Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: V cem je GMail lepsi?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ja primo umiram tohou vedet a marne si lamu hlavu, proc bych mel na PDA pouzivat GMail, jake vyhody mi to prinasi proti IMAP pristupu k mailu na Centru a Exchange uctu na eoutlook.cz...

GMail jsem vyzkousel, ucet uz tam mam hodne dlouho, ale akorat v tom vidim webove rozhrani k postovnimu uctu, ktere mam jak na Centru, tak na eOutlooku, a dale v tom vidim naprosto priserne implementovany POP3 pristup...

Rad bych slysel presne ty vyhody proc...
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

No já po zkušenostech s GMailem si myslím, že je to všechno kolem Googlu nafouknutá bublina a že jim pořádně funguje jen to vyhledávání.

Maily z GMailu si raději nechávám přeposílat na Centrum, protože do GMailu se mi podaří z 10 pokusů přihlásit tak 3x a to až po přemlouvání a modlení. :?

Třista tisíc milionů tera bajtů úložného místa nepotřebuji a v ničem jiném odlišnost nevidím. A pokud vím, je to stále ještě ve zkušebním provozu (asi 2 roky).

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Tak nejak jsem se nezapojoval do diskuze (Beecher - Cubas), protoze teprve poznavam co Gmail umi.
    Mozna, ze to vyhledavani tady nekdo psal je vychytanejsi - nevim nezkousel jsem zatim, razeni podle vlaken mam dojem umi uz i Centrum, kapacitu asi 2000 Mega mi nabizi i Atlas, Atlas i Centrum umi IMAP, tak nevim, proc je Gmail porad je tak tajemny, jen pro zvane ap.
    Navic FlexMail mi nejak neumi nacist v IMAPU adresare Gmailu - mozna mam neco bbde nastavene...... proste jak rikal Beecher nevidim v nem zatim az takovy zazrak, abych mel dalsi ucet - zatim mi staci volny, atlas, centrum, yahoo )

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

On snad GMail nabizi IMAP pristup?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od beecher
    On snad GMail nabizi IMAP pristup?
    no podle tveho privreneho oka asi ne ..... znas preci metodu - pokus-omyl

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

1) vsechny emaily ulozeny na jednom miste
    2) razeni do konverzaci (10 emailu, ktere si napisu s nejakou osobou se mi radi tak, jako bych si s nim psal treba pres ICQ)
    3) bleskove vyhledavani
    4) promyslene uzivatelske rozhrani
    5) neni potreba emaily mazat, jen archivovat, nikdy nevite, kdy se vam bude email hodit
    6) k emailum (diskuzim) lze pridavat stitky (labels), coz je super vyhoda oproti adresarum, muzete totiz priradit jednomu emailu vice stitku! Lze nastavit automaticke pridelovani stitku
    7) lze gmail nastavit tak, ze se tvari, ze posila i z jine adresy, napriklad ja gmail pouzivat i pro adresu info@rajce.net
    8) kontakty i na mobilu
    9) automaticke pridavani kontaktu
    10) propojeni s google calendar (doporucuju take google notebook)
    11) ovladani pomoci zkratkovych klaves
    12) podle meho nazoru je webovy ajaxovy gmail klient pouzitelnejsi nez kterykoli desktopovy klient :-)

*) to nejdulezitejsi na konec, 3 verze rozhrani: ajaxove pro bezne prohlizece, html pro stare prohlizece a mobilni odlehcena verze pro PDA a mobily

+) jako tresnicka na dortu pro mobilni verzi je moznost prohlizet prilohy emailu v html formatu, napriklad, pokud vam prijde email s PDF, DOC, PPT nebo jakou jeste prilohou, staci kliknout a gmail tu prilohu prevede do html a vy se na ni muzete podivat treba na mobilu!!!

