Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio P550 - citlivost GPS

Latexman (28)|10.7.2006 10:38
Chtěl jsem se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s GPS u Mio P550. Dostal se mě do ruky jeden kus a je to tragédie. Nevím, jestli je to jen vyjímka nebo jestli má někdo jiné zkušenosti. Když jsem zkoušel program TomTom tak na volném prostranství položený na stole nabíhal cca 30 minut. Při chůzi ve volném prostoru někdy signál je a někdy není a v lese není absolutně nic:-( K navigaci je to absolutně nepoužitelné. Tam kde já mám s BT GPS BT339 v kapse a MDAIII 8 satelitu se P550 ani nechytne. Jsem z toho docela zoufalý. Zajímalo by mě jestli se jedná o chybu konstrukční nebo by to spravil nějaký opravný firmware. Budu rád za každou zkušenost a radu s tímto zařízením.

P.S. Tohle mě zatím přijde jako výsměch uživatelům: http://www.mio-tech.be/products/pda%5Fnavigation/p550/features2.php
Surgical (2364)|10.7.2006 10:51
Myslim, ze to bude stejny problem nevhodne umistene integrovane anteny, jaky maji Looxy rady 5xx...Jinak Mio 201 s vyklapeci antenou absolutne no problem...
Latexman (28)|10.7.2006 11:03
No Loox 5xx je na příjem proti tomu absolutně zlatý a použitelný.:D
Surgical (2364)|10.7.2006 14:04
Taky muze jit o problem konkretniho kusu...stane se. Od toho jsou reklamace. Zobecnovat z jednoho strojku je obtizne, ja P550 v ruce nedrzel, P350 ano. Zadny zvlastni problem s ni nebyl ohledne GPS...i kdyz tak rychle jako Mio201 nenabihala.
Latexman (28)|10.7.2006 14:31
Tak jsem před chvilkou mluvil se servisním technikem z Elka kteří sem Mio dovážejí a přiznal, že už mají určité ohlasy na tento problém s citlivostí a nabíháním u P550. Prý už posílali i nějaké dotazy na výrobce který se obligátně kroutí a mlží. Ale nejspíš to bude řešeno nějakým firmwarem. Ale kdoví kdy... Byl to snad první servisní technik který nemlžil a mluvil rozumně. Budiž mu za to dík. Údajně je prý přijímací část GPS schodná s P350 a tak by neměl být problém v hardvare ale spíš v softu. To je zatím asi vše co se mě podařilo zjistit. Jakmile budou nějaké novinky, tak dám určitě vědět i sem:-.)
korensky (13)|12.7.2006 20:32
Ahoj.
