Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 182

Téma: Nejlepší ROM Qtek 9100/MDA Vario

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Která ROM je podle Vás nejlepší a proč? Osobní zkušenosti při porovnávání více ROMek jsou vítány...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

nejvic se mi zamlouva 2.17.07.02
    1.6.2.3 jsem mel hnedka pri nakupu - sice pekne v cestine, ale docela pomala, baterku taky zdimala solidne

posledni co jsem zkousel byla 2.25 - rychla, s hodinama misto baterky, ale taky mi pripadalo ze baterku cucala vic nez je zdravo

takze uz nejaky cas mam 2.17.07.02 a jsem spokojenej - baterka vydrzi, romka je rychla, zaseky minimalne (resetuju prakticky jenom kvuli uvolneni ram)..ze vsech co jsem zkousel mi pripada nejlepsi

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2005

používám teď verzi 2.24.10.1 MrClean, takže jsem nehlasoval. Příjde mi fakt svižná, problém s vybíjením baterie jsem nezaznamenal (to ovšem u žádné ROMek, lišili se kde čím, ale nějaký viditelný rozdíl ve spotřebě ne). Náběh telefonu (do plně vykreslené today obrazovky) nějakých 32 sekund, s nainstalovaným InterWrite cca 1:15m, což potvrzuje moji teorii, že bez ohledu na to, jak je boot rychlý, IW ho prodlouží dvojnásobně (ROMky, které bez něj nabíhali kolem minuty mi s IW nabíhaly 2 minuty).
    Navíc má fakt hezký splash screen při bootu) Jenom bych upozornil, že neobsahuje smart dialer, který jsem si ale stáhl s xda-developers z rozbalené ext rom vystavené na ftp a funguje po ruční instalaci bez problémů.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Co se Mr.Clena ROM tyka davam za pravdu, patri k tem nej... Na xda-developers sem se v diskusi o Mr.Clean ROM docetl o romce RUU Wizard OrangePL WWE AKU23 A2DP NOCID a na xda dev (ftp) stahl a nainstaloval. Po trech dnech pouzivani si ji troufam oznacit za skutecne nejlepsi. Pri update ROMky se krom jineho nainstaluje i OmapClock (200/240/252MHz) a dale sest hodne dobrych themat (puvodne sem psal ze instalace OmapClock atd. probiha z extendrom). Bootscreen Orange patri dle mne k nejhezcim.... Negativni je snad jen to, ze se podle mne nepatrne snizila vydrz baterie. Doporucuji vyzkouset, ja osobne u teto ROMky zustavam neb sem s ni maximalne spokojen.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

Citace Původně odesláno od JecminekMaselnik
    používám teď verzi 2.24.10.1 MrClean, takže jsem nehlasoval....
    hele, a kde se da tahle uzasna romka splasit? Mr Google mlci, a to uz je co rict.

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

Da se sehnat napr. zde:
    ftp -> xda-developers.com -> Wizard/Roms/MrClean_RUU_WIZARD_224a_AKU23_WWE.zip

Ja zatim pouzivam I-mate 2.16.x.x
    a sem spokojen jen me vadi ten ukazatel baterie misto hodin!!!

Ale chystam se flashnout Mr. Clean 2.24a nebot sem dost laboroval s WA a pak sem to vsechno odinstaloval ale Vario ted chodi nejak pomalu....

Muze mi nekdo napsat co se skryva u teto ROMky:
    MrClean_RUU_WIZARD_224a_AKU23_WWE.zip
    v ExtendedROM???

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Tak jsem se nechal ukecat a dal jsem tam také "Pana Čistého" - amusím říct, že zatím nelituji, pro mě prozatím číslo jedna!

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Ahojky, koukam jak se tady chvali rom mrclean, ale me by spis zajimalo, jestli nekdo nema zkusenost s romkam qtek v. mrclean nebo naopak. Protoze jak tak koukam zatim je to update z Tmo popr. cingular a to podle xda-developers nejsou zrovna nejrychlejsi nebo nejstabilnejsi romky. :?:

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Také jsem se nechal ukecat na "Viktora Čističe" a zatím super! Měl jsem starou prapůvodní ROMku z 12/2006 a oproti ní je to velký pokrok. Celý systém je znatelně rychlejší a takové součásti systému jako je "Phone" nebo "Today", kdy se při jejich spuštění čekalo dobrou půlminutu (Phone zřejmě hledal v zařízení soubory, které by mohl použít jako vyzvánění a Today zase hledal témata) se nyní čeká skvělou půlvteřinu (dobrá dobrá, čistá instalace...), což je skvělý čas.

