Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N520-využití GPS v turistice

EasyShare_ce4you (0)|3.7.2006 18:27
Ahoj (dobrý den),
zkoušeli jste, za jak dlouho se připojí jakýkoliv loox řady 5xx venku třeba ve městě za chůze ? Respektive kolik najde satelitů?
Díky
khooca (133)|4.7.2006 09:59
Při pěší turistice?

ad a, Najde je určitě dřív, než jej budeš potřebovat. Vteřina sem, vteřina tam.

ad b, Najde dostatečný počet k tomu, aby určil tvou polohu
L.U.K.E (4)|15.7.2006 11:08
No bohuzel mam se svym LOOXem ve meste obcas trochu problemy-v nekterych mistech se proste nezamerim-ale vetsinou staci popojit o par desitek metru dal, chvili pockat a mam vyhrano:D
mjancok (78)|16.7.2006 07:15
Ahoj.
Mne se n520 připojí tak do dvou min. Najde min. 4 satelity a pak šlape v pohodě
když jdu peši i ve městě.Docela přesně zobrazuje i polohu /šipka/ v Tom-Tomu.

DaMaSig (107)|17.7.2006 15:13
Tak to doporučuju SmartMaps - turistické mapy, já s tím byl o víkendu na houbách v lese a docela mě to překvapilo jak to bylo přesné, chytal jsem od 5-7 satelitů a náběh před chatou tak cca 2minuty.
khooca (133)|17.7.2006 15:34
Hmm já osobně bych SM nedoporučoval. Oproti Ozi jsou dražší (rozuměj drahé jako prase) a přiblbé - neumí vůbec nic..
Surgical (2364)|17.7.2006 15:52
Asi tak...
DaMaSig (107)|17.7.2006 19:07
Jenže kdo ti nabídne podrobné turistické mapy v měřítku 1:50000, asi nikdo pokud si ji sám nevytvoříš. Jako autonavigace je Smartmaps blbej stejně jako PocketKim to je fakt ale do lesa je to super.
khooca (133)|17.7.2006 22:20
Da sehnat spousta orftofotomap, nebo koupit a naskenovat KČT, Shocart apod.

Musí se ale nechat, že SM ma mapové podklady fakt pěkné, ale to je asi tak vše.

BTW sorry za OT
scerba (49)|8.8.2006 14:24
zrovna uvazuuji o koupi n520, a jde mi o kvalitni navigaci. puvodne jsem uvazoval o 720 + gps od nokie (nevim typ, ale urcite vsichni vite co myslim).
co je rozumnejsi koupit ohedne kvality GPS? nejsem zas nejak moc narocny uzivatel, ale hodi se nezabloudit v lese, nebo napr. v nejakem extra velkem meste, kdyz jsem tam jeste v zivote nebyl :D
daww (687)|8.8.2006 15:07
Šel bych spíš do varianty dobré PDA (XDA) a zvlášť GPS. Je pak mnohem jednodušší pořídit lepší PDA nebo lepší GPS podle toho co budeš potřebovat. Nehledě na to, že když budeš mít solo GPS, můžeš jí kdykoliv připojit i jinam (není vázána právě jen na PDA).
khooca (133)|8.8.2006 15:08
S n5xx signál určitě chytíš a neztratíš se.

U externí GPS je ale bezpochyby kvalita signálu lepší (z praxe - 4 satelity prostě ke kvalitní navigací nestačí. Je zapotřebí alespoň 5+). Ale je to další zařízení navíc, které se s sebou musí tahat, nabíjet apod...
Zaleží na každém co preferuje..
jirici_ce4you (12)|8.8.2006 15:59
ted se chvili pohybuju v praze a mam obcas docela problem chytit signal alespon na pet satelitu, at v aute, nebo pesky. Vzdycky to ale vyresi externi antena. Pouzivam N560. Mimo velkou zastavbu je to vzdy ok. Takze podle mych zkusenosti, pokud chces delat turistiku ve meste asi je lepsi ext. GPS (nebo antena), na turistiku v prirode staci i PDA s int. GPS. Myslim tim, pokud nechces nekde stat pet minut, nez chytis signal a zameris svoji polohu, nebo treba prejit o tri ulice dal a pak se zase vracet :-)
janmay (4)|30.8.2006 18:44
Máte prosím bližší info k mapám pro turistiku, spec. na N560 ?
Jaké jsou typy, kde se dají koupit, nebo ještě lépe stáhnout jako freeware ??Dost by mě zajímala varianta naskenovat mapu a natáhnout do PDA,
je na to pak extra software jak to spárovat s GPS ?
Nemám s tím zkušenosti, díky předem za každu radu.
Na oplátku můžu vypomoci s Tomtomem či iGO mapami...
(janmay@seznam.cz)
Storm8 (162)|22.11.2006 23:32
Daj se někde sehnat rovnou oscanovaný mapy? Nechce se mi to skenovat a pak složitě upravovat a platit se mi taky moc nechce... Nevíte někdo?