Mel jsem v ruce jiz nekolik kusu MIO P550 a mohu potvrdit, naprosto mizerny prijem GPS. I ja jsem ze zacatku doufal v chybu prvniho zkouseneho kusu, ale dalsi fungovaly ci vlastne nefungovaly naprosto stejne. Studeny nabeh /kalibrace/ trval skoro 1 hodinu. Prijem je mozny pouze s dokonalym a bezmracnym vyhledem vyhledem na oblohu. I tak maximalni pocet druzic s funkcnim prijmem je 3-5 druzic. U okna nechytite vubec nic. I venku musi pristroj horni hranou smerovat kolmo vzhuru /takze zadna kapsa ci taska atd./
U P 350 je citlivost i rychlost nabehu prijmu signalu druzic radikalne lepsi, nicmene ani nahodou se neblizi vynikajici citlivosti a rychlosti nabehu u starsiho modelu A201 s vyklopnou antenou. U zkousenych P350 mel navic kazdy kus jinou citlivost prijmu. V podstate je ale P350 bezproblemova pro pouzivani aplikaci GPS a s hruzou P550 se rozhodne neda srovnavat.
Na rozdil od tohoto je WiFi u P550 velmi citlive. Podporuje bezchybne TCP/IP protokol, avsak zvlada jen WEP-128bit kodovani, aktivni WPA jsem nerozchodil. Bluetooth je funkcni pouze v prenosovem modu, chybi podpora headset, cimz je dana nemoznost pouziti PDA jako handsfree /bylo u A201/.
OS WM5 je ocesan na naproste minimum, coz ale zase nekomu muze vyhovovat /vpodstate zadne rozsireni formou "tovarnich" aplikaci/.
Totalni nesmysl je HW reset pres softwarove rozhrani - jsem zvedav, jak jej spustim, pokud je PDA zamrzle? Tehdy jej prave potrebuji......Nelze ani normalnim zpusobem vyndat bateri, prestoze na prvni dojem to tak nevypada.
Na druhe strane je PDA spickove rychle , ma vyborny LCD, hlasite repro a bohatou vybavu /jiz ale chybi pouzdro-u A201 bylo/. A cena je tez velmi prijemna.
Takze jen abyste vedeli, co Vas eventuelne bude cekat.
Jirka K.
Kocir (836)|13.7.2006 07:43
Tovarni Hard Reset je mozne udelat. Je to posano i v utilitce ktera umoznuje tento HR udelat pomoci zadanim tri nul.
Tedy po dobu resetovani drzte joy nahoru a mate to.
Jinak baterka jde vydelat.
korensky (13)|13.7.2006 12:36
Ahoj,
no prave, to je prece jasne, vzdyt jsem to ale srozumitelne popsal, ze pouze pres softwarove rozhrani /tedy tovarni utilitka/. Jenze kdyz PDA/LCD zamrzne, tak se samozrejme k zadne utilitce nedostaneme, pokud to predtim neozivi SW reset. Stava se to bohuzel docela casto.
Baterku jsem opravdu normalnim zpusobem vyndat nedokazal. Zadnym nesilovym postupem mi to neslo a ani popis k tomuto jsem nikde nenasel.
Je mozno popsat jak na to? Dik.
Jirka K.
Kocir (836)|14.7.2006 08:39
Spatne jste me pochopil, stejne jako popis u te utilitky v PDA, takze jeste jednou.
Jak provest HR PDA s kompletnim jeho vymazanim.

