Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Offline RSS

blackdot_ce4you (139)|18.7.2006 01:36
Vim ze se to tu parkrat resilo, ale prolezl jsem tu vsude a nenasel jsem nic pro moje potreby...
Predstavoval bych si programek, ktery by hlidal rss ruznych serveru a pokud by se neco zmenilo tak by to stahlo hned pro pozdejsi offline prohlizeni. Tato cast by byla pro stolni pc.
Pak bych kdykoliv pripojil pda k AS a at manualne nebo automaticky by se me ta "databaze" tam nahrala.

Jestli neco podobneho existuje, tak jsem stasnej jak blecha, protoze prave to hledam :-)

Dekuji za jakykoliv napad.

PS. Zkousel jsem i klasicke ctecky s podporou offline, ale...
pRSSreader jsem zkousel, ale moje feedy to aktualizuje vcetne offline prohlizeni kolem hodiny (kdyz nespadne spojeni...) :-(
PocketRSS me nefungoval prozmenu vubec

AvantGO je rychle, ale 2MB ve standartnim uctu je hodne malo
WOL, uz uplne presne nevim, ale myslim ze me odradila pomalost synchronizace.
TheMelin (1642)|18.7.2006 07:37
a co Mobipocket reader, nebo iSilo ;)
m01e (11)|18.7.2006 10:13
Ja na to pouzivam Sunrise Desktop (Sunrise XP).
Je to primarne urcene pro Palm:
- vystup RSS a www je v PDB - to lze ale precist i v ppc
- vystup je primo do hotsync pro palm, ale lze nastavit i do adresare na disku a cely ten adresar pak synchronizovat pres AS s ppc

Urcite doporucuju vyzkouset, je tam prima nastavovani kdy co stahnout, umi to inkrementalni update atd...

blackdot_ce4you (139)|18.7.2006 21:35
Jasne Sunrise je presne to co jsem hledal :-) Jen v cem to oteviras? Mam Vade Mecum, ale nedal jsem dokupy fonty :-/

Diky moooc
m01e (11)|19.7.2006 08:13
Oteviram to v Pluckeru pro Palm OS, protoze mam Treo 650, ale uvazuju o nejakem Qteku, tak procitam forum ;)
Mashe (622)|19.7.2006 10:58
tak PDB by melo jit i v isilu ...
beecher (9270)|19.7.2006 11:07
Nebo v MobiPocket Readeru... ;)
blackdot_ce4you (139)|20.7.2006 00:19
Tak iSilo sice to pdb otevre, ale jsou to jen znaky... proste se to neda cist ani nahodou...
MobiPocket Reader to nenabidne k otevreni vubec (verze 5.2) a nebo napise chybu (verze 4.)
uBook take pise ze je to sifrovane a ze to nemuze otevrit nebo neco takoveho...

A konecne jediny ktery to zvladne Vade Mecum, tak zobrazi stranky s spatnym formatovanim (vetsinou vychozi stranka serveru - www.mobilmania.cz/text) pritom jeddotlive clanky jsou uplne bez problemu.

Takze jsem porad nedosel na nic co by spolehlive fungovalo... Diky za rady.
beecher (9270)|20.7.2006 12:07
Redukuj pocet feedu a pRSSReader to jisti... Taky jsem prisel na to, ze to nemam sanci za 20 minut cesty do prace vsechno precist, co se pres noc nahromadilo... ;)
blackdot_ce4you (139)|20.7.2006 13:09
No ja mam prave volne skoro cele odpoledne, ale i tak mam uz jen 6 feedu.
u pRSSreaderu me stejne pada spojeni pres AS :-( Musim MDAc vzdy odpojit a znovu pripojit a muzu pokracovat v aktualizacich :-(
A tech 6 mojich feedu to stejne delalo snad 20 min...

Kdybych delal neco spatne, tak me opravte pls.
beecher (9270)|23.7.2006 00:04
Aha... A pres co to tahas?
blackdot_ce4you (139)|23.7.2006 00:14
Ted presne nevim na co se ptas...

Jinak mam komp pripojenej do internetu pres adslko (2Mbit), a MDA Compact ke kompu pres kabel. A asi se bavime o pRSSreaderu...
ten me napise ze nemuze navazat spojeni a musim MDAc odpojit od kompu a znova navazat spojeni s AS. Pak to vali v pohode dal nez se to zase zasekne :-/
neoxo (133)|5.8.2006 13:46
Podarilo sa mi vyriesit problem s RSS a to:
Mat RSS aj s celymi strankami v PDA - cize offline prezeranie a pritom to cele stahovat cez PC a aktualizovat cez AS.
A to preto, lebo nemam PDA nijako pripojene do internetu a ani to nechcem.

Nasiel som nasledujuce riesenie:
MS Outlook XP, 2003
plugin RSS Popper - freeware
Activesync

Prebieha to nasledovne:
Plugin v outlooku stahuje RSS spravy, pricom je vytvoreny jeden folder v Mailboxe uzivatela s nazvom RSS a vnom su dalsie foldre - rss kanaly.
Tieto foldre su potom synchronizovane do PDA cez AS.
Cize citanie RSS prebieha emailovym klientom.

RSS Popper naviac umozni stiahnut stranku kam odkazuje RSS, takze je mozne aj offline prezeranie.

proste to co som potreboval
blackdot_ce4you (139)|5.8.2006 13:54
Tak tohle zni opravdu presvecive :-) Rozhode to zkusim. Diky za tip.

BTW: uz jsem prisel n a to proc VadeMecum prznilo ty jednotlive pdb soubory. Musi se v My documents/vademecum smazat cely obsah slozky ( je tam asi ulozena nejake rozlozeni a potom pri aktualizaci se zmenilo a zacalo to delat neplechu. Ted uz to funguje. Jen tento system neni zalozen na rss, takze to stahuje cele stranky porad dokola. Takze i 20MB za hodinu. :-/
neoxo (133)|5.8.2006 14:09
zabudol som na link RSS Propper
http://www.download.com/RSS-Popper/3000-9227_4-10371172.html

frogale (447)|5.8.2006 15:03
Take me offline rss zajima.

Ted prave zkousim Mobipocket Reader, ktery ma docela zajimavy a jednoduchy zpusob stahovani RSS. Prida se zdroj a klikne se na Update & Sync.. probehne aktualizace rss a vse se nahraje do pripojeneho PDA. V nem staci pustit Mobipocket reader a v zalozce eNews se objevi polozka co jsem stahoval. Tabulky na strance to nezvlada, ale jako zdroj informaci to je celkem ok.

Jen premyslim, jestli neni pro offline cteni zprav lepsi nejaky jiny soft treba World offline od Sunnysoftu atd.