Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560

tortoise (546)|18.7.2006 22:29
Zdravím! Vrátil jsem se z dovolené, na kterou jsem nakonec pracně sehnal Loox N560. Jak je toto PDA šikovně malé, s dobrým displejem, rozměry a hmotností, GPS modul je naprosto zoufalá záležitost.
Dosud jsem měl zkušenost s řadou GPS zařízení, Garminem Legend počínaje a Asus BT100 konče.
Loox je pro mně obrovským zklamáním. V situaci, kdy Acer n35 má anténku jen povytaženou směrem k zemi (takže z boku vypadá takto: |\ ) a je za tu anténku zachycen v palubní ventilaci a přijímá dle TT5 signál na úrovni 1-3/5, v situaci, kdy Asus BT100 chytí signál ve městě v úzké uličce s vysokými budovami (akorát bylo nutné držet ho na rameni), Loox propadá.
Není schopen chytit signál po ceste z Ruzyně do Modřan (cca 20km volnou krajinou, bez vysoké zástavby, necelých půl hodiny cesty), ačkoliv je položen na platu za sedačkami těsně u zadního okna. Není schopen určit pozici během 14 minut (!!!), kdy jdu volnou plochou krajinou s jedním malým kopcem po pravé straně, ačkoliv dle GPSDash vidí asi 8 satelitů zeleně. Když už má pozici chycenou, je prakticky nemožné nechat se dle GPSDash navigovat k cíli při chůzi, protože směr pohybu (během asi 15min cesty různě složitou zástavbou) se mění zhruba o 90 stupňů oběma směry (asi nemusím opakovat, že s BT100 jsem takové problémy rozhodně neměl).
Jsou i situace, kdy se Loox chytil nad očekávání dobře, např. ležím v hotelu na posteli, hraju si s mapou a najednou vidím, že mi přepočítává trasu a koukám, že má chycenou pozici. Jindy zase v celkem vysoké zástavbě chytil pozici během asi minuty, což by BT100 neuměla. Ale to byly bohužel jen slabé chvilky a většinou je chytání pozice daleko pomalejší a nepřesnější než u Aceru n35 nebo Asus BT100. Sliboval jsem si lepší příjem signálu díky SiRF III chipsetu, který má údajně lépe zpracovávat odražený signál).
Řešení s nastavením vyšší komunikační rychlosti vyzkouším, ale moc si od něj neslibuji. Externí anténa mi přijde dost úchylné řešení; na to, abych s sebou tahal další krám a při každé lokalizaci musel zapojovat kabel, jsem si nemusel pořizovat interní GPS.
Po pročtení diskuze zde na fóru soudím, že v tom nejsem sám. Víc tipů než externí anténa a WinNavigator jsem nenašel. Nemůže být v mém kousku nějak zničená/odpadlá zabudovaná GPS anténa?

Zoufalý GPS modul je pro mně takové zklamání, že to vypadá na prodej a zakoupení setu PDA+ BT GPS (a rovnou bych vzal něco s TMC), což mi ale přijde trochu škoda, protože jinak by byl Loox velmi slušný stroj. Máte někdo další tipy, co s tou zpropadenou GPS?

Pokud by to někomu k něčemu bylo, tak část cesty z letiště jsem zaznamenal zde: http://birdie.porcus.cz/media/1/File/2006-07-18_21-30-32.nmea.gz
Marian Veselý (662)|19.7.2006 08:18
Já s tím jezdím v pohodě všude, na geo bych to asi nedoporučoval, ale na navigaci problémy nemám.
uzivatel_oldd (180)|19.7.2006 09:58
[QUOTE="tortoise"] Když už má pozici chycenou, je prakticky nemožné nechat se dle GPSDash navigovat k cíli při chůzi, protože směr pohybu (během asi 15min cesty různě složitou zástavbou) se mění zhruba o 90 stupňů oběma směry (asi nemusím opakovat, že s BT100 jsem takové problémy rozhodně neměl).
[/QUOTE]

a neni zrovna tohle zpusobeno ze byla zapnuta "Static navigation", ktera se pouziva pri jizde autem?

