Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ovládejte svoje PDA hlasem

eXEden_ce4you (811)|4.11.2003 08:57
Microsoft začal od včerejška prodávat Microsoft Voice Command for Windows Mobile, který umožňuje ovládat Vaše PDA hlasem. Tento produkt je určen pouze pro majitele přístrojů s operačním systémem WM2003 (i Phone Edition). Více o tomto produktu můžete nelézt přimo u společnosti Microsoft. K zakoupení na Handango
st.tom_ce4you (365)|4.11.2003 15:21
Aplikace se zda zajimava, ovsem trial verze neni :no: :no: :no:
eXEden_ce4you (811)|4.11.2003 16:37
Absence trial verze je právě to, co asi odradí spoustu lidí od tohoto programu. Holt Microsoftí politika ... nebudu přece kupovat zajíce v pytli potažmo za 40$ ...
Paullus_ce4you (400)|15.2.2004 02:42
Přátelé, praštil se někdo z Vás přes kapsu a ten program zakoupil a má s ním nějaké zkušenosti? Pokud jde o tu trialovou verzi, na příslušné stránce psali, že je v 1-denním provedení k dispozici, ale já jsem ji nenašel.

Zajímalo by mě především, zda je tento program pro české domorodce použitelný. Má angličtina po fonetické stránce postačuje maximálně tak na komunikaci s hluchoněmým černochem v nepříliš vzdělaném slumu a tudíž bych se nerad po zaplacení 40 USD dostával do verbálních konfliktů se svým Ipaqem. Hádat se česky s manželkou a anglicky s PDA najednou by mě dost zmáhalo.

Jak jsem pochopil z demo prezentace, mělo by postačit vyslovit (a to bez předchozího učení) jméno zařazené v kontaktech, aby PDA telefonní číslo jeho nositele vytočil, avšak je nutno tak učinit v angličtině, nejlépe s oxfordským přízvukem (absolventi Cambridge a Etonu mají smůlu). Abych si ale odvozoval, jak se příjmení kolegy Řezníčka vyslovuje anglicky, to si ho raději předvolím na mobil.

Předem díky za zkušenosti.
P.
gm_ce4you (176)|15.2.2004 16:56
Tak já ho mám a budu ho ted zkoušet.Ale prozatím se mi to jeví dost zmateně.Na to,že to stojí 40US nic moc.Napíšu co a jak.Jdu zkoušet...:)
Morte_ce4you (261)|15.2.2004 22:13
Jo ja jsem to zkousel musis mit dost americkej prizvuk aby ti to rozumelo napriklad kontakty timn vytacet prakticky nejdou ale treba pusti ti to konkretni mp3ku nebo cele album pres windows media player coz se mi libilo. Jinak nez uzitecna vec mi to pride jen spis jako takova hracka nebo frajerinka povidat si s mobilem rozhodne to zapusobi na okoli : ),ale jelikoz se mi vzdy spustil ten program po Startu a to i kdyz je sem ho vybral ze startupu tak se tam po resetu vratil tak mi zabiral celkem dost pameti jsem ho asi po 14 dnech odisnstaloval mam totiz MDA1 a tam je kazdy mega drahy.
Banana_ce4you (58)|15.2.2004 23:03
Jsem to pred casem testoval a program se jevi celkem nepouzitelny, sice drobne ukony s tim udelat jdou, jako napr, to prehrani pisnicek nebo pri trose stesti se povede i spustit nejaky ten program, ale to vse za predpokladu ticheho okolniho prostredi, jakmile je clovek nekde venku ,tak to moc nejde....

Paullus_ce4you (400)|15.2.2004 23:21
S přihlédnutím k vyjádřením kolegů Morteho a Banany mám tedy za to, že bohatě postačí i nadále používat na ovládání PDA hlasem VoiceGO! 1.0 (www.pdawin.com) a na vytáčení kontaktů VITO Voice Dialer 2.1 (vitotechnology.com/products/voicedialer.html), které dohromady nahradí a vypadá to, že i předčí zmíněný program od Microsoftu.
P.
pelopones (95)|15.2.2004 23:31
Jen potvrzuji,že tento produkt Microsoftu je pro našince totálně napoužitelný, neboť vyžaduje důsledně používat AMERICKOU angličtinu. Vzhledem k tomu, že si nato v mnoha zahraničních diskuzích stěžuje mnoho lidí i z anglie, nepředpokládám, že u nás to bude až na výjimky jiné,spíše o mnoho horší. Jinak podobných programů existuje více, tedy alespoň na spolupráci s kontakty. Většinu jsem testoval ale s nevalným úspěchem (viz jeden z mých starších příspěvků). Zmiňovaný microsoftí produkt je bezva v tom, že se neomezuje jen na kontakty, ale je to komplexní řešení pro ovládání PDA. Jako nejslibnější se mi jeví VITO Voicedialer, ale na mém MDAII funguje jen nahodile. Nejedná se však o problem s nedokonalostí programu , ale s kompatibilitou s MDA II. Výrobce programu o tomto problému dle svého webu ví a snad ho odstraní.

NUNY