Jeste strucny popis, jak gmail pouzivam:
    Prijde mi email, je v Inboxu, prectu ho, pokud hned odpovim, tak ho archivuju (zmizne z Inboxu). Az mi dana osoba odpovi, tak se mi zase zobrazi v Inboxu, tuknu na nej a vidim co mi ta osoba pise, nad jeho textem mam sbaleny muj text i jeho puvodni, pokud na kterykoli kliknu, okamzite se mi rozbali bez nacitani stranky prave cely text, na ktery sem tuknul, to je dobre pro sklerotiky.
    Pokud ale pri prijeti emailu nemam chut odpovidat, necham ho v Inboxu a odpovim pozdeji, pokud je dulezity, priradim mu hvezdicku. Tod vse.

S gmailem rychle zapomenete na pravek s nazvem pop3 nebo imap, ja chvilku pouzival pop3 pro gmail na PDA, ale po mesici jsem to vzdal, chodi mi takova kvanta emailu (asi 20 denne), ze se z toho mohlo PDA zblaznit.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

freewall: centrum umi pseudo vlakna-konverzace

a o misto nejde, proste gmail ma promakane uzivatelske rozhrani, "zadne" reklamy, je proste plne funkcni, uz jste se nekdo dival na centrum email pres mobil nebo PDA? Oni taky maji lite verzi, ale je nepouzitelna, stejne jako webove rozhrani centrumu, staci zmacknout zpet na prohlizeci a centrum je z toho vykulene... a ty adresy co generuje, proste hnus.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Takze podle toho, co pises, je GMail na PDA proste k nicemu...
    1. A co asi dela IMAP a Exchange?
    2. Spravny e-mail klient toto umi taktez.
    3. Dtto 2)
    4.
    5. Hm, archivovat ci nearchivovat? Je rok stara pozvanka na pivo dulezita?
    Osobne archivuji vic jak 3 mesice starou postu na firemnim file serveru, ktery se pravidelne zalohuje, stejne tak jako vlastni schranka.
    Zalohuje se vubec ma schranka na GMail?
    6. To je sice hezke, ale bohuzel pri mych v prumeru 250 e-mailech denne (ve spickach je to i klidne 500 e-mailu) je mit v Inboxu je nerealizovatelne...
    7. O Reply-To hlavicce jsi asi neslysel... Pripadne vlastnim SMTP serveru... S nim muzu posilat e-maily i treba jako ty...
    8. To mam s Exchangi taktez...
    9. Dtto 2)
    10. To asi nechapu, ale mne se treba pozvanky ma meetingy automaticky davaji do kalendare a ukoly do "Ukolovniku", zvladne to GMail?
    11. Dtto 2)
    12. Dtto 2), nevyhoda web rozhrani: musim byt pripojen. Nebo se to snad zvladne bez pripojeni k Inetu?

*) Hezke, ale vsechny zarizeni musi byt pro pouziti danych rozhrani pripojeny, coz neni vzdy mozne...

+) Spravne prohlizece dokumentu nainstalovane na PDA...

Ty rikas 20 e-mailum denne kvanta e-mailu (viz bod 6.)?

A reklama? Ukaz mi treba v Thunderbirdu nebo v Outlooku nejakou reklamu...

Takze to shrnu:
    Se spravnym e-mailovym klientem (ponejlepe open-source, abych si tam mnou potrebne veci mohl dodelat) a pripojenim na Exchange jsem na tom lepe nez ty s GMailem, protoze 1. nejsem limitovany funkcemi, ktere mi nabizi GMail a 2. muzu na e-mail odpovedet, aniz bych musel byt pripojen k Inetu (proc byt pripojen, kdyz odpovidam na nejaky e-mail? :sarcastic: ), 3. mam vsechny priznaky, co jsem delal s danou e-mailovou zpravou jak v PDA (i v offline), tak v PC (i v offline), tak na web rozhrani k Exchangi...

Toz asi tak, dzeci mojo... Off-line rezim proste webove rozhrani GMailu umet nebude (POP3 viz nize), takze je to proste jenom dalsi free e-mailova sluzba s trochu nadstandardni velikosti schranky, ktera je stejne k nicemu...