yoli (63)|19.7.2006 11:07
A de sa ta statická oná zapína-vypína? Neviem o tom, žeby N560 mala také čosi v settingu gps, ani v navi softe som sa s takým niečim nestretol.
uzivatel_oldd (180)|19.7.2006 11:54
procti si tohle: https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/10793-zkusenosti-s-loox-n500-gps a k te SN tohle: https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/15148-gps-receiver-nokia-ld-3w-mate-nekdo

kde se to tu z casti resi byt u jine GPSky. Prohledej si fora s navigaci tam se o tom doctes jak to funguje.
tortoise (546)|20.7.2006 12:35
Tak jsem provedl upravu polozek NMEA protokolu, zvedl rychlost, vypnul Static navigation a opravdu se to zlepsilo, a to ze o dost. Napr. kdyz jsem dojel autem na nabrezi, vypnul TT5, po pul hodine vylezl z budovy a zapnul TT5, lokalizace byla provedena do peti vterin od hlasky "Cekani na GPS singal". V aute to je nyni taky OK (1-4 carky z peti, PDA polozene na sedadle spolujezdce, centrum Prahy).
Obcas to po zapnuti lokalizuje ponekud dele, nez to delavala BT100, ale to se da prezit.
Diky vsem za tipy.
tomastomb (35)|28.7.2006 13:03
[QUOTE="tortoise"]Tak jsem provedl upravu polozek NMEA protokolu, zvedl rychlost, vypnul Static navigation a opravdu se to zlepsilo, a to ze o dost. Napr. kdyz jsem dojel autem na nabrezi, vypnul TT5, po pul hodine vylezl z budovy a zapnul TT5, lokalizace byla provedena do peti vterin od hlasky "Cekani na GPS singal". V aute to je nyni taky OK (1-4 carky z peti, PDA polozene na sedadle spolujezdce, centrum Prahy).
Obcas to po zapnuti lokalizuje ponekud dele, nez to delavala BT100, ale to se da prezit.
Diky vsem za tipy.[/QUOTE]

Muzes mi prosim konkretne napsat jake parametry a hodnoty jsi menil a nastavil? A jaky program jsi na to pouzil? Testuju nastaveni v sirftech.exe, ale neprijde mi to moc rozdilne.. Moc dik.
v.koutensky (97)|28.7.2006 14:45
No možná to je nošení dříví do lesa - taky jsem si rval zbytky vlasů při fixaci GPS nicméně nejzásadnější pomocí bylo zjištění, že je dobrý do fixace prvního satelitu držet PDA svisle (anténa je očividně na zadní straně).

Pomocí SirfTechu jsem vypnul "Static navigation" a v zalozce "Switch to NMEA Protocol" nastavil GSA a GSV z 5 na 1. GPS se mi fixne tak za 1-2 minuty a pak drzi jak pribita...
tortoise (546)|28.7.2006 15:45
[QUOTE="v.koutensky"]je dobrý do fixace prvního satelitu držet PDA svisle (anténa je očividně na zadní straně).[/QUOTE]

No, mám pocit, že GPS v N560 funguje úplně náhodně a s nějakou anténou nakolmo to nesouvisí. Konkrétní příklad ze včerejška. Jel jsem během dne 2x stejnou trasu, v rozmezí asi dvou hodin. PDA bylo vždy svisle v držáku, vždy jsem TT5 zapnul těsně před nástupem do auta. V jednom případě se GPS chytla celkem brzy, asi do 3-4 minut (centrum Prahy) a držela po dobu jízdy. V druhém případě (opakuji, ta samá trasa) jsem na signál čekal 17 minut a to v situaci, kdy ukazatele signálu (sloupečky satelitů v detailech nastavení GPS u TT5) hlásily asi 8 družic, z toho 5 s úrovní 50-70% (bohužel vše šedě, tzn. nefixovaně). Je fakt, že když se chytil, asi 2km mu trvalo, než se signál stabilizoval a pak už ukazoval pořád dobře.

Kdyby byly lepší výsledky té druhé jízdy, řeknu si "fajn, poprvé tahal celý almanach nebo něco takového", ale paradoxně ta první jízda byla bez problémů a ta druhá dost mizerná.
v.koutensky (97)|28.7.2006 17:29
A nakrmils pred druhou jizdou trpasliky marmeladou? Nejrychlejc ty mali neradi nosej pakety kdyz maj malinovou.

