Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V cem je GMail lepsi?

beecher (9270)|3.7.2006 16:30
Ja primo umiram tohou vedet a marne si lamu hlavu, proc bych mel na PDA pouzivat GMail, jake vyhody mi to prinasi proti IMAP pristupu k mailu na Centru a Exchange uctu na eoutlook.cz...

GMail jsem vyzkousel, ucet uz tam mam hodne dlouho, ale akorat v tom vidim webove rozhrani k postovnimu uctu, ktere mam jak na Centru, tak na eOutlooku, a dale v tom vidim naprosto priserne implementovany POP3 pristup...

Rad bych slysel presne ty vyhody proc...
Zdenek Malinsky (9781)|3.7.2006 18:22
No já po zkušenostech s GMailem si myslím, že je to všechno kolem Googlu nafouknutá bublina a že jim pořádně funguje jen to vyhledávání.

Maily z GMailu si raději nechávám přeposílat na Centrum, protože do GMailu se mi podaří z 10 pokusů přihlásit tak 3x a to až po přemlouvání a modlení. :?

Třista tisíc milionů tera bajtů úložného místa nepotřebuji a v ničem jiném odlišnost nevidím. A pokud vím, je to stále ještě ve zkušebním provozu (asi 2 roky).
freewall_ce4you (476)|3.7.2006 19:13
Tak nejak jsem se nezapojoval do diskuze (Beecher - Cubas), protoze teprve poznavam co Gmail umi.
Mozna, ze to vyhledavani tady nekdo psal je vychytanejsi - nevim nezkousel jsem zatim, razeni podle vlaken mam dojem umi uz i Centrum, kapacitu asi 2000 Mega mi nabizi i Atlas, Atlas i Centrum umi IMAP, tak nevim, proc je Gmail porad je tak tajemny, jen pro zvane ap.
Navic FlexMail mi nejak neumi nacist v IMAPU adresare Gmailu - mozna mam neco bbde nastavene...... proste jak rikal Beecher nevidim v nem zatim az takovy zazrak, abych mel dalsi ucet - zatim mi staci volny, atlas, centrum, yahoo :))
beecher (9270)|3.7.2006 20:05
On snad GMail nabizi IMAP pristup? ;)
freewall_ce4you (476)|3.7.2006 20:18
[QUOTE="beecher"]On snad GMail nabizi IMAP pristup? ;)[/QUOTE]

:D no podle tveho privreneho oka asi ne ..... znas preci metodu - pokus-omyl :D
cubas_ce4you (419)|3.7.2006 23:01
1) vsechny emaily ulozeny na jednom miste
2) razeni do konverzaci (10 emailu, ktere si napisu s nejakou osobou se mi radi tak, jako bych si s nim psal treba pres ICQ)
3) bleskove vyhledavani
4) promyslene uzivatelske rozhrani
5) neni potreba emaily mazat, jen archivovat, nikdy nevite, kdy se vam bude email hodit
6) k emailum (diskuzim) lze pridavat stitky (labels), coz je super vyhoda oproti adresarum, muzete totiz priradit jednomu emailu vice stitku! Lze nastavit automaticke pridelovani stitku
7) lze gmail nastavit tak, ze se tvari, ze posila i z jine adresy, napriklad ja gmail pouzivat i pro adresu info@rajce.net
8) kontakty i na mobilu
9) automaticke pridavani kontaktu
10) propojeni s google calendar (doporucuju take google notebook)
11) ovladani pomoci zkratkovych klaves
12) podle meho nazoru je webovy ajaxovy gmail klient pouzitelnejsi nez kterykoli desktopovy klient :-)

*) to nejdulezitejsi na konec, 3 verze rozhrani: ajaxove pro bezne prohlizece, html pro stare prohlizece a mobilni odlehcena verze pro PDA a mobily

+) jako tresnicka na dortu pro mobilni verzi je moznost prohlizet prilohy emailu v html formatu, napriklad, pokud vam prijde email s PDF, DOC, PPT nebo jakou jeste prilohou, staci kliknout a gmail tu prilohu prevede do html a vy se na ni muzete podivat treba na mobilu!!!

Jeste strucny popis, jak gmail pouzivam:
Prijde mi email, je v Inboxu, prectu ho, pokud hned odpovim, tak ho archivuju (zmizne z Inboxu). Az mi dana osoba odpovi, tak se mi zase zobrazi v Inboxu, tuknu na nej a vidim co mi ta osoba pise, nad jeho textem mam sbaleny muj text i jeho puvodni, pokud na kterykoli kliknu, okamzite se mi rozbali bez nacitani stranky prave cely text, na ktery sem tuknul, to je dobre pro sklerotiky.
Pokud ale pri prijeti emailu nemam chut odpovidat, necham ho v Inboxu a odpovim pozdeji, pokud je dulezity, priradim mu hvezdicku. Tod vse.

