Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

POI v TomTomu

Petr_K (112)|24.7.2006 19:39
Přidal jsem různá POI do TomToma, na mapach se různá POI zobrazují bez problému, to je vpořádku, ale nastavil jsem si, POI - radary, aby mě upozornili 250m předem, ale když jsem dnes zkoušel kolem takového místa projet, tak na mapě se POI zobrazí, ale těch 250m předem mě TT neupozorní.
Co dělám špatně? Nebo kde je chyba?
Předem dík za info.
MilanSu (823)|24.7.2006 21:23
Musis si samozrejme nastavit zvuk upozorneni a pak je taky dulezite zda mas zaskrtnuto Upozornit na BZ pouze na trase (nebo tak nejak), pak samozrejme zalezi treba u benzinek, jestli je v tvem smeru, vyzkousej.
Petr_K (112)|24.7.2006 21:34
[QUOTE="MilanSu"]Musis si samozrejme nastavit zvuk upozorneni a pak je taky dulezite zda mas zaskrtnuto Upozornit na BZ pouze na trase (nebo tak nejak), pak samozrejme zalezi treba u benzinek, jestli je v tvem smeru, vyzkousej.[/QUOTE]


Zvuk jsem nastvil a položku "Upozornit pouze na BZ na trase?" mám zaškrtnutou, takže jí zkusím odškrtnout a uvidím co se změní.
Petr_K (112)|25.7.2006 12:46
Tak musím potvrdit, že odškrtnutím "Upozornit pouze na BZ na trase?" to začalo fungovat a hlásit před radarem, tak jak je nastaveno.
Dík za pomoc.
MilanSu (823)|25.7.2006 13:05
Ja to mam prave taky tak, u benzinek ji mam zaskrtnutou a u radaru ne, protoze radsi pribrzdim i kdyz jsou nekde blizko.
i kdys ted po zavedeni bodu a pouzivani GPSauto stejne jezdim vicemene dle predpisu. Nejhorsi je, ze spousty ridicu veri tachometru a vlecou se misto 90 nekde na 80-85, pritom se muze jet 93
Petr_K (112)|25.7.2006 13:22
[QUOTE="MilanSu"]Ja to mam prave taky tak, u benzinek ji mam zaskrtnutou a u radaru ne, protoze radsi pribrzdim i kdyz jsou nekde blizko.
i kdys ted po zavedeni bodu a pouzivani GPSauto stejne jezdim vicemene dle predpisu. Nejhorsi je, ze spousty ridicu veri tachometru a vlecou se misto 90 nekde na 80-85, pritom se muze jet 93[/QUOTE]

Jojo, jezdit je teď fakt děsný.
V autě mám odchylku od GPS konstantně jen +4km/h, ale u motorky to je 10% v celém rozsahu.
Ale když mám jet na motorce za někým na 30km úseku, tak jedou 20km/h a to už pomalu s tím upadnu,...šílený.
Ivanm_ce4you (466)|25.7.2006 15:02
Co se tyka toho neupozorneni na BZ, me to dela jeden stacionarni radar Praha Jizni mesto, jak se jede smerem na Petrovice -ted nemam nazev toho POI. Je umisteny uprostred mezi pruhy a mam pocit, ze ho TOM /pouze BZ na trase/ bere navedomi pouze jednim smerem.

Jinak souhlasim, ze kdyz je v aute GPS a clovek vidi ten rozdil v rychlosti ukazovane autem a GPS, tak se nerado jezdi dle tachometru.
Ale budme tolerantni, GPS nema kazdy a treba ani netusi, ze nejaky rozdil tu je. Ono si to stejne vsechno sedne...
Myrek_ce4you (188)|25.7.2006 15:26
[QUOTE="MilanSu"]Nejhorsi je, ze spousty ridicu veri tachometru a vlecou se misto 90 nekde na 80-85, pritom se muze jet 93[/QUOTE]
Tech 93 myslis tachometrovych nebo skutecnych? Protoze jestli skutecnych, tak tahle rychlost asi v zakone neni :)
MilanSu (823)|25.7.2006 16:57
No myslim 93 skutecnych, obcas to neuhlidam a jedu i 93,5 :) :), ale to bych snad uhadal
Myrek_ce4you (188)|25.7.2006 19:47
No jestli jedes 93 skutecnych a spolehas na casto diskutovanou toleranci radaru ve vysi rekneme 3%, tak to je podle me dost na vazkach, protoze:
kdyz bude mit radar toleranci +- 3 % A shodou okolnosti bude merit zrovna o ty 3% vice, tak ti nameri 93*1.03 ~ 96 km a to neuhadas. protoze kdyz se ta tolerance zase odecte, tak ses zase zpatky na skutecnych 93 :-), tedy jedine bezpecne je jet presne limit...
Surgical (2364)|25.7.2006 19:50
A krom toho mam Batmobil se stealth naterem :)
MilanSu (823)|25.7.2006 21:12
Je to OT tady v tom v tom vlakne, takze jenom pro upresneni, mam nastaveno 88-92 a no a kdyz mi pipne ze prekracuji 92, tak malinko uberu. Takze asi tak a tim toto tema zde povazuji za uzavrene (myslim ty prispevky tykajici se rychlosti)