Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BEST OF GPSka

mattez (4)|14.7.2006 17:04
Ahoj všem, omlouvám se předem, ale nejsem sto si udelat rešerši z celé této diskuse a vyhodnotit, kterou ze si to v současné době ma pořídit GPSku.
Jsem v navigaci novacek. Položím tedy jednoduchou otázku:

Jakou současnou GPSku by jsi mi právě ty doporučil ke koupi?
...a pokud doplníš i proč, bude to super
:yes:

- připojení k PDA / PC
- použití: turistika chuze/ auto
- standardni cenova relace (např <3500)

Počkáme si na první tipy a uděláme i anketku. Což?
dort (1212)|14.7.2006 17:40
i-TEc 339 - dražší a o maličko lepší, versu Nokia LD 3W, která je levnější, ale na 99% postačuje

já mám Nokii a to hlavně z těchto důvodů:

1) cena
2) kvalita
3) nabíječek na NOKIA máme všude asi milión :D , takže mne nevadila nepřítomnost séťového adaptéru k GPS
Zdenek Malinsky (9781)|14.7.2006 17:46
1. - má ji kolega beecher, dle jeho zkušeností bezproblémová i v místech se špatným slabým signálem (uzké uličky Prahy, vnitřky budov...)
2 a 3 - prakticky stejný vnitřek jako 1, hezký design viz
beecher (9270)|14.7.2006 20:01
Pokud opravdu best of, tak jedine Navilock BT-313T, ktera krome v podstate BT 338 obsahuje take TMC/RDS prijimac...
dort (1212)|14.7.2006 20:20
hm, jenže s tou se nevejde do svého limitu a to je < 3.500 ,- Kč ;)
beecher (9270)|14.7.2006 21:35
Acha... :)
ron.jeremy (92)|15.7.2006 00:46
[QUOTE="beecher"]Pokud opravdu best of, tak jedine Navilock BT-313T, ktera krome v podstate BT 338 obsahuje take TMC/RDS prijimac...[/QUOTE]
Tak tu já osobně nedoporučuju, nejde u ní totiž u ní vypnout standardně zapnutá static navigation, čili pro pěší turistiku je naprosto k ničemu.
Zřejmě díky nějakému "zaobalení" SIRFu kvůli RDS/TMC tuto GPS nelze přepnout do SIRF protokolu a nereaguje na obvyklé příkazy $PSRF (zkoušeno snad vším, co existuje na PC i PPC). Jediné protokoly, kterými se tato GPS baví, je NMEA a GNS2.0.
Je poměrně velká, a jsou u ní na světle špatně vidět LED indikátory.
Jedná se o OEM GNS 5483. Ve fórech se častěji vyskytuje označená právě takto, a moje zkušenosti tam bohužel potvrzují.
Např. toto fórum:
http://www.pocketnavigation.de/board/thread.php?threadid=86841
Píše tam přispěvatel:
[QUOTE="galask"]Hallo,
'Static Navigation' kann bei der 584x nicht abgeschaltet werden.[/QUOTE]
Nakonec jsem tedy koupil Nokii LD-3W a spokojenost.
ron.jeremy (92)|15.7.2006 01:05
BTW, pořád mi vrtalo hlavou, co mi nesedí na designu BT-339, a že je podobná něčemu, co už jsem někde viděl... A teď jsem na to konečně přišel! :D



Napadá mě výhoda - kdyby tu GPS člověk nechal v autě, zloděj by si jí možná ani nevšimnul. :D
mattez (4)|17.7.2006 19:25
Panové,
Navilock BT-338 vs. i-Tec BT BT-339
Dle parametrů jsou HW totožné, liší se vůbec něčím? Na čí stranu se přiklonit?
Mají stejný i obsah výbavy apod? Díky za info.

Např. tady má i-Tec videt krytky, tady to vypadá že u Navilocku nejsou? :cool:
beecher (9270)|17.7.2006 19:29
Ty GPSky jsou az horni kryt naprosto totozne, viz diskuze k nim. Takze se maximalne priklonit podle ceny pripadne podle vzhledu... ;)

Nekterym se ta krytka trha, nekterym ne, ale pri dodani tam u obou urcite je.
mattez (4)|17.7.2006 19:57
[QUOTE="beecher"]Ty GPSky jsou az horni kryt naprosto totozne, viz diskuze k nim. Takze se maximalne priklonit podle ceny pripadne podle vzhledu... ;)

Nekterym se ta krytka trha, nekterym ne, ale pri dodani tam u obou urcite je.[/QUOTE]
:)):yes: díky za info