Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Battery Status - Utilita na přetaktování OMAPu - přímo v Today

Ludek Richter (67)|9.7.2006 07:45
Výborná utilita, která na Today kromě stavu baterie umožňuje přepínat taktovací frekvenci OMAPu.

V Nastavení --> Dnes --> Položky --> Battery Status --> Možnosti nastavte požadovanou frekvenci. V Today potom stačí ťapnout na aktuální frekvenci a ta se přepne na tu vámi nastavenou. Ve sleepmodu se frekvence vrátí zpět na původní stav. Pokud chcete mít požadovanou frekvenci nastavenou napevno (až na sleepmode - v tom bude frekvence vždy 195 MHz), stačí, když v Možnostech zatrhnete Set clock on wakeup.
Vlastislav Šťastný (275)|9.7.2006 10:56
Diskuze o přetaktování VARIA sleduji už půl roku ale dosud jsem neměl tu potřebu. Nyní jsem to jen tak zkusil a jsem nadšený. Dal jsem 221 MHz a subjektivně VARIO běží pěkně svižně. Ještě vyzkouším, zda se zkrátí náběh navigačních programů.
Řečnická otázka - jak to že se taková pěkná utilitka, dokonce 2 v 1, objevila až teď ?
Surgical (2364)|9.7.2006 12:19
Protoze vyvoj nejakou dobu trva...a vyvojaru je jen malo :)
Musi se holt stat, ze nekdo schopny si nahodou poridi stejnou shitku, jako mam ja sam, je schopen s tim neco udelat a pak je jeste ochoten to zverejnit a sharovat pro ostatni...
Takze, diky za ty dary. Jeste ze ne vsichni akorat porvavaji po forech o svych problemech a ze by se s nimi melo neco udelat, ale taky s nimi neco udelaji...
Martin Pospíšil (266)|9.7.2006 12:19
Takže program sem také vyzkoušel a sem maximálně potěšenej.jakou maximální frekvenci jste v tom programu nastavili ?? já tam mám nákejch 273 mhz.Když se podivám do omap clocku tak mi to ukazuje 252 mhz.
Ludek Richter (67)|9.7.2006 12:46
Testoval jsem 260 MHz, dál jsem nešel. Teď mám 221 MHz a bez problémů.
overgrounder (176)|9.7.2006 12:53
I ja, neuspesny overclocker, musim tuto utilitu jen a jen chvalit. Ona - alespon na mem pristroji - nefungujici slozita reseni, at uz za pouziti aplikace Memmaid ci editace souboru ini v Smartskey, mi privodila behem zkouseni nejednu pernou chvili, a trebaze ze zacatku vse fungovalo tak jak melo, casem jsem se dostal do stadia, kdy ani jednim ze zminovanych zpusobu jsem nebyl schopen donutit Vario k udrzeni frekvence po probuzeni. Uprimne rikam, ze jsem dalsi pokusy vzdal a kapituloval s vedomim, ze muj procesor zkratka overclock neskousne. S o to vetsi radosti jsem uvital tento programek, po jehoz instalaci a primitivnim nastaveni vse funguje tak jak ma, bez problemu, bez dalsich zasahu do systemu, zkratka a dobre tak, jak jsem si to u tohoto druhu programovani predstavoval. Podekoval bych autorovi, jehoz dozajista vedly k napsani Battery Status jine pohnutky, nez spokojenost se vsemi moznymi dostupnymi prostredky. Taktez patri muj dik Ludkovi Richterovi, jenz svuj objev zverejnil.
ps: ja nastavil frekvenci na 260Mhz a kdyz zkontroluji prostrednictvim OmapClocku, vyhodi mi frekvenci 240. Pocitam, ze to bude zhruba nekde mezi tim, coz je dostacujici.
JOYSTICK (150)|9.7.2006 21:27
už je i novější verze
http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm#Download
lenin (75)|9.7.2006 22:03
U mna to nefungovalo.. Vzdy po navrate zo stand-by rezimu sa Vario resetovalo.. Vraciam sa k osvedcenej kombinacii Memmaid + OmapClock. I ked mozno vyskusam tu novsiu verziu a dam vediet..

phaeton_esc (261)|10.7.2006 00:35
no, tak ozkouseno. a opet vyhozeno, memmaid + omapclock mi pripada jako mene konfliktni dvojka.
batterystatus mi dela to same co leninovi - obcas zresetuje zarizeni, pripadne "jenom" zatuhne.
navic mi pripada ze nejak moc papa baterku, na coz sem krapet haklivej...

