Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zobrazení POI v iGO

Avik (4)|20.7.2006 02:22
Dobrý den, nevíte, jde-li nějak editovat (přímo v programu nebo nějakým "trikem") vzdálenost, při které se během navigace budou zobrazovat vybrané POI? U kategorie "Moje POI" lze u vytvořených skupin POI nastavit parametr "viditelné od", a sice buď na 100 m, na 1 km nebo na 10 km. Toto bohužel u ostatních pevně daných kategorií v programu nastavit nejde. Domnívám se, že všechny implicitní POI v iGO mají nastavený práh zobrazení právě na 100 m, což je žalostně málo, protože např. benzinové pumpy se zobrazují až v momentě, kdy je míjím... Zkoumáním programu ani čtením manuálu jsem na nic nepřišel. Máte, prosím, nějaký tip? A.
fun_thomas_ce4you (74)|25.7.2006 20:53
Toto "nastavení" by mě zajímalo také.
pacho (9)|27.7.2006 01:56
subor data.zip rozbalte
adresar config a v nom su podla mna podstatne 2 subory:
1. poi_types.csv je ciarkou oddeleny zoznam typov poi - vsimnite si, ze vacsina konci 3 az na par vyvolenych settlements - to je podla mna velmi dolezite cislo
2. default.vis podla mna hovori o visibility jednotlivych objektov ... tam treba nieco zmenit ... ale nemam velmi cas do toho az tak vrtat ...
gete (40)|27.7.2006 14:37
to KA45:
KA45 napísal:diky neoo za typ na převod bodů POI z TT do IGO.Jde to,ale nejdou dát k nové složce ikony ,ale to nevadi.Ke každemu bodu poi je možné ikonu změnit ,ale celou skupinu naráz ne.Po při přidání POI bodů se iGO spoští hodně pomalu,ale maká dobře.Přidal jsem asi 300 bodů.

Čau. Nemohol by si ten súbor bodov hodiť niekde sem do diskusie, aby si to mohli nainštalovať aj ďalší? Teda ak to nie sú osobné POI. Vďaka
Marek L. (28)|28.7.2006 01:19
Tak bohužel. Samotná změna posledního čísla nemá na viditelnost ikony žádný vliv. A ostatní čísla v tom CSV mají na starost zařazení dané POI kategorie do struktury: pořadí v nabídkách jednotlivých úrovní.

Edit: Bude to někde v default.vis, v sekci POI, která u mě začíná na řádku 358. Bohužel jsem přesně nepochopil strukturu jednotlivých řádků. Je ale jasné, že v blocích tam je měřítko a pod ním, co je v něm vidět a jak.

Změny se bohužel neprojevují tak, jak by člověk čekal, ale přesto jsem přišel na postup, jak například ikonu čerpacích stanic ukázat dřív než standardně.

V souboru najděte tento blok:

[CODE][Label0m-4300m]
area = 0
;poi="Transportation.Airport","", "label_poi",9,"poi",-1,"poi2",-1
poi="Transportation.Airport","", "label_poi",9,"poi2",-1,[/CODE]

Doplňte za něj jeden řádek s čerpacími stanicemi. Celý blok bude vypadat takto:

[CODE][Label0m-4300m]
area = 0
;poi="Transportation.Airport","", "label_poi",9,"poi",-1,"poi2",-1
poi="Transportation.Airport","", "label_poi",9,"poi2",-1,
poi="Services.Petrol_Station","", "label_poi",9,"poi2",-1,[/CODE]

Když potom DATA.ZIP nahrajete zpět do iGo, ikony se ukážou v hrubším měřítku než dřív. Zatím jsem ale do kódu úplně nepronikl a nerozumím přesně, co dělá.

Prozkoumá to někdo hlouběji?
Marek L. (28)|28.7.2006 02:26
Ještě jsem se dostal do "vyššího levelu".

Celý blok, o kterém jsem psal výše, upravte takhle (interval vzdálenosti můžete měnit):

[CODE][Label0m-4km]
area = 0,1,2,3
;poi="Transportation.Airport","", "label_poi",9,"poi",-1,"poi2",-1
poi="Transportation.Airport","", "label_poi",9,"poi2",-1,
poi="Services.Petrol_Station","", "label_poi",9,"poi2",-1,[/CODE]

Navíc vymažte tento standardní blok:

[CODE][Label500m-3000m]
area=0,1,2
poi="Services.Petrol_Station", "", "label_poi", 9,"poi",-1,"poi2",-1[/CODE]

Tyto změny se ale týkají pouze 2D zobrazení. Na 3D pohled nemají žádný vliv. Ale to už teď zkoumat nebudu, snad příště. Anebo to někdo zkuste taky.
habitat3 (34)|30.7.2006 10:50
nevite jak dak do programu nove poi..?
Scatman_ce4you (123)|4.8.2006 21:34
Mrkni sem...
Petr Maizner (16)|30.8.2006 11:28
co tohle ? http://inetcom.hu/mick/igo/
super novy programek pro editaci vlastnich poi v iGO. je to teprve beta verze ale uz to je na dobre ceste ;-)
Mikiman_ce4you (5)|2.9.2006 21:41
Super program. Daju sa v nom hromadne zmenit ikonky POI.
Džanek (194)|3.9.2006 20:11
Nevíte někdo, jestli se dají nějak dostat POI z iGO? Z TT to do iGO převést jde, ale zajímalo by mě, jestli to jde i naopak.
djelinek (60)|6.9.2006 13:11
Nová verze iGO POI Exploreru 1.0.0.635 umi primo imprtovat POI z OV2 (TomTom) souboru. HURAAAA
Kdo to nevi, tak tento uzitecny tool je primo od vyvojaru iGO.
oltcit (1098)|6.9.2006 14:13
OT/ wow,som to hovoril,cakaju nas zlate casy :-D este osetrit zobrazenie POI iba na trase a TT papa :-D
tortoise (546)|6.9.2006 14:23
[QUOTE]osetrit zobrazenie POI iba na trase[/QUOTE]
a lepší odhad příjezdu a lepší hlasové instrukce a TMC, ale jinak pomalu souhlasím.
oltcit (1098)|6.9.2006 14:43
Nuz,osobne povazujem Andrejku za omnoho lepsiu ako pana Miroslava a to nielen intonaciou ;) odhady predp.casu prichodu sa zlepsili tusim po letnom upgrade a TMC ? Dobre vieme,ze to viac zalezi na dodavanych info,dokial sa do tohto systemu nepusti niekto globalne a celoeuropskym pokrytim,hmm ?
Pavlos_2004 (147)|6.9.2006 14:47
Pánové souhlasím. Já jsem dal pápá Dynavixu. RDS/TMC je stejně nepoužitelný ( viz. příspěvky v diskuzi ) nejen u nás ale i v D, A a I. TT6 nabízí nic převratného a Navigon 6 stále není :(( .

iGO je pro mě v současné době jednička :D .

Jen je škoda těch peněz za beta verzi DYNAVIXu :no: .
paveluh_ce4you (300)|6.9.2006 16:47
Převedl jsem POI z TT do IGO pomocí programu který je o kousek výše uvedený , ale jak ted tyto POI dostanu do IGO?
Dík za radu
Marek L. (28)|7.9.2006 01:16
Musíte z iGo stáhnout soubor igo.db a přes POI Explorer do něj nové body vyexportovat. Igo.db potom nahrajete zpět. Samozřejmě nezapomeňte tento soubor zálohovat, kdyby se něco nepovedlo.

---
Import bodů z OV2 je určitě užitečný. IGo ale stále chybí důležitá funkce pro upozornění na vybraný bod v předstihu. Bez toho je třeba import radarů celkem zbytečný.
oltcit (1098)|7.9.2006 01:29
žeby blýskanie sa na lepšie časy :O ;)
pozor,je to trošku väčšie,ale oplatí sa :cool:
future ?
00169043_speed_sUwI.jpg
Marek L. (28)|7.9.2006 10:33
Trochu mě ale mate, že ty sceenshoty jsou v designu Mio, ne iGo. Jestli to nebude spíš připravovaná verze MioMap.
djelinek (60)|7.9.2006 11:15
Bohuzel zklamu, ja mam v iGO design MIO a v menu vse co tyka radaru funguje (nespadne to na zadne chybe), dokonce i na mape funguje dialog pro pridani radaru, ale to je tak vsechno :-(. Radar se do databaze radaru neprida (tato databaze je v samostatnem souboru). Jak jiz zde bylo napsano drive, tak pro fungovani radaru nestaci uprava v data.zip, ale je to vlastnost MioMap.exe, ktera umi s touto databazi pracovat. Takze kdo makoupeny iGO, tak si musi na radary nechat zajit chut a doufat, ze to bude treba jako novinka v zarijove RC verzi.
necry_ce4you (118)|7.1.2007 20:08
tady je taky jeden sikovny a jednoduchy siftik jak dostat radary a kamery do spedcamu :

[CODE]http://content.modaco.net/nedge2k/Ov2iGo.zip[/CODE]
ms_ce4you (364)|16.1.2007 20:44
Z 10 kontaktu se mi v POI objevi jen asi ctyri. Ostatni ne. Kde by mohl byt problem ?
necry_ce4you (118)|17.1.2007 09:42
spatne definovane kontakty?
ms_ce4you (364)|17.1.2007 09:46
No, jak se daji spatne definovat kontakty v programu pro kontakty od Mrkvosoftu ? To jedine, ze je to jako vsechno od Mrkvosoftu rovnou s chybou...
hotovyrado_ce4you (35)|23.1.2007 04:51
Docela mě fascinuje, že v POI nemá IGO tak zázadní věci jako Hrady a zámky.... Je třeba si přiznat, že POI má lépe vychytané TT....
tortoise (546)|23.1.2007 08:34
To záleží na úhlu pohledu. Až budeš dle POI v TomTomu hledat servis na škodovy v Oslu, poznáš situaci, kdy zpracování POI ála iGO (tzn. popis, jméno a hlavně třídení v kategoriích dle značky) oceníš.
vpe (148)|24.1.2007 10:26
Vite nekdo, jak prinutit iGO na akusticke upozorneni na POI?

Treba blizim se k POI typu X a jsem ve vzdalenosti 300m od nej a chci, aby pri vzdalenosti <200m od POI me iGO upozornilo.

Lze to provest anebo je to dovednost jen u TomToma?
tortoise (546)|24.1.2007 16:19
iGo2006 to neumí, ani iGo2006SE to umět nebude. Tam bude jen varování na radary (funguje to ale skvěle), ne na libovolnou kategorii z POI.
vpe (148)|25.1.2007 16:31
mam SilverGuide, s app. MyGuide tusim. Pujde to tam nejak do-aplikovat anebo to mohu zahodit? Myslim ty radary.
Martino2_ce4you (42)|26.1.2007 17:30
Dobry den.

Chystam se na delsi "okruznou" cestu po Evrope. Chtel bych projet tyhle staty: Cechy ( to neni problem ), Nemecko, Norsko,Dansko,Nizozemi,Belgii,Francii, Svicarsko a Rakousko...
Nevite,kde a jak bych do iGo dostal POI v techle statech ( jde mi predevsim o ostavny parkoviste,kempy,hotely,motely,historicke pamatky ) pricemz by byli pojaty vic detailne,nez ty,co jsou tam defaultne. Velice vyhodne by to bylo bez jakehokoliv prepinani mezi ruznymi soubory.

Dekuji
oltcit (1098)|26.1.2007 18:12
Nuž to potom len stiahnuť z nejakého servra vo formate pre iGO,pozriem ti to,nejaké mám s touto tématikou.;)
Martino2_ce4you (42)|26.1.2007 18:17
[QUOTE="oltcit"]Nuž to potom len stiahnuť z nejakého servra vo formate pre iGO,pozriem ti to,nejaké mám s touto tématikou.;) [/QUOTE]

Byl bys moc hodnej. Dik
oltcit (1098)|26.1.2007 21:31
Tak nejaké POI s tématikou campov mám,žiaľ sú umiestnené na území UK.Preto Ti navrhujem takýto postup.Na stránke www.poihandler.com sa zdarma zaregistruješ a odtiaľ si potom môžeš niektoré voľneprístupné POI stiahnuť aj vo formáte vhodné pre iGO.Sú to súbory vo formáte *.xml tieto len nakopíruješ do adresára POI na karte s iGO a po reštarte by sa ti tieto POI mali objaviť v skupine Moje POI .Je tam toho hodne,treba si vybrať čo ťa zaujíma,ale nezabúdať na to,že veľa POI spomaluje system.Vela zdaru.Okrem toho sú to POI zadávané užívateľmi,čiže ich informačná hodnota niekedy môže byť dosť nízka,ale lepšie ako drôtom do oka:D .A zabudol s5ahova5 treba vo form8te pre MioMap,tie ompatibiln0 pre iGO;)
Haldo (138)|31.1.2007 02:38
Mozete mi please pomoct s iGO POI Explorerom? Vsetko funguje ako ma, teda az na jednu vec. V iGO POI Explorer sa zobrazuje triedenie POI ako chcem ja, ale priamo v iGO uz POI roztrusene uplne chaoticky medzi vsetkymi foldrami (niektore foldre su prazdne a niektore obsahuju viacero kategorii). Da sa to nejako jednoducho opravit? Rucne sa mi to robit nechce, mam ich tam asi 50.