S gmailem rychle zapomenete na pravek s nazvem pop3 nebo imap, ja chvilku pouzival pop3 pro gmail na PDA, ale po mesici jsem to vzdal, chodi mi takova kvanta emailu (asi 20 denne), ze se z toho mohlo PDA zblaznit.
cubas_ce4you (419)|3.7.2006 23:04
freewall: centrum umi pseudo vlakna-konverzace

a o misto nejde, proste gmail ma promakane uzivatelske rozhrani, "zadne" reklamy, je proste plne funkcni, uz jste se nekdo dival na centrum email pres mobil nebo PDA? Oni taky maji lite verzi, ale je nepouzitelna, stejne jako webove rozhrani centrumu, staci zmacknout zpet na prohlizeci a centrum je z toho vykulene... a ty adresy co generuje, proste hnus.
beecher (9270)|4.7.2006 16:20
Takze podle toho, co pises, je GMail na PDA proste k nicemu...
1. A co asi dela IMAP a Exchange?
2. Spravny e-mail klient toto umi taktez.
3. Dtto 2)
4. :)
5. Hm, archivovat ci nearchivovat? Je rok stara pozvanka na pivo dulezita?
Osobne archivuji vic jak 3 mesice starou postu na firemnim file serveru, ktery se pravidelne zalohuje, stejne tak jako vlastni schranka.
Zalohuje se vubec ma schranka na GMail?
6. To je sice hezke, ale bohuzel pri mych v prumeru 250 e-mailech denne (ve spickach je to i klidne 500 e-mailu) je mit v Inboxu je nerealizovatelne...
7. O Reply-To hlavicce jsi asi neslysel... Pripadne vlastnim SMTP serveru... S nim muzu posilat e-maily i treba jako ty... :)
8. To mam s Exchangi taktez...
9. Dtto 2)
10. To asi nechapu, ale mne se treba pozvanky ma meetingy automaticky davaji do kalendare a ukoly do "Ukolovniku", zvladne to GMail?
11. Dtto 2)
12. Dtto 2), nevyhoda web rozhrani: musim byt pripojen. Nebo se to snad zvladne bez pripojeni k Inetu? ;)

*) Hezke, ale vsechny zarizeni musi byt pro pouziti danych rozhrani pripojeny, coz neni vzdy mozne...

+) Spravne prohlizece dokumentu nainstalovane na PDA...

Ty rikas 20 e-mailum denne kvanta e-mailu (viz bod 6.)? :D :D :D

A reklama? Ukaz mi treba v Thunderbirdu nebo v Outlooku nejakou reklamu... ;)

Takze to shrnu:
Se spravnym e-mailovym klientem (ponejlepe open-source, abych si tam mnou potrebne veci mohl dodelat) a pripojenim na Exchange jsem na tom lepe nez ty s GMailem, protoze 1. nejsem limitovany funkcemi, ktere mi nabizi GMail a 2. muzu na e-mail odpovedet, aniz bych musel byt pripojen k Inetu (proc byt pripojen, kdyz odpovidam na nejaky e-mail? :sarcastic: ), 3. mam vsechny priznaky, co jsem delal s danou e-mailovou zpravou jak v PDA (i v offline), tak v PC (i v offline), tak na web rozhrani k Exchangi...

Toz asi tak, dzeci mojo... Off-line rezim proste webove rozhrani GMailu umet nebude (POP3 viz nize), takze je to proste jenom dalsi free e-mailova sluzba s trochu nadstandardni velikosti schranky, ktera je stejne k nicemu...

BTW A s GMailovou implementaci POP3 se ani nedivim, ze jsi s tim seknul, ja s ni seknul behem jedne hodiny, kdyz jsem zjistil, ze e-mail, ktery stahnu pres POP3 do PC, uz nedostanu do PDA. No to mne omyvali... :evil:
Zdenek Malinsky (9781)|4.7.2006 17:34
[QUOTE="freewall"]Mozna, ze to vyhledavani tady nekdo psal je vychytanejsi - nevim nezkousel jsem zatim, razeni podle vlaken mam dojem umi uz i Centrum,...[/QUOTE]Sorry, špatně jsem to napsal - myslel jsem, že jediné, co celkem slušně funguje je vyhledávání vyhledávače Googlu ne vyhledávání GMailu.
pekro (346)|5.7.2006 09:25
13) Mě se na Gmailu líbí, že ukládá i odeslanou poštu přes pop3
To co odešlu z PC outlooku přes smtp.gmail.com se uloží i na www.gmail.com v odeslané poště. Odesílám přes to veškerou poštu.