edit - jo, a taky mi obcas vypadaval signal - ovsem tim stylem ze jsem musel zapnout/vypnout tel cast...jinak by hledal az do aleluja
JOYSTICK (150)|10.7.2006 02:13
to sou ale blbosti,mě šlape v pohodě,proč mít další aplikace když tato VELMI malinkatá utilitka to zvládne v pohodě....
raději si tam dejte pořádnou ROMku - myšleno program,nikoli lidskou bytost
Standa_ce4you (380)|10.7.2006 05:19
Když jsou to blbosti - poraď prosím pořádnou romku, teď mám Qtek 2.17.7.2 WWE, a Vario se mi s tím prográmkem vypíná stále, prakticky při každé SMS. Teď zkouším přetakt jen na 221MHz a uvidím co bude. S touto frekvencí ovšem už snad ani nemá cenu mít nainstalovaný další binec a spokojím se s 195MHz...
Ludek Richter (67)|10.7.2006 07:33
Řekl bych, že ten program spíš koliduje s nějakou další aplikací, proto způsobí u některých nestabilní chování.

Nutno dodat, že už samotné přetaktování může být potenciálně rizikové.

Současně se může stát, že Omapclock mohl v systému zanechat rezidua, se kterými se tento program hádá.
JOYSTICK (150)|10.7.2006 08:17
no já musel odinstalovat MEMAID,ale omapclock tam mám pořád nakopírovanej a přes něj kontroluju frekvenci a jak říkám 264Mhz v pohodě,s romkou neporadím neb sám experimentuju
Surgical (2364)|10.7.2006 10:00
OMAP Clock zadna rezidua nezanechava, neb se nikam do registru neregistruje a zadne knihovny neinstaluje...nepridava ani link do folderu Start Up/Po spusteni...
phaeton_esc (261)|10.7.2006 10:06
2 konvertor
ROMku (myšleno program, ne lidskou bytost :sarcastic: ) mam stejnou jako Standa - 2.17.7.2 WWE. baterie je porad v pohode, vsechno beha stabilne, bez jakychkoliv zadrhelu uz asi mesic.

dokonce jsem odinstaloval i memmaid, ale presto se mi batterystatus chova naprosto silene.
ze by s necim kolidoval netusim, mozna ani tusit nechci - nehodlam preinstalovavat vsechno nacisto abych misto dvou pouzival jednu aplikaci..

a docela by me pane experimentatore zajimalo co si predstavujete pod pojmem "pořádná ROMka":sarcastic:
Standa_ce4you (380)|10.7.2006 12:21
No na odpoved, co je to "poradna romka" jsem taky cekal :)
Jinak tento softik davam pryc, protoze mi zpusobuje uplne vypinani Varia. A kvuli pretaktovani se nebudu vzdavat ostatnich programu, ktere mohou kolidovat.
JecminekMaselnik (464)|10.7.2006 13:14
vim, ze je to malinko mimo, ale nastavit taktovani se da i pomoci free utilitky smartskey, ktera umi i mapovat klavesy, konfiguruje se pomoci ini souboru a zabere par desitek kB. Nastavi sama notifikaci pro omapclock.exe, takze k ni neni potreba ani treba memmain na jeji vytvoreni v databazi.
Uz tak mam na today nouzi o misto...
SpeedyTuning (240)|10.7.2006 17:56
myslim ze tento program funguje v naprostem poradku, dokonce staci nainstalovat jen tuto 50kb aplikaci, a neni potreba se o nic jineho starat, jen by me zuajimalo jak zjistit , zda se frekvence pri rezimu tzv. spanku prepina na klasickych 195mhz.
lenin (75)|10.7.2006 17:59
To zistis velmi skoro :) Za chvilu by uz bolo po baterke.. Ale zvlastne je, ze mne ten program nefunguje (vid moj prispevok na prvej strane). Nevadi mi to, kedze pouzivam Memmaid+OmapClock.. iba by som chcel vediet preco..
Ludek Richter (67)|10.7.2006 20:11
To Lenin: Ty, Standa a Phaeton_esc mate stejnou ROMku 2.17.7.2 WWE (tím nechci ani v nejmenším naznačit, že by měla být špatná:) ). Možná v právě tomto bude zakopaný pes.

Pokud OmapClock nenechává po sobě žádné zbytky (jak o několik příspěvků výše zmiňuje Surgical), pak by toto mohlo být přijatelné vysvětlení.

