Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prelude ICQ a kontakt list

MrQuick (16)|10.7.2006 10:50
Ahoj, moc rád tady čtu, jak Vám chodí Prelude, ale já jsem v něm začátečník. Hned pro začátek podotýkám, že ICQ jako takové jsem nikdy neprovozoval. Na Qteku bych to ale rád zkusil. Mám ICQ number i nick. Mám nainstalované Prelude v0.5.5. Prelude spustím a nastavím se online. Nevím ale, jak dostat někoho do seznamu kontaktů, tak aby se mi objevil na hlavní obrazovce. Když dám vyhledat jiné číslo, tak najdu, rozkliknu ho, ale v menu mi nenabízí volbu kterou bych logicky očekával, a totiž přidat do kontakt listu. Mám tam jen přidat do skupiny, ale nic to neprovede. Dělám něco špatně, nebo jen nevím jak na to?
mmj (28)|10.7.2006 18:28
Jestli nemáš na PC žádného ICQ klienta a máš v pcčku nainstalovanou javu tak by mělo být pohodlnější vlézt na adresu : http://download.icq.com/download/icq2go/

a tam si spustit webowského klienta ICQ2Go! Java, přihlásít se a do něj si normálně přidat požadovaná čísla ICQ, klidně je i vyzkoušej. Čísla se uloží na serveru a když se pak z web klienta odhlásíš a přihlásíš se k ICQ z Prelude na QTeku tam by se ti tam měly kontakty objevit. Zdá se mi to přijatelnější než přidávat ICQ kontakty rovnou ve founu - já jich mám celkem dost.

Jinak je to v Prelude Menu - User - Find ICQ User a přidávej si to do skupiny General
MrQuick (16)|12.7.2006 13:33
[QUOTE="mmj"]Jestli nemáš na PC žádného ICQ klienta a máš v pcčku nainstalovanou javu tak by mělo být pohodlnější vlézt na adresu : http://download.icq.com/download/icq2go/

a tam si spustit webowského klienta ICQ2Go! Java, přihlásít se a do něj si normálně přidat požadovaná čísla ICQ, klidně je i vyzkoušej. Čísla se uloží na serveru a když se pak z web klienta odhlásíš a přihlásíš se k ICQ z Prelude na QTeku tam by se ti tam měly kontakty objevit. Zdá se mi to přijatelnější než přidávat ICQ kontakty rovnou ve founu - já jich mám celkem dost.

Jinak je to v Prelude Menu - User - Find ICQ User a přidávej si to do skupiny General[/QUOTE]

Díky. Nakonec jsem to udělal tak, že jsem si na počítač nainstaloval ICQ, založil kontakty a ejhle, po spuštění Prelude, už tam byly. Dokonce jsem zjistl, že když se přhlásím k ICQ z počítače, hodí se Prelude automaticky offline. Zpětně už to bohužel nefunguje. To ale zřejmě nějak souvisí s tím, že Prelude ani není možné nastavit tak, aby se po spuštění hodilo automaticky online.
mmj (28)|12.7.2006 19:40
A to sis na PCčko nainstaloval normálního originál klienta ICQ? Tos tam měl dát raději Mirandu či něco podobně malinkýho. Miranda bez nějakých pluginů určitě nežere tolik paměti jako originální ICQ klient. Vyzkoušej to, je fakt bezva.

[QUOTE="MrQuick"]Díky. Nakonec jsem to udělal tak, že jsem si na počítač nainstaloval ICQ, založil kontakty a ejhle, po spuštění Prelude, už tam byly. Dokonce jsem zjistl, že když se přhlásím k ICQ z počítače, hodí se Prelude automaticky offline. Zpětně už to bohužel nefunguje. To ale zřejmě nějak souvisí s tím, že Prelude ani není možné nastavit tak, aby se po spuštění hodilo automaticky online.[/QUOTE]