Mám tedy stale přístup i odeslaným nabídkám třeba 1/2roku starým. Již mi to několikrát pomohlo.
beecher (9270)|6.7.2006 14:15
1. Pres POP3 se zadna posta neposila, to je protokol na stahovani posty ze serveru... ;)
2. Ale to ti Exchange nebo i IMAP delaji taky... A dokonce to maji v popisu prace, nikdo to nemusel vymyslet... ;)
cubas_ce4you (419)|7.7.2006 09:11
beecher: jedinou vyhodu tveho reseni vidim v offline, jinak si nejak opomel psat i o moznosti cist postu na mobilu...

dale si trochu pozapomel na to, ze nemam absolutne zadnou potrebu cokoli instalovat na jakemkoli pocitaci, napriklad v kavarne a mam pristup k plnohodnotne sluzbe, nemusim neudtale na 5 mist instalovat nove verze programu na spravu emailu (doma, v praci, u pritelkyne, na PDA, na mobilu)
beecher (9270)|7.7.2006 10:57
Ale tema z ni: Proc GMail na PDA? ;)[QUOTE="beecher"]...proc bych mel na PDA pouzivat GMail...[/QUOTE]

Takze tva odpoved o instalaci cehokoliv je naprosto irelevantni, nemluvim o skvelem Outlook Web Access nad Exchangi, takze jakapak instalace?
A co ty schuzky? Predstava, ze kazdou preklepavam z e-mailu do kalendare je silena! A mobil? Dneska ma kazdy slusny mobil na praci POP3/IMAP klient a SE dokonce zaradili do svych mobilu s klasickym FW synchronizaci pres SyncML (tedy kalendar, kontakty, ukoly).

Takze se zeptam jeste jednou: Co mam chapat tak skveleho na GMailu?
Uz mi prosim nekdo konecne prosim vyvratte me tvrzeni, ze je to prachsprosty free e-mail ucet se sprasenym POP3 pristupem...
Dekuji.
Jinak jsou vsechny reci o "skvelem" GMailu kecy, kecy, kecy... :sarcastic: :no:
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2006 13:10
[QUOTE="cubas"]
10) propojeni s google calendar (doporucuju take google notebook)[/QUOTE]Tak jsem na to včera koukal a nějak nechápu. Ani jak to funguje, ani co je na tom světového-jedinečného. :? Asi jsem měl ve škole dávat víc pozor. Kdybych měl o dvě čtyřky míň, mohl jsem jít dělat na dráhu a možná bych to napodesáté pochopil. :oops:

Opravdu mě čím dál, tím víc připadá celá bublina Google jako vše a za každou cenu proti Microsoftu a co nejvíc se odlišovat.

PS: Jinak bych tu řešil Google spíše v souvislosti s PDA a nikoli s PC.
Standa_ce4you (380)|9.7.2006 17:11
[QUOTE="beecher"]Takze se zeptam jeste jednou: Co mam chapat tak skveleho na GMailu?[/QUOTE]
Když už se teda pořád ptáš - mě přijde, že je toto téma založeno jen proto, abys mohl ostatní přesvědčovat o své pravdě ohledně Gmailu. Ono je třeba si taky uvědomit, že každý ma jiné potřeby, a proto používá jiná řešení. Nevím, proč bych se o tom měl s někým hádat - mě jednoduše Gmail vyhovuje takový jaký je. Co potřebuju, to na něm funguje, i přihlašování (světe div se - napoprvé a odkudkoli). A proč mám Gmail místo třeba Centrumu? Protože prostě Gmail přišel první s věcmi, které mi vyhovovaly, a nebudu k vůli tomu skákat co dva měsíce k jinému poskytovateli. Toť vše. A oblíbený smajlík: ;)
Zdenek Malinsky (9781)|9.7.2006 20:15
No, mě by to taky zajímalo. Ani tak ne kvůli sobě, ale pár lidí z mého okolí se mě ptalo, co je na tom tak jedinečného, že jim to přijde jako průměrný freemail. Tak jak jim to mám vysvětlit?
Standa_ce4you (380)|9.7.2006 23:36
Pokud Gmail lidem z tvého okolí příjde jako průměrný mejl, tak snad není co řešit ne? Ať používají, co jim vyhovuje, a budou spokojeni. Např. já mám rád Dudka, ty máš rád Passe. Každý máme svoje, a nemusíme se o tom hádat. Spíš to vypadá, že někdo nemůže překousnout oblibu/známost/atd. Gmailu, ať už zaslouženou nebo ne. Tato diskuze je zhruba na úrovni diskuzí Windows/Linux, a to snad ce4you nemá zapotřebí. Navíc myslím, že jak beecher tak ty máte dostatečné vzdělání a přehled v IT, abyste sami dokázali posoudit, který email je pro vás nejlepší (a podle toho třeba poradit přátelům).
Beecher píše, že má ve špičkách i 500 mejlů denně, a mít je v Inboxu je nerealizovatelné. Ok, pak mám radu - nepoužívat Gmail, nedělat si zbytečné vředy proč Gmail, když tamten to a ten za ne, a nenutit lidem své řešení když jej ani nepotřebují.