Mně tedy funguje naprosto bezchybně, dokonce jsem se hecl:(( a vyhulil to na 273 MHz a kromě toho, že můj CII reagoval na pokyny ještě dřív, než jsem je vůbec učinil :D se nic divného nedělo. Jo, běžím na úplně nejpůvodnější prehistorické ROMce 1.12.2.22 CSY.
lenin (75)|10.7.2006 20:49
Ludek Richter, mas pravdu, dost pravdepodobne bude pes zakopany prave v tej romke.. Co uz, ja to nejak prekusnem :) P.S.: To vazne bezis na tej starej romke a nerobi ti to ziadne "ftákoviny"? Ja som ju bol nuteny vyhodit po 3 dnoch..
JecminekMaselnik (464)|11.7.2006 09:36
[QUOTE="lenin"]To zistis velmi skoro :) Za chvilu by uz bolo po baterke.. Ale zvlastne je, ze mne ten program nefunguje (vid moj prispevok na prvej strane). Nevadi mi to, kedze pouzivam Memmaid+OmapClock.. iba by som chcel vediet preco..[/QUOTE]
podle me zkusenosti nema pretaktovani na spotrebu baterie vubec meritelny vliv. Zkousel jsem poustenim filmu v TCMP vybit baterku za 100 na 50% se zapnutym taktovanim na 264 a bez nej a nezjistil meritelny rozdil. V suspend modu se pretaktovani vypina, aby se zapinalo je treba zaznam v notifikacni databazi, jiz se to tu nekolikrat diskutovalo.
JOYSTICK (150)|11.7.2006 14:56
tak už sou na světě další 2 nový verze,tak snad už vám to nebude blbnout pánové se špatnou ROMkou :yes:
phaeton_esc (261)|11.7.2006 15:01
porad by me pane experimentatore zajimalo jak jste prisel na to ze mame spatne ROMky ;)
JOYSTICK (150)|11.7.2006 15:07
no ja s tim problemy nemam.......ale taky je fakt ze mam jinou ROMku:D
Ludek Richter (67)|11.7.2006 18:14
To Lenin: No, žádné "ftakoviny" mi ta stara ROMka nedělá. Zatímjsem neměl moc času vyzkoušet jinou. No a taky si nemůžu v současném vytížení dovolit riskovat, že to zpackám a CII půjde do servisu - a ještě k tomu s propadlou zárukou...

Zde jsou podrobnosti k novým verzím:

v.0.02.203 - 2006/07/09
fixed - increased delay to 1200ms, prevent lock on ActiveSync connection, when on
v.0.02.202 - 2006/07/09
fixed - due to freeze on wakeup of some devices, overclock now delayed
v.0.02.201 - 2006/07/09
fixed - dont lock if AC detected
v.0.02.200 - 2006/07/08 Toto je verze, kterou jsem sem poustl.
added - always show cpu speed.

Jinak tady je link pro updates.
jkubovic (45)|12.7.2006 09:08
Ja mam romku 2.17.7.2 T-Mobile US a posledna verzia BatteryStatus 0.02.300 mi slape bez problemov.
linuxsoft (225)|29.8.2006 09:40
S ROMkou 2.24 Mr.Clean naprosto v pohode
macula_ce4you (691)|15.9.2006 14:34
Po delší době jsem se rozhodl zkusit znovu přetaktování. Dřívější kombinace OmapClock a SmartsKey na 264 MHz nebyla zrovna moc stabilní a s MemMaidem se mi to nechtělo ani zkoušet.
Po několika dnech testování se tato kombinace tváří stabilně i na nastavených 286MHz. Bohužel se mi zdá, že Vario není tak svižné jak by mělo být, nebo jak si pamatuji z dřívějška. Samozřejmě od té doby mám nainstalovaný nový software, který je určitě náročnější na systémové prostředky. Zajímalo by mě, jaký údaj je pravdivý? To co nastavím, nebo co se zobrazuje v TCMP, nebo něco mezi tím.
Snížená výdrž baterie je teda citelně znát.