1. prepnout prepinac dole u napajeni do OFF a zpet do ON. Zapnout PDA a drzet JOY nahoru
nebo
2. v one utilitce zadat 3x cislo nula a stane se to same.

MATE TEDY DVA ZPUSOBY JAK PROVEST TOVARNI HR.
korensky (13)|14.7.2006 19:51
Ahoj,
jasne, to mi uniklo, beru zpatky, popis tam opravdu je "po dobu resetovani drzte tlacitko nahoru", a pochopit se da. Zvlaste pak po Vasem vysvetleni. A jsem rad, ze to tedy funguje.
Diky.
Jirka K.

PS: A ta baterie? Fakt mi normalne vyndat nesla. Jak na to?
Kocir (836)|15.7.2006 15:32
[QUOTE="korensky"]Ahoj,
jasne, to mi uniklo, beru zpatky, popis tam opravdu je "po dobu resetovani drzte tlacitko nahoru", a pochopit se da. Zvlaste pak po Vasem vysvetleni. A jsem rad, ze to tedy funguje.
Diky.
Jirka K.

PS: A ta baterie? Fakt mi normalne vyndat nesla. Jak na to?[/QUOTE]

Po odsroubovani krytky ji lze normalne vyndat.
Jarick (2)|21.7.2006 00:59
Zdravím Vás, někde jsem o tomto problému četl. Je to patrně tím, že v 550 je integrovaná wifi na úkor gps antény. v modelu 350 by to nemělo být tak strašné. Zajímavé bylo srovnání co jsem četl na jednom polském serveru. mio 550 tam obstála jako horší průměr. Zatím pro mě nejlepší volba je asus 636. Nicméně ten model má zase rozměry na zbrojní pas. :))
korensky (13)|21.7.2006 12:53
Ahoj,
nabizi se vymena za P350, ktera je ohledne prijmu GPS bezproblemova /a samozrejme vraceni fin. rozdilu/, anebo dodatecny nakup externi anteny, ktera je nabizena za velmi slusnou cenu za cca 400,- Kc +DPH.
Jirka.
Latexman (28)|21.7.2006 13:03
No tahat k přenosnému zařízení sebou ještě externí anténu mě přijde dost divné řešení. Spíš už by bylo řešením pořídit za nákupní cenu nějaký citlivý BT GPS třeba od Nokie. Ale firma Mio je v tomhle případě (P550) trochu podrazák na zákazníky.
boby6k (21)|3.8.2006 10:06
Pořídil jsem si před měsícem P550 a docela problémy. Dost často (teď už i 2x za den) se stane, že úplně vytuhne a pomůže jen reset. Stalo se mi už i to, že naprosto zmizí BT a nedá se s ním pracovat (zap/vyp) a hrozně rychle se vybíjí akumulátory. Dvě hoďky jsem jel v autě, nabíjel se a po vytažení byl do pěti minut na 25%. No nevím jdu ho reklamovat
Latexman (28)|3.8.2006 10:37
karpro proč jsi vymyzal všechny své příspěvky z tohoto tématu?
Petr_K (112)|3.8.2006 23:14
[QUOTE="Latexman"]karpro proč jsi vymyzal všechny své příspěvky z tohoto tématu?[/QUOTE]

Už bylo neaktuální,...teda v ten danný okamžik. ;)


Jinak jsem se chtěl ještě zeptat jak řešíte vypínání PDAčka při přenášení? Možná dělám něco špatně, ale pouzdro co jsem si koupil na PDA nemůžu vůbec používat, protože v něm se to stále zapíná. Omo i když to mám kdekoliv, tak většinou zjistím, že se to zapnulo. A nebo když přenášíte, tak vypínáte tím hlavním vypínačem a pak zase cele znova startujete? To řešení je nejak divné, mělo to být spíš na dlouhe stisknutí nebo něco takového.
korensky (13)|3.8.2006 23:53
to karpro:
Ahoj,
mas pravdu, ze posledni rada MIO je nachylnejsi na nechtene zapnuti, protoze tlacitko zapnuti je na predni strane a ne zboku coz je vzdy lepsi. Ale neni prece problem pouzivat aktivacni zamek bud rucne nebo automaticky /po 5s/. A samozrejme namapovat HW tlacitka tak, aby neaktivovala PDA, stejne tak jako dotyk na LCD.
Jirka
Petr_K (112)|7.8.2006 19:24
Tak jdu opět do reklamčního řízení, tentokrát to je problém s kalibrací displeje, nejde to zkalibrovat. Nejspiš se oddělila nalepená folie a při dotyku to dělá nesmysly, v některých místech je rozdíl dotyku a zubrazení dotyku až 2 cm, takže se tímto stalo celé PDA nepoužitelné. Jsem teď moc zvědavý na to, jak to celé bude probíhat a hlavně jak dlouho to bude trvat. Je to již druhá porucha na P550 a již nemám k tomuto výrobku důvěru. Těch problémů je více než se zdá, jsem zklamán.
Surgical (2364)|8.8.2006 22:21
Oficialni sdeleni:

Hot off the press at http://www.mio-tech.be/support/

August 8th, 2006
Message to all P550 users

Mio Technology has confirmed the presence of a technical flaw within the GPS function of a limited number of Mio P550 personal digital assistants (PDAs) on sale in Europe.

Users of the affected products may experience weaker that normal GPS reception leading to difficulties in securing a fix on the satellite signal. In technical terms, this will lead to a prolonged ‘Time to First Fix’.

This condition affects approximately 9% of Mio P550 units available in Europe that were manufactured and sold before August 2006.

Users are invited to return affected units to their point of sale where they will be sent on to the respective Mio Repair Centre and repaired free of charge. If returning the device to the original point of sale is not possible, please contact your local hotline number.

The two year warranty available on all Mio P550s manufactured before August 2006 and subject to this recall will be extended by three months.

As an added precaution, the remaining inventory of Mio P550s at dealers or distributors in Europe is being recalled for verification and repair if necessary.

We sincerely apologize for any inconvenience this may cause.

Takze, nevahejte reklamovat, je to oficialni, zdroj
GpsPasSion
Petr_K (112)|9.8.2006 08:27
No když si vzpomenu na ty scény při reklamaci kvůli signálu, jak to nechtěli uznat a teď čtu tohle ....
Petr_K (112)|9.8.2006 15:42
[QUOTE="Surgical"]Oficialni sdeleni:

Hot off the press at http://www.mio-tech.be/support/

August 8th, 2006
Message to all P550 users

.............

Takze, nevahejte reklamovat, je to oficialni, zdroj
GpsPasSion[/QUOTE]


Na oficiálních stránkách sdělení již není, tak mě napadlo, jestli to není hackerská záležitost.null
Surgical (2364)|9.8.2006 15:51
No, nemyslim, nicmene, za optani nic nedate, pokud vam navigace hapruje tak, jak hapruje.

Jinak zdroj jsem uvedl - GpsPassion, muzes to odsledovat tam, diskuse k tomu je.
Petr_K (112)|9.8.2006 15:57
Na strankách výrobce to zmizelo (http://www.mio-tech.be/support), ráno jsem to tam osobně také viděl, takže to tam bylo, ale už to tam není, asi se zvedla vlna reklamací a tak to buď stáhli nebo jak jsem již zmínil, nějaký naštvaný hacker jim to tam dal, ale kdo ví jak to je.
Jestli budete někdo reklamovat, tak dejte vedět jak jste dopadli a jak se k tomu dodavatel stavěl. Pokud to je jak se píše, tak jistě mají instrukce co dělat, tak uvidíme.
Surgical (2364)|9.8.2006 16:58
Uvidite..
Petr_K (112)|12.8.2006 19:21
Tak se na MIO Supportu (http://www.mio-tech.be/support/) opět zpráva objevila, jen tam není česká republika, tak jsem zvědavý, jak se budou tvářit tamní dodavatelé a jak se budou k tomuto problému stavět.
Jinak má reklamace stále probíhá a výsledek zatím nevím, ale dám vědět jak to dopadlo.

Už jste někdo dal také P550 na reklamaci kvůli spatné GPS nebo vyčkáváte?
Petr_K (112)|15.8.2006 20:19
Dnes mi z reklamačního oddělení v Brně napsali, že mi posílají nový přístroj. Jestli to je ale už s dobrou citlivostí nevím.
Latexman (28)|15.8.2006 21:52
Tak dej vědět jak to dopadne s tou citlivostí až to otestuješ. Ale spíš si myslím, že to bude stejné :-( Ale třeba mile překvapí...
Petr_K (112)|17.8.2006 10:43
Abych dal vědět jak to dopadlo. Psal jsem na oddělení, kde mi odpověděli, že posílají zařízení nové a snad by to mělo být už s vyřešeným problémem citlivosti GPS. Včera mi to přišlo PPLkem na adresu.
Ale rozhodl jsem se tak, že jsem balíček ani nerozbaloval, vzal a odvezl k obchodníkům, kde jsem požádal o dobropis. Tím jsem alespoň pro tuto chvíli ukončil trápení s Mio P550.
Doufám, že až pořídím příští PDA, že se to nebude už opakovat a že to již bude vše vychytané a v pohodě. V tuto chvíli ještě nevím co pořídím.
Přeji všem pevné nervy a ať vám to všem raději funguje, tak jak má.
Ahoj
Kropacek69 (11)|22.8.2006 09:17
Zatím jste tady všichni psali negativní příspěvky na GPS modul v tomto PDA, ale ke konci diskuze bylo napsáno, že výrobce pracuje na opravě tohoto neduhu. Otázka zní, zda s ním má někdo také kladné zkušenosti, nebo jestli je to opravdu taková srágora???
Latexman (28)|22.8.2006 12:43
To se zjistí až to někomu opraví nebo spíš vymění za údajně již dobrý kus a otestuje se to. Zatím to nikdo ještě neudělal. Tak uvidíme...
Dawdler (9)|22.8.2006 12:52
No to by me taky zajimalo, vcera jsem si p550 koupil a po tom co jsem si tu precet je mi spatne!:(
pajos_ce4you (2)|22.8.2006 14:55
Koupil jsem 550ku před měsícem a GPS funguje naprosto bez problémů, v Praze na 7-10 satelitů, na horách 3-6. Doba náběhu cca 3 minuty.Takže bez problémů. Spíš jsem na palici z toho, že PDA 2x denně musím resetnout, protože prostě nejde zapnout. P.
Stoník_oldd (0)|22.8.2006 15:12
[QUOTE="Dawdler"]No to by me taky zajimalo, vcera jsem si p550 koupil a po tom co jsem si tu precet je mi spatne!:( [/QUOTE]