No a pokud se ti nechce můj výplod číst, tak přímo k tvé otázce - nevím, co je jedinečného na Gmailu, prostě mi vyhovuje, tak ho používám.
beecher (9270)|10.7.2006 17:55
Stando, nemas pravdu, ja totiz neustale narazim na to, ze kdyz utrousim poznamku "Proc GMail?", mne nekdo zacne presvedcovat o tom, proc bych mel mit ucet na GMailu, jak je "skvely, bajecny, uzasny" atd. Tak jsem se skalniho priznivce Googlovych sluzeb v podstate zeptal, proc bych ho mel pouzivat, protoze ja v GMailu nevidim proste zadne vyhody, spise nevyhody...

Proste vecne argumentovat v porovnavani dvou "skoro stejnych" sluzeb... Tj. zadne hadani, zadne prekousavani oblibenosti, proste rici si vyhody jednotlivych reseni a porovnat je...

Jinak jiste, at si kazdy pouziva, co chce, ja mam vzhledem k pouziti na PDA rozhodnuto, ale kdyz to slysim dnes a denne kolem sebe, jaky jsem "ten vyklesteny ctyrnohy s rohy", protoze nepouzivam GMail, ta se fakt nestacim az nekdy divit...
Kato_ce4you (970)|11.7.2006 21:31
No teeeda - ja nestacim zirat - Zdenek, beecher.. hmmm... proti vam v tomhle topicu jsem flamewarista hadr - bych to teda zrovna do vas ani omylem nerekl :dead:
Jinak 100% souhlas se Standou - pokud pominu, ze odpovida vecne a nepta se "proc je trava zelena a proc a proc a proc?", tak presne popsal, at si kazdy pouziva o chce... A s argumentem pekra se snad souhlasit musi - ze uklada je to vyhoda, ze uklada odeslanou postu pres SMTP. A ze se prerekl a napsal POP3? No booze - kazdy se obcas utne a na zbytek informaci to nemeni jeji informacni hodnotu. A poukazovat na to, ze se utal - fakt jako male deti..
No a jeste poznamka, ze gmail nabizi "pouze" to same, jako centrum, atlas, seznam atd. Tak na tom neco bude, ale ma to jeden malinkatej hacek - kdo od koho opisoval? Ja napovim, ze Gmail to opravdu nebyl... A jak napsal Standa - kdyz jsem si pred davnou dobou (ano - uz je tomu opravdu pomerne delsi doba) ucet na Gmailu zakladal, tak mi nikdo nic obdobneho nenabizel (tim myslim velikost schranky) - teda vyjma Spymacu, ktery byl opravdu 1., ale mel neustale vypadky a byl prakticky nepouzitelny.
Dalsi vec je ta, ze Gmail do odchozi (ani prichozi) posty NECPE REKLAMU:!: A to je pro me velmi dulezite... Ba co vic - u prichozi posty je v jinem sloupci klasicka textova Google reklama - ovsem dle tematu. Tzn. kdyz mi dojde email z ce4you, tak je tam reklama na PDA, kdyz mi dojde email z vltavy.cz, tak je tam reklama na nakup knizek... Takovouhle reklamu beru.
No a proc to pouzivat na PDA - jak jsem rikal - GMAIL je muj hlavni postovni ucet a platit nehorazne poplatky za GPRS se mi zas tak moc nechce, takze na OBCASNE stazeni posty (kdyz mi dojde notifikace o zajimavem mejlu SMS) je DALEKO lepsi pristup pres WWW, nez stahovat spoustu hlavicek pres POP3. A srovnavat pristup z PDA pres Gmail, centrum, seznam atd. snad nemusim - Gmail je klasicky nejlehci a prenese jednoznacne nejmene dat - to je proste fakt.
A konecne co se tyce pozvanek - to uz snad taky neni pravda - nedavno jsem prisel na cizi pocitac, naklapal Gmail.com a hle - co jsem nevidel - hlasku ve stylu: "Nemate jeste ucet na gmail.com? Nevadi - kliknete sem a zdarma se zaregistrujte" - tak jsem to zkusil a ejhle - bezproblemu jsem se mohl zaregistrovat :cool:
Jo a jeste jsem zapomnel na pomerne dobrej spamovej filtr - zda se mi osobne daleko nejlepsi z freemailu ;)
Tot pohled z me strany - spokojeneho uzivatele Gmailu s asi 800MB obsazeneho prostoru emailove schranky..
Btw. co se tyce nedorucitelnosti zprav - s tim jsem se jeste teda nesetkal a co vim, tak si mi taky nikdo nestezoval. Resp. jsi prvni.. :oops:
beecher (9270)|13.7.2006 01:02
Ad flamewarista: Neboj, do toho dorostes... ;) :D

Jinak kde vidis jaky flamewar? :sarcastic:
Chapu, ze porovnavani dvou konkurencnich sluzeb zavani flamewarem, ale ja se zde snazim hlavne porovnavat pristup k e-mailu pres web a pristup pres e-mail klienta s pouzitim IMAPu (coz po synchronizaci s Exchange serverem povazuji za nejlepsi moznost, jak pracovat s e-maily na PDA, a to jak po strance funkci, tak po strance ekonomicke, technologicke, casove atd.). Takze nejake opisovani weboveho rozhrani nebo kdo s cim prisel drive je naprosto irelevatni teto diskuzi.

A ja ze neodpovidam vecne? Smazal jsem veskere cubasem predhozene vyhody pouziti weboveho rozhrani GMailu pouzitim radneho e-mailoveho klienta a IMAP pristupu (a pripadne Exchange serveru) a predlozil dalsi vyhody meho zpusobu pristupu, ktere mi ZATIM nikdo uspesne nevyvratil a nenabidl GMailovou alternativu. Uvedomujes si to?
Ja osobne se nespokojim pouze s necim, chci od nabizeneho zbozi maximum. A proto se stale ptam, co je na GMailu tak skveleho (jak vsichni kolem mne tvrdi), co ma NAVIC oproti IMAP pristupu nebo jinak hledam tu killer feature GMailu, ze jej chci a budu chtit na PDA pouzivat taky.

Ukladani posty na serveru: Uvedom si, ze tohle je dano pouze tim, ze se pouzijes SMTP server GMailu. Je vzdy tento SMTP server pri mobilnim pripojeni (at uz GSM nebo WiFi) dostupny? Zkus se zeptat napr. tech, co maji T-Mobile. Ti musi pouzit SMTP server T-Mobilu pro odesilani e-mailu, jinak je totiz port 25 blokovan (teda aspon myslim, ze tomu tak stale je.) Takovemu cloveku se pak jeho odeslana posta na GMailu neulozi, coz se ti s IMAPem a klientem, ktery uklada automaticky (pripadne nastavitelne) odeslanou postu do Sent slozky, proste nemuze stat.

Jinak je mi opravdu lito vsech, co stahuji vsechny hlavicky nebo rovnou vsechny cele e-maily atd. Na svem centrumackem e-mailu mam nastavene filtrovani do slozek a ve FlexMailu 2007 nastaveno stahovani hlavicek pouze z tech slozek, ktere jsou pro mne zivotne dulezite, ze je potrebuji i na PDA...

BTW Tobe kdyz prijde SMS o dulezitem e-mailu, tak udelas na PDA co? Otevres prohlizec, zalezes na homepage GMailu, natukas username, password a cekas az se ti naloaduje Inbox. Tomu rikas uspora? Tyto dva kroky ti pouziti IMAPu usetri. Dale kdyz budes chtit se na dany e-mail podivat znovu, co udelas? Podstupujes stejne martyrium znova? Uff... Kde je ta uspora a hlavne financni, jak se ji ohanis? Uprimne lituji jak tebe, tak tvych uctu za data...

A reklama? Ani v jednom e-mailu, ktery mi na Centrum prisel a ktery jsem stahnul pres IMAP, neobsahuje Centrumackou reklamu a e-maily, ktere posilam pres vlastni SMTP server, taktez zadnou reklamu neobsahuji... A reklamu nenavidim jakoukoliv, proto je jeden z mych prvotnich bodu zbaveni se jakekoliv reklamy. Nemluve zase vyssim datovem naroku, protoze se ta reklama (at uz vlozena nebo kontextova) musi stahnout.

A spam-filter? Kdybych ti ukazal svou schranku na GMailu po tom, co jsem se do ni 3 mesice nepodival, tak jsem se zhrozil a videl kolem 300 spamu v Inboxu...

Chapu, jsem flamewarista... ;) :) :yes:
Zdenek Malinsky (9781)|13.7.2006 11:20
Druhý flajmvérista se přidá.
[QUOTE="beecher"]Zkus se zeptat napr. tech, co maji T-Mobile. Ti musi pouzit SMTP server T-Mobilu pro odesilani e-mailu, jinak je totiz port 25 blokovan (teda aspon myslim, ze tomu tak stale je.)[/QUOTE]T-Mo, to je bohužel pravda. Přes T-Mo mi nešlo ani synchronizovat (PC ani PDA) s exchange serverem. Podobné blokování mají i někteří poskytovatelé připojení přes tzv.mikrovlnku. 3 měsíc mám ADSL a na mobilní data Eurotel a v tomto směru žádný problém. Vše funguje, jak má.
cubas_ce4you (419)|13.7.2006 22:14
beecher: pokud napises tohle "o skvelem Outlook Web Access nad Exchangi" neni treba uz nic vysvetlovat. Nech nam prosim nasi naivitu, smir se s tim a neplytvej energii.
cubas_ce4you (419)|13.7.2006 22:29
Kato: dik za napovedu, pokud bereme vyuzite gmailu na PDA, je to presne jak si napsal, obcas se mrknu pres PDA, jinak porad pouzivam PC verzi. Otazka znela jasne, proc gmail na PDA? Protoze ma jako jediny naprosto promakany WorkFlow pro oboje verze zvlast (PC - mys, vekla obrazovka * PDA - stylus, mala obrazovka).

Google totiz narozdil od ostatnich freemailu premysli nad tim, jak uzivatel aplikaci pouziva. Dela studie pouzitelnosti a rozmisteni tlacitek, nevymysli si to, necuca data z prstu, sleduje, co chteji uzivatele, je to jednoduche, proc neco vymyslet? Staci udelat nejakou betu uzivatelskeho rozhrani, posadit pred ni 150 uzivatelu a mate to :-)

Jako priklad uvedu odstrasujici pripad pro PC:
http://www.microsoft.com/cze/servers/images/exchange/techinfo/tips/obr17_2.gif
Mashe (622)|14.7.2006 10:03
[QUOTE="freewall"]... nevim nezkousel jsem zatim, razeni podle vlaken mam dojem umi uz i Centrum, kapacitu asi 2000 Mega mi nabizi i Atlas, Atlas i Centrum umi IMAP, tak nevim, proc je Gmail porad je tak tajemny, jen pro zvane ap.... [/QUOTE]

jo to jo, akorat pokud si vzpominam (muzu se mylit, ale spis ne) tak tydle hovadinky se jako prvni objevili prave u Gmailu, a teprve potom az jinde ;)
cubas_ce4you (419)|14.7.2006 10:33
dalsi vsuvka pro PC verzi Gmailu: pokud pisu email, mam ho rozepsany, odbehnu, za hodinu se vratim a zjistim, ze vypnuli elektrinu, tak se jen usmeju, zapnu PC, zapnu Gmail a podivam se do Drafts, otevru rozepsanou zpravu, ...
beecher (9270)|14.7.2006 11:13
To, co jsi odpovedel, presne odpovida tomu, ze ti naprosto dosly argumenty. A neboj, ja energii primo hyrim... ;)[QUOTE="cubas"]...obcas se mrknu pres PDA...[/QUOTE]Rek bych, ze tady je ten zakladni problem... Protoze ty v podstate GMail na PDA nepouzivas vubec (to "obcas" chapu, ze opravdu velmi vyjimecne, viz uz jenom porovnani poctu e-mailu za den) a odpovidas na uplne neco jineho nez se ptam.
Vis, ja polovinu pracovni doby stravim na meetincich (a hlavne ted, jak se dokoncuje jeden projekt), takze jak tak litam po firme s PDAckem v ruce, jsem pripojeny pres WiFi do nasi firemni site, porad na neco odepisuji atd. a to jak behem meetingu, tak ve vytahu atd... A nebo pres mobil, kdyz jsem v "divocine" (tzn. na ceste z/do prace, protoze pri me ceste do prace maji v nasem Malaysijskem vyvojarskem centru asi tak poledne a pri ceste z prace zase poledne v americkem ustredi), a nejake "obcas" mrknu do e-mailu u mne jaksik neni realizovatelne, pac jsem (a musim) v nem furt a nejen v nem...

