Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

inštalácia programu

Martin Lukasik (7)|11.7.2006 10:10
Neviete mi pomôcť? Mám Acer n311 a pri inštalácii jedného odborného programu, ktorý bez problémov beží na iných PDA mi po prebehnutí inštalácie zahlási: Program nie je možné naištalovať, vyberte cieľ: buď na device alebo na kartu aj s informáciou o potrebnej pamäti. Pamäti je dosť, nepriek tomu, nech to inštalujem kamkoľvek stále sa to opakuje. Aj keď sa v tom nevyznám, pripadá mi to, ako keby mohol byť problém so správou pamäte, tak ako to je uvedené v recenzii Acer n311 kedy nešlo spustiť bluetooth z dôvodu, že nemá dosť pamäte, napriek tomu, že jej bol dostatok. Nemali Ste podobný problém? Dík, Martin
beecher (9270)|11.7.2006 10:17
Soft-reset tomu nepomuze?
Martin Lukasik (7)|11.7.2006 10:25
Bohužiaľ nie, skúšal som soft reset aj hard reset, inštaloval som to po hard resete ako prvý soft, ale stále sa to chová rovnako. Komunikoval som aj s Acerom, doporučili mi stiahnuť upgrade OS, urobil som to, ale ani to nepomáha. Dík
beecher (9270)|11.7.2006 10:52
A je ten program urcen pro Windows Mobile 5?
Martin Lukasik (7)|11.7.2006 11:06
Ten program bol povodne urceny na WM 2003, ked mi ho dodali tak sa choval tak isto, reklamoval som to, zistili, že na WM5 nie je podporovany nejaky pristup do databáz (does not support the data access components we currently use to access the vehicle database). Poslali mi upravenú a otestovanú verziu pre WM5, ale stále sa to chová rovnako. Dík za odpovede.
beecher (9270)|11.7.2006 11:31
Njo, podle mne tam maji nejaky problem s kodem, protoze u WM5 system a API interniho databazoveho systemu...
Akorat tedy nevim, co mysli tim "vehicle database"...
Martin Lukasik (7)|11.7.2006 11:57
Je to program na analýzu dopravných nehod, ktorý obsahuje databanku vozidiel - v rovnakom programe pre PC je to databáza Accesu. Nie je možný telefonický rozhovor? (ak mi poslete smskou číslo zavolám vám - 00421905454315). Alebo Skypeom. Alebo v utorok budem v Prahe. Viem, že to asi nie je pre Vás zaujímavé, ale sám to nevyriešim a autori programu sú Rakúšania a je to s nimi na dlhé lakte. Myslím si, že to bude skôr problém PDA než softu. Dík.
beecher (9270)|11.7.2006 14:43
Aha. Njo, problemem je v tom Accessu... Jak jsem jiz psal, je nutne prepsat aplikaci tak, aby chodila i na tom novem internim databazovem systemu...

A vubec, meli by vam to udelat postavene cele na MS SQL serveru 2005 (a jeho mobilni edici), nez na tom silenem Accessu...
Martin Lukasik (7)|19.7.2006 08:46
Díky za rady, ale nakoniec sa našlo jednoduché riešenie. Program sa bez problémov nainštaloval na kartu v inom PDA a potom už fungoval aj na Acer n311. Podľa autorov programu to je jediné PDA s týmto problémom. Dík