je tak poškrábaná, že letí do koše a já bojuji s novou...:((
mrmobil (35)|11.11.2003 18:44
...až asi u páté za sebou jsem se to naučil, musíš být pokud možno v klidné místnosti, nevířit prach, před nalepením očistit display a štetečkem do poslední chvíle otírat sedající prach ... pak si odděl okraj folie, stačí 3-4 mm , ohni papír ven, takto připravený okraj ještě před vložením do rohů displaje otří štětečkem a pomocí např. platební karty postupně stáhni folii z papíru na display... bubliny pomocí karty vytlač a ty co nejdou nech, zmizej za řádově pět dní
mrmobil (35)|11.11.2003 18:48
... ještě k foliím, měl jsem objednanou od Sunnysoftu, ale nešla a potřeboval jsem pro sebe a kolegu, tak jsem se stavil tady v Pardubicích (mají e-obchod)
v CPA Retailu (příslušenství k mobilům) a koupil jsem tam folie, sadu 2 kusů za dohromady 115,- Kč na Palmy a iPaq (musí se ostřihnout, nejlépe na řezačce),
folie mají označení R.P.S. a jsou výborné... jsou absolutně bez bublin, ale trochu tvrdší, více kloužou, skoro jako normální display, to pro ty, kterým nevyhovuje "gumovost" těch od "sunny.."
Pavel Koza (4761)|12.11.2003 22:42
Jo jo, nasadit spravne a dobre folii je na Bobrika trpelivosti:D Krome folie od Sunnysoftu pouzivam i vlastnorucne vyrobene folie z nejakejch tenkejch obalu na CD a docela to funguje. I kdyz trvanlivost neni moc velka...
Chequer (4)|18.12.2003 19:20
Zdravim!
Ja jsem to vyresil na mojem Dellu uplne jednoduse
(tedy az po tom co jsem si koupil originalni folie ktere jsou mimochodem UPLNE nepouzitelne protoze jsou tluste a tedy na displeji nic neuvidite :)) )
Staci si v papirnictvi koupit obycejnou pruhlednou folii (desky) a nastrihat ji tak aby sahala co nejdale pod okraje dipleje, zasunou a mate vyhrano ;) .
Kdyz to dobre nastrihate tak se folie ani nepohne. Je pravda ze se asi po 7-10 poskrabe docela dost.
Cenove je to jaksi vyhodnejsi nez kupovat specialni folie. Za 4,- mate po hodine strihani vystarano tak na 3/4 roku.
váňa (242)|18.12.2003 19:49
Sunnysoft prodává také folie jen na zastrčení (odpadá problém s lepením a "gumovostí"), používám zatím krátce, takže k životnosti se zatím nemůžu vyjádřit.... uvidíme
Michal Jelínek (220)|19.12.2003 07:46
I ja prispeju svou troskou ...

Mam elektrostatickou folii na XDA uz asi 4 mesice. Zhorseni kvality displeje je minimalni. Nasadil jsem ji na poprve a bubliny vytlacil platebni kartou. Ostatne po par tydnech pouzivani zmizeli uplne.

Co se gumovosti tyce, tak ac to bude znit nechutne, tim ze z XDA telefonuju a na folii se dostal pot (kvuli tomu ji hlavne mam), tak gumovost uplne zmizela!
Cili cesta vede necim folii "namastit".

Driv sem pouzival nasazovaci folii, tenke, ale ty se po 3 tydnech totalne poskrabali a byli k vyhozeni. U tehle elektrotaticke se mi to jeste nestalo a jak rikam, pouzivam ji uz 4 mesice.

