Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario a pomalá BT navigace

solory (201)|6.7.2006 11:17
Zdravím Vás!

Mám MDA Vario (1.6.2.3 TMO CZ) a BT GPS příjmač Haicom, ale oproti MDA1 s kabelovým příjmačem je to šííííleně pomalé. Chápu, že BT komunikaci trošku zpomalí, ale že tak moc jsem nečekal. U MDA1 se aktualizovala poloha několikrát do sekundy a při jízdě autem se šipečka natáčela i při zastavení u kraje a rychlost skákala po desetinách.
U Varia s BT GPS se aktualizuje poloha cca. každé 2 vteřity, což mi přijde dost ubohé. Vyzkoušeno na PocketKim, MapFactor (nepatrně rychlejší). u GPS tuneru (.NET) pípá vario při každém bliknutí GPSky (častěji než jedna sekunda, max 1s) a poloha se aktualizuje o chlup pomaleji.
Nemáte nápad jak to zrychlit? Přenosová rychlost 19200 dle manuálu GPSky, vario od GPS je cca 30cm, vždy min. 6satelitů. Jsou jiné GPSky s Variem rychlejší?
Někdy po HR zkusím, jestli to nezpomaluje jiný program.
RStein (2012)|6.7.2006 11:30
MDA Vario a GPS BT Holux 230 - s navigaci TomTom i iGo se poloha aktualizuje stejne jako na MDA II.

Na Variu TomTom pouze nabiha znatelne pomaleji oproti MDA II - prace s nim je ale stejne rychla na obou strojich.
Mem__ce4you (485)|6.7.2006 11:50
Muzes si zkusit zapnout logovani dat z COM portu (umi to GPSDash2 nebo moje utilita GPSAuto), pri rychlosti 4800 baudu mi na Variu s BT-339 prijde sentence s fixni gps polohou priblizne kazdou pul sekundu az sekundu, takze to by mohlo odpovidat tem tvym zjistenim, stejne tak se chova TomTom (zatacku projede na nekolik poloh, ale rozhodne ne tak krasne plynule, jak popisujes s tim kabelem), ale prijde mi to naprosto dostatecne, stejne ma ten GPS prijimac mirny rozptyl
solory (201)|17.7.2006 20:40
Problém s vario + BT GPS + Pocket Kim je jednoznačně v PocketKIM !!!

Vyzkoušel jsem TomTom a byl jsem vélmi mile překvapen úžasnou rychlostí. TomTom má rychlejší komunikaci s GPSkou a navíc "předpokládá" a dopočítává ukazate v mapě mezi příchozí lokací z GPS. úžasné, rychlé, dokonalé... Sice ty peníze... ale stojí to za to (žena se to nedoví :-) )