Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Psychotesty pro profesionální řidiče.

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|21.7.2006 14:59
Sháním pro Svého dobrého kamaráda "Psychotesty pro profesionální řidiče" - vojsko - policie. Má z nich trošku obavy, tak se mu snažím pomoci.

Hledal jsem VŠUDE po netu, ale nic jsem nikde nenašel. Nemáte je někdo ? Nebo link na ně ?

Dík.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.7.2006 19:06
Tak kamarád dnes psycho testy absoloval v ústřední vojenské nemocnici Praha, a bohužel neúspěšně. Přesněji neprošel na autobus, který on ovšem potřebuje.

Kdyby měl někdo nějaký TIP - třeba kde je možno si tyto testy si vyzkoušet - nacvičit případně jinou radu jak na NĚ budu moc rád za každý TIP.
mms (11)|28.7.2006 19:49
Milý Jirko. Nevím, co ti pověděl kamarád o těch testech, zřejmě se jedná o testy QL2 či QL3, což je soubor různých testů na inteligenci a jednání pod zátěží. Potom je tam také pohovor s psychlogem, který tyto výsledky rozebere a samozřejmě se zaměří na slabší stránky osobnosti (vzhledem k potřebě řídit nebezpečnější vozidlo vůči provozu). Takže tvému kamarádovi určitě řekl příčinu neúspěchu. Těžko seženeš tyto testy běžně ke stažení, mají je specializované a věř mi, opravdu část odhalí i když nejsou všemocné. Absolvoval jsem je s úspěchem, ale byla jich pěkná řádka tak na dvě až tři hodiny a pak půl hoďky pohovor s člověkem, co se v tom dost vyzná.
Jestli je tvůj kamarád soudný, ví proč neprošel a natrénovat se to asi nedá, mají jeho výsledky a vědí, co je možno se naučit či né. Mimochodem ani já jsem nebyl bezchybný, ale k řízení nemám problémy :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.7.2006 21:23
[QUOTE="mms"]..... Nevím, co ti pověděl kamarád o těch testech, zřejmě se jedná o testy QL2 či QL3 [/QUOTE]

Pověděl mi vše - i jak to probíhalo. Jedná se o testy na řízení autobusu o vojska.

Vše měl bez problémů, jen neprošel, tou částí kdy na pokyn má najít na šachovnici určitou kombinaci písmana a čísla. A ON pak zadá jeho souřadnice.
Bohužel on je odpůrce PC a seděl poprvé delší dobu u počítače. Což ho určitě taky rozhodilo.

A psycholog ( nebo ten kdo o udělení osvědčení rozhoduje ) mu pak řekl, že mu to prostě na základě tohoto výsledku nemůže dát.

Otázka zní je tato šachovnice stále stejná, nebo je těch testů více. Např. v autoškole je asi taky 60 různých testů.

Pokud je jen jedna, tak by mu stačilo jen někde tuto šachovnici získat a naučit se jí.

Já byl u nich na testech k prověření na seznamování s utajovanýma skutečnostma, a všechny testy jsme úspěšně zvládl. :D A že jich bylo.
Ale tam jsme tento typ testu vůbec neměli.
mms (11)|28.7.2006 23:18
Tak ta takzvaná šachovnice je soubor sloupečků, které jsou s písenem R napravo jako Right a L nalevo jako Left + další písmenka dle sloupečků (Každý sloupeček má svá písmenka, tuším dvojice a pak čísla odshora dolů).Ostatně to na začátku ten hlas takhle i vysvětlí. Ono to není ani tak moc na počítači, má tuto tabuli jako dotykovou, do sluchátek se přečte vždy ta skupina čísel s písmenky a on to má v celém poli co nejdříve najít a ťuknout na to dotykovým perem. Je na to jen chvilka a už se diktuje další. Pokud znervózní, musí hodit za hlavu co nenašel a snažit se najít další diktované. Vpodstatě já jsem to dělal tak, že když už hlas začal s písmenky, už jsem hledal sloupec a pak už jenom to správné číslo. Tohle se právě moc nedá naučit, ale tyto rady snad dopomůžou. Tyto testy jsou tři za sebou (pokaždé asi jinak písmena) a věř mi, že z toho poznají věci co jsem ani netušil a snažil jsem se to při pohovoru skrývat. Tohle je právě stresový test, kterým poznávají reakce v zátěži.
Tak snad se mu to napodruhé povede :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|28.7.2006 23:22
[QUOTE="Jiří Pospíšil"]Já byl u nich na testech k prověření na seznamování s utajovanýma skutečnostma, a všechny testy jsme úspěšně zvládl. :D A že jich bylo. [/QUOTE]Tam je snad lepší, když si to moc nepamatuješ, co jsi utajovaného viděl, ne? Alespoň není co vyzradit. ;)