Bude to chtit vyzkouset tu externi antenu..
Marian Veselý (662)|29.7.2006 09:12
Tak takkovýhle problémy nemám, jak se fixne, tak jede bez probléml na továrním nastavení. Fix zas studena 3-5 minut. Pak uz do minuty.
frogale (447)|29.7.2006 10:42
jj jakmile je po fixu, tak je klid.. na miste s dobrym signalem se mi to fixne i do minuty, po dalsich pustenich uz behem par vterin. Nastavil jsem si podle jednoho navodu co tu je vetsi komunikacni rychlost integrovaneho GPS modulu na 57600 baudu a docela bych rekl, ze to i pomohlo. I kdyz nechapu proc ;)
Synek_ce4you (80)|9.8.2006 12:12
Zdravím, tak mám N560 3 týdny a musím říct, že ta GPS mi spíš připopíná parodii na GPS. Jsem z toho docela votrávenej. Nejhorší je, že signál chytá jak se jí zachce. Někdy se připojím na 4 i 5 satelitů jen tak z okna (většinou večer nebo během dopoledne) a například odpoledne můžu stát na silnici uprostřed pole, široko daleko nic a nefixne se ani za hodinu. A není neobvyklé, že i když se třeba chytne, tak mi určí polohu někde mimo silnici. Běžná věc je že ráno jedu do práce přes celou Prahu a chytne se 3x za cestu asi tak na 2 minuty. Zkoušel už jsem všechna možná nastavení v NMEA protokolu i SN, ale myslím, že to nemá žádný vliv na příjem signálu samotné GPSky, ale pouze to ovlivní tok dat pro programy, které ty NMEA zprávy zpracovávají. Jinak umístěnou jí mám za předním sklem v držáku, a běžně mám v TT5 1-2 dílky, málokdy se stane že jsou 4. Fakt už nevím, co víc vyzkoušet. Nejhorší je, že když pustím navigaci jen tak na zkoušku, tak to jakžtakž funguje, ale taky se mi už stalo, že jsem jel někam po Praze a chtěl jsem se nechat navigovat jen podle GPS a myslel jsem, že celé PDAčko vyletí oknem. Nepřesné určení polohy, každou chvíli ztráta signálu. Prostě podle mě je LOOX N560 na seriózní navigaci po větším městě naprosto nevhodný. Jako PDA je dobrý, ale jako navigace je to moc drahá hračka bez užitné hodnoty. Možná někde mezi vesnicema, ale do města určitě NE. Pokud má někdo jinou zkušenost, rád se přesvědčím na vlastní oči.
tomastomb (35)|9.8.2006 13:19
[QUOTE="Synek"]Zdravím, tak mám N560 3 týdny a musím říct, že ta GPS mi spíš připopíná parodii na GPS. Jsem z toho docela votrávenej. Nejhorší je, že signál chytá jak se jí zachce. Někdy se připojím na 4 i 5 satelitů jen tak z okna (většinou večer nebo během dopoledne) a například odpoledne můžu stát na silnici uprostřed pole, široko daleko nic a nefixne se ani za hodinu. A není neobvyklé, že i když se třeba chytne, tak mi určí polohu někde mimo silnici. Běžná věc je že ráno jedu do práce přes celou Prahu a chytne se 3x za cestu asi tak na 2 minuty. Zkoušel už jsem všechna možná nastavení v NMEA protokolu i SN, ale myslím, že to nemá žádný vliv na příjem signálu samotné GPSky, ale pouze to ovlivní tok dat pro programy, které ty NMEA zprávy zpracovávají. Jinak umístěnou jí mám za předním sklem v držáku, a běžně mám v TT5 1-2 dílky, málokdy se stane že jsou 4. Fakt už nevím, co víc vyzkoušet. Nejhorší je, že když pustím navigaci jen tak na zkoušku, tak to jakžtakž funguje, ale taky se mi už stalo, že jsem jel někam po Praze a chtěl jsem se nechat navigovat jen podle GPS a myslel jsem, že celé PDAčko vyletí oknem. Nepřesné určení polohy, každou chvíli ztráta signálu. Prostě podle mě je LOOX N560 na seriózní navigaci po větším městě naprosto nevhodný. Jako PDA je dobrý, ale jako navigace je to moc drahá hračka bez užitné hodnoty. Možná někde mezi vesnicema, ale do města určitě NE. Pokud má někdo jinou zkušenost, rád se přesvědčím na vlastní oči. [/QUOTE]