Zdravim p550 jsem si poridil pracuje bez potizi. Je dost rychla. Jinak co se tyka te GPSky tak bude mozne si nechat PDA opravit v servisu. servis MIO
Jsem zvedavi maji se mi ozvat az to bude mozne.
Co se tyka WiFi tak super beha bez potizi.
Dawdler (9)|22.8.2006 16:17
Pak dej vedet jak to dopadlo. Je ten problem s GPS jen u drive vyrobenych kusu?
Kropacek69 (11)|22.8.2006 21:41
To jsem rád, že konečně čtu něco trošku pozitivního. Do konce týdne by mi P550 měla přijít, tak napíšu reference. Doufám že bude vše O.K. protože mě z těch předchozích příspěvků mi trošku lezl mráz po zádech :?
drcz (1)|23.8.2006 12:07
nevíte někdo jak je to s výdrží baterie? rad bych si koupil tohle pda ale jestli s ním nevydržím ani 4hodky prace tak to nemam pro me cenu ! jde mi hlavne o wifi a cteni dokumentů...
acmee_ce4you (4)|23.8.2006 21:14
[QUOTE="drcz"]nevíte někdo jak je to s výdrží baterie? rad bych si koupil tohle pda ale jestli s ním nevydržím ani 4hodky prace tak to nemam pro me cenu ! jde mi hlavne o wifi a cteni dokumentů...[/QUOTE]

v teste bratskeho PDA Mio P350 na http://www.mobil.sk/pda/?clanok=5837 je uvedene, ze PDA ma prekvapivo dlhu vydrz baterie - "Čo nás ale naozaj príjemne prekvapilo, je výdrž batérie na jedno nabitie. Posúďte sami. Výdrž 7:05 pri prehrávaní videa a plnom podsvietení displeja, alebo viac ako 18 hodín prehrávania hudby s vypnutým displejom je veľmi slušná hodnota"

