Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Právě jsem díky PDA vyfasoval trestné body...

ipf (2136)|3.7.2006 13:43
.. tedy, já ještě ne, ale co není, může být. Ale protože k úspěchu vedou většinou zkušenosti jiných, podělte se VY, co jste kvůli PDA body vyfasovali.
Je ZDE podobná diskuze, ale tahle je konkrétně o bodech. Tak pište.
Šeba_oldd (1184)|3.7.2006 14:29
Kdybys volil Paroubka mohl jsi dostst amnestii - to je na povazenou to co jsem vcera slysel v televizi - zakon je prvni den v platnosti a ti co ho prosadili tak nejednou zjistili ze je spatny. To je opravdu narez.
beecher (9270)|3.7.2006 14:54
Vzdyt jsou v opozici, ne? ;)
dort (1212)|3.7.2006 15:01
nařez? to je na zastřelení všech těch posranců co ho schválili, pověšení Šimonovského a všech úředníků a expertů, kteří se na jeho vzniku podíleli na kandelábry v okolí nejrušnějších a nejrozbitějších komunikací a pana bezkrkého a především bezpáteřného primitiva, promiňte preméra, bych nechal zavřít do Bohnic a zbavil bych ho IHNED svéprávnosti, neb představa co tato "novela" stála peněz nás hloupé daňové poplatníky mně vytáčí do ruda :mad:

BTW - tolik městských krys, opravuji pokusů o policisty, bez vzdělání, psychtestů a bezúhonosti, jsem dlouho na ulicích neviděl, jen škoda, že nedělají tu SVOU práci, ale s debilním a nabubřelým úsměvem čekají na svou CHVÍLI aby si dokázali jací jsou nadlidé :no:

nejlepší fór dnešního dne na okraji Prahy:

Dobrý den, pane řidiči Vaše doklady, doklady od vozidla ( škleb pánaboha blikl jeho tváří a následovala otázka ) a jakého jste se dopustil přestupku?

předešlu, že jsem se rozhodl od 1.7. zkusit chvilku jezdit podle pravidel, tolik nasraných lidí jedoucích za mnou jsem nikdy neviděl :-))

Tak to opravdu nevím, nejel jsem moc pomalu?

Ne, jel jste 53 km/h v obci !!!!!!!!!!!

Prosím? Kolik? ( Málem mne to zabilo, ještě, že nenosím zbraň :-((( )

Překročil jste povolenou rychlost o 3 km/h, jste ochoten zaplatit blokovou pokutu? - No, dál se již nedostal, neb jsem se probaral z jistého šoku a maličko jsem mu vysvětlil, že legraci si musí dělat z někoho jiného )

Omyl, on to myslel vážně!

A řešení, já sám, v kufru auta štěkající absolutně vytočený pes z těch blbů, neb jen je vidí, tak se může zbláznit, bohužel to zdědil po mně - a 6 městsých ignorantů málem s obušky v rukou, neb dle jejich tvrzení po příjezdu státní policie, kterou jsem si dovolil zavolat i pres jejich zdatný odpor, jsem je ohrožoval na životě a zdraví ;), dále jsem podle jejich tvrzení pod vlivem omamných látek a musí mně odvézt na vyšetření do nemocnice ( na otázku co se psem v černém autě na tu dobu jeden odsekl, Tvůj problém frajírku ) - no zaplať bůh za jedinou alespoň trošku Policii České republiky, kteří zachovali po celou dobu frašky s MP dekórum a postarali e o mne, což znamenalo odjetí za nimy za první roh a tam smíchy doslova vypadli z auta a břečeli jak malé děti! Samozřejmě mi po převyprávění této doslova a do písmene neskutečné frašky popřáli štastnou cestu a v klidu a s úsměvem jsme se rozešli!

Takže už se těším na další cestu na druhý konec Prahy a zpět - snad přežiji .....