A co mas proti Outlook Web Accessu? Mas v podstate cely Outlook se vsemi jeho vyhodami hezky a prehledne zobrazen v prohlizeci... :yes:

BTW Co je na tom obrazku odstrasujiciho? Asi ti nedochazi to, ze je to obrazek do napovedy, takze tam davat screenshot 1280x1024 je jaksik "zbytecne", ze... :sarcastic:

BTW2: Prestan tady uz placat o PC verzi weboveho rozhrani GMailu. Mluvime pouziti na PDA!
A ukladani rozepsane posty beru jako naprostou samozrejmost, o ktere se ani nebavim...
cubas_ce4you (419)|15.7.2006 15:29
Argumenty mi nedosly, jen ty na ne neodpovidas...

Co reknes na argument o promakanem WorkFlow primo pro mobil/PDA?

Gmail v PDA pouziju tak 4x denne, vetsinou kdyz neco hledam ve vsech meilech. Za jak dlonho ti prohleda vsechny tvoje emaily?
CommanderZ (1798)|15.7.2006 23:16
Ehm...jaky ma tahle dikuze smysl? Vzdyt stejne mate zase vsichni pravdu (stejne jako ze jsou opera a FF nejlepsi) :))

BTW, ja ke sve plne spokojenosti pouzivam Outlook co jsem ho dostal na CD k PDA a jsem plne spokojen :sarcastic:
cubas_ce4you (419)|16.7.2006 23:43
[QUOTE="CommanderZ"]Ehm...jaky ma tahle dikuze smysl?[/QUOTE]

zadny... opravdu :-)
mousefromhouse_ce4you (268)|19.7.2006 21:44
Jeste tady chybi trocken : ))
markjag (386)|17.8.2006 02:37
Tak na precitanie celej tejto diskusie si eniekdy najdem cas. Vidiet, kde sa zucastnili aj vyznanmi admini ci moderatory ce4you... to proste chcem. A to som si len dal vyhladat ze aky mail by som mal pouzivat na PDA. Teda akeho klienta. Vyhral asi ProfiMail, tak skusim to demo a uvidime.

Teraz len nieco k teme, ale prosim nekamenujte ma. Poprve chcem povedat ze nepouzivam exchange server (kedze sa plati za to a poriadne to ja ani nepotrebujem), ale moj nazor je taky ze na e-mail chodit cez web prehlaidac? Nech ma gmail ake kolvek funkcie, mne veselo postaci ProfiMail a synchronizacia s NB a s PC cez BT a som v pohode. Jednoduco chodit na mail cez PC ci PDA cez prehliadac je pre mna .... 'onicom' . :>
Sak kym sa nacita stranka, co ak som v dosahu pouze GPRS a EDGE nahoodu nie je? Sak.... Zapnem klienta, dam stiahnut (klient je hned zapnuty nemusim cakat kym sa nacita rozhranie a podobne).