Poslední verze je 0.02.403

Chystaná verze 0.02.500

added: bold font selectable by options (as well as switched by tap on percentage-text)
added: calltimes (month, day) and count sent-sms
added: language-support by own translations through options-dialog
added: batterydrain by means of mA / mW
added: set-button for cpuspeed in options-dialog
added: enable/disable overclock after softreset in options-dlg
added: automatically deactivate plugin after 3 softresets in succession without using it measureable
removed: emergency-file on sd-card
changed: options now as propertypages / tabs
changed: showing "Unavailable" instead of an empty operator name
changed: overclock using direct tweak of hardware register, (OmapClock.exe still can be used by creating registryentry "OmapClockExe" containing the path to OmapClock.exe)
NeoPlex_ce4you (248)|15.9.2006 17:08
v cem vidite vyhodu tohohle programu? ja myslim,ze smartskey s ompa clockem jelepsi variata nehlede na to,ze novejsi romky maji uz omap clock primo v sobe a muzete si tak lehce pretaktovat CPU aniz by ste neco instalovali..
flashman (1366)|15.9.2006 17:52
a SmartsKey se neinstaluje ?? Mě teda baterry status vuhovuje ve všem. Ukazuje v % baterii na today 2. Udrží "stabilně" frekvenci i po SR. a jedním klikem na todayi se dá taktovat na určenou frekvenci a zpět.
NeoPlex_ce4you (248)|15.9.2006 17:57
no tak sem to nemyslel jako ,ze ten vas batery statsu se musi instalovat.. ale kdyz sme u toho tak pri volbe dobre ROM se smartsk nemusi opravdu instalovat. Tak nekomu tenhle progmra asi vyhovuje no,ale ja mam today docela plnej mit tam jeste tohle mi prijde zbytecne kdyz to muzu mit na x zpusobu jinak a tak ,aby mi to nezabiralo misto v today
flashman (1366)|15.9.2006 18:04
njn. někdo má a někdo nemá.. místo na todayi. Ale nepř. jestli tam máš to wireless menu, tak je BAS urřitě lepšejší.
Jestli tam máš SPB Pocket Plus a Weather, tak to pak chápu, že nemáš místo na todayi..
Jenom připomenu, že BAS může taktovat i bez toho, aby byl zobrazen, ale to už pak ztrácí tu výhodu taktování na jeden klik
NeoPlex_ce4you (248)|15.9.2006 18:08
mam tam wifi , ilauncher, gprs monitor... weather sem uz vypustil.. uz toho bylo moc
MP-Cyber (57)|21.9.2006 15:58
Supr ,teprve s timto programem se mi podarilo pretaktovat procesor u MDA Compact II.Mam to na 247 Mhz a zatim drzi.:)
macula_ce4you (691)|2.10.2006 07:15
Vyšla nová verze Battery Status 0.03.000
Download
Info
flashman (1366)|2.10.2006 08:25
tak to vypadá, že už to zdaleka neni jenom na taktování a ukazování baterie
atomion (1159)|2.10.2006 08:58
Jj.. líbí se mi implementace čítaču provolaných minut atd. Jdu zkoušet :)
atomion (1159)|2.10.2006 12:02
Tak na prvníshlédnutí to vypadá dobře.. ale už by se do nastavení hodila čeština :) Kam se program instaluje.. jedinou cestu jsem našel Windows/AppMgrr ale tam není žádný soubor. Kde je nějaká DLL knihovna bo něco?
Saman_ce4you (1451)|2.10.2006 13:18
Je to today plugin = DLLko. Vetsinou se hazej do \Windows
HADES (209)|2.10.2006 14:37
Taky jsem to nainstaloval ale nechce mi to zobrazit to další info. Nastavil jsem to snad správně ale maximum co z toho vytáhnu je zobrazení baterie/operátor/frekvence, další řádek nikde :(
atomion (1159)|2.10.2006 15:08
Máte zaškrtnuto v záložce General "More Indicators"?
TheMelin (1642)|2.10.2006 15:21
Staci tuknout na Today uplne vlevo na tu ikonu baterie, nebo pokud se nabiji PPC tak na ikonu zastrcky a melo by se objevit dalsi info ;)
HADES (209)|2.10.2006 15:48
Už to tam je, díky:)
lukee_cz (42)|5.10.2006 09:36
Jak je to s pretaktovanim OMAPu po nahrani nove ROMky??? hodnoty jsou asi ulozeny nekde v ini souboru(nebo nekde podobne) a po prehrani ROMky je zas na 100% defaultni hodnota nebo ne????
A kdyz odinstaluju battery status zmeni se vse taky na default???
Diky
atomion (1159)|5.10.2006 09:51
Ano, po odinstalování BatterySatusu budete mít defaultní taktovací frekvenci zpět. To samé při přeflashnutí nové ROM.
lukee_cz (42)|5.10.2006 10:13
Hmm, tak se mi tam asi hada neco jineho. Pac se mi ted stava, ze po vypnuti displeje uz nekdy nejde zapnou a pomuze jen soft-reset. Na zapinani tlacitkem nahore nereaguje. Pritom zelena ledka stale blika.

Asi to budu muset preflashnout a uvidim, jestli se to zlepsi.
V3S (61)|5.10.2006 11:03
Nevim jak vam ale me Battery Status zobrazuje divne frekvence (stejne jako TCPMP) tzn. zaklad nacte jako 195 ale pretaktuje ho na 180... A abych docili 252 taka musim BTS nastavit na 273...
TheMelin (1642)|5.10.2006 11:08
Take mi to taktuje nejak divne. Mam nastaveno 247 a TCMP ukazuje o dost mene, nez kdyz jsem pomoci SmartsKey nataktoval na 240MHz. Ted ale co je pravda :)
macula_ce4you (691)|5.10.2006 12:11
Tak to máte ještě dobrý :D . Mě to ukazuje "Original CpuSpeed" 117 Mhz. Nastaveno mám 286 Mhz a TCMP ukazuje 250 Mhz. Zkoušel jsem inastavit i více:
299 Mhz - zatuhávalo
312 Mhz - Vario po SR zatuhlo (naštěstí jsem stihl vlítnout do nastavení a vypnout na today Baterry Status dřív, než se načetl :sarcastic: . Měl jsem kliku že Vario je tak pomalé :D )