Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPSDash2 - padani aplikace a vydrz qtek8310 - prekvapeni !:)

vpx (529)|17.7.2006 09:05
Ahoj, vcera jsem testoval GPSDash2 v terenu, k tomu take vydrz. Po testovani na kole, kdy jsem s vydrzi nebyl moc spokojen, jsem ucinil zasadni objev:)

Vcera v Krkonosich: vypnuti GSM modulu (flightmode). Nastavil jsem logovani a zamknul telefon. V GPSDash2 mam podsviceni vypnute, takze po chvili mi samozrejme podsviceni zhasne. Sem tam jsem do GPSdashe kouknul a zase telefon schoval. Za 6h nepretrziteho logovani a spojeni s GPS, mi Qtek sezral pouze 15% baterky, z toho mi vyhazi, ze na plnou baterku vydrzi teoreticky 40 hodin, zalezi samozrejme na pouzivani. Kazdopadne si myslim, ze je to dostacujici. Zda se tedy, ze nejvice vytluce baterku opravdu GSM modul, protoze vetsinou tam, kde chci kouuknout na mapu, je signal mizerny.

Padani GPSdash2:
zda se, ze uz mi nepada GPSdash, nekolikrat se mi stalo, ze gpsdash spadnul na chybu a data se prestala loogvat. Vypada to, ze na vine je mapova cast gpsdash. Vypnul jsem "automatically select map" v nastaveni map view a gpsdash me od te doby nespadl, zatim :)

Dotaz ke GPSdah2:
- jde nejak nastavit, aby kdyz stojim na miste, se negenerovaly nesmysly, jako ze jdu 1.5 km/h na sever, pak 0.6 na jih atd. Je to pry dano citlivosti SirfIII a zbavit se toho asi nejde. Jenomze VITO activetrace si s tim asi poradit umi, protoze kdyz stojim na miste, tak opravdu ukazuje 0.0 km/h. Ve vysledku totiz potom GPSdash2 ukaze nesmylnou velikost celeho tracku. Ujdu treba 10km, ale on ukaze klidne 18, protoze kdyz jsem na miste, stale se generuje vyse uvedeny falesny traffic (jako bych pobihal na miste)
Bohumil Stejskal (414)|17.7.2006 14:32
jak si mám zkalibrovat mapu co si nahraju do Qteka 8310 do GPSdashe ? Díky za radu ;)
vpx (529)|17.7.2006 15:13
jednoduchy.....
kdyztak muzes pres osobni zpravy, ale je to takhle:
- nahrat bmp nebo JPG do mapmanageru gpsdashe (na PC)
- tam jiz muzes nastavit kalibracni body (v menu)
- kalibracni body jsou: vis xovou a yovou souradnici na tve graficke mape a k tomu zadas udaj zemske sirky a delky
odkud zjistit: ?
1) bud budes chodit po terenu a az budes na nejaky krizovatce, napises nebo si to ulozis a doma pak dodelas v mapmanageru
2) pomoci google earth - kalibroval jsem takto staleitni mapu do norska a byla naprosto presna
3) pomoci mapy cz
- do gpsdashe se kalibracni body zadavaji primo ve stupnich, takze treba udaje z mpy.cz je potreba prepocitat
- delam 5 kalibracnich bodu
- nakonec v menu mapmanageru "Save for devices" a on udela celou slozku malych bitmapek a k tomu *.mcx soubor, ktery obsahuje kalibracni data
- *.mcx soubor je jednoduchy xml, proto mapy kalibruji rovnou v textovem editoru a souradnice odecitam treba ve photoshopu (rychlejsi nez v mapmanageru gpsdashe)
Bohumil Stejskal (414)|17.7.2006 15:17
super dík,vypadá to jasně a stručně :cool: :yes: Jen ještě kontrolní dotaz,když budu mít mapu v Qteku a otevřenou v GPSdash,tak přímo ty body v terénu někde na tůře tam zadat nemůžu jo,abych ji nakalibroval ? :?
kubisz (1054)|17.7.2006 15:32
[QUOTE]...jde nejak nastavit, aby kdyz stojim na miste, se negenerovaly nesmysly...[/QUOTE]

neresi prave tohle nejakym zpusobem "STATIC NAVIGATION", ktera se da zapnout a vypnout na SirfIII? melo by to byt tak, ze SN zapnuta zasekne sipku, pokud rychlost klesne pod asi 4km/h...pravda je, ze by pak clovek musel po tech horach behat...ale trebas jde posunout ten limit, nebo?..
Mem__ce4you (485)|17.7.2006 15:46
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]Jen ještě kontrolní dotaz,když budu mít mapu v Qteku a otevřenou v GPSdash,tak přímo ty body v terénu někde na tůře tam zadat nemůžu jo,abych ji nakalibroval ? :? [/QUOTE]
Jde to samozřejmě zadat i v terénu přímo v GPSDash2
vpx (529)|17.7.2006 16:15
tak to zase neumim ja :)
Bohumil Stejskal (414)|17.7.2006 18:19
jůůů a jak se to teda udělá přímo v GPSdashi,já sem to v menu nepochopil,jak na to,ňákej návod pls ? :) :?:
vpx (529)|18.7.2006 09:14
vcera jsem znovu cely gpsdash prohledl a zda se mi, ze to tam neni, takze by me taky moc zajimalo, jak se to udela primo v gpsdash
Bohumil Stejskal (414)|18.7.2006 09:26
já to chci taky vědět,tak info sem :evil: .................................:D ;)
Mem__ce4you (485)|18.7.2006 10:59
VP & Bohumil Stejskal:

Buď používáme každý jinou aplikaci (která má jen shodou okolností naprosto stejný název ;)), nebo se neumíte dívat :sarcastic:

Pro jistotu mluvím o GPSDash2 verze 2.23.
Kliknu na záložku Map, dám pravé myšítko (tap and hold), v popup menu vyberu References a dám Add, nebo Update
Bohumil Stejskal (414)|18.7.2006 11:45
je to možné,že se neumím dívat,ale problém bude spíš v rozdílu pro Tornádo a Wizard :D ;) :yes:
Mem__ce4you (485)|18.7.2006 15:53
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]je to možné,že se neumím dívat,ale problém bude spíš v rozdílu pro Tornádo a Wizard :D ;) :yes: [/QUOTE]
Hm, tak ten smartphone jsem nepostřehl, takže přeci jen asi odlišné aplikace :oops:
Ta záložkka Map tam je a popup vyvolat nejde? Můžeš kdyžtak postnout screenshot pro porovnání verzí, celkem by mě to zajímalo?
japo_ce4you (57)|25.7.2006 10:32
da sa to jedine editaciu mcx.suboru.

t.j. urcim si doma aspon dva kalib body, dam do nich aspon priblizne hodnoty.. ( GOOGLE maps) a v terene to z editujem spravnymi..
pozor na format....
vpx (529)|7.8.2006 15:07
Tou editaci souboru to uz delam taky, je to asi nejrychlejsi a hlavne je to mobilni, kdyz uz zjistite na miste, ze je ta mapa jaksi "mimo" :)
Bohumil Stejskal (414)|7.8.2006 15:49
můžete mi to pls trochu popsat ten postup :D :yes: