Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mio c710 - Vase zkusenosti

Peta_ce4you (314)|4.7.2006 17:06
Mate nekdo zkusenosti s timto zarizenim??
Kocir (836)|4.7.2006 19:25
V soucasne dobe asi nejuniverzalnejsi "jednoucelova" navigace. Hlavnima vyhodama jsou:
- moznost upgrade o mapy SR (100%), Madarsko (100%), všechny státy Jugoslavie a dalsi okolni staty jako Bulharsko, Rumunsko, Recko, Turecko...
- primo zabudovany RDS-TMC prijimac na dopravni hlaseni
- upozornovani na prekroceni max.rychlosti
- upozornovani na policejni radary
- funkce Hands Free pres BlueTooth a spojeni pres BlueTooth

Jinak je to celkem pekne a hezky male a do ruky.
MartinM_ce4you (6)|5.7.2006 18:52
[QUOTE="Kocir"]V soucasne dobe asi nejuniverzalnejsi "jednoucelova" navigace. Hlavnima vyhodama jsou:
- moznost upgrade o mapy SR (100%), Madarsko (100%), všechny státy Jugoslavie a dalsi okolni staty jako Bulharsko, Rumunsko, Recko, Turecko...
- primo zabudovany RDS-TMC prijimac na dopravni hlaseni
- upozornovani na prekroceni max.rychlosti
- upozornovani na policejni radary
- funkce Hands Free pres BlueTooth a spojeni pres BlueTooth

Jinak je to celkem pekne a hezky male a do ruky.[/QUOTE]

S tímto mohu jen souhlasit, jen k upgradu map přidávám, že je placený.

Já mám však trochu horší zkušenost: Moje C710 ukazuje úplně jiné aktuální souřadnice, než jsou ty správné. Navigace podle názvů ulic přitom funguje dobře i s tím, že jsem skutečně na té příslušné ulici. Jen nemůžu zadat údaje v souřadnicích, protože jsem v tu chvíli odkázán o cca 40 km dále na severovýchod. Nevím, co s tím mám dělat. Pokud máte někdo nějaký nápad jsem jedno velké oko. Měkký a tvrdý reset nepomáhají.
Děkuji za případné návrhy

Tak už jsem chytřejší a zde je výsledek pomoci od dobrých lidí:
Existují 3 způsoby vyjádření součadnic:
1) Degrees, Minutes, Seconds
2) Degrees, Decimal Minutes
3) Decimal Degrees
MIO C710 používá vyjádření v Decimal Degrees, které po přepočtu na Degrees, Minutes, Seconds odpovídají údajům uváděných v mapách např.na m**y.cz. Pro výpočet pomůže určitě toto (doufám, že admin promine) http://maps2.nris.state.mt.us/topofinder1/LatLong.asp .

C710 tedy podle mě nemá chybu a vřele doporučuji každému, kdo hledá GPS navigaci s dobrou grafikou, dostatečným displejem (7,3x5,5mm) a srozumitelným ovládáním. Navíc je dostatečně malý, aby nepřekážel v kapse při cestách po lesních cestách. Velmi mile mě překvapil v hustém lese, kde se bez potíží orientoval a i lesní cesta byla v mapě zakreslena. Zato patří zase mé uznání kartografům.

Martin
martinhamr_ce4you (486)|8.7.2006 15:08
Strašný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ten chlap v té navigaci mluví jako idiot,jak jsem kdy mohl říkat nějaké výhrady k té ženě u Dynavixu.
Peta_ce4you (314)|10.7.2006 08:51
[QUOTE="Kocir"]V soucasne dobe asi nejuniverzalnejsi "jednoucelova" navigace. Hlavnima vyhodama jsou:
- moznost upgrade o mapy SR (100%), Madarsko (100%), všechny státy Jugoslavie a dalsi okolni staty jako Bulharsko, Rumunsko, Recko, Turecko...
- primo zabudovany RDS-TMC prijimac na dopravni hlaseni
- upozornovani na prekroceni max.rychlosti
- upozornovani na policejni radary
- funkce Hands Free pres BlueTooth a spojeni pres BlueTooth

Jinak je to celkem pekne a hezky male a do ruky.[/QUOTE]

je možné tam dát i mapu irska,slovenska a ty nove mapy chorvatska atd. (proste igo 2006 evropa)
oltcit (1098)|10.7.2006 12:10
V súvislosti s kompatibilitou máp z iGO v tomto zariadení by ma zaujímalo aký vlastne program je v ňom použitý na navigáciu?Nejaký klon iGO?Interesuje ma to kvôli opačnému postupu:použitie napr. POI z MIO v iGO ?
beecher (9270)|10.7.2006 12:31
Obrandovane iGO a asi nic vic a nic min...