Ivo Pokorný (400)|3.7.2006 15:12
opravdu silny kafe... ale presne toho jsem se bal - buzerace od mestaku... :evil:
beecher (9270)|3.7.2006 15:16
Taky mne jednou stopli (ti zeleni) na dalnici, kdyz jsem jel 135 km/h...
Ale kdyz jsem jednou kolem nich proficel 200 km/h, tak mi akorat stihli zamavat... Tak nevim... :oops:
ipf (2136)|3.7.2006 16:37
Naštěstí už nebydlím ve městě na přeplněném sídlišti. Ale potkal jsem souseda, co parkoval "v křižovatce" (3 metry od hranice místo 5ti). Dostal pokutu 2k + 2B !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Když to spočetl, zjistil, že v pátek bude bez papírů.
RStein (2012)|3.7.2006 16:52
DOufam, ze ta amnestie bude co nejdrive, i kdyz ji slibuje komanc Paroubek a ten si necha jeste udelat alespon 3 pruzkumy verejneho mineni, jestli ho obcane podporuji a kdyz reprezentativni vzorek duchodcu bude jasat, jak ted mohou kdykoli vystrcit hul na prechod a vsichni jim poslusne zastavi, tak si zase amnestii "rozmysli" a necha se oslavovat jako ten, co udelal poradek na silnici :(

V sobotu se dalo po Praze jeste jakztakz jezdit - dneska jsem jen videl, jak si ridici neustale kontroluji tachometr, jedou radeji o 10 Km/h mene, nepozorne. Je to fakt tristni pozorovat, jak mista, ktera byla predtim v Praze normalne prujezdna, jsou dneska plna ridicu, kteri pri odhadu dopravni situace misto zdraveho rozumu dbaji na to, aby je nahodou nekdo nezacal popotahovat za nejaky prestupek.

A v lete na suche dalnici jezdit 130 Km/hod, to snad muze vydrzet jen naprosty puritan a svetec anebo clovek, co ma v aute koncernovy zazrak HTP:)
beecher (9270)|3.7.2006 17:02
No, ja bych jel rychleji, ale ridil jsem 5 lidmi a nekolika servery nalozenou Oktavku kombika 1.9 TDi a jeste do kopce, tak se ji moc nechtelo, no... :)
dort (1212)|3.7.2006 17:16
tak abyste neřekli, že nemám další GEG, tak mám :-)

za cestu z Palmovky do Čakovic a zpět jsem se opět pobavil :mad:

kdo zná Prosek a křižovatku u Billy, nebo co to tam je dneska za krám ( právě se tam dostavuje metro a po revoluci tam byl "Fanda" ) jsem přijížděl od Letňanského výstaviště, stojím druhý na červené, v tuto dobu tam pravdielně řídí provoz policista, ten správný, a blik zelená rozjedeme se, ale náhle, stojím na brzdě a nevěčícně ZÍRÁM na řidiče, který stál a opět stojí přede mnou - projel křižovatku rovně na zelenou, ale jen k přechodu na opačné straně, kde samozřejmě chodci museli mít červenou a chudák, jak je totálně zmatený z báječných změn, tak se jim dal dávat přednost :D :D byť měli červenou, no naštěstí jsme to všichni ubrzdili a po cca 15s jeho marného přemlouvání chodců, aby přešli, neb mají přednost pochopil svůj omyl a odjel

BTW one policista řídíci dopravu jen schoval hlavu do dlaní a poté bylo z jeho výrazu tváře jasně patrné, že by raději nebyl ;)

no jsem zvědav, na následky tohoto ŠÍLENSTVÍ v hledění na tachometr, neb pokud chcete dodržet na 2 prodové silnici 50 km/h tak neděláte nic jiného, než že čumíte jak ROURA na tachometr a to co se děje okolo vás absolutně nemáte šanci vnímat :mad: :mad: :mad:
Ivo Pokorný (400)|3.7.2006 17:29
no, ani se nedivim, ze jsou lidi tak doblbnuti... :sarcastic:

jeste ze mam v aute tempomat a nemusim cumet na budik... :cool:
99tky (156)|3.7.2006 20:11
Vod zacatku to smrdelo komunistickejma praktikama ...... vzpominate na derovani kuponu v ridicaku. Jasny priklad "paroubkoviny", kde si bere vzor!!
oltcit (1098)|3.7.2006 22:17
[QUOTE="99tky"]Vod zacatku to smrdelo komunistickejma praktikama ...... vzpominate na derovani kuponu v ridicaku. Jasny priklad "paroubkoviny", kde si bere vzor!![/QUOTE]

