Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Doporučili byste mi MPX220?

sandy_ce4you (16)|16.7.2006 14:14
Zdravim všechny uživatele MPX220. Potřebuji poradit. Momentálně řeším potřebu zakoupit nový telefon a MPX220 se mi docela zamlouvá. Zatím intenzivně používám 6310i (mimochodem k naprosté spokojenosti). Používáte někdo na tomto telefonu práci s ExcElem, Wordem a PDF? Ajak je na tom výdrž při zapnutém BT? Kombinaci s PDA využívám opravdu čAsto,ale jsou i chvíle,kdy ho nerad beru sebou. Předem vám děkuji za vaše názory a doporučení.
beecher (9270)|16.7.2006 14:21
No, nevim, jestli uz upravili ROMku, ale co jsem mel MPx220 pujcenou, tak jeji zprovozneni jako modemu je pro hardcoristy (popisoval jsem zde, co se s tim musi udelat). Osobne bych sel radeji do QTeku 8310 nebo QTeku 8500, pokud by to musel byt Smartphone s WM...

Nerad to priznavam, ale aktualne na ceskem trhu asi neni lepsi smartphone nez Nokia E61 (pro ty, co nechteji klavesnici, pak E60). Za cenu, jakou se ta E61 prodava (videl jsem 9400 Kc s DPH), je to naprosta pecka...
Zbyšek Záliš (203)|16.7.2006 14:54
Pro někoho jen škoda chybějícího fotoaparátu :(
sandy_ce4you (16)|16.7.2006 15:02
To beecher:
Ta E61 se mi taky líbí a přemýšlím nad ní, ale cenou je to trochu nesrovnatelné(MPX220 vs. E61) nemyslíte? I tak vám děkuji za radu a vaši ochotu odpovídat na četné dotazy všech návštěvníků tohoto webu. Ne každý kdo má tolik zkušeností se o ně rád podělí a v dnešní době ještě k tomu zadarmo-bohužel téměř nevídané. Díky, jste frajer:)
sandy_ce4you (16)|16.7.2006 15:06
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Pro někoho jen škoda chybějícího fotoaparátu :( [/QUOTE]
To je sice pravda, ale konkrétně fotoaparát životně nepotřebuji. Ale pro někoho to může být opravdu problém.
beecher (9270)|16.7.2006 15:21
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]...chybějícího fotoaparátu...[/QUOTE]Prominte, ale to nemyslite vazne, rikat cemukoiliv, co je v mobilech k "foceni", fotoaparat. To byste urazil Canon EOS 1Ds Mark II. Tohle je fotoaparat... :yes:
Navic, E61 je ryze pracovni/business telefon, ne hracka...

To sandy: Cenou nesrovnatelne to sice je, ale preci jenom vybavenost E61 za danou cenu je naprosto spickova...
Frajer? Prave spise blbec, ze to stale zadarmo delam... ;) :D :D :D (Ftip.)
Zbyšek Záliš (203)|16.7.2006 15:59
Bohužel, to vážně myslím. Ano, nemá cenu srovnávat s Canoncem 1Ds Mark II a to by mne ani ve smrti nenapadlo, avšak někdo ho opravdu vyžaduje i ve sféře ryze pracovních/business telefonů (smartphonů, komunikátorů) a jeho absence může být velký problém.
sandy_ce4you (16)|16.7.2006 17:47
[QUOTE]To sandy: Cenou nesrovnatelne to sice je, ale preci jenom vybavenost E61 za danou cenu je naprosto spickova...
Frajer? Prave spise blbec, ze to stale zadarmo delam... ;) :D :D :D (Ftip.)[/QUOTE]

S tou cenou jsem se špatně vyjádřil, je mi jasné, že za tuto cenu je to špičkové zařízení ale MPX220 stojí přece jenom o pár tisíc méně. Samozřejmě kdyby jsem si mohl vybrat tak E61 vítězí na plné čáře a to je bez debat.
A k tomu fotoaparátu: je sice pravda, že je vyžadován i u některých firem, ale konkrétně já by jsem měl problém si u vstupu do zaměstnání obhájit jeho přítomnost, protože pracuji v nejmenovaném chemickém závodě a co kdyby jsem chtěl prodat nějaké "užitečné materiály" Al-srajdě:D a koupit si např. nové PDA:D :D :D . Musel jsem to vyřešit tak, že jsem ještě za draho koupil digiťák a holt pokud jedu na nějakej kšeft, tak ho musim tahat sebou:( . Co se dá dělat.
Zpátky k té MPX. Spíše mě zajímal názor uživatelů, protože se mi docela líbila. Tak asi počkám, až spadnou ceny a něco přišetřím (když bůh dá a zaměstnavatel bude přívětivý) a skočim do něčeho užitečnějšího.
Kavy (374)|16.7.2006 21:12
Co třeba N9500.Je to sice už trochu veterán,ale dosud je vcelku slušně vybaven.
MPX220 je strašně pomalá.Schází "vypichování " z textu,otevření menu,SMS,kontaktů,kalendáře....prostě čehokoliv trvá vážně dlouho.A telefon trpí pomalostí i během další činnosti:((
Raději bych doporučil staré PDA(MDA),nebo Qtek 8310(ale ta cena:sarcastic: )
phaeton_esc (261)|16.7.2006 22:59
souhlas s Kavym. navic baterka moc nema vydrz, fotak je kvalitou hluboko pod vga...to co z toho leze bych nenazval ani karikaturou na fotku.
radsi bych bral tu nokii nebo 8310..ovsem cenovej rozdil je docela znacnej
sandy_ce4you (16)|17.7.2006 13:53
[QUOTE="Kavy"]Co třeba N9500.Je to sice už trochu veterán,ale dosud je vcelku slušně vybaven.
MPX220 je strašně pomalá.[/QUOTE]

U té 9500 je ale zase docela problém kompaktibilita s Office ne? Osobne jsem to bohuzel nemel moznost vyzkouset, cerpu pouze z recenzi a diskuzi. To uz by jsem asi radsi sel do 9300. Dnes je pouzita v dobrem stavu za cca 6000 a je to jeden z favoritu. Ale opravdu uz nevim.Rozmerove by mi vyhovovala (nesnasim malinke telefony-treba na volani SL55-velikost=porad jsem ji sbiral ze zeme-jedinej telefon kterej jsem nosil na krku:)) . Tak uvidime. Urcite vam dam vedet co z toho nakonec bude. I tak diky.
Pozor: nepichejte do tech svych krabicek moc zbesile-jsou to jenom stroje a ne zensky :D :D :D Ahoj vsichni.
Saman_ce4you (1451)|17.7.2006 14:54
Pokud se nemylim tak Nokie maj Symbian a zminovana Motorola a Qteky maj Windows Mobile. Tak me prijde jejich srovnavani ne moc vhodny, snad jen na urovni featur, kde Nokie ma k dobru WDCMA, coz momentalne ne kazdej vyuzije.
Kavy (374)|17.7.2006 15:31
Snažil jsem se být nezaujatý platformou.
Recenze na Mobilmanii nelze brát doslova:sarcastic: .Pokud by měl uživatel o tento telefon zájem,může se o tomto problému zkusit pozeptat na Symbianforu.
Například u smartphonu mi schází správce úloh.Telefon to prostě v základu nemá:sarcastic: To je přeci hrubý nedostatek u telefonu. Task Manager je jen další program,který musíte kvůli tomu instalovat,XBar jen další aplikace běžící na pozadí.Něco takového mělo být přeci v základu.
Snad bych jen ocenil to ooooobbbbbbrrrr písmo v SMS a nastavení.Takové nemají ani PPC při nastavení největšího písma :)

sandy_ce4you (16)|17.7.2006 21:04
[QUOTE="Kavy"]Recenze na Mobilmanii nelze brát doslova:sarcastic: .Pokud by měl uživatel o tento telefon zájem,může se o tomto problému zkusit pozeptat na Symbianforu.
[/QUOTE]