Prekvapujici je to TMC/RDS, jestlize to ma Mio, ma to i normalni iGO 2006?
oltcit (1098)|10.7.2006 13:03
to beecher:keby si mal pravdu,tak to je dobry prislub do buducnosti :)
a TMC? to vari zaleží na HW=prijímač a SW=iGO,či to dokáže spracovať,privátne si myslím,že sa dočkáme ešte pár príjemných prekvapení v súvislost s iGO.Ináč pár testov o tomto MIO je aj tu
Peta_ce4you (314)|10.7.2006 21:15
[QUOTE="oltcit"]to beecher:keby si mal pravdu,tak to je dobry prislub do buducnosti :)
a TMC? to vari zaleží na HW=prijímač a SW=iGO,či to dokáže spracovať,privátne si myslím,že sa dočkáme ešte pár príjemných prekvapení v súvislost s iGO.Ináč pár testov o tomto MIO je aj tu[/QUOTE]


je to i-go jen mam trosku jiny design (ikonky), ale pan Kocir ma urcite lepsi info
Kocir (836)|11.7.2006 08:05
:-) Diky za poklonu, ale nejsem vsevedouci. Pravdou je, ze MioMap pro C710 a C510 jsou tvoreny na zakazku pro firmu Mio. Tentokrat to byla skupina programatoru co delali i na iGO. Proto je mozne pouzivat mapy z iGO a to vcetne Summer Ugrade z webu, ktery je zdarma pro legalni majitele sd karty iGO. Kompatibilni jsou i formaty pro skiny map a hlasove navigace. Naopak C710 ma TMC a prci s radary (vcetne sw na CD pro aktualizace) coz v iGO neni. Takze to neni tak, ze to je iGO premenovane na MioMap.
oltcit (1098)|11.7.2006 08:30
Díky a nebolo by možné sem umiestniť pár obrázkov z prostredia programu a nejaký odkaz na ich web.Čiže to robili chlapci z Pdamill ?

edit: taaak domovská stránka je tu
MartinM_ce4you (6)|11.7.2006 14:42
Nerad Vám kazím radost, ale od firmy eNav s.r.o. distributora iGO map mi přišla následující odpoveď na otázku, zdali je možné jejich mapy rozšířit o letní bonus do Mio C710, případně dokoupit jen iGO Eastern Europe 2006:

"nas produkt iGO ve verzi jak je dodavan nepodporuje Vas prijstroj,
jedna se o upravenou verzi, kterou zatim nemame k dispozici a
pravdepodobne ji ani nebudeme distribuovat, bude to asi primo firma
Mio. Zkuste se tedy obratit na vaseho prodejce ci primo zastupce Mio
pro CR. Pokud byste si kupoval iGO, tak nelze krizem prechazet mezi
jednotlivymi verzemi, tzn. ze z iGO Ceska republika nemuzete za
doplatek prejit napr. na iGO Eastern Europe, je opet nutne zakoupit
plnou verzi."

