Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Projekt NOVÉ CE4YOU - fáze 0.5

Pavel Koza (4761)|17.7.2006 10:41
Přátelé,

pokud se nestane nic mimořádného, příští víkend (22. a 23. července) dojde k prvnímu větší změně v souvislosti s plnánovanou novou verzí webu. Konkrétně půjde o přesun stávajícího webu ce4you (a PDAgold, samozřejmě) na zcela nový server HP ProLiant DL385. I když by si noname server, na kterém ce4you běželo uplynulých 5 let, zaslužil čestné místo v síni slávy, protože jsem za 10 let v IT viděl jen málo serverů, které by byly většinu času vytíženy nad 50%, čas pokročil a z několika důvodů je nutné uvedený přesun nezbytně nutný.

Pro vás, uživatele a čtenáře tohoto webu, to znamená následující:

  • V průběhu víkendu bude server vesměs nedostupný. Silně závislým jedincům doporučuji uložit si několik stránek lokálně na disk a v případě přetrvávajících silných abstinenčních příznaků pročítat je
  • Nový server je násobně výkonnější než ten stávající. To by mělo vést k výrazně rychlejším odezvám a minimu prodlev. Na druhou stranu aplikace jako taková se nijak nezmění (zatím), takže pokud je nějaký problém způsobem mým neumětelstvím, na jeho nápravu si budete muset počkat až na novou verzi.
  • Zvažuji myšlenku, že po dobu než bude spuštěna nová verze webu, omezím upozorňování na emaily. Hlavní důvod je ten, že nejsem schopen automaticky kontrolovat informace o nedoručení emailů a tak se neustále odesílají stovky a tisíce emailů na schránky, které jsou zrušené, plné či jinak nedostupné. O těch pár KB dat ani tak nejde, především je nepříjemné to, že některé servery (především větších poskytovatelů jako je Seznam, Atlas, Centrum...) si toto chování vyhodnotí jako pokus o spam a zařadí můj server na blacklist, což má za následek odmítání emailů i pro ty uživatele, kteří se schránkou nemají problém. Jelikož mám nové IP adresy, nerad bych je hned zpočátku kompromitoval...

To je asi tak vše. O víkendu držte palce, ať se to povede:)
Martin Ráž Hoch (1832)|17.7.2006 13:30
Držím palce a už se těším;)
organiq (165)|17.7.2006 13:36
ad upozornovani na mail: resenim by mohlo byt poslat na vsechny pouzivane schranky neco jako znovu-autorizacni mail. kdo (rekneme do tydne) odpovi, zije, kdo ne, bude vyskrtnut... je to celkem standardni reseni.
jen to nekdo musi napsat :-(
taja_ce4you (127)|17.7.2006 13:46
Týden v době dovolených!!!!
atomion (1159)|17.7.2006 14:37
[QUOTE="taja"]Týden v době dovolených!!!![/QUOTE]
Jaký týden?? Píše se tam o víkendu..

2organiq: Ten znovuautorizační mail není špatný nápad ale dal bych měsíc vzhledem k tomu že hafec lidí je na dovolené a na mial nemá přístup i pár týdnů.
Bohumil Stejskal (414)|17.7.2006 14:51
ještě by to chtělo nějakou on-line objednávací službu s dovozem piva až domů a budou služby ce4my dokonalé :D
Mem__ce4you (485)|17.7.2006 15:43
atomion:
LOL, hlavně, že zdrbeš taju, a pak napíšeš přesně to samé, co zmínil on, totiž že týden v době dovolených není dobrý nápad ;)
organiq (165)|17.7.2006 15:43
ten tyden byl jenom priklad. je vlastne uplne zbytecny -- proste notifikace mailem se na danou adresu budou posilat az po konfirmace re-autorizace. teoreticky zadny problem, nekdo ale musi sednout a zacit programovat... to je to.
atomion (1159)|17.7.2006 16:29
[QUOTE="Mem_"]atomion:
LOL, hlavně, že zdrbeš taju...[/QUOTE]
Omlouvám se.. Myslel jsem že taja reagoval(a) na uvodní příspěvek.. :oops:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.12.2006 16:56
Nevím v jaké fázi je příprava nového webu, ale navrhuji :

- podpis na max. 4 řádky bez možností vložení obrázků nebo jen malých. Někteří jedinci mají podpis na 8 řádků, a někteří zas mají v v podpisu obrázek přes půl obrazovky.

- omezení ( nebo po předběžném souhlasu admina ) mít v podpisu odkaz na stránky na kterých se poptávají finanční příspěvky ( i dobrovolné ).
inetMark (100)|20.7.2007 18:30
Takze toto je nove ce4you?
http://beta.ce4you.cz/
htcjirka (1875)|20.7.2007 18:35
Diky za odkaz,skoda ,ze to uz nevypada tak hezky na mem sirokouhlem monitoru jako starsi verze :( Jdu zkoumat blize
inetMark (100)|20.7.2007 18:51
Mam 22" widescreen (1680x1050) a podla mna to az tak hrozne zas nie je. Je to fajn design.
htcjirka (1875)|20.7.2007 18:54
Starsi verze fora je plne pro sirokouhly monitor,tato uz ne.Jinak je to pekne,omladlo to.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.7.2007 21:01
Osobně již delší dobu preferuji na PC i PDA skiny v odstínech černé, tzn. různé stupně šedé barvy, proto se mi design líbí, "firemní" modrá s textutou je fajnově zvolená druhá dominantní barva. Ne vše je v betě funkční, proto se zatím asi nedá vše posoudit. Mám dvě připomínky, obě se týkají písma. Kurzíva je neostrá "roztřesená" (např. na záložce Podpora), proto hůře čitelná. Druhá se týká některých textů, které jsou v šedé barvě a proto jsou rovněž hůře čitelné, osobně mám z šedých textů dojem "neaktivní položky". Ale neberte mé připomínky k písmu nějak dramaticky, jedná se o profesionální deformaci…
gulii (140)|20.7.2007 21:02
vypadá to moc pěkně :) a přeji příjemně přižitý víkend s úspěšným koncem :D
Miloš Strouhal (3997)|20.7.2007 21:55
[QUOTE="gulii"]a přeji příjemně přižitý víkend s úspěšným koncem :D [/QUOTE]Nemas kapku (rok) zpozdeni s tim pranim? :)
Docent (1234)|21.7.2007 00:20
K tomu omezení podpisu se připojuji... Nějak mně unikají myšlenkové pochody jedinců, kteří mají příspěvek na 2 řádky a podpis na 8...
A ještě by se mně líbila jedna věc, ale to asi nepůjde jednoduše zařídit: vyhledávání vyhledává i v podpisech, takže pokud něco hledám, 50% výsledků tvoří právě odkazy na příspěvky s výše uvedenými podpisy...
inetMark (100)|21.7.2007 11:27
No hej, aj ja som mal dlhsi podpis. Vsetko sa ale da skratit na 2-3 riadky bezproblemov.
A vyhladavac pozera aj na podpisi? Tak by bolo fajn to spravit tak, nech do podpisov vyhladavac nechodi.