Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozmazané fotky z Qtek 9100

kmozis_ce4you (117)|11.7.2006 14:54
Mám takový problémek. Né, že bych foťák nějak zásadně využíval, ale když už bych občas něco zvěčnil, očekával bych od 1,3 MPix alespoň koukatelnou kvalitu (to, co jsem viděl v recenzích, by mi bohatě pro mé účely stačilo). Bohužel mi z foťáku lezou pouze mazance. Nevíte někdo, co s tím? Zdá se, že je to nezávislé na ROMce, těch už jsem vystřídal několik a kvalita fotek se nijak zásadně nezlepšila. Může to být i hardvarový problém?
00157594_IMAGE_00006_Bob1.jpg
beecher (9270)|11.7.2006 14:59
Muze, starecky tres rukou... :D

To vypada, ze to bude chtit jeste chvili pockat, preci jenom to nejsou profi digizrcadlovky... ;)
Surgical (2364)|11.7.2006 14:59
To mas tezky, posli sem nejakou ukazku...
Zalezi na svetelnych pominkach, nastavenem profilu, tresu tvych rukou, zda nemas pres kryci sklo objektivu krupicovou kasi atd...Ale obecne, pokud na displayi vidis prijatelny obrazek pres objektiv camery, tak bych na HW zavadu nesoudil.
kmozis_ce4you (117)|11.7.2006 15:13
Ukázku jsem přiložil. Co se stařeckého třesu týče, ten snad ještě nemám, spíš opilecký ;)
To, co vidím jako preview na displeji, vypadá velmi podobně, jako to, co potom leze z foťáku. Oddělal jsem dokonce i ten horní kryt na foťáčkem, ale žádná změna, sklíčko se zdá být čisté, čočka taky. Nevím, jestli se to třeba nedá nějak seřídit a tím kolečkem s čočkou nějak pootočit, ale klade to dost odpor, takže se mi do toho bez předchozí rady moc nechce (a záruku už nemám, takže návštěvu servisu můžete předem ze svých rad vypustit).
JecminekMaselnik (464)|11.7.2006 15:51
a nemas nastaven treba nocni rezim nebo tak neco s extremne dlouhym expozicnim casem? Jinak fotky z qteku jsou i ostrejsi tragedie.
kmozis_ce4you (117)|11.7.2006 15:55
[QUOTE="JecminekMaselnik"]a nemas nastaven treba nocni rezim nebo tak neco s extremne dlouhym expozicnim casem? Jinak fotky z qteku jsou i ostrejsi tragedie.[/QUOTE]
V podstatě to na režimu nezávisí. Denní, noční, všechno je mázlé. Nečekám od toho zázraky a nechci víc, než to umí, chci jen to, co to umět má...
SpeedyTuning (240)|11.7.2006 16:01
foto z mda compact II myslim ze naprosto v pohode - a melo by to bejt jako vario
SpeedyTuning (240)|11.7.2006 16:02



Mem__ce4you (485)|11.7.2006 18:27
Vario foti samozrejme hrozne, ale ta prvni fotka je vylozene zamlzena, bud jako kdyby byla upatlana cocka, nebo posunuta (a protoze je to fix focus, tak to bude mit HO uz uplne do pryc - ostatne je to videt i na moji prvni fotce, ostrejsi je zed vzadu nez nakupni vozik s ridicem ;))

Tady nejake moje fotky:

http://ftp.nepsin.com/vario01.jpg
http://ftp.nepsin.com/vario02.jpg
kmozis_ce4you (117)|11.7.2006 19:16
No jo, ale co s tím? :?
windmaster (307)|11.7.2006 19:49
Vypadá to skutečně na špatnou adjustaci optiky a pokud vím tak sklo a čip tvoří jeden celek, tak jediná možnost bude výměna v tom nechtěném servisu.

K uveřejněným ukázkovým snímkům. Bylo by vhodné je zmenšit na rozumnou velikost, 350kB jej opravdu zbytečné a zatěžuje načítání stránek.
imaster (53)|11.7.2006 20:42
No co s tím? Zkusil bych udělat komplet zálohu a potom hardreset. Pokud bude foťák po hardresetu OK, tak se něco pomrvilo nějakým programem či něco takového. Pokud z toho i po hard resetu polezou takové mazaniny, tak zbývá jedině servis. Pravděpodobně se nějakým otřesem posunula nějaká čočka.
Surgical (2364)|11.7.2006 20:58
No, ono tam tech cocek moc nebude...
imaster (53)|11.7.2006 21:00
To máš sice pravdu, ale dírková komora to taky nejni......
jarecek_ce4you (161)|12.7.2006 08:30
fotky z meho wizzieho jsou jako ty ctyri velke vyse uvedene. wziard neni zadny zazrak, ale takove hnoje fakt nedela. vzdyt je to tak na urovni 0,31mpx. takze bych to opravdu videl na hw problem.
kmozis_ce4you (117)|12.7.2006 08:37
Rozebral jsem kryty, až jsem se dostal až na desku, ke které je foťáček připojen (dle návodu ze servisního manuálu k wizardu na forum.xda-developers.com). Odpojil jsem ten modul foťáčku, vyčistil co šlo, a...............stále nic. Takže teď už . Nemáte někdo zkušenost s výměnou? Zkusím poptat nějaký autorizovaný servis, kolik by to stálo. Máte s nějakým servisem dobré/špatné zkušenosti?
Mem__ce4you (485)|12.7.2006 09:37
[QUOTE="windmaster"]K uveřejněným ukázkovým snímkům. Bylo by vhodné je zmenšit na rozumnou velikost, 350kB jej opravdu zbytečné a zatěžuje načítání stránek. [/QUOTE]
OT: Kdyby šlo o fotku jako prostředek k zobrazení, tak jistě, ale tady když řešíme technický problém foťáku konkrétně, tak jakýkoliv resampling a rekompresing by to akorát zkreslil (takže zmenšovat ne, ale mohl jsem to hodit jako externí link - upraveno v původním příspěvku)
kmozis_ce4you (117)|31.7.2006 11:34
:no: GSMobil :no: odmítá prodat modul foťáčku jako samostatný náhradní díl. Tím u mě dost klesli. Stojí 1.300,-- Kč, ale místo toho, aby mi ho prodali a já si ho během 5 minut vyměnil sám po mě chtějí, abych jim poslal telefon (tím pádem byl nějaký čas bez něj), nechal si to vyměnit přímo od nich (takže k těm třinácti stovkám bez daně jim zaplatil ještě další sumičku za servisní zásah). Jakoby jim nestačilo, že maj vejvar už na tom samotným foťáčku. Takovéhle oficiální zastoupení je k prdu :(( . Komunikoval jsem i přímo s HTC, ale Ti mě podle IMEI telefonu (kupováno jako MDA Vario) zase vyhnali za T-Mobilem. O toho sice ještě odpověď nemám, ale nepředpokládám nic zásadního.
kmozis_ce4you (117)|31.7.2006 20:47
Kruh se uzavřel, T-Mobile mě poslal za GSMobilem...
kmozis_ce4you (117)|4.8.2006 12:55
Takže to byl HW problém. Provedl jsem výměnu modulu kamerky (z jiného Varia, na které se vztahovala záruka a které teď zkusím vyreklamovat - uvidíme, jak pochodím). Pro ilustraci zasílám obrázek stejného místa pořízený novým foťáčkem. Takhle už by se mi to líbilo...
00162220_IMAGE_00013_3go.jpg