Nepochopil jsem z toho, zdali přeinstalací nově zakoupených map od iGO by to Vše na C710 již fungovalo a mohly by se dokupovat další iGO mapy.
Nemáte někdo již prakticku zkušenost z takového pokusu?
Kocir (836)|11.7.2006 18:01
Pokud si koupite iGO na SD karte bud verzi vychodni nebo plna Evropa, tak po zastrceni sd karty do C710 se objevi nove staty. Na tuto SD kartu funguje i Summer Upgrade.
Toto je odzkouseno na kartach distribuovanych pres ELKO (je to jen velkoobchod) ale je mozne je dostat i u retail prodejcu co spolupracuji s Elkem.
Osobne mam odzkouseno.
MartinM_ce4you (6)|11.7.2006 20:04
Děkuji za zprávu pane Kočíř. Na ELKU jsem našel povědomé jméno ;) , seznam dlužníků - předpokládám, že jim Elko již nedodává, tak jdu hledat kdo to dále nabízí za slušnou cenu.
x.rayman (16)|14.7.2006 01:59
Ahoj, potřebuji se dostat na HDD, přístroje MIO C710. Mělo by to snad jít přes ActiveSync, ale já s tím nějak bojuji a nejde mi to. Jak rozchodím průzkumníka ve windows, tak aby viděl co je umístěno na hdd a dalo se to editovat???? Díky všem...
kopacek (466)|15.7.2006 19:49
Ahoj, podle diskuze na www.gpspassion.com lze zpřístupnit obsah Mia C710 přes bluetooth. Vetšině uživatelů se to podařilo následujícím způsobem:
- zapnout BT na Miu
- nechat na PC najít Mio, provést spárování, na Miu nechat jako adresář pro sdílení standartní přednastavenou volbu (celé Mio)
- na PC dát prozkoumat Mio, měly by se zobrazit složky včetně všech dat na Miu
Podle ohlasů přispěvatelů ale existuje určitá kombinace verze Windows a / nebo typu BT donglu, při které se to nepodaří, vždy je ale na vině strana PC (po neúspěšném pokusu na jednom počítači stačilo přenést totéž Mio na jiný počítač).
kopacek (466)|15.7.2006 19:59
Potvrzuji úspěšné použití i-go Eastern Europe na Miu C710 i tzv. Letního upgradu (upgrade proběhl zcela bez problémů). Mio i i-go pořízeno v běžném internetovém obchodě.
V Miu přibydou nové mapy (to pokrytí je opravdu neskutečné!) a naštěstí i další český hlas - Zuzana, který je na rozdíl od původního použitelný.
Po prvních stech kilometrech navigace jsem z Miem velmi spokojený.
Peta_ce4you (314)|15.7.2006 22:38
[QUOTE="kopacek"]
V Miu přibydou nové mapy (to pokrytí je opravdu neskutečné!) a naštěstí i další český hlas - Zuzana, který je na rozdíl od původního použitelný.
Po prvních stech kilometrech navigace jsem z Miem velmi spokojený.[/QUOTE]

muzes napsat jak ti chodi tmc na miu zajimalo by me zda je tam prehled udalostim jak na ne mio upozornuje jsou videt v mape nebo ne, jeste jsem s tim nejel:-)

jen je skoda ze neni 4" a VGA, pri pohledu na hx4700 me to stve


kopacek (466)|15.7.2006 23:03
Z velikosti displeje a rozliseni jsem mel taky strach, ale vlastni provoz rozptylil jakekoliv pochybnosti. Citelnost je skvela a pri vzdalenosti v aute u okna stejne nejsou rozdily patrne.
TMC na Miu funguje. Zobrazeni vsech udalosti je za strankou informaci o GPS signalu. Udalosti lze setridit podle vyznamu (nejdrive jsou vazne udalosti, ktere zpusobuji uplnou uzavirku slinice) nebo podle vzdalenosti od aktualni pozice nebo od pozice na mape. Klepnutim na udalost se zobrazi na mape, nacitaji se velmi rychle (je potreba si ale pohrat s umistenim anteny, nejlepe "pricucla" na skle) a pocet udalosti je podstatne vetsi, nez vidim ve stejnem okamziku v Dynavixu. Napr. vcera vecer (patek) bylo prijato skoro 200 udalosti. Na mape jsou videt vsechny dopravni udalosti a to i pri dost velkem meritku.
Zatim jsem nemel na trase zadnou dopravni udalost, takze cekam, jak se bude program chovat. Nastaven mam automaticky prepocet trasy podle aktualnich dopravnich informaci, podle mio-tech.be by mel program opticky i akusticky informovat o vyskytu dopravni udalosti.
martinhamr_ce4you (486)|16.7.2006 10:18
Nerad vám kazím radost z nové hračky,ale TMC není vše spásné.Sami se přesvědčíte až nějaká situace vznikne.Když jsem jel v Itálii na dálnici,tak jsem zůstal zablokován v tunelu spolu s ostatníma autama.V tu chvíli mi bylo TMC docela na prd:no: .Nic s tím neuděláte.A myslím si že těch dopravních informací pro potřeby řidiče je skoro moc.No ale někdo má rád kvantitu.
kopacek (466)|16.7.2006 13:16
Samozřejmě, nic není stoprocentní a hlavně: konečné řešení je pouze ta zubatá.
Je pořeba brát v potaz hlavně to, kolik který stát investuje do sběru TMC dat. A proto jsem speciálně v ČR velmi opatrný a TMC beru zatím pouze jako nezávaznou zprávu (stále je nejlepší zdroj informací vysílačka a informace od řidičů z protisměru!). U nás totiž převažuje (a obávám se, že to vzhledem k vytunelované státní kase bude i v budoucnu) "ruční" sběr dat, tedy informace poskytují na centrálu zodpovědné složky (Správa Silnic a Dálnic, Policie,...), tedy někdo musí vzít telefon a někam zavolat, tam to někdo musí převést do počítače... Jediný stát, kde jsem s TMC velmi spokojený, je Německo, kde díky poněkud rozdílné ekonomické situaci bylo investováno mnoho peněz do automatických systémů. Na dálnicích, hlavních silnicích a ve všech větších městech jsou instalovány automatické systémy, které přímo předávají data. A to u nás bude běh na hodně dlouhou trať, ale alespoň se už začalo...
kopacek (466)|16.7.2006 18:38
Potvrzuji možnost procházet obsah Mia přes bluetooth z počítače. Spojení s PC je otázkou pár vteřin, je vidět obsah celého Mia. Lze nahrávat další hlasy (přidal jsem si slovenský), při přenosu mapy z SD i-go karty do Mia to ale pochopitelně nahlásí, že je mapa uzamčená.
unmasked_ce4you (59)|17.7.2006 22:23
[QUOTE="kopacek"]Potvrzuji možnost procházet obsah Mia přes bluetooth z počítače. Spojení s PC je otázkou pár vteřin, je vidět obsah celého Mia. Lze nahrávat další hlasy (přidal jsem si slovenský), při přenosu mapy z SD i-go karty do Mia to ale pochopitelně nahlásí, že je mapa uzamčená.[/QUOTE]
dle mych neoverenych informaci nestaci nahrat mapy do Mia, ale je treba mit original mapy pro C710 na SD a provest instalaci.
kopacek (466)|18.7.2006 10:59
Mapy do Mia = mapy do iGO, jsou to zcela stejné soubory. Chtěl jsem si jen zkopírovat mapy z koupené SD karty (iGO Eastern Europe) do Mia, abych nemusel SD kartu používat, ale nestačí zkopírovat jen ty mapy. Mio nahlásí, že mapy jsou zamčené. Musí k tomu ještě mít nějaký odemykací kód, který je na originální SD kartě a určitě nebude jednoduše zjistitelný. Ale nepokračuji v pátrání, prostě budu mít SD kartu s mapami Východní Evropy trvale v Miu.
unmasked_ce4you (59)|18.7.2006 16:29
[QUOTE="kopacek"]Mapy do Mia = mapy do iGO, jsou to zcela stejné soubory. Chtěl jsem si jen zkopírovat mapy z koupené SD karty (iGO Eastern Europe) do Mia, abych nemusel SD kartu používat, ale nestačí zkopírovat jen ty mapy. Mio nahlásí, že mapy jsou zamčené. Musí k tomu ještě mít nějaký odemykací kód, který je na originální SD kartě a určitě nebude jednoduše zjistitelný. Ale nepokračuji v pátrání, prostě budu mít SD kartu s mapami Východní Evropy trvale v Miu.[/QUOTE]
Samo mapy jsou stejný. No na tý kartě by měl být i program CopyMap.exe kterým by to mělo jít nainstalovat na zařízení.
sniper_ce4you (6)|18.7.2006 21:25
Je toto zariadenie plnohodnotne PDA? Dakujem
kopacek (466)|18.7.2006 21:49
Není, je to "pouze" plnohodnotné PND, tedy navigační zařízení. Plus pár drobností, které jsou tam "do počtu" (prohlížeč fotografií, přehrávač MP3, kalkulačka, Hands-free).
Ovšem jako navigační zařízení je to velmi dobré... ;)
kopacek (466)|18.7.2006 21:58
[QUOTE="unmasked"]Samo mapy jsou stejný. No na tý kartě by měl být i program CopyMap.exe kterým by to mělo jít nainstalovat na zařízení.[/QUOTE]
Tak já na originální iGO SD kartě program CopyMap nemám (alespoň jej nevidím ani ve čtečce karet na PC ani na PDA). Nejde spíše o software typu "léčící pilulka"? :cool:
MartinM_ce4you (6)|18.7.2006 23:34
CopyMap je program umístěný na instalačním DVD, přiloženým k Mio C710.
kopacek (466)|19.7.2006 20:49
Díky za nakopnutí, program jsem našel i úspěšně rozchodil (vyžaduje spouštění z bat souboru s parametry).
Provedl jsem následující:
1. nejdříve jsem pomocí čtečky překopíroval celou iGO kartu na PC
2. pak jsem prostřednictvím CopyMap překopíroval mapy do Mia
Přenos proběhl v pořádku (CopyMap nahlásil "Transfer O.K."), ale výsledek je bohužel zcela stejný, jako když mapy nakopíruji přes Bluetooth (až na rychlost přenosu): Při spuštění MioMap nahlásí, že některé mapy jsou zamčené a že mám kontaktovat mio-tech.be... :((
Co dělám špatně? Mám ale obavu, že iGO to má chráněné a že jejich mapy jdou (legálně) otevřít pouze pokud jsou umístěné na orginální SD kartě...
MartinM_ce4you (6)|19.7.2006 23:47
Pokoušel jsem se o stejnou metodu přenosu map do C710 a také s naprosto stejným výsledkem. Ty mapy jsou opravdu nějak uzamčený. Podle mne by to mohlo být uloženo v tom souboru license.db. Bohužel jsem kolem přesunů map ještě nenarazil na žádné forum, kde by se tím zabývali do hloubky. Určitě musí být vhodný způsob. Má někdo jiný nápad?
unmasked_ce4you (59)|20.7.2006 08:15
[QUOTE="MartinM"]Pokoušel jsem se o stejnou metodu přenosu map do C710 a také s naprosto stejným výsledkem. Ty mapy jsou opravdu nějak uzamčený. Podle mne by to mohlo být zašifrováno v tom souboru license.db. Bohužel jsem kolem přesunů map ještě nenarazil na žádné forum, kde by se tím zabývali do hloubky. Určitě musí být vhodný způsob nebo meducína. Má někdo jiný nápad?[/QUOTE]

