Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší ROM Qtek 9100/MDA Vario

kmozis_ce4you (117)|3.7.2006 23:07
Která ROM je podle Vás nejlepší a proč? Osobní zkušenosti při porovnávání více ROMek jsou vítány...
phaeton_esc (261)|4.7.2006 00:19
nejvic se mi zamlouva 2.17.07.02
1.6.2.3 jsem mel hnedka pri nakupu - sice pekne v cestine, ale docela pomala, baterku taky zdimala solidne

posledni co jsem zkousel byla 2.25 - rychla, s hodinama misto baterky, ale taky mi pripadalo ze baterku cucala vic nez je zdravo

takze uz nejaky cas mam 2.17.07.02 a jsem spokojenej - baterka vydrzi, romka je rychla, zaseky minimalne (resetuju prakticky jenom kvuli uvolneni ram)..ze vsech co jsem zkousel mi pripada nejlepsi :)
JecminekMaselnik (464)|4.7.2006 09:39
používám teď verzi 2.24.10.1 MrClean, takže jsem nehlasoval. Příjde mi fakt svižná, problém s vybíjením baterie jsem nezaznamenal (to ovšem u žádné ROMek, lišili se kde čím, ale nějaký viditelný rozdíl ve spotřebě ne). Náběh telefonu (do plně vykreslené today obrazovky) nějakých 32 sekund, s nainstalovaným InterWrite cca 1:15m, což potvrzuje moji teorii, že bez ohledu na to, jak je boot rychlý, IW ho prodlouží dvojnásobně (ROMky, které bez něj nabíhali kolem minuty mi s IW nabíhaly 2 minuty).
Navíc má fakt hezký splash screen při bootu:o) Jenom bych upozornil, že neobsahuje smart dialer, který jsem si ale stáhl s xda-developers z rozbalené ext rom vystavené na ftp a funguje po ruční instalaci bez problémů.
batt_ce4you (135)|5.7.2006 07:55
Co se Mr.Clena ROM tyka davam za pravdu, patri k tem nej... Na xda-developers sem se v diskusi o Mr.Clean ROM docetl o romce RUU Wizard OrangePL WWE AKU23 A2DP NOCID a na xda dev (ftp) stahl a nainstaloval. Po trech dnech pouzivani si ji troufam oznacit za skutecne nejlepsi. Pri update ROMky se krom jineho nainstaluje i OmapClock (200/240/252MHz) a dale sest hodne dobrych themat (puvodne sem psal ze instalace OmapClock atd. probiha z extendrom). Bootscreen Orange patri dle mne k nejhezcim.... Negativni je snad jen to, ze se podle mne nepatrne snizila vydrz baterie. Doporucuji vyzkouset, ja osobne u teto ROMky zustavam neb sem s ni maximalne spokojen.
overgrounder (176)|5.7.2006 11:04
[QUOTE="JecminekMaselnik"]používám teď verzi 2.24.10.1 MrClean, takže jsem nehlasoval....[/QUOTE]

hele, a kde se da tahle uzasna romka splasit? Mr Google mlci, a to uz je co rict.
zool_cz (64)|5.7.2006 12:06
Da se sehnat napr. zde:
ftp -> xda-developers.com -> Wizard/Roms/MrClean_RUU_WIZARD_224a_AKU23_WWE.zip

Ja zatim pouzivam I-mate 2.16.x.x
a sem spokojen jen me vadi ten ukazatel baterie misto hodin!!!

Ale chystam se flashnout Mr. Clean 2.24a nebot sem dost laboroval s WA a pak sem to vsechno odinstaloval ale Vario ted chodi nejak pomalu....

Muze mi nekdo napsat co se skryva u teto ROMky:
MrClean_RUU_WIZARD_224a_AKU23_WWE.zip
v ExtendedROM???

;)
kmozis_ce4you (117)|5.7.2006 15:01
Tak jsem se nechal ukecat a dal jsem tam také "Pana Čistého" - amusím říct, že zatím nelituji, pro mě prozatím číslo jedna!
retrieve (39)|5.7.2006 16:47
Ahojky, koukam jak se tady chvali rom mrclean, ale me by spis zajimalo, jestli nekdo nema zkusenost s romkam qtek v. mrclean nebo naopak. Protoze jak tak koukam zatim je to update z Tmo popr. cingular a to podle xda-developers nejsou zrovna nejrychlejsi nebo nejstabilnejsi romky. :?:
MultiTricker (112)|5.7.2006 19:02
Také jsem se nechal ukecat na "Viktora Čističe" a zatím super! Měl jsem starou prapůvodní ROMku z 12/2006 a oproti ní je to velký pokrok. Celý systém je znatelně rychlejší a takové součásti systému jako je "Phone" nebo "Today", kdy se při jejich spuštění čekalo dobrou půlminutu (Phone zřejmě hledal v zařízení soubory, které by mohl použít jako vyzvánění a Today zase hledal témata) se nyní čeká skvělou půlvteřinu (dobrá dobrá, čistá instalace...), což je skvělý čas.
P3T3 (24)|5.7.2006 20:58
Jak tak sleduji tuto diskusi, narůstá ve mně přesvědčení, že by bylo rozumné/výhodné opustit stávající 1.6.2 od TM. Nemám proti ní výhrady, ale láká mne to avizované zrychlení stroje. Na druhou stranu se bojím ztráty záruky a taky bych nerad přišel o češtinu. Na XDAdevelopers jsem sice našel, že se ROMka dá zazálohovat, ale jenom formou surových dat zapsaných na 128MB karu, která pak musí někde zůstat schovaná pro případ obnovy. Jaké máte vy zkušenosti?
kmozis_ce4you (117)|5.7.2006 21:27
Určitě to zkus, já jsem se T-Mobilácké ROMky zbavil snad hned a horší ROMku jsem v 9100 asi neměl. Ne, že by byla tak špatná, ale prostě žádná není horší.
Co se té záruky a backupu týká, ROMku si tam v případě záruky můžeš nahrát zase zpátky, samotný soubor s ROMkou zabírá kolem 45 MB, já na zálohování používám SPB Backup, ten ti zálohuje, co si vybereš, když si dělám full backup, vytvoří to EXE soubor kolem 20 MB, ten si můžeš klidně nechat na kartě, nebo si ho dát do PC, po spuštění ve Variu Ti obnoví komplet uživatelská data (programy, registry, PIM, sjiné soubory, atd.).

EDIT: odebrána zbytečná citace. daww
Honzam75 (130)|6.7.2006 10:30
Ahoj,
já mám ROM Mr. Clean a neměnil bych. Místo ikony baterie tam je čas. Rychlost je velice dobrá a je poměrně stabilní. Doporučuji k vyzkoušení.
RStein (2012)|6.7.2006 10:47
Take pouzivam Clean ROM - MrClean_RUU_WIZARD_224a_AKU23_WWE.zip.