Sem tam otru displej (folii) hadrikem na cisteni bryli, ale jinak se naprosto spokojenej ...
VILIAM_ce4you (156)|28.12.2003 23:37
Pravda je že používání doma vyrobené folie z čehokoli je výrazně levnější. Na druhou stranu velice brzy je vidět dost značné opotřebení. Musím plně souhlsit s Michalem. Zakoupil jsem elektrostatickou folii na MDA, která přesně padne na Asus 620 a jsem nad míru spokojen. Používám více jak dva měsíce a folie je naprosto bez známek poškození. Pravda je třeba tochu trpělivosti a šikovnosti při nasazení, ale určitě se to vyplatí. Škoda jen že je to tak drahé.
Chuck (284)|5.2.2004 16:27
Hmm zajímavé, a jde i na MDA II? Pokud ano kde ji mají a za kolik? Díky za odpoveď
Chuck
Hombre_ce4you (113)|6.2.2004 05:47
Morte_ce4you (261)|6.2.2004 17:07
Mam nalepovaci folii na mda a nemuzu si to vynachválit obraz se zhorsil jen nepatrne mam ji tam asi 4 mesice a drzi.Bubliny zmizeli asi po 3 dnech.
simhap_ce4you (0)|12.2.2004 13:37
Po vypotrebovani prvniho (a zaroven i meho posledniho balicku) folii od Sunnysoftu jsem se rozhodl jit do neceho kvalitnejsiho (dal jsem zejmena na doporuceni lidi z fora na brighthandu) a zakoupil samolepici folii ClearTouch ( http://www.boxwave.com/products/cleartouch/ ). Muzu zcela doporucit :))
windmaster (307)|14.3.2004 01:01
Používám již 7 měsíců jedinou folii od Sunnysoftu a osvědčil se mi následující postup při její instalaci.
Folii jemně vymáchám v misce s několika deci vlažné vody, s kapičkou jaru na nádobí. V lázni ji nechám a vyčistím display, pokud je to vůbec nutné, papírovým kapesníkem částečně lehce zvlhčeným týmž roztokem nebo lihem (lepší je izopropylalkohol). Zbylých chloupků a jiných mechanických nečistot se zbavím vyfoukáním balonkem-používá se na objektivy, nebo i štětečkem.
Po 10-15 minutách vyjmu za růžek folii pinzetou a nechám okapat, nesmí ale vyschnout. Ještě vlhkou a vláčnou ji pokládám na display a to tak, že začínám na jednom konci, aby si postupně sama lehala. Folií se dá po display volně pohybovat, takže je snadné ji pohodlně vystředit, pokud je větší, sama zajede pod okraje krycího rámečku.
Umytá folie je jako nová, jenom musíme po usazení alespoň 20 minut počkat než vyschne, nedoporučuji vzhledem ke zvýšené vlhkosti raději ani PDA zapínat. Pozor jenom na přebytek jaru, ve větším množství by mohl folii k display pořádně přilepit.
Výsledek je vynikající, takto snadno položená folie je naprosto bez bublin a není třeba ji vyhlazovat.
zsadek (156)|14.3.2004 02:26
[QUOTE="simhap"]Po vypotrebovani prvniho (a zaroven i meho posledniho balicku) folii od Sunnysoftu jsem se rozhodl jit do neceho kvalitnejsiho (dal jsem zejmena na doporuceni lidi z fora na brighthandu) a zakoupil samolepici folii ClearTouch ( http://www.boxwave.com/products/cleartouch/ ). Muzu zcela doporucit :)) [/QUOTE]

Zdravím,

mám dvě otázečky:

1- doba a forma doručení (hrozí poškození a ztráta?)
2-jak to vypadá po dalším měsíci používání?

Dik

Zdenda
Jerry Salcer (197)|14.3.2004 10:26
Jak vás tak čtu, musím vám poradit jedno řešení na věky. Používám folii od firmy INNO POCKET, zakoupenou v PDA Planet. Je nechutně drahá, stojí 360 Kč včetně DPH, ale je absolutně bezodlesková, nehrozí zobrazit náhodné otisky spocených prstů a hlavně ji nelze ničím poškrábat. Používal jsem ji 1,5 roku na Cassiopeie a nebylo absolutně nic znát. Před půl rokem jsem změnil PDA a zakoupil folii na 2210 a opět bez problému. Stylus klouže optimálně, bubliny neexistují, protože folie patří k těm tvrdším, takže nemusíte téměř nic vyhlazovat, pouze malinko u krajů. Hlavně vám neudělá z displeje zrcátko na holení a zobrazování je ještě lepší než bez ní !!!! Nasadit jí bez prachu je problém, ale 1-2 smítka prachu jsou v normě a jsou vidět pouze při vypnutém dipleji. Při zapnutém není šance prach pod folií vidět. Kdybyste někdo tuto folii sehnal levněji v Čechách, dejte vědět, koupil bych ji i synovi na Tungsten E.
ipf (2136)|14.3.2004 11:56
Pro úplné amatéry v nasazování folií ještě jedno doporučení:
fólii nasazujte levou rukou od pravého okraje a shora (nebo doporuřuji obrátit přístroj). Pokud je fólie menší, než rámeček (např. originál na MDAII), a začnete od levého okraje, budete u pravého okraje mít kraj fólie uprostřed posuvníku a budete chvíli tahat po fólii, chvíli po skle.:))