Mam uplne stejne zkusenosti a hodlam to dat do servisu, protoze to je nemozny. U me to ale od zacatku nebylo. Upgradoval jsem sveho Looxe N520 updatem z webu FSC a od ty doby mi to chodi takhle. Jeste jsem prisel na jednu vec, zkus vyndat pametovou kartu pri spustene navigaci. U me to udela to, ze se navigace chytne temer okamzite a signal je temer naplno. Pokud kartu opet zandam, signal zmizi. Ale neni to pravidlem, obcas to takhle udela, obcas ne.
Synek_ce4you (80)|9.8.2006 14:04
No už jsem to taky zkoušel, ale ruku do ohně bych za to nedal. Spíš mi to připadá, že jak se pohybují satelity, jsou vždy vidět jen některé a ta GPS je ochotná se fixnout jen na některé z těch dostupných, a když dojde k tomu, že okolo je satelitů dost, ale ona s nějakým "nemluví", tak se prostě nefixne. Připadá mi to tak, že je ta jakoby "citlivost" GPS závislá na čase resp. na tom, jaké má k dispozici satelity. Tak třeba dneska z okna celé dopoledne na 4 fixnutá a najednou se odpojila a konec. Vidí 3, ale nefixne se. Proto taky záleží na tom, v kterou denní dobu chci použít navigaci, jestli bude fungovat, nebo ne.
Vlastislav Šťastný (275)|9.8.2006 14:23
No je to divný. Myslím si, že to ale nebude tím, že je GPS-ka vestavěná.
Já mám HP 6515-ku a v poslední době jí používám na navigaci nejvíc.
Mám ještě BT i -Tec 339, která je perfektní a samozřejmě, že jsem zpočátku obě porovnával. Externí GPS-ka je na tom vždy o chlup lépe, ale pro praktickou navigaci ten rozdíl významný není. Spíš večer doma, můžu jí dát na okno, když něco zkouším a být s PDAčkem třeba v posteli.
Synek_ce4you (80)|9.8.2006 15:41
Tak už jsem to nevydržel a odvezl jsem to do servisu. Než jsem vyrazil, tak se připojila a držela se, podjel jsem most a byl konec. Viděla asi 7 sloupečků, ale nepřipojená. Doufám, že s tím něco udělají.
tomastomb (35)|9.8.2006 15:45
[QUOTE="Synek"]Tak už jsem to nevydržel a odvezl jsem to do servisu. Než jsem vyrazil, tak se připojila a držela se, podjel jsem most a byl konec. Viděla asi 7 sloupečků, ale nepřipojená. Doufám, že s tím něco udělají.[/QUOTE]

Hehe, tak uzavreme sazky, jestli to bude vymena mainboardu nebo ne :) Odvezu ho tam taky, ale nechce se mi s nim loucit (uz zase) na dalsich 14 dnu..
tortoise (546)|9.8.2006 16:01
Stala se mi zajimava vec. Dosly mi baterky (na 0%). Pristroj se nekolikrat restartoval (na to mu baterky stacily), kupodivu neprovedl HR, ale prestala jit GPS. Zjistil jsem, ze se sama prenastavila zpet do tovarniho defaultu (9600, ignorace polohy s presnosti nizsi nez 15m apod.).
Zkousim to ted tak a je to stale stejne nahodne. Nekdy se chytne do 4 minut, jindy mam treba 8 satelitu se silou signalu 20-29 (dle GPSDash), cekam 7-10 minut a pak to proste vzdam.
Dejte sem prosim vedet, zda servis neco vyresil.
khooca (133)|9.8.2006 17:38
[QUOTE="Synek"]Zdravím, tak mám N560 3 týdny a musím říct, že ta GPS mi spíš připopíná parodii na GPS. Jsem z toho docela votrávenej. Nejhorší je, že signál chytá jak se jí zachce. Někdy se připojím na 4 i 5 satelitů jen tak z okna (většinou večer nebo během dopoledne) a například odpoledne můžu stát na silnici uprostřed pole, široko daleko nic a nefixne se ani za hodinu. [/QUOTE]

Hmm nebude to třeba tím, že satelity nejsou geostacionární?

