Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n311 - problem s USB flash + dalsi zarizeni pres USB

lubobo_ce4you (5)|14.7.2006 08:47
Zdravim!
Mam jeden problem, na ktery se mi nepodarilo nalezt nikde odpoved. Kdyz k PDA (Acer n311) pripojim pres kolebku USB flash disk, pokazde napise "Do you want to try to format this storage card to make it readable? ...". Nekolikrat jsem zkousel flashku naformatovat (FAT32 i stara FAT) na PC i jsem odklepl tuto nabidku, jako ze ano, presto to hlasi pokazde a nikde se k ni nemuzu dostat. Pro uplnost - je to Kingston DataTraveler Elite 512MB.

Zkousel jsem jeste fotak (Sony DSC ???) a externi disk. A tam to ani nezobrazilo zadnou hlasku :( Pravda, ze ten disk je pres redukci USB / IDE, ale na nekolika PC to funguje bez jakychkoliv ovladacu jako bezny Mass Storage.

Jeste pro uplnost:
OS: Win Mobile 5.01
ROM version: 1.00.15
Firmware: 2.6

Nevite prosim nekdo, co s tim? Cim to muze byt? Predem diky za jakykoliv napad.

luBobo
pesva (2)|14.7.2006 10:46
Jde vůbec nějaké USB zařízení přes ten port v kolébce,mě jde jak klíčenka pq1 256, tak externí hd, i foták HP photosmart 735 .není vada v kolébce?
lubobo_ce4you (5)|14.7.2006 10:50
Jde klavesnice (obycejna Chicony) a mys (Genius, tusim Netscroll Superior), oboji uplne bez problemu, naprosto ihned po zapojeni...
:(
Arthur Murray (14)|16.8.2006 20:42
[QUOTE="lubobo"]Jde klavesnice (obycejna Chicony) a mys (Genius, tusim Netscroll Superior), oboji uplne bez problemu, naprosto ihned po zapojeni...
:([/QUOTE]

A co máš za firmware a verzi češtiny? Mě na acer n311 blbne USB klávesnice. Mám Labtec a nefunguje mi po připojení k PDA Shift a Alt.

OS: Windows Mobile 5.01
Verze ROM: v1.00.16
Verze Firmware: v2.6
Verze bootloaderu: v1.16
verze češtiny: 9.1
ddano (122)|17.8.2006 07:38
Niektoré kľúčenky mi tiež nešli ... Sony DSC-V1 mi nejde ( podľa očakávania, nemá totiž mass storage a driver pre PDA nie je :-( ), externý 2,5" HDD chodí v pohode ( ale musím k nemu použiť zdroj, n311ka ho nedokáže napájať z USB. Howgh.
Spiider (56)|17.8.2006 10:51
Ja mam tiez Acer n311 a tiez mi neisla cez usb host klucenka Kingston Data Traveler Elite 512MB. Niejak som to neskumal, lebo nieje moja. Kamos hovoril ze to je od vyroby niejak zvlastne naformatovane, ci co a ze je tam niejaka skryta particia ale ze vraj po preformatovani by to malo ist.:?
ddano (122)|17.8.2006 11:25
to lubobo:
a tá myška ide aj s viditeľným kurzorom?!? lebo mne síce myš išla, ale kurzor nevidím ...
lubobo_ce4you (5)|17.8.2006 22:19
[QUOTE="Arthur Murray"]A co máš za firmware a verzi češtiny? Mě na acer n311 blbne USB klávesnice. Mám Labtec a nefunguje mi po připojení k PDA Shift a Alt.
[/QUOTE]
Takze:
OS: Win Mobile 5.01
firmware: 2.6
cestinu nemam, nechal jsem puvodni anglictinu

L.
Arthur Murray (14)|17.8.2006 22:33
[QUOTE="lubobo"][QUOTE="Arthur Murray"]A co máš za firmware a verzi češtiny? Mě na acer n311 blbne USB klávesnice. Mám Labtec a nefunguje mi po připojení k PDA Shift a Alt.
[/QUOTE]
Takze:
OS: Win Mobile 5.01
firmware: 2.6
cestinu nemam, nechal jsem puvodni anglictinu

L.[/QUOTE]

Aha, takže nemáš české znaky.
lubobo_ce4you (5)|17.8.2006 22:51
[QUOTE="ddano"]to lubobo:
a tá myška ide aj s viditeľným kurzorom?!? lebo mne síce myš išla, ale kurzor nevidím ...[/QUOTE]
Ne, kurzor taky nevidim. Na to ale je aplikace MPointer, ktera je na stazeni i na tomto webu - odkaz. Me bohuzel pri spusteni hazela nejakou chybu.
lubobo_ce4you (5)|17.8.2006 22:54
Zkousel jsem si s tim hrat znova. Vzdy po nekolika pokusech a kombinacich format v PC - format v PDA se obcas podari, ze je USB flash disk v PDA videt a muzu na nej zapisovat. Kdyz ho ale vyndam a znova vlozim, tak uz videt neni a zase to hazi tu systemovou hlasku, jestli se to ma zformatovat :(

Zkusim si od nekoho pujcit jinou a vyzkousim to s jinou. Treba je problem opravdu v tom, ze tahle flashka podporuje sifrovani, kdy vytvori samostatny sifrovany oddil. Mozna ma neco v zavadeci, s cim PDA neumi pracovat a tak to takhle blbne.
mi38k (205)|17.8.2006 23:18
No jestli náhodou neni problém v tom flash disku.
Jinak mě treba mp3 přehrávač začal v PDA fungovat až po nainstalování driverů.