PS.
Originální zkušenost.
:((
David2008 (15)|28.3.2004 13:27
Kupuji s Acer n10 nevite jestli tyhle folie jsou dobra volba?
www.patro.cz

Zasouvací ochranná folie pro iPaq (10ks)

291Kc s DPH .
Jerry Salcer (197)|28.3.2004 18:27
Nejsem přítelem zasouvacích folií, jakýkoliv prach, který se tam dostane, tak pohybem folie slouží jako brusný papír. A navíc, jak kvalitní je folie, když je jí třeba balit hned po 10 kusech. Zřejmě není vyrobena tak, aby dlouho vydržela. Za tu cenu kupte 1 ks bez DPH a vydrží minimálně tak dlouho, než pořídíte další PDA.(2-3 roky)
CarlosL (126)|22.4.2004 23:21
No, já měl zasouvací folie na iPAQ 3950 a že by mi "brousily" display si nemůžu nijak vzpomenout.;)
Ale pokud bych se musel rubat s nalepovací folií, to bych si radši nechal ten display podřít. Ale to je věc názoru.:D

Carlos
zsadek (156)|23.4.2004 06:52
[QUOTE="zsadek"][QUOTE="simhap"]Po vypotrebovani prvniho (a zaroven i meho posledniho balicku) folii od Sunnysoftu jsem se rozhodl jit do neceho kvalitnejsiho (dal jsem zejmena na doporuceni lidi z fora na brighthandu) a zakoupil samolepici folii ClearTouch ( http://www.boxwave.com/products/cleartouch/ ). Muzu zcela doporucit :)) [/QUOTE]

Zdravím,

mám dvě otázečky:

1- doba a forma doručení (hrozí poškození a ztráta?)
2-jak to vypadá po dalším měsíci používání?

Dik

Zdenda[/QUOTE]

Ahojky,

tentokrát už zkušenost. Šel jsem do této folie a po prvním dni používání jsem nadšen. Problém byl s doručením, protože automat vygeneruje adresu s uvedením státu CS místo Czech republic (nebo jsem udělal někde chybu).

Ale k folii. Pokud pochopíte systém, nalepení je otázka jedné minuty. Folie se skládá jakoby ze dvou k sobě slepených a oddělením jedné získáte naprosto čistou bez prachu a jiných nečistot. Pokud je display dobře očištěn doporučuji jelenici na brýle a štěteček jen folii položíte, přejedete kartou (kreditní nebo debetní je to jedno) tam a zpět a je hotovo.
Folie je skvěle klouzavá a dokonce eliminuje odlesky. Při práci na sluníčku je čitelnost podstatně lepší než bez folie, což považuju za největší přednost.

Uvidím jak to bude z výdrží, ale podle struktury tipuju víc jak půl roku.
Stručně řečeno dobrá investice a klid. Než vyrábět přemýšlet, testovat a riskovat poškozený display tak vřele doporučuju investovat v přepočtu 320 Kč.

Zdravím Zdenda
simhap_ce4you (0)|29.4.2004 13:41
ClearTouch mam nekdy od vanoc, zatim bez jedineho viditelneho poskozeni :)
mvata (64)|2.6.2004 11:38
Fólii ClearTouch mám asi 4 měsíce, doručena z Hong-Kongu nebo z podobných krajů asi za 10 dnů v obálce, bez problémů.
Je perfektní, sice nasazení pro prach asi napětkrát, ale jde to. Vzhledem k tomu, že má povrch přilehlý k dispeji silikonový, se všechny nečistoty nakonec nalepí na něj. Fólii stačí opláchnout ve vodě a nasadit na dokonale čistý displej (každé smítko je pod ní vidět), musí se jenom správně nastavit na plochu displeje - lehne si téměř sama a bez bublin.
Povrch má matný, bez reflexů, je trochu tvrdší, ale pokud mohu soudit, prakticky nezničitelná. Čas od času ji otřu roztokem na čištění brýlí (nějaká alkoholová potvora) a je jako nová.
Martin
mstenchl (132)|16.7.2004 08:16

Objednaval jsem folii na vyse uvedene adrese. Odeslana byla udajne 26.6.. Dneska jsou to uz cca 3 tydny a stale nic. Jak dlouho trvalo doruceni folie Vam ? Mam obavy prave kvuli statu CS, ikdyz jsem ve statech vybral Czech Republic, v potvrzovacim mailu byl uveden stat CS. Musel jste nekde urgovat doruceni folie ?

Diky za odpoved
Don_Carlos (13)|16.7.2004 14:15
Tak tohle me taky zajima. Mam stejny "problem".
Folii mam objednanou uz skoro 5 tydnu a porad nic.
Na muj mail odpovedeli, ze ji posilali a ze doruceni sem do Evropy trva 2-4 tydny...
Tak nevim.
Bohouš_ce4you (44)|19.7.2004 07:55
Nejprve jsem používal ty zasouvací folie. Asi je lepší si je udělat sám. Problémy jsem s nimi nikdy neměl. Potom jsem na zkoušku koupi za 160 Kč tu nalepovací a je to super. Mám ji tam 1 rok no a teď už je trochu sjetá a chtěla by vyměnit. Jinak s jejím nalepením jsem problémy neměl, chce to sice trochu trpělivosti, ale po vyhlazení kreditní kartou to bylo OK a eventuelně zbylé bublinky zmizely.
OLE_ce4you (78)|21.7.2004 13:36
Nedavno som kupil zasuvacie folie na moj iPAQ 2210, a mam trocha obavy z "brusiaceho efektu" pripadneho prachu, co sa dostal pod foliu (aj ked som ju nasadzoval skutocne dokladne, tak k displayu nepriliaha dokonale), takisto po 2 dnoch (!!) je slusne poskrabana (testoval som pouzivanie PDA ako tabletu :-)

Neviete niekto, kde na Slovensku by sa dala dostat nalepovacia folia? Objednavat z USA sa mi nechce...
Pavel Koza (4761)|21.7.2004 14:46
[QUOTE="mstenchl"]Objednaval jsem folii na vyse uvedene adrese. Odeslana byla udajne 26.6.. Dneska jsou to uz cca 3 tydny a stale nic. Jak dlouho trvalo doruceni folie Vam ? Mam obavy prave kvuli statu CS, ikdyz jsem ve statech vybral Czech Republic, v potvrzovacim mailu byl uveden stat CS. Musel jste nekde urgovat doruceni folie ?[/QUOTE]

...a napsal jste jim nekdo, ze maj ve formulari chybu:O :?:
mstenchl (132)|21.7.2004 14:54
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="mstenchl"]Objednaval jsem folii na vyse uvedene adrese. Odeslana byla udajne 26.6.. Dneska jsou to uz cca 3 tydny a stale nic. Jak dlouho trvalo doruceni folie Vam ? Mam obavy prave kvuli statu CS, ikdyz jsem ve statech vybral Czech Republic, v potvrzovacim mailu byl uveden stat CS. Musel jste nekde urgovat doruceni folie ?[/QUOTE]

...a napsal jste jim nekdo, ze maj ve formulari chybu:O :?: [/QUOTE]

Kdybych umel anglicky, tak bych napsal. V teto diskusi je nekdo, komu to s CS prislo. Nechcete mi pls nekdo napsat ten anglicky text ?
mstenchl (132)|22.7.2004 08:48
Tak ještě stále mám naději, že mi moje folie dojde. Včera jsem od firmy dostal mail, ve kterém mi píšou, že jim zboží bylo vráceno pro nedostačující nebo chybnou adresu /po 4 týdnech/. Tak jsem jim poslal tu adresu znova, tentokrát jsem stát opravil z CS na Czech Republic a pro jistodu doplnil Europe. Tak snad už to bude OK.
mstenchl (132)|26.7.2004 08:52
Další pokračování:

Poté, co jsem jim odeslal správnou adresu /opravil jsem CS na Czech Republic/ mi přišel další mail, ve kterém po mně požadovali souhlas se stržením částky $1.50 z mé kreditní karty za další pokus odeslání fole, kvůli špatně zadané adrese. Souhlas jsem jim sice dal, ale slušně jsem jim /ve spolupraci s kolegou/ napsal, že chyba je na na jejich straně, protože jsem z nabídnutých statů vybral Czech Republic a jejich systém tam přihodil CS. Tuto položku jsem nemohl ovlivnit ani ji opravit. Včera jsem od nich dostal další mail s omluvou za způsobené problémy s CS. Přiznali chybu v systému a folii mi odešlou v pondělí /dnes/ na vlastní náklady. Tak a teď už snad bude vše OK. Jakmile dojde /jestli dojde/ dám vědět.
mstenchl (132)|17.8.2004 07:58
Konec příběhu.