V oboch zariadeniach su totozne komponenty, akurat 350 nema BT a Wifi, otazne ale je, aky velky vplyv maju tieto rozdiely na vydrz baterie
Torwen (6)|26.8.2006 17:51
P550 zakoupeno pred 14ti dny, naprosta spokojenost, s iGO 2006 funguje skvele. Po nastartovani aplikace a umisteni za predni okno se gpska chytne tak za 1-2min na satelity, vidi jich ve meste 4-6, v krajine 8+, stiha hezky plynule dodavat data, reaguje pomerne svizne na zmenu. Vydrz cca ty 4hodky. Nekde srovnavali energeticky Wifinu s GPSkou, ze jsou spotrebou zhruba stejne.
Pri vypnuti a naslednem zapnuti, neustale za oknem 'na signalu' se chytne temer okamzite, jinak zas po te minute uz lovi satelity.Nevim jeste jak se chova v lese, zkusim a pripadne postnu.
Latexman (28)|27.8.2006 18:22
Tak to by byly jen a jen dobré zprávy!!! :D
Kropacek69 (11)|28.8.2006 07:38
Tak od pátku jsem také majitelem P550. Abych se přiznal na rovinu, tak jsem GPSkou trošku sklamaný protože mé předešlé zkušenosti se SiRIII jsou tedy ohodně lepší. Stejně tak jako Torwen ve městě mezi paneláky jsou viditelné cca 3 - 4 satelity, ale někdy taky ne, takže ikdyž je P550 umístěna na origo držáku za předním sklem, tak jí někdy strašně dlouho trvá se vůbec chytnout.
Měl jsem v ruce několik Bluetoot GPS modulů, značkových i neznačkových a připadalo mi že na tom s tím zaměřením byly o cca 50% lépe. Jediná věc co mě ještě napadla je to vše zkoušel tento propršený a zamračený víkend, tak přemýšlím zda nemůže mít i tohle negativní vliv na příjem GPS signálu??? Zkusím ještě vyrazit do přírody mezi stromy a uvidíme.
Kropacek69 (11)|1.9.2006 09:51
Tak dnes jsem mluvil s technikem ve VSP Data (servis Mio) a ten mi řekl, že u P550 v revizi R00 (štítek na boku přístroje) je problém s GPS modulem a dochází právě k výše zmiňovaným problémům. Dnes posílám PDA zpěk k dodavateli a budu požadovat model s novou revizí R01, která by měla mít
problémy s GPS již odstraněny. Ještě si pohrávám s myšlenkou, vyměnit to za Asus 636n, ale ten je oproti Miu poměrně nevzhledný :?
Vladky_ce4you (11)|2.9.2006 20:25
Aký protokol pre GPS používate v Mio P550? Mám iGo 2006 a v ňom môžem nastaviť len NMEA protokol. Ak nastavím SIRF tak mi nenájde tak vôbec nekomunikuje s GPS prijímačom. A pritom Mio P550 má SIRF chipset. Aku rýchlosť vám dá iGo keď dáte vyhľadať GPS prijímač. Me stále 4800. Je to málo, alebo to stačí?
Torwen (6)|2.9.2006 20:40
Od slov k cinum. Zkousel jsem gpsku v Miu, tady jsou vysledky:
1. volna krajina ------------------------------------------- 2. horni cast zakryta rukou --------------------------3. Husty porost


Tak nevim, GPSka se mi zda pracuje jak ma, serii mam taky R00 a po zapnuti nez se zacne objevovat nejaka gps aktivita - 2min. Asi mam stesti na dobrej kus. Btw, luxusnejsi auta mivaji vytapeni predniho okna, jsou v nem vlasovy dratky - stineni.... Taky pokoveni(zatonovani) skel hodne ubira na signalu.
Ja zkousel peskobusem, v aute nemam problem. Taky hodne zalezi na aplikaci, a nastaveni, v cem jsem to zkousel je celkem rychla ale treba oziexploreru to trrrva dost dlouho nez pochopi ze se hybu. iGO nabihani, taky tak ty 2min.
Toliko o mym p550 pro porovnani. Zkuste nekdo treba stahnout ten VisualGPSce a prihodit nejaky vysledky at muzem porovnat.