U A701 pomůže reinstalace s platným souborem license.db (vyzkoušeno)
Peta_ce4you (314)|20.7.2006 08:38
[QUOTE="unmasked"][QUOTE="MartinM"]Pokoušel jsem se o stejnou metodu přenosu map do C710 a také s naprosto stejným výsledkem. Ty mapy jsou opravdu nějak uzamčený. Podle mne by to mohlo být zašifrováno v tom souboru license.db. Bohužel jsem kolem přesunů map ještě nenarazil na žádné forum, kde by se tím zabývali do hloubky. Určitě musí být vhodný způsob nebo meducína. Má někdo jiný nápad?[/QUOTE]

U A701 pomůže reinstalace s platným souborem license.db (vyzkoušeno)[/QUOTE]

tak jsem vcera vyrazil a u nas (na valašsku me to sice naslo tmc - CRo ale nenacetlo to nic nacita vam to udalosti z lece cr nebo to nacita jen udalosti, ktere patri k trase??

jinak igo je na sd je urcite chraneno pomoci CPRM, takze to tak jednoduse nepujde
kopacek (466)|20.7.2006 11:16
Moje Mio nacita RDS-TMC zpravy z cele CR, v nekterych dnech (hlavne v patky) tam mam i pres dve stovky dopravnich zprav. Vysledoval jsem ale, ze HODNE zalezi na umisteni anteny v aute a lze rict, ze ta dodana antenka je pouze provizorni reseni. Je potreba totiz dost kvalitni signal, aby se dokazaly informace nacitat, rozodne to musi byt kvalitnejsi, nez staci na bezny provoz rozhlasove stanice. Takze jiz zacinam hledat reseni, ktere umozni pripojit Mio primo na antenu v aute.
beecher (9270)|20.7.2006 12:09
Panove, mate vystrahu. 1. Zadny warez ani navody, 2. tohle zarizeni by melo byt diskutovane na jinych forech nez tady...
Peta_ce4you (314)|20.7.2006 12:24
[QUOTE="kopacek"]Moje Mio nacita RDS-TMC zpravy z cele CR, v nekterych dnech (hlavne v patky) tam mam i pres dve stovky dopravnich zprav. Vysledoval jsem ale, ze HODNE zalezi na umisteni anteny v aute a lze rict, ze ta dodana antenka je pouze provizorni reseni. Je potreba totiz dost kvalitni signal, aby se dokazaly informace nacitat, rozodne to musi byt kvalitnejsi, nez staci na bezny provoz rozhlasove stanice. Takze jiz zacinam hledat reseni, ktere umozni pripojit Mio primo na antenu v aute.[/QUOTE]

kdyz ho najdes tak dej vedet

Peta_ce4you (314)|20.7.2006 12:25
[QUOTE="beecher"]Panove, mate vystrahu. 1. Zadny warez ani navody, 2. tohle zarizeni by melo byt diskutovane na jinych forech nez tady...[/QUOTE]

proc je to regulerni vyrobek MiTAC Mio DigiWalker..
beecher (9270)|20.7.2006 12:30
To sice je, ale neni to PDA... ;)
MartinM_ce4you (6)|20.7.2006 14:08
Pardon, nerad bych zde překážel, jdu hledat nePDA forum.

Jenom jsem potřeboval poradit, abych si upravil GPS podle mých představ.
Kocir (836)|20.7.2006 20:02
[QUOTE="beecher"]To sice je, ale neni to PDA... ;)[/QUOTE]

Neni to snad jedno? PDA se vice a vice zacinaji pouzivat jako navigace a i tento server se tim zacina prevazne zaobirat. Tak proc vytykat nekomu prispevek ohledne PNA? Pripada me to jako kdyz na PALMARE.CZ nekdo psal, ze to je server od PALMech a ne o Windows MObile ...
Surgical (2364)|20.7.2006 20:38
Taky proto vzniklo ce4you :)
Peta_ce4you (314)|21.7.2006 07:24
[QUOTE="Surgical"]Taky proto vzniklo ce4you :)[/QUOTE]

ce4you - neni nahodu to ce - windows pro kapesni zarizeni?? - windows ce
blue_line (2)|21.7.2006 23:18
Ahoj všichni, uvažuji o koupi tohoto zařízení, zejména mě zaujalo integrované RDS-TMC. Jedná se mi zejména o jeho využití v Česku a Německu. Je to nějak rozumně funkční? Musím MIO k přijímání těchto informací nějak ladit nebo si tyto informace stáhne Mio samo (vím, že v Německu je víc zdrojů TMC) a jaký vybere zdroj TMC (náhodný?)? Je součástí dodávky anténa nebo ji musím koupit zvlášť? Díky moc.
Kocir (836)|22.7.2006 08:17
TMC prijem funguje zcela automaticky. V dodavce je vse co potrebujete vcetne provozu TMC. Takze neni potreba nic prikupovat.
Drobeček_ce4you (2)|22.7.2006 16:47
Forum, které se zaobírá PODROBNĚ a JEN modelem MIO C710 je zde:
FÓRUM o MIO C710
petr_nadenik (4)|24.7.2006 19:06
[QUOTE="Peta"][QUOTE="Surgical"]Taky proto vzniklo ce4you :)[/QUOTE]

ce4you - neni nahodu to ce - windows pro kapesni zarizeni?? - windows ce[/QUOTE]

a co myslis ty blahovy, ze bezi v MIO C710? Windows CE. Opravdu nechapu, proc nekomu vadi tahle diskuse.
Peta_ce4you (314)|24.7.2006 20:19
pokud prispevek od petr_nadenik byl reakce na muj tak ho nechapu
pekro (346)|11.8.2006 13:57
Prosím o radu:
Jak uložit hlas navigace?

Veškerá nastavení se uloží jen hlas navigace se se vždy po ukončení aplikace vratí zpět z Český na English
kopacek (466)|11.8.2006 15:03
mmambo (118)|10.11.2006 15:59
Pánové, možná trochu zvláštní dotaz. Chci koupit navigaci manželce a žijeme v Orl. horách. S iGO v PDA mám problém v tom, že má staré informace o lokálních silnicích a už jsem ho u HK zcela zamotal díky objížďkám. Ptám se tedy :-) :

- je schopná i žena s celkem mizivým orientačním smyslem s MIO C710+ jezdit?
- jsou v současné verzi MIO C710+ lepší mapy než ve verzi iGO z dubna 2006?

Dík za odpověď