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Jak tak sleduji tuto diskusi, narůstá ve mně přesvědčení, že by bylo rozumné/výhodné opustit stávající 1.6.2 od TM. Nemám proti ní výhrady, ale láká mne to avizované zrychlení stroje. Na druhou stranu se bojím ztráty záruky a taky bych nerad přišel o češtinu. Na XDAdevelopers jsem sice našel, že se ROMka dá zazálohovat, ale jenom formou surových dat zapsaných na 128MB karu, která pak musí někde zůstat schovaná pro případ obnovy. Jaké máte vy zkušenosti?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Určitě to zkus, já jsem se T-Mobilácké ROMky zbavil snad hned a horší ROMku jsem v 9100 asi neměl. Ne, že by byla tak špatná, ale prostě žádná není horší.
    Co se té záruky a backupu týká, ROMku si tam v případě záruky můžeš nahrát zase zpátky, samotný soubor s ROMkou zabírá kolem 45 MB, já na zálohování používám SPB Backup, ten ti zálohuje, co si vybereš, když si dělám full backup, vytvoří to EXE soubor kolem 20 MB, ten si můžeš klidně nechat na kartě, nebo si ho dát do PC, po spuštění ve Variu Ti obnoví komplet uživatelská data (programy, registry, PIM, sjiné soubory, atd.).

EDIT: odebrána zbytečná citace. daww

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2005

Ahoj,
    já mám ROM Mr. Clean a neměnil bych. Místo ikony baterie tam je čas. Rychlost je velice dobrá a je poměrně stabilní. Doporučuji k vyzkoušení.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Take pouzivam Clean ROM - MrClean_RUU_WIZARD_224a_AKU23_WWE.zip.

S predchozimi ROM od TMO se neda srovnavat - Vario je rychlejsi a stabilnejsi.
    Jedine co jsem potreboval ihned nainstalovat a co v ROM neni - SmartDial.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Citace Původně odesláno od batt
    Co se Mr.Clena ROM tyka davam za pravdu, patri k tem nej... Na xda-developers sem se v diskusi o Mr.Clean ROM docetl o romce RUU Wizard OrangePL WWE AKU23 A2DP NOCID a na xda dev (ftp) stahl a nainstaloval. Po trech dnech pouzivani si ji troufam oznacit za skutecne nejlepsi. Pri update ROMky se krom jineho nainstaluje i OmapClock (200/240/252MHz) a dale sest hodne dobrych themat (puvodne sem psal ze instalace OmapClock atd. probiha z extendrom). Bootscreen Orange patri dle mne k nejhezcim.... Negativni je snad jen to, ze se podle mne nepatrne snizila vydrz baterie. Doporucuji vyzkouset, ja osobne u teto ROMky zustavam neb sem s ni maximalne spokojen.
    Má někdo ještě zkušenost s tou ROM RUU Wizard OrangePL WWE AKU23 A2DP NOCID? Je tam smartdialer? Budu si pořizovat Vario a každopádně ho chci upravit k obrazu svému.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2006

jj, v tyhle romce smartdialer je... Zacal jsem ji take pouzivat a musim jen chvalit rychlost, stabilitu a v podstate i trochu vydrz, ktera se oproti TMO 1.6.2.3 kapanek zvysila. doporucuji.
    ps: nevim, jestli jste si na to vsimli u AKU2 romek, ale mne u tehle mile prekvapilo pohybovani se v jakemkoli menu (nabidka Start, Nastaveni apod) zpusobem, ze kdyz dojedu nakonec dolu, staci dat znova dolu a jste zase nahore. Asi jsme neobjevil Ameriku, ale potesilo to :yes:

Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. QTEK 9100 (MDA VARIO)
    Od Clayderman v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 14-05-2008, 11:00
  2. Qtek 9100 vs. MDA Vario
    Od hustej v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 29-06-2006, 00:53
  3. QTEK 9100 ROM > MDA Vario ROM