Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 35 z 35

Téma: Právě jsem díky PDA vyfasoval trestné body...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Na těch 53km/h bych si od pánů městských nechal ukázat nějaký papír o kalibraci toho daného měřidla protože +-0 to bude dost těžko.Někde sem četl (už přesně nevím jaký typ radaru to byl) o <100Kmh=+-3km/h a víc jak 100km/h =+-3%.Ale trestat 3km/h mi přijde o ničem,to uletí raz dva já osobně zaregistruju až když jedu 55 a víc,člověk se prostě neuhlídá.
    Pokud je to měření např.u školy,u nějakého dětského hřiště a podobně dá se to pochopit,ale co mě vysloveně s*re je měření hned za značkou v obcích s 5 barákama na jedné straně.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

to jsem si nikdy nevšiml, kolik hezkých bab a dost často i na "ostro" běhá kolem silnic :-)) - a jak se tak ploužím dnes a denně vražedných 30 - 90 km / h - tak mi tak došlo, že vlastně stát dost ostrouhá mrkvičku:

neb počítejte se mnou:

na 1L benzínu je cca 18 ,- Kč daní ( jedno jakých )

při mém prvním tankování od 1.7 se mi spotřba snížil z původních 7,2 - 7,4 pod 6l na 100 km - NÁDHERA

najedu měsíčně cca 6.000 km - tj. cca 450l nafty a zní se odvedlo před 1.7. 06 cca 8.000 ,- Kč státu na spotřební dani

dnes při stejných km spotřebuji jen 360l nafty a zní se odvede jen 6.480 ,- Kč

takže rozdíl z jednoho auta za jeden měsíc činí bratru nějakých 1.500 ,- Kč - ha co to je řeknete si, ale počítejme dále :-)

předešlu, že jsem nehledal kolik je vozidel a ani jejich průměrný nájezd km za rok, ale vyjdu z příkladu, kdy by se mělo hovořit paušálně o 1 miliónu vozidel s tímto nájezdem km

pak stát měsíčně příjde o 1,5 miliardy a ročně o 18 miliard jen na výběru daní z benzínu

no co je pro ně 18 miliard, jenže tohle číslo zdaleka není konečné :-))

neb moje gumy vydrží více než 40t km, moje mechanické součástky na autě tlumiče, kuláky, ramena - vydrží opět na českých tankodromech více - takže vypadne ( odmyslím DPH neb u aut s větším počtem najetých km, je jasné že jde o vozidla firemní s možností odpočtu DPH ), ale kde je výběr daně z přímu onoho servisu?

a to nekomentuji, že když se bude méně bourat, jak všichni tvrdí, tak kde je práce a peníze pro autoservisy, lakovny, atd.?

polepší si prodejci vozů, neb firmám nebude stačit jejich soudobý vozový park, neb to prostě NESTAČÍ a nezbude než nakoupit nová vozidla zaměstnant nové lidi ( třeba ty ze servisů, takže míst bude stále stejně ), ale částka kterou vynaložíme na rozvoz zboží bude vyšší a proto i koncová cena se navýší

ale kdo jednoznačně ušetří a to strašnou RÁNU jsou pojišťovny, které neplatí DPH a nevím zda odvádí daně, když banky, pokud se nepletu, své ziusky nedaní?!

no snad tato úspora pomůže zmírajícímu českému zdravotnictví, neb díky ušetřeným penězům za úrazy a nehody by se tam mohli přelít nějaké miliardičky, pokud se nepřelejí do kapsy pan Dr.Srátha a jemu spřátelených poddajných poddaných :-(

no, nic uvidíme jak moc se mýlím - ale zboží ( jídlo především ) musí v dohledné době podražit a po nějaké době až to dojde i Ministerstvu nenažraných a nesystémových financí se zvedne i daň na benzín, takže cena okolo 40 ,- Kč za litr není nereálná :-))

P.S. jízda na Černý Most dnes dopoledne MEGA RYCHLOSTÍ 50 km/h na 4 proudé silnici, s travnatým dělícím pásem a BEZ PŘECHODŮ pro chodce byla opravdu výživná a výrazy všech okolních řidičů mluvili za své, jen tak dál v Banana Respublik off Paroubek!

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

le co mě vysloveně s*re je měření hned za značkou v obcích s 5 barákama na jedné straně.
    .... mi to povídej. Mě chytili za značkou, kdy k prvnímu skutečně obydlenýmu baráku je ještě dobrejch 200m. Všechno ostatní je plot továrny. ( :no: (

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

To je neuvěřitelné, co tady lidi na sebe všechno prásknou.:O

Asi pošlu odkaz do Bartolomějský nebo kde teď mají bonzárnu.

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Red Dwarf
    Ročně najezdím cca 30.000 km.....

Jezdím dost po Praze a musím říct, že jet ráno po městě všude 50 km/h, byla by ta Praha zasekaná ještě ve dvě rán......
    Já najezdím ročně cca 60-80 tisíc (to jen, abych nebyl se svými názory za někoho, kdo o provozu jen slyšel).
    Co se týká Prahy, problém není v tom, jestli se jede 50 nebo 80, to nijak průjezdnost nezvýší. Problém je ve většině šoférů, co jedou od červené k červené a mezitím stihnout kličkováním předjet jedno až dvě auta, aby byli na následující červené dřív. Problém je v řidičích, co jedou odbočovacím pruhem, aby se pak na poslední chvíli nacpali do toho správného, byž ho tím zpomalí nebo zastaví. Problém je v řidičích, co honem honem ještě projedou křižovatku na červenou, i když tím opět zpomalí ty, co už mají zelenou a tyk bych mohl pokračovat.
    Zkuste si někdy vyrazit do Německa a budete se divit. Ráno zácpa, všichni jedou plynule ve svém pruhu, ve zúžení se zipuje a za chvíli jste na druhém konci města. Sám jsem párkrát projížděl Norimberk a to to odsejpalo.
    O parkovišti D1 škoda mluvit. Naprosto nesouhlasím s Šimonovským, že pomůže přidat pruh do Brna. Šestiproudá dálnice vůbec nic nevyřeší. Koukněte od Mirošovic do Prahy. V pravém pruhu sem tam náklaďák, v prostředním jezdí dementi, co by klidně mohli jet vpravo a levý pruh je stejné parkoviště jako na zbytku dálnice. Pomůže bohužel jen ochota řidičů se zařadit do pravého pruhu a neblokovat prostřední. Jenže....
    Co víc? Situace na silnici je taková, jakou si ji dělám sami. Já už dávno zvolnil, divochy na D1 v levém pruhu pouštím, protože je stejně potkám v Praze na Nuseláku, v Praze se nerozčiluju, stejně to nemá cenu a kazit si náladu kvůli blbcům je zbytečné.
    Souhlasím ale s názory většiny, že nastal hon městské polici za vyššími výdělky. Nijak jinak se to nazvat nedá.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-02-2008, 09:54
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-05-2007, 14:26
  3. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 24-12-2004, 09:44
  4. Utilitka SMS name právě uvolněna mezi počítačový lid
    Od Pavel Koza v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 4