Prominte, ale jeste jednou se vracim do teto diskuze a pak uz dam pokoj.
O tomto problemu (doufam, ze mluvime o kompaktibilite N9300 s Office) jsem se zamozrejme snazil ziskat co nejvice informaci, protoze asi pred cca 1,5 rokem jsem se rozhodoval, jestli zvolit N9500(9300), P910 nebo kombinaci PDA+mobil. K memu trochu zdeseni jsem zjistil, ze pri prvni navsteve u Eurotelu mi prodavac dovolil si vzit do ruky N9500 a prozkoumat si ji v prodejne. Na me dotazy jak je to s Wordem a Excelem mi bohuzel odpovedel, ze to takrka nepouziva (byla dokonce jeho osobni) a nic o problemu s otevrenim napr. 1MB tabulky nevi. Budiz, rekl jsem si je to spatne, ale co se da delat, na dotaz jak je to s faxovanim (v te dobe jsem to docela potreboval pouzivat mi bylo sdeleno, ze to nevi vubec, protoze nefaxuje. Jenom o emailu neco vedel. A to podotykam, ze nejsem zadnej technoid, ale jen clovek, kterej si chtel v te dobe za cca 20 000 kc zakoupit pomocnika na praci. Zalostne znalosti od uzivatele. Na tyto funkce by mu byl stacil pristroj asi cca 4x levnejsi. U te 9300 by to snad jiz melo byt vyreseno, ale jestli jiz dokaze bez problemu a ne za "hodinu" otevrit tabulku, ktera ma cca 1-3MB opravdu nevim. Doufam, ze ostatni uzivatele tento pristroj pouzivaji i na tyto funkce, ke kterym snad jestli se nepletu byl primarne urcen. Nebo se preci jen pletu? Timto poznatkem koncim s pro a proti MPX22O, protoze se to jiz odklani spise do jine diskuze, ale pokud bude zajem mne informovat ohledne te N9300 budu jen rad, ale asi by bylo lepsi vytvorit jine tema. S MPX22O to jiz nema souvislost a myslim ze mozna i ostatni uzivatele, kteri premysli jestli N9300 koupit nebo ne by treba diskuzi na toto tema uvitali. Necham to na vas.
Ahoj.
Kavy (374)|18.7.2006 08:43
Jak jsem řekl,zkus se pozeptat zde,nebo prohledat forum.I když tam asi moc lidí kancelářské fce nevyužívá.
Osobně bych tedy raději 9500 než 9300,větší displey a wifi .9300i je moc drahá.
PDA ti nevyhovuje? Rozdíl v ceně MDA2 a MPX220 už není moc velký,a Word a Exel mi spolehlivě fungovali i na stařičkém MDA1:)

EDIT: teď na zkoušku úspěšně otevřel tabulky a texťáky i na N6630,ovšem v řádu 150kb.
jenufa (1)|18.7.2006 15:41
Nedoporučuji. Rok reklamací (7x), 3 měsíce bez MPX z 12, vrácení peněz
phaeton_esc (261)|18.7.2006 15:47
no je fakt ze servis je hodne profesionalni - kdyz mi ji vratili poprve z reklamace tak nefungoval mikrofon - duvod? v servisu ho tam podle vseho zapomeli dat zpatky :sarcastic:
Koky_ (1)|12.8.2006 12:48
[QUOTE="sandy"]Zdravim všechny uživatele MPX220. Potřebuji poradit. Momentálně řeším potřebu zakoupit nový telefon a MPX220 se mi docela zamlouvá. Zatím intenzivně používám 6310i (mimochodem k naprosté spokojenosti). Používáte někdo na tomto telefonu práci s ExcElem, Wordem a PDF? Ajak je na tom výdrž při zapnutém BT? Kombinaci s PDA využívám opravdu čAsto,ale jsou i chvíle,kdy ho nerad beru sebou. Předem vám děkuji za vaše názory a doporučení.[/QUOTE]


MpX 220 pouzivam uz skoro 3/4 roku a zatim jsem spokojen. Co se tyce PDF je jediná zásadní nevýhoda v tom že musiš neustale rolovat a to u vetsich PDF je docela opruz. Jinak co se tyka BT mam problemy se spojením zvlášte treba u nekterych typu sony- erikssonu jinak BT facha bez problemu. Baterka je dostacujici, ale mohla by vydrzet vic :-).
Bobroněnko (9)|13.8.2006 14:51
MPx220 mám asi dva měsíce, a jsem jí naprosto nadšen - za 6,5 tis. nevím o lepší koupi. je pravda, že ji mám spíše pro zábavu (mp3, *.avi, worms) :) ale zkoušel jsem tam narvat i nějaké ty *.doc a *.xls věci, a všechno naprosto bez problému a pohodlně. *.pdf řeším převodem do wordu a pak to kopu do přístroje, a nestěžuju si. :yes:
puma1985 (11)|14.8.2006 15:07
No ja mam Asian ROM 3.51, a tam nemusis riesit ani *.PDF, frci tam vsetko uplne v pohode :yes:
Bobroněnko (9)|14.8.2006 16:35
plánuju to tam taky hodit :D