S predchozimi ROM od TMO se neda srovnavat - Vario je rychlejsi a stabilnejsi.
Jedine co jsem potreboval ihned nainstalovat a co v ROM neni - SmartDial.
szoustal_ce4you (174)|6.7.2006 21:26
[QUOTE="batt"]Co se Mr.Clena ROM tyka davam za pravdu, patri k tem nej... Na xda-developers sem se v diskusi o Mr.Clean ROM docetl o romce RUU Wizard OrangePL WWE AKU23 A2DP NOCID a na xda dev (ftp) stahl a nainstaloval. Po trech dnech pouzivani si ji troufam oznacit za skutecne nejlepsi. Pri update ROMky se krom jineho nainstaluje i OmapClock (200/240/252MHz) a dale sest hodne dobrych themat (puvodne sem psal ze instalace OmapClock atd. probiha z extendrom). Bootscreen Orange patri dle mne k nejhezcim.... Negativni je snad jen to, ze se podle mne nepatrne snizila vydrz baterie. Doporucuji vyzkouset, ja osobne u teto ROMky zustavam neb sem s ni maximalne spokojen.[/QUOTE]
Má někdo ještě zkušenost s tou ROM RUU Wizard OrangePL WWE AKU23 A2DP NOCID? Je tam smartdialer? Budu si pořizovat Vario a každopádně ho chci upravit k obrazu svému.
overgrounder (176)|7.7.2006 00:21
jj, v tyhle romce smartdialer je... Zacal jsem ji take pouzivat a musim jen chvalit rychlost, stabilitu a v podstate i trochu vydrz, ktera se oproti TMO 1.6.2.3 kapanek zvysila. doporucuji.
ps: nevim, jestli jste si na to vsimli u AKU2 romek, ale mne u tehle mile prekvapilo pohybovani se v jakemkoli menu (nabidka Start, Nastaveni apod) zpusobem, ze kdyz dojedu nakonec dolu, staci dat znova dolu a jste zase nahore. Asi jsme neobjevil Ameriku, ale potesilo to :yes:
batt_ce4you (135)|7.7.2006 09:38
Po pěti dnech používání ROM OrangePL WWE konstatuji že je (dle mého názoru) v současné době to nejlepší co je k dispozici a v mnoha směrech překonává špičkového Mr.Cleana kterého mám na druhém Wizardu cca 10 dní. Zatím sem nevyužil možnosti přetaktovávat procesor OmapClockem otázkou je zda k přetaktování nedochází automaticky při větší zátěži CPU neboť některé věcičky jako videoclipy a pod. chodí v Orangerom bez jakéhokoliv zadrhnutí... Závěr: vřele doporučuji OrangePL ROM vyzkoušet
tazz1 (680)|7.7.2006 10:08
Ale predpokladam, ze ani Orange, ani Mr. Clean nejsou v cestine, ze :( ?
Surgical (2364)|7.7.2006 10:10
To predpokladas spravne...
tazz1 (680)|7.7.2006 10:43
Hmm, tak tim to neni pro me. Sice anglicky umim, ale radeji bych rodny jazyk
batt_ce4you (135)|7.7.2006 10:44
[QUOTE="Tazz1"]Ale predpokladam, ze ani Orange, ani Mr. Clean nejsou v cestine, ze :( ?[/QUOTE]
Čeština na Qtek9100 (MDA Vario) fungující s OrangePL a Mr.Cleanem je od Sunnysoftu, stojí ale nějakou korunu (14 dni na vyzkoušení plná verze zadara)
szoustal_ce4you (174)|7.7.2006 12:26
Ovšem čeština od Sunnysoftu zase drasticky snižuje rychlost MDA-čka.Tím zase ztrácíme hlavní výhodu a tou je zrychlení přístroje.Já myslím,že těch pár příkazú v angličtině zvládne i laik a na počáteční nastavení přístroje stačí ta zkušební verze na 10 dní.Ostatně víceméně každý používá spíše programy,které mohou být v češtině, než samotný operační systém.
batt_ce4you (135)|7.7.2006 18:15
Čeština nejen od Sunnysoftu ale i např. od Microsoftu zpomaluje chod nejen PDA či Smartphonu ale i PC atd. Určitě mne dá zapravdu každý kdo užívá OP Windows (95,98,2000, XP) v EN a měl možnost srovnat s tímtéž v CZ provedení.. Chápu ale ty kterým EN nevyhovuje protože např. neumí, ti bohužel musí oželet trochu rychlosti (v PDA atd. markantnější než v PC) a zároveň i trochu financí (upgrade lokalizace od Sunnysoftu cca 300Kč, první pořízení licence - cca 1800Kč). Dá se pravěpodobně použít i lokalizace z původní extendrom z Eurotelu nebo T-Mobile ale to zde již zžejmě bylo řešeno... Vyzkouším s \Orange i Mr.Cleanem a dám vědět jak sem pochodil...
tazz1 (680)|7.7.2006 18:48
Nebylo řešeno. Vyzkoušej prosím...
P3T3 (24)|7.7.2006 18:50
[QUOTE="batt"]Dá se pravěpodobně použít i lokalizace z původní extendrom z Eurotelu nebo T-Mobile ale to zde již zžejmě bylo řešeno... Vyzkouším s \Orange i Mr.Cleanem a dám vědět jak sem pochodil...[/QUOTE]

Teď budu mluvit o ROMce od TM ve verzi 1.6.2.3 => Lokalizace není v ExtendedROM, ale je to lokalizace systému jako taková. Po HR "mluví" OS již od prvních okamžiků česky, již kalibrace a celý ten úvodní instruktážní proces se mnou komunikoval česky.

Teď mám MrClean 2.24 a zdá se být citelně lepší (svižnější) než TM 1623. A to, že je OS v EN mi nevadí, dokumenty, které jsem měl na kartě stále otevřu v čitelné podobě :-) OS tedy obsahuje (asi Unicode?) i české znaky! Jenom jsem zatím nepřišel na to, jak zadávat některé (ěščřž) znaky :-(
Ludek Richter (67)|7.7.2006 20:12
Pořiď si Resco Keyboard ;)
overgrounder (176)|7.7.2006 20:23
Hele, lidi, ja nevim, co blbnete. To jeste za tech nekolik mesicu pouzivani WM5 nemate zazity postup pro nastavovani zarizeni??? To vam tak strasne schazi ceska lokalizace, diky jejiz absenci zavrhujete rychlejsi a stabilnejsi romku??? Ja osobne, a to podotykam, ze nejsem zadny anglictinar, jsem nekolikerym hardresetovanim ziskal um prakticky dokonaly, kdy cely system nastavim za deset minut a pak si jen obnovim nezbytne programy do zarizeni, ponevadz vsechno ostatni, co jde, mam na karte. Objektivne uznavam, ze system, hovorici na me rodnou reci, je prijemnejsi, ale na druhou stranu anglina take neni k zahozeni, zvlaste pak tehdy, trenuji-li si diky tomu slovicka. neni jich sice mnoho, ale furt lepsi neco, nez nic. Takze jakypakcopak :D

K tem ceskym znakum, Resco Keyboard jen pro sw klavesnici, na hw staci sym.txt.
retrieve (39)|7.7.2006 20:45
Souhlas s nazorem >overgrounder<. Tech par anglickych vyrazu pro nastavovani mda si snad i ten kdo neumi angl. odvodi intuitivne. Jinak stejne zalezi na nahranych programech a ty jsou stejne hlevne angl. Co se tyka zadavani a zobrazovani ceskych znaku plne to resi jak rikal >overgrounder< resco keyboard a sym.txt. Bal jsem se toho taky pri upgrade na rom qtech 2.17, ale rychlost, uvolnena pamet a stablita mda za tech par angl. vyrazu opravdu stoji:!: :!:
rrihacek (22)|10.7.2006 02:50
Vlastnim MDA VARIO T-Mobile rom 1.6.2.3. CSY
Tak mi to nedalo a zkusil jsem tam dat ROMku RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe
Vsichni zde pisou o tom, jak bude zarizeni v anglictine, ovsem me toho zustalo spousta v jazyce rodnem.Je to v poradku?Ted kdyz si stahnu z TM webu onu romku a dam ji tam zpet, tak docilim puvodniho nastaveni,jak jsem to dostal v prodejne,je to tak? :?
Druhy dotaz. Majitele Varia od T-Mobilu jiste vi,ze pod datumem jsou ctyri velke ikony. Spusteni prohlizece, telefon, zpravy a pristup k poznamkam (kalendar, ukoly, kalkulacka, poznamky). Je mozne toto nejakym zpusobem pridat a obnovit?
Treti dotaz :-)
co to je ten smartdial? :oops:
Vsem dekuji
jeenik_ce4you (375)|10.7.2006 08:44
Neví někdo je-li na obzoru novější ROM od T-mobile? Nemoh by sem někdo hodit postup jak upgradovat T-mobile ROM a případně se k ní vrátit bez ztráty záruky?
TheMelin (1642)|10.7.2006 09:11
Smartdial uz se tu nekolikrat rozebiral. Je to takova jako T9ka pri vytaceni cisel.
rrihacek (22)|11.7.2006 21:29
Áha, tak v ty ROMce RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe smartdial je. Super. Dik za info Meline. Pochopitelne Jeenikuv dotaz by me tez zajimal. Zdali, pokud nahraji ROM z webu T-mobilu jestli neco v servisu poznaji, ci nikoliv. Dekuji.
TheMelin (1642)|11.7.2006 21:42
Nepoznaji, pokud zpet zamknes CID.
Neboli, aby jsi nahral jinou ROM nez T-Mobile musel jsi udelat CID unlock a pote to zpet musis zamknout.
szoustal_ce4you (174)|12.7.2006 10:52
Nevíte někdo jaký CZ smartdiall funguje s tou Orage ROM.Zkusil jsem několik z těch,které jsem tu našel a nefunguje ani jedna.
TheMelin (1642)|12.7.2006 11:06
Urcite musi fungovat ta od Samana pro ROM 2.17 ;)
No1 (74)|12.7.2006 12:17
Zdravim
Mam 2.17.07.02 Qtek - je v ni nejaky zasadni rozdil proti Orange nebo Mr.Clean? Vyplati se prechod? Je vubec nekde k dispozici srovnani uvedenych ROM?

Diky, Zdenek
batt_ce4you (135)|12.7.2006 16:56
Zajímavý problém.... chtěl sem přeflashnout Mr.Cleana na OrangePL bohužel bezúspěšně. Update proběhne komplet včetně gratulace, ale Mr.Clean zůstává. Pro jistotu sem zkusil přeflashovat jinou ROMkou ale výsledek stejný. Na druhém Variu jsem přeflashoval na zkoušku nainstalované OrangePL stejnou ROMkou (TM - WWE) kterou Mr.Clean nešel a vše OK. Setkal se s tím někdo, resp. narazil někdo někde na podobný problém a návod na jeho řešení???
overgrounder (176)|12.7.2006 18:05
Od konzultanta spolecnosti T-Mobile CZ se ke mne donesla zprava, ze behem tydne bude na webu nejnovejsi verze ROM pro MDA Vario. Nezbyva, nez ji netrpelive ocekavat...
janopi (19)|12.7.2006 22:20
... nikde som nenašiel, kde sa dá stiahnuť verzia ... ORANGE ... môžete niekto priložiť link ? Ďakujem :D
Mem__ce4you (485)|12.7.2006 22:43
[QUOTE="overgrounder"]Od konzultanta spolecnosti T-Mobile CZ se ke mne donesla zprava, ze behem tydne bude na webu nejnovejsi verze ROM pro MDA Vario. Nezbyva, nez ji netrpelive ocekavat... [/QUOTE]
Tak ted tyden neusnu :yes:
phaeton_esc (261)|12.7.2006 22:50
2 overgrounder
pro me nejlepsi zprava dnesniho dne, doufam ze tomu tak bude...bylo by to skvely :)
tazz1 (680)|13.7.2006 00:00
jj, super ;) . A nevite nekdo co v ni ma byt noveho?
stoupa88 (97)|13.7.2006 01:15
bude chodit 2x rychleji a nikdy se nezakousne atd... na co cekate?? stejne tam nebude nic jinyho nez to co je uz v ostatnich....
Mem__ce4you (485)|13.7.2006 07:50
No právě, že 2.x jsou rychlejší než stávající T-M 1.6.2.3. A kromě toho tam člověk bude mít češtinu a v klidu záruku, je to tak těžké pochopit? :sarcastic:
rrihacek (22)|16.7.2006 00:26
[QUOTE="TheMelin"]Nepoznaji, pokud zpet zamknes CID.
Neboli, aby jsi nahral jinou ROM nez T-Mobile musel jsi udelat CID unlock a pote to zpet musis zamknout.[/QUOTE]
Tak to je na me moc odborne. Ja jsem s tim zamerne nic nedelal. Stahl jsem jinou ROMku, pustil z PC a flashla se mi, nic vic, nic min. Tak ted jen doufam, ze mi tam pujde dat ta "nova" od TM. :?
rrihacek (22)|16.7.2006 00:34
[QUOTE="janopi"]... nikde som nenašiel, kde sa dá stiahnuť verzia ... ORANGE ... môžete niekto priložiť link ? Ďakujem :D [/QUOTE]

Tady otevri link potom jdu na cestu: /Wizard/Roms/Orange/RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe a mas ji.
Musim priznat,ze jsem neveril tomu,ze to muze byt rychlejsi,ale je to tak.Hlavne to poznam podle toho,ze i kdyz mam zapnute vario napr. dva dny v kuse,tak nemusim porad lezt do "pameti" a vypinat vsechny bezici aplikace.Porad to lita svizne.Jestli ta nova od TM bude porad lina, tak tam frknu Orange nazpet :yes:
rrihacek (22)|16.7.2006 01:39
Tak jsem si na T-MOBILU stahl nejnovejsi verzi ROM pro Vario od TM a nastala chyba. Myslel jsem,ze je to naprl. jen upgrade z puvodne TM verze.Tak jsem ji stahl a pri pokusu o "natlaceni" do Vario mi po reseru Varia a naslednem pokusu o zacatek procesu instalator ve win vyhodi hlasku: CHYBA [296]: POUZE UPGRADE
Soubor NBF nelze pro tento telefon PDA použít. Získejte novější soubor NBF.
Nevite nekdo jak to obejit,abych tam mohl zpet dat ROM od TM? Diky moc
flashman (1366)|16.7.2006 19:34
čet sem, že někdo měl taky tenhle problém (flashoval zpět TM 1.6.7.) a vyřešil ho tak, že tam napřed flashnul TM nějakou starší a potom teprv tu 1.6.7
rrihacek (22)|16.7.2006 22:29
Stačilo si přečíst celou diskuzi a uz ji tam peru :yes: SUPER
hrabe_ce4you (44)|17.7.2006 14:18
Nebud chrt a napis cim to bylo :)
Surgical (2364)|17.7.2006 14:45
CID lockem...