Tak mi začátkem srpna konečně dorazila folie z USA. Folie je fakt super, je trochu tvrdsi a ma matny povrch. Citelnost je dobra. Prijemne mne prekvapilo jeji nasazovani. Vzhledem k tomu, ze je folie tvrdsi, neudelaly se vubec zadne bublinky, no a protoze jsem mel displej cisty, neni pod folii zadne smitko. Sice jsem mel s dorucenim problemy, ale nakonec velka spokojenost. Snad vydrzi co nejdele...
CommanderZ (1798)|19.8.2004 10:23
Mam folii od sunny. Kdyz jsem ji na displej na druhej pokus obstojne nalepil, chtelo se mi jasat. Rikal jsem si, co furt mate proti foliim od sunny, vzdyt je vyborna. Najednou se zacala nejak odlepovat. Z toho vypliva, ze vypadal jako by pod ni byla jedna velka bublina a ona byla prilepena jen na kousickach. Zkusil jsem tu velkou bublinu nejak zamacknout. Neslo to, jen jsem se bal ze si poskodim pristroj. Nakonec byla folie strhnuta a namocena do jarove lazne podle windmastera...a super!!!:yes:
ipf (2136)|19.8.2004 11:20
Koupil jsem si v utery v AH folii za 165 Kc, je tvrda, matna, bez bublin a odlesku. Akorat jsem si nevzal krabici, tak nevím, od koho byla (možná něco jako QARTEK???).
TheMelin (1642)|20.9.2004 13:21
Mam objednaneho Looxe 720 a chtel bych si na nej koupit nalepovaci folii.Vim pouze ze display je 3.6".Muzete mi doporucit nejaky obchod kde bych ji mohl objednat?A popripade na ktere Pocket PC,ktere ma stejne velky display (mate vic zkusenosti) ;)
Wuffi (1599)|20.9.2004 13:39
[QUOTE="TheMelin"]Mam objednaneho Looxe 720 a chtel bych si na nej koupit nalepovaci folii.Vim pouze ze display je 3.6".Muzete mi doporucit nejaky obchod kde bych ji mohl objednat?A popripade na ktere Pocket PC,ktere ma stejne velky display (mate vic zkusenosti) ;) [/QUOTE]

Jako obchod doporucuji AH Mobile, kde taky poradi s vyberem folie presne pro dane zarizeni, pripadne folii i nalepi.

:yes:
bramborka (61)|16.2.2005 21:50
[QUOTE="mstenchl"]Konec příběhu.

Tak mi začátkem srpna konečně dorazila folie z USA. Folie je fakt super, je trochu tvrdsi a ma matny povrch. Citelnost je dobra. Prijemne mne prekvapilo jeji nasazovani. Vzhledem k tomu, ze je folie tvrdsi, neudelaly se vubec zadne bublinky, no a protoze jsem mel displej cisty, neni pod folii zadne smitko. Sice jsem mel s dorucenim problemy, ale nakonec velka spokojenost. Snad vydrzi co nejdele...[/QUOTE]