Noo napr. v Anglicku používajú tiež bodový system ale nikto to neberie ako buzeráciu,ale po vyčerpaní bodov si štyri roky nezajazdí,pravda je ale že policajta vidíte len ked sa niečo stane a skôr sa snažia ľudom pomáhať ako ich buzerovať,tí vaši aj naši sa majú ešte čo veľa učiť....:(
Marty-McFly (384)|3.7.2006 22:28
Bodový systém beru jako přínos, i když musim přiznat že patřím mezi ty co často "spěchají"... Líbí se mi že lidi jezdí podle předpisů, ale nevím.. myslím, že do 60km/h by to měli tolerovat jak to dělali doposud, 50 v obci kde jsou 4 baráky a cesta široká na 3 kamiony je fakt tvrdá buzerace... Nehledě na to že na dálnici jet podle předpisů tak se cítím jak největší noob :-)

Myslím, že by se mohla založit soutěž, kdo nejrychleji nasbírá 12 bodů :-) ale nevím, jak by se to dokazovalo :-)
Vítěz by mohl jako cenu útěchy vyhrát košilku ce4you ;-) co na to říká vedení? :D
Ivo Pokorný (400)|3.7.2006 22:37
Nevim jestli je prinos davat az tri tresty za jeden prestupek (prachy, body a nekdy i ridicak). Taky i kdyz ti po 12bodech a roce zase ridicak vrati, tak mas porad 12 bodu (ten rok se do smazani bodu nezapocitava), takze pak uz jen staci jednou nerozsvitit nebo blbe zaparkovat a zase nemas na rok ridicak... fakt dobrej system... :evil:
Šeba_oldd (1184)|3.7.2006 23:15
Bomba je ze ti mestsky policajti si vlastne mohou delat uplne vsechno co chteji. Nepodlehaji ani Ministerstvu Vnitra a ani Ministerstvu Dopravy - navic mam takove tuseni ze pokuty jdou do rozpoctu mesta - a kdo myslite ze je plati ? Opet mesto - cize na 100% zde vznikne prima umera. Paneboze je to hrozny bordel. Na malych mestech - pokud nejste za dobre s temi kteri meli puvodne udrzovat poradek na trznicich a pomahat lidem ocekavejte vskutku kvalitni sikanu.Rekl bych ze zde mame novou lidovou milici.
dort (1212)|3.7.2006 23:30
správně, tak to má být Ti kdož měli být pomocnou rukou PČR a denně v kontaktu s obyvateli města se tím opravdu stali, jen ten kontakt nebude pro nás občany tak přínosný jak jsme očekávali, ale uznejte hezkou hůl si na nás naši volení zástupci pořídili :-(

no, nic jsu si přečíst pravdila silničního provozu a pak jsu hledat něco o tom jak mají být umisťovány značky, po kolika metrech od sebe, co třeba stromy v okolí atd. - chtějí válku, dobrá já jsem pro :mad: ale levně kůži nedám

BTW: koukám jsem měl dnes docela štěstí, slyšet v Událostech, kometářích jak "CHYTRÝ" pán z Ministerstva Dopravy ví o člověku, který platil za 53km/h na padesátce, dost mi zatrnulo :-(
Docent (1234)|4.7.2006 00:13
[QUOTE="dort"]BTW: koukám jsem měl dnes docela štěstí, slyšet v Událostech, kometářích jak "CHYTRÝ" pán z Ministerstva Dopravy ví o člověku, který platil za 53km/h na padesátce, dost mi zatrnulo :-([/QUOTE]
Pánové, jděte s tímhle do háje... Jsou prostě určité hranice, a není to fuzzy logik... Hranice pro rychlost v obci je 50 km/hod., hranice pro šukání je 15 let, hranice pro chlastání je 18 let - to račte na všech těchto hranicích hledat přípustnou toleranci?
Pravda, slavný soude, ještě jí nebylo 15, ale zbývaly jenom 3 jediné dny?
Pravda, slavný soude, nalejval jsem nezletilému až do bezvědomí, ale do jeho osmnáctin zbývaly jen 3 dny???
Pravda, slavný soude, přejel jsem chodce na přechodu, ale padesátku jsem překročil o pouhé 3 km???

Někdy v 97 roce jsem jel s kolegou z práce přes Rakousko - před hranicemi bral benzín, pršelo, tak si košťátkem umyl zadní světla, na SPZtku se ale vykašlal. Před Linzem nás zmerčili policajti, dohnali, a kolegu stála ta špinavá SPZtka 300 Schilinků. Koukám, že někteří z vás by byli ