Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

je dobrá volba FS N500

jimik_ce4you (1)|19.7.2006 21:26
Zdravím,
rád bych si koupil pda. Pda bude sloužit asi nejvíce pro navigaci. Díval jsem se na N500. Je to dobrá volba? Také hned sháním nějaké příslušenství, držák s nabíječkou do auta, máte nějaký link prosím? Jaké navigační SW na tomto pda pojedou, funguje na něm TomTom? Děkuji za každou odpověď.
Surgical (2364)|19.7.2006 23:02
Asi ne. Bidna citlivost petistovkovych Looxu s integrovanou GPS je legendarni. Porid si radsi Asusa 63x...pokud chces integrovanou GPS
Zdenek Malinsky (9781)|23.7.2006 17:38
Problém Looxů s GPS je zde nemálo probírán - stačí si vyhledat. Je zajímavé, že někteří uživatelé tento problém nemají, resp. to tvrdí. Já osobně bych volil raději "dělené" řešení, tedy PDA a GPS extra.

Navigace - pro naše státy iGO a TT.
BaRs (13)|24.7.2006 00:39
Mám N560, z vlastní zkušenosti mohu říct že GPSka funguje naprosto v pohode, chvili obcas trva nez se chytne, maximalne dve minutky.. jinak je to treba i za trictvrte minuty... jak nekdo trvdi nekomu to jde lip nekomu hur..
Lolek_ce4you (68)|24.7.2006 10:33
Taky používám N560 a nemohu si stěžovat. Jak píše kolega nademnou, někdy se chytne za 2 minuty někdy za 10 vteřin ale potom už funguje bez problémů. Je možné že jiná zařízení vidí třeba více satelitů ale to co vidí LOOX mi pro moje potřeby bohatě dostačuje.
PatrikL (383)|24.7.2006 10:38
Môj N520 tiež v pohode... Chytá sa tiež tak za 2min.
tortoise (546)|24.7.2006 10:50
N560 vybalená z krabice byla zoufalství, co se týče příjmu GPS. Provedl jsem úpravy popisované na tomtom serveru a situace se o něco zlepšila (jsou situace, kde se GPS chytne opravdu do minuty), i když jak jsem se o víkendu přesvědčil, stále je to spíš pro zlost.
Např. v autě - v otevřené placaté krajině, tzn. sem tam nějaký strom u cesty, sem tam průjezd vesnicí, na signál jsem čekal přes 7 minut. Cesta středními Čechami 2x60km, kde rx3715+BT100 byla naprosto v pohodě, znamenala
a) několikrát vypadlý GPS signál
b) několikrát tak nepřesná pozice, že mě to házelo o 50m mimo reálnou cestu a dostával jsem pak instrukce, jak po 50m mám odbočit doprava apod., popř. jsem jezdil "po poli" (TT5)
c) baterie vybitá na 8%, ačkoliv jsem vyjížděl s plnou
Docent (1234)|24.7.2006 10:51
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já osobně bych volil raději "dělené" řešení, tedy PDA a GPS extra.[/QUOTE]
Na základě vlastních zkušeností doporučuju pouze pro osoby netrpící sklerózou... Občas se to octne oddělené i nechtěně :-(.
HUgo.j (59)|24.7.2006 17:41
O víkendu jsem najezdil cca 1500 km po Německu s N560 a GPS bez problému. Projížděl jsem hlubokým údolím zarostlím hustým lesema signál byl pořát dobrý a ani známka po tom, že by se mi rozhodil signál. To co tu popisujete bych přisuzoval vadnému kusu nebo taky něco podobného mi dělala N500 pod pokoveným sklem bez externí antény.
tortoise (546)|24.7.2006 17:53
[QUOTE="HUgo.j"]To co tu popisujete bych přisuzoval vadnému kusu nebo taky něco podobného mi dělala N500 pod pokoveným sklem bez externí antény.[/QUOTE]
Pod tím samým sklem jsem najezdil desítky tisíc s Asus BT-100, takže to asi sklem nebude. Byl bych šťasten, kdyby to byl vadný kus, protože jinak je to přístroj excelentní a vyřešila by se poslední vada na kráse. Je tu někdo z Prahy, kdo má N560, že bychom to porovnali?
HUgo.j (59)|24.7.2006 18:43
To nejsem, ale kdyby jsi měl cestu přes UL nebo TP tak není problém.