Btw tyto integrované GPS jsou sice výrazně horší, ale tebou popisované chování pro ně typické opravdu není.
Synek_ce4you (80)|9.8.2006 23:00
Netvrdím přece, že jsou ty družice geostacionární.
Marian Veselý (662)|9.8.2006 23:32
Já nevím, ale takový problémy s tím opravdu nemám a jezdím VŠUDE po republice a v zahraničí na Tom Toma už skoro 3 měsíce.
Synek_ce4you (80)|9.8.2006 23:40
V zahraničí jsem s tím taky byl, v Maďarsku. Je to tam samá rovina a předpokládal bych ideální podmínky pro příjem signálu, ale měl jsem problémy i tam. Asi nemá cenu to omílat pořád dokola, uvídím co se stane až se to vrátí ze servisu.
tortoise (546)|10.8.2006 10:02
Já bych znova nadhodil, že pokud je tu někdo z Prahy, co s N560 a GPS problémy nemá, rád bych se s ním někdy sešel (zajedu si více méně kamkoliv) a porovnal bych, zda já jsem na GPS moc náročný či zda mám opravdu nějakej podivnej kousek.
Milan156_ce4you (2)|11.8.2006 19:05
také se podělím o zkušenost s mou n560 ... kamarád mi na ni nahrával mapy a pak to vzal s sebou na test. Satelity to chytlo asi až po hodině jízdy až těsně před Prahu, v Praze spoustu výpadků... prostě katastrofa ... když mi to předával, a dělil se o zkušenost tak mi moc dobře nebylo... nicméně po projití tohoto fora jsem zkusil, ten "italský návod" na zlepšení chodu... stáhnul jsem příslušný soubor, ale nešel vůbec spustit... tak jsem jen přenastavil pár věcí dle toho návodu ... přepnul jsem GPSku z comu 6 na 8 a snížil rychlost na 9600. Včera jsem to vzal prvně ven, natankuju benzín, zapnu n560 a světe div se chytla se než jsem ujel 600 metrů během necelé minuty .... a žádná ztráta po celou cestu, v tomtomu pořád plný signál jen na pár místech se snížil o jednu čárku... takže přes prvotní problémy se to nějakým způsobem vzpamatovalo a vše nyní běží suprově. Nicméně překvapila mě malá výdrž baterie (nevím zda je to běžné, je to mé první PDA) bylo celou noc v nabíječce a v autě při tomtomu mi vydrželo běžet necelé tři hodiny. Měl jsem sice s sebou autonabíječku, ale jak bylo vše narychlo a za čerstva tak když jsem to chtěl dobít, tak jsem zjistil že u originální nabíječky z navisetu je jinej konektor než na n560 a tudíž je potřeba redukce - pochopitelně byla doma na stole ... pikantní na tom bylo, že mi tedy běžela jen na místech, která jsem bezpečně znal a akorát když jsem vjel do oblasti, kde jsem ještě nebyl tak se vypla a nazdar :o)
Synek_ce4you (80)|16.8.2006 10:57
Tak už je zpátky. Netrvalo to ani týden. Výměna desky samozřejmě proběhla. Podle prvních dojmů je signál silnější a zafixuje se na víc satelitů, než předtím.
chipoun (16)|16.8.2006 20:35
Se podělím taky podělím o svou zkušenost. Dnes jsem poprvé vyzkoušel navigaci (používám iGO).
Před první jízdou jsem nechal pda najít satelity. To trvalo cca 5 minut. Poté jízda po Brně, bez výpadku, byl jsem nadšen :)
Na druhou jízdu po brně jsem PDA zapl až při začátku jízdy a chytlo se za cca 3 minuty a pak zase vše v pořádku. Byl jsem nadšen ještě více :)) .
Třetí jízda začala stejně jako druhá, ale PDA se nechytlo a ukazovalo mi polohu na druhé straně Brna. Navigace pořád hlásila, rovně, obrátit do protisměru, rovně, obrátit, doleva, obrátit do protisměru. A nechytla se ani po 10 minutách. :-(
Takže, ho budu nechávat chytit signál za stání, když budu potřebovat navigovat. A nebo koupím externí anténu :disgusted:
Pavlos_2004 (147)|16.8.2006 20:57
Mám sice Loox N520 ( je to vlastně N560 s pomalejším procesorem a bez Bluetooth ) s updatem ROM a chytám signál v autě při jízdě do 5 minut ( TomTom - většinou 6-7 satelitů ) a na ulici do 2 minut.
Ale asi to bude záležet kusu od kusu.
romik_ce4you (6)|16.8.2006 22:22
Ahoj, mám prosbu, chtěl bych koupit N560, ale před koupí bych toto zařízení rád viděl v akci, pokud by byl někdo z okolí Olomouce, prosím ozvěte se. Díky Roman.
Synek_ce4you (80)|18.8.2006 07:53
Tak po prvním nadšení po vrácení z opravy opět zklamání. Dvakrát ráno po cestě do práce s problémy. Jednou se nechytil vůbec a dnes naskočil v půli cesty, ale odchylka jak blázen. Například když jsem projížděl po Poděbradské GPS mi ukazovala, že jsem na Českobrodské. Před vjezdem do letenského tunelu mi ukazoval, že jsem u kyvadla. Včera odpoledne mi na výpadovce na Zičíně strčil do pole vedle silnice, ale večer už to ukazovalo dobře. Fakt nevím co s tím.Takže závěr asi takový, že reklamace nic nevyřeší, komu to funguje, ten může být štastný a já si holt pořídím GPS přes BT
cajrix (17)|18.8.2006 09:02
externi antena, ta pomuze:) zatim od ty doby co jim mam bez problemu



tortoise (546)|18.8.2006 09:26
Jenže to je právě ono. Člověk si koupí zařízení s integrovanou GPS, aby nemusel s sebou tahat dva krámy, zapojovat něco apod. a je ochoten tomu obětovat chabou výdrž (v mém případě max 3 hodiny).
Vvyřešit mizerný příjem signálu dalším krámem, aby ho člověk musel tahat s sebou a zapojovat to, to není řešení.
Pak místo N560 za 14 tisíc a GPS antény za další tisíc (celkem za 15 tisíc) jsme si mohli koupit ACER n311 za 10 tisíc a např. Nokia LD-3W za 2 200. Vyšlo by nás to o skoro 3000 levněji a jako bonus bychom získali podstatně delší výdrž GPS a dva krámy bychom spolu tahali stejně.
Synek_ce4you (80)|18.8.2006 09:38
Naprostý souhlas, ale než brát externí anténu tak radši vezmu BT GPS, což je sice dražší, ale doufám, že tím alespoň prodloužím výdrž PDA a nebude se mi nikde motat kabel.
Nemáte někdo zkušenosti se solární GPS Qstarz BT-Q790 ?
beecher (9270)|18.8.2006 10:25
A kdyz to vsude rikam, ze ta integrovana GPSka u Looxu N5xx se chova jak chce, nekdy vubec, tak mi nikdo neveri... ;) :sarcastic:
Synek_ce4you (80)|12.9.2006 08:52
Tak včera jsem si dovezl z druhé reklamace N560 a zatím se GPS chová tak jak má a doufám, že jí to vydrží. Od včerejška prožívám pocity blaženosti.
:D
beecher (9270)|12.9.2006 09:20
Nebojte, to prejde... ;) :D
PatrikL (383)|12.9.2006 15:57
Všetko čo nemám ja je automatický zlé - že beecher? ;)
frogale (447)|12.9.2006 16:26
Taky mi prijde, ze jakmile to neni Dell tak to neni ono ;)
beecher (9270)|12.9.2006 18:18
Ono je snad to "bajecne" FSC Loox N560 oproti Dellu X51v v necem lepsi? Ze jsem si nevsimnul... :? :sarcastic:
frogale (447)|12.9.2006 18:38
No uz treba v tom, ze ma alespon nejakou GPSKu? ;)
Nebo v tech o 3mm mensich rozmerech vsemi smery?

Nikdo nerika ze N560ka je "bajecna" ale ceho je moc.. toho je moc :)
PatrikL (383)|12.9.2006 18:40
Ešte má naviac USB - Host :D
a 5 bodov do pocket loox choice - nákup softu za viac ako 2000sk zadarmo - no nie je to super? :D
beecher (9270)|12.9.2006 19:15
Frogale: Aspon nejakou GPSku? Kdyby tam nebyla, tak se vubec nic nestane, mohli lidem usetrit penize. A o tri milimetry mensi? Hm, takze mensi display, chybejici CF slot, mene ROM pameti, zadny 3D cip...

PatrikL: Aha, tim, ze to ma neco, co nikdo nepouziva, je to lepsi? :sarcastic:
gemi (25)|12.9.2006 19:55
Já to používám a funguje to bezvadně. Ti, kdož nemají to štěstí, nechť navštíví servis a neutrácejí za nesmyslné externí antény...
beecherův sarkasmus docela chápu - pokud se nesetkal s fungujícím kusem (a soudě dle mnoha příspěvků na tomto fóru není sám), tak je to zcela pochopitelné. Já jeden takový vlastním a ano, troufám si říct, že n560 je báječné PPC.
beecher (9270)|12.9.2006 20:29
Mel jsem N560 celkove 4ks v ruce a vsechny se vyznacovaly naprosto prisernym prijmem GPS signalu... Lituji opravdu vsechny, co se zenou do servisu...
v.koutensky (97)|12.9.2006 21:20
[QUOTE="beecher"]Mel jsem N560 celkove 4ks v ruce a vsechny se vyznacovaly naprosto prisernym prijmem GPS signalu... Lituji opravdu vsechny, co se zenou do servisu...[/QUOTE]

hele a premejslels nekdy nad tim, ze by chyba nebyla v pristroji? :-)))

ja mam asi z anusu kliku, ale GPS mi na n560 funguje tak jak ma....
beecher (9270)|12.9.2006 22:18
Njo, to jsi klikar... A funguje, kdyz s tim zalezes do uzkych ulicek stareho mesta prazskeho? ;)

A neboj premyslim u toho... Dokonce jsem je testoval pod otevrenym nebem...
v.koutensky (97)|13.9.2006 09:16
No tož ja su ogar z venkova, my tu staré město pražské nemáme. Ale potvůrka mi signál držela i v listnatým lese, kdy jsem to od ní ani nečekal. Asi záleží na tom co od té GPS člověk chce, já jí mám většinou hozenou na palubní desce a jedu podle hlasový navigace a s tím jsem ještě neměl problém.

Druhý využití je pro geocaching, a tam se bojím abych Looxe někde nerozsekal, ale to není problém GPS, jde hlavně o obecně menší odolnost PDA v porovnání s pancéřákama od Garminu, a v neposlední řadě o moje gramlavý ručičky.

Ale možná jsem fakt jeden z mála šťastlivců. :-)
Pavlos_2004 (147)|13.9.2006 10:07
Tož já su též ogar z vesnice z Vysočiny a mám N520 s dobrou GPS. Asi k nám na Vysočinu přišla nějaká lepší várka :D .
Jinak jsem se zapnutou GPS prošel od Staromáku ke Karlovu mostu a OHNE PROBLEM. Signál dle GPS Locatoru fixnutý na 4-5 satelitech. Tak nevím, asi mám opravdu štěstí. Nebo beecher smůlu na Looxe :cool: .
v.koutensky (97)|13.9.2006 10:13
Nejspis to tak bude, pac ja sem taky drsny horal z Vysociny, asi vam signal neprojde pres smog prazaci :-)))))
tortoise (546)|13.9.2006 10:17
Nejen beecher měl smůlu na Looxe. Psal jsem tu již o tom, jak jsem měl N560 na palubce a během asi půlhodinové cesty z Ruzyně do Modřan (přes Radotín, nikde žádná větší zástavba) to nebylo schopno fixnout signál. Jindy ho zapnu a do minuty-dvou je to tam. Zkrátka má chvilky, kdy funguje bezvadně a chvilky, kde je na rozšlapání.