Kropacek69 (11)|2.9.2006 20:46
a jakou mate verzi P550ky? R00, nebo R01?
Kropacek69 (11)|2.9.2006 20:53
pardon nevšiml jem si textu pod grafy. Každopádně jsem minulý týden zkoušel P550 v aute s bluetooth GPS modulem se SirIII a je to nebe a dudy.
Pokud jsem použil GPS v PDA, tak ať jsem laboroval jak chtěl, tak to byla
fakt hrůza a PDA mělo obrovské problémy mi vůbec zdělit kde jsem a pokud
už udalo nějakou polohu, tak byla hrozně nepřesná. Pokud jsem zvolil jako zdroj signálu BT modul, tak ikdyž jsem ho měl na sedačne spolujezdce zakrytý
taškou a ještě nakonec vzhůru nohama, tak byl pořád schopný docela rozumě
zjistit mou pozici. S PDA čaruju jak Rumburak za předním sklem a stále to stojí za prd. Dnes jsem posílal PDA na reklamaci, tak uvidíme jak se to vyvine, pokud to nepůjde, tak na celé Mio kašlu a jdu do Asuse 636N :(
acmee_ce4you (4)|3.9.2006 23:48
Takze nakoniec som sa aj ja rozhodol pre Mio P550 a tu su moje cca 10 dnove dojmy:
PDA som zakupil cez SR velkoobchod bgsdistribution.sk - na SR najnizsia cena (10.900,- Sk aj s DPH)
Po rozpacitych skusenostiach tu diskutujucich som sam bol velmi zvedavy ako na tom bude toto zariadenie s GPS signalom. Co ma uz pri rozbalovani krabice potesilo, bol fakt, ze som v nej nasiel aj pridavnu GPS antenu. Neviem ci to uz teraz vyrobca standardne pribaluje do vsetkych zariadeni, ale v mojom baleni tato antena bola. S PDA som prave absolvoval okruznu jazdu po zapadnej a strednej Europe -cca 3500 km. S navigacnym programom IGO 2006 - fungoval bezchybne a pritom na stitku ma uvedene R00. Signal GPS nabehne do 1-2 min. Pridavna antena nie je potrebna - signal GPS sa nestrati ani v rukach spolujazdca a ani na zadnom sedadle, hoci je pravda, ze pripojenim anteny sa intenzita signalu zvysi cca o 15-20 %. Preto som v podstate vacsinou pocas cesty tuto antenu mal aj zapojenu.
WIfi a BT funguje bez problemov.
Neviem, ci som mal len ja stastie na dobry kus, ale ja som s miom p550 spokojny.:yes:
boby6k (21)|10.9.2006 08:01
Tak jsem z P550 dost rozhozený (R00). Pravidelné zasekávání (pomůže jen reset), pomalu nabíhající GPS (kolem 5minut) a mizející BT případně wifi. U prodejce mi ho vyměnili za nový kus, tentokrát už s R01, ale teď zase nefungovala synchronizace s Active Sync. Vrátil jsem ho podruhé a čekám na výsledek. Jak mi bylo sděleno, 9% P550 má tyto probléemy, protože je chyba na základní desce a nevyřeší to ani přechod z R00 na R01. Je nutná výměna přístroje za jiný kus. Tak mám pocit, že přejdu na jinou značku. Grr, totální nespokojenost a rozčarování :evil: :mad: :(( :no:
Kropacek69 (11)|22.9.2006 11:08
Tak mi právě přišla P550 z reklamace, kterou jsem tam posílal kvůli špatnému příjmu GPS signálu, byla to verze R00. Právě jí testuji. V první řadě jsem zajásal, jelikož jsem dostal uplně nový kus ve verzi R01, ale ouha než jsem
se dostal k tomu abych vyzkoušel navigaci, tak jsem stejně jako již pár ostatních narazil na problém se synchronizací :mad: Data z PDA jdou normálně překopírovat, ale bohužel já do PDA nic nenatlačím :mad: :mad: :mad: Už mě to začíná pěkně prudit.
Haldo (138)|23.9.2006 09:50
ako dlho vam startovala GPSka na R00? Mne to trva takmer vzdy 5-10minut (ked odchadzam z domu do prace napr). Tiez som si vsimol obcasne zamrzanie, alebo iba z tmavnutie displeja a potom sa da dat iba reset. Mam to dat reklamovat? Alebo robim chybu este niekde inde?e