OKi nechcem flame, tak na mna nereagujte potom radsej :) . I tak zcela problemu este nechapem to sa priznavam dopredu....
robynson_ce4you (0)|17.10.2006 19:04
Krásný den přeji všem. Náhodou jsem narazil na toto fórum a přečetl jsem si několi příspěvků. Nějak se nacházím zrovna v náladě, kdy bych také přidal svoji trošku.
Proč používám Gmail? Na internetu se pohybuji poměrně dlouhou dobu. Vyzkoušel jsem (a občas ještě používám) bezpočet různých mailových služeb. Začínal jsem na postu a postupně prošel všemi našimi freemailingovými službami. Když byla možnost, vyzkoušel jsem samozřejmě také Gmail. Na počátku bych rád podotkl, že jsem naprosto zavrhl poštovní klienty, neboť se pohybuji na různých počítačích a v poště mám uloženy stovky důležitých informací, ke kterým potřebuji mít přístup odkudkoliv.
1.Na českých freemailech (centrum, seznam, atlas atd..) mi nevyhovuje především množství spamu. Svoji adresu jsem v průběhu svých aktivit na netu často prezentoval, takže na ni chodí mnoho spamu, ale žádná z našich domácích služeb nebyla v odstraňování spamu tak úspěšná jako Gmail.
2.Další pro mne důležitá věc je rychlé vyhledávání. Často potřebuji vyhledat nějaký email a vzhledem k tomu, že těch relevantních mám nyní něco ke čtyřem tisícům, hledání probíhá rychle a přesně. Labely a směrování do nich je velmi pohodlné, ale chápu, že dříve či později jej ostatní freemaili obšlehnou.
3.Důležitá je pro mne spolehlivost. Konkrétně seznam a centrum mne několikrát pozlobili, když byla jejich služba nefunkční. Něco nepracuje tak jak má a podobně.
4. Nyní jsem se chtěl podívat na přesné znění smlouvy o poskytnutí emailové schránky na centrum.cz, ale bylo tam jakési kladívko místo kurzoru a pohybovalo se jen ve středu obrazovky, předpokládám nějaká reklama, ale na to nemám čas. Jsem ochoten akceptovat reklamu adwords, neboť ji ani nevnímám. Vše agresivní mne odpuzuje.
5. Důležité je na gmailu propojení. Používám Google calendar, který mi posílá emailem denní agendu. Používám picassu na uspořádání fotografii. Prohlížím si foto a když nějakou chci poslat (kupříkladu) své dceři, jedno kliknutí na ikonu emailu, napíšu její adresu a druhé kliknutí na odeslání. Hotovo zařízeno přes můj účet u gmailu. Prohlížím další fotky, u jedné se zastavím a rozhodnu se ji použít ve svém blogu v novém článku. Jedno kliknutí na ikonu blogu (od google) a již píšu příspěvek, druhé kliknutí, příspěvek i s fotografii je v mém blogu. To je jen příklad provázanosti služeb google. Možnosti jsou širší, ale myslím že na ilustraci stačí.
7. Moje žena je v práci, já jsem doma, občas ji něco napadne, jedna věta, otázka, něco na krátký rozhovor. ICQ ji správce sítě nainstalovat nedovolí, ale přes účet u gmailu se dá chatovat v reálném čase. Žádný problém.
6. Jsem líný člověk, který se snaží veškerou činnost co nejvíce ulehčit. Proto používám gmail a ostatní služby Google. Osobně se domnívám, že ti kdo tyto služby nepoužívají, jsou v zajetí myšlenkových stereotypů a nejsou objektivní. Pokud někdo založí službu, která bude pro mne výhodnější než Gmail (a obecně produkty google), bez jakéhokoliv sentimentu na ni okamžitě přejdu. Nejsem patriot. Chci kvalitní služby a ve výběru technického know how nemíchám emoce s rozumem.

Napadá mne paralela s koňmi a prvními automobily. A jelikož je to už dlouhé tak končím. Koho to zajímá, zbytek si může přečíst na
http://haask.bloguje.cz
Když už jsem tím ztrávil tolik času, udělám z toho spot. Krásný den všem bez rozdílu.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2006 13:02
Google si také nemohou vynachválit hackeři. A ještě jeden odkaz.
yasmeene2 (794)|26.10.2006 17:59
Tak taky něco přihodím.

Podle mě je zásadní rozdíl mezi Gmailem a Beecherovým řešením v přístupu. Gmail je dělán tak, aby člověk NEMUSEL používat jakéhokoliv mailového klienta. Výhody i nevýhody toho jsou jasné. Výhody: Jedno centrální řešení, kam se dostanu odkudkoliv, vždy bude vypadat stejně, nemusím nic instalovat, nebude mi to zabírat systémové prostředky, nemusím se bát o bezpečnostní díry Nevýhody: požaduje internetové připojení a dejme tomu jistá prodleva při načítání.
Pokud vemu konkrétně gmail, líbí se mi na něm, že je mezinárodní (diktovat španělům jak se píše seznam, eh..), má přehledné gui, má supr spamový filtr s antivirovou kontrolou, takže viry rovnou nedojdou, v kombinaci s Gmail notifier mám na desktopu vždy přehled o tom jestli mám nový mail, protože dělám na více platformách nemám problém s přenositelností a synchronizací.

Proti, jediné ale zato mě dost štve, neumožňuje posílat spustitelné soubory, dokonce ani zkomprimované, musí se leda přejmenovat, je to otravné. .

No a Beecherovo řešení?
Pro: určitě větší možnosti nastavení, rychlost (i když teda stahovat do pda 500 mailů denně je zvěrstvo), uživatelsky přívětivější (pokud teda nepoužíváte outlook :p )
Proti (co mě konkrétně by štvalo): především ta možnost gmailu zobrazit přílohy jako html. PDF čtečky pro pda jsou dost tristní, zvlášť na variu a podobných "malodisplejových" zařízeních. Ostatní jsem už jmenoval výše.

Díky za pozornost :)
fajmi (53)|17.12.2006 15:55
Nemohu přijít na to jak si vytvořit účet na tom slavném gmailu. Můžete mě někdo poradit? Dík
CommanderZ (1798)|17.12.2006 16:13
Nekdo ti musi poslat pozvanku nebo musis pouzit automaticky pozvavac