Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Počet fixnutých vs. počet dostupných satelitů

khooca (133)|4.7.2006 12:57
Tento problém se netýká ani výhradně jen TT, ale je spíše obecný. Ikdyž v TT je velice zřetelný..

Na FSC n520 se mi stává, že mám zobrazených třeba 8 satelitů, ale z toho je "jen" 6 fixnutých (na volném prostranství). Zbývající dva satelity jsou šedé, ale v imho v dostatečné síle (šedý sloupeček je třeba až u samé horní hranice).

Jak jsem psal na začátku, tento problém se týká i jakékoli jiné aplikace. Je to způsobené GPS jako takovým, nebo jen mým přístrojem?

Díky za názory
neooo666 (243)|4.7.2006 14:02
Pokud je identifikátor signálu jednotlivého satelitu - tedy sloupec se signálem šedé barvy plný nebo téměř plný a tento jev přetrvává delší dobu (tedy více než např. 5min) na volném prostranství (tedy za předpokladu kvalitního příjmu signálu), pak je toto chování přinejmenším nestandardní.
Scatman_ce4you (123)|4.7.2006 18:26
Pokud se GPS normálně fixne a udává polohu správně, nehledal bych v tom problém, dělá to sem tam i ta moje GPS.

Pro jednoznačné určení polohy pomocí GPS stačí mít po nějakou doby trvalá data ze 3, resp. 4 satelitů. Pokud je satelitů více, jen lépe, hlavně pro pohyb

A pokud zůstane nějakou dobu některý ze sloupečků "neaktivní", byť s dostatečnou silou signálu, znamená to pouze to, že pro GPS jsou tahle data nedůležitá a měří si, jak dlouho signál vydrží (většinou jen několik sekund) a podle toho buď tato data "zaktivní" a přestane používat satelit se slabším signálem a nebo je jen použije jako doplňková...