Je to uz pres pul roku, dnes jsem objednavala tuto folii a porad to pri vyberu statu "Czech Republic" priradi "CS". Takze to jeste porad neopravili. Tak jsem aspon do poznamky napsala, ze CS je blbe a tak... no uvidime, za jak dlouho dojde a jestli to opravi.
Kája_oldd (759)|17.2.2005 15:02
Zajímavé je, že mám protektora plus a tééda, to vám povim-to je zrcadlo:D
Pišlík (0)|26.2.2005 18:00
Moje zkušenosti s ochranou plochy PDA: Měl jsem Loox 600 a nyní Asus 716 a vždy plně vyhovovaly vlastnoručně vyrobené ochranné folie z transparentní folie pro tiskárny. Na př. od 3M folie pro laserové tiskárny CG 3360, ale může být i jiná. Je to nutno vyzkoušet. Matnou (drsnější) stranou k displeji. Folii stříhám na všechy strany větší asi o 1,5 mm. Na rozích odstřihnu podéně asi 1 cm a do hloubky 1,5 mm proužek pro lepší nasouvání pod okraje displeje. Funguje to výborně a je to prakticky zadarmo.Tuším že to půjde na jakékoliv PDA. Před aplikací musí být vše čisté a suché.
Pišlík (0)|26.2.2005 18:03
P.S. k mému příspěvku: Nic se nelepí!! Nikde žádné vzduchové bublinky!!
Fuki_ce4you (24)|12.3.2005 21:32
ahoj, chcel som sa spytat ci mate niekto skusenosti s foliou zakupenou v shark-u na slovensku. ak hej, poslite prosim sz, dakujem
dodox (79)|29.3.2005 10:34
mate nekdo zkusenost s tou matnou folii?
Brando Workshop Screen Protector
nasel jsem ji nahodou tady:
http://obchod.mobilni.cz/?catid=8
Zeus_ce4you (3)|13.4.2005 23:57
Uz nevim kdo tady psal o tom ze se bublinky pod folii maji vyhladit platebni kartou , ale nikomu to nedoporucuji mohl by si ji podrit tak jako ja a obecne bych doporucil ridit se spis vlastnim rozumem.
hybo (3107)|14.4.2005 08:08
brando ma pro tenhle pripad 3 vrstvy, spodni odstranit pred nalepenim, pak nalepit, pak poradne vyhladit treba kreditkou a pak odstranit tlustou vrchni a je to
Frenk_ce4you (3)|14.4.2005 19:53
po mesici co mam PDA se mi na iPAQu pod folii zacinaj delat bublinky (cca 1-2 mm) nevite nekdo jak je odstranit,popripade aspon eliminovat? do nove folie se mi zatim nechce (kdyz tu ctu jake s tim jsou patalie...)
jeenik_ce4you (375)|15.4.2005 10:38
ozkoušel jsem leccos, ale nejlepší zkušenosti mám s Brando Workshop folií, nasazena již několik měsíců a škrábance skoro nejsou :yes:
nejmíň vydržela folie od Sunnysoftu, navíc spoustu bublin, trvá než se vstřebají...
Jerry Salcer (197)|15.4.2005 11:00
Tedy je pro mne novinkou, že Brando matná folie má ještě třetí vrstvu, která se sundavá po nalepení a vyhlazení folie. Nalepil jsem kamarádům celkem 4 folie Brando, ale nenašel jsem tu třetí vrstvu. Jestli se pletu, prosím za odpuštění, nikdo není dokonalý. Pokud se ale podívám na návod na lepení Branda, nikde není ani zmínka o třetí sundavací vrstvě. Osobně mohu potvrdit, že velký vliv na přilnavost folie 1mm kolem okrajů, má nedokonale vyčištěný displej před lepením. Mnoho lidí používá nějaký čas pda bez folie a pak utře displej tričkem a hurá na to:? Chce to opravdu mikrotenovou utěrku na brýle, dýchnout a čisti a čistit. Někomu se taky napoprvé nezadaří a folii několikrát sundavá a nandavá. Ano píšou to tam, že ji lze použít vícekrát, ale holt, není to to pravé, mohou se objevit kolem displeje 1-2mm nepřilípnuté okraje.
hybo (3107)|15.4.2005 11:39
100% to tak maji, nebo alespon jeste pred nedavnem meli leskle folie, je mozne, ze matne to nemaji, nebo ted uz ani leskle. Z vlastni zkusenosti ale muzu rict, i kdyz mi zakaznik tvrdil, ze tam nejsou 3 vrstvy, tak je tam nakonec nasel :-) Myslim, ze je to i nekde zde v prispevcich ;) Tim nechci rict, ze to tak je 100% i ted.
Dell_ce4you (48)|15.4.2005 14:23
Leskla - kryti z obou stran, matna - jen z lepici strany.
Jerry Salcer (197)|15.4.2005 17:16
Díky za vysvětlení, myslím si, že jsem nabyl sám, kdo to nevěděl, kupuji totiž jen matný filie. Nesnáším pohled na sebe v pda:D