BTW A s GMailovou implementaci POP3 se ani nedivim, ze jsi s tim seknul, ja s ni seknul behem jedne hodiny, kdyz jsem zjistil, ze e-mail, ktery stahnu pres POP3 do PC, uz nedostanu do PDA. No to mne omyvali... :

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od freewall
    Mozna, ze to vyhledavani tady nekdo psal je vychytanejsi - nevim nezkousel jsem zatim, razeni podle vlaken mam dojem umi uz i Centrum,...
    Sorry, špatně jsem to napsal - myslel jsem, že jediné, co celkem slušně funguje je vyhledávání vyhledávače Googlu ne vyhledávání GMailu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

13) Mě se na Gmailu líbí, že ukládá i odeslanou poštu přes pop3
    To co odešlu z PC outlooku přes smtp.gmail.com se uloží i na www.gmail.com v odeslané poště. Odesílám přes to veškerou poštu.

Mám tedy stale přístup i odeslaným nabídkám třeba 1/2roku starým. Již mi to několikrát pomohlo.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

1. Pres POP3 se zadna posta neposila, to je protokol na stahovani posty ze serveru...
    2. Ale to ti Exchange nebo i IMAP delaji taky... A dokonce to maji v popisu prace, nikdo to nemusel vymyslet...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

beecher: jedinou vyhodu tveho reseni vidim v offline, jinak si nejak opomel psat i o moznosti cist postu na mobilu...

dale si trochu pozapomel na to, ze nemam absolutne zadnou potrebu cokoli instalovat na jakemkoli pocitaci, napriklad v kavarne a mam pristup k plnohodnotne sluzbe, nemusim neudtale na 5 mist instalovat nove verze programu na spravu emailu (doma, v praci, u pritelkyne, na PDA, na mobilu)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ale tema z ni: Proc GMail na PDA?
    ...proc bych mel na PDA pouzivat GMail...
    Takze tva odpoved o instalaci cehokoliv je naprosto irelevantni, nemluvim o skvelem Outlook Web Access nad Exchangi, takze jakapak instalace?
    A co ty schuzky? Predstava, ze kazdou preklepavam z e-mailu do kalendare je silena! A mobil? Dneska ma kazdy slusny mobil na praci POP3/IMAP klient a SE dokonce zaradili do svych mobilu s klasickym FW synchronizaci pres SyncML (tedy kalendar, kontakty, ukoly).

Takze se zeptam jeste jednou: Co mam chapat tak skveleho na GMailu?
    Uz mi prosim nekdo konecne prosim vyvratte me tvrzeni, ze je to prachsprosty free e-mail ucet se sprasenym POP3 pristupem...
    Dekuji.
    Jinak jsou vsechny reci o "skvelem" GMailu kecy, kecy, kecy... :sarcastic: :no:

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od cubas
    10) propojeni s google calendar (doporucuju take google notebook)
    Tak jsem na to včera koukal a nějak nechápu. Ani jak to funguje, ani co je na tom světového-jedinečného. :? Asi jsem měl ve škole dávat víc pozor. Kdybych měl o dvě čtyřky míň, mohl jsem jít dělat na dráhu a možná bych to napodesáté pochopil. ops:

Opravdu mě čím dál, tím víc připadá celá bublina Google jako vše a za každou cenu proti Microsoftu a co nejvíc se odlišovat.

PS: Jinak bych tu řešil Google spíše v souvislosti s PDA a nikoli s PC.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2004

Takze se zeptam jeste jednou: Co mam chapat tak skveleho na GMailu?
    Když už se teda pořád ptáš - mě přijde, že je toto téma založeno jen proto, abys mohl ostatní přesvědčovat o své pravdě ohledně Gmailu. Ono je třeba si taky uvědomit, že každý ma jiné potřeby, a proto používá jiná řešení. Nevím, proč bych se o tom měl s někým hádat - mě jednoduše Gmail vyhovuje takový jaký je. Co potřebuju, to na něm funguje, i přihlašování (světe div se - napoprvé a odkudkoli). A proč mám Gmail místo třeba Centrumu? Protože prostě Gmail přišel první s věcmi, které mi vyhovovaly, a nebudu k vůli tomu skákat co dva měsíce k jinému poskytovateli. Toť vše. A oblíbený smajlík:

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Gmail
    Od voda2 v sekci Online služby
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 06-02-2009, 07:57
  2. Mobilní verze Gmail
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 10-02-2006, 16:58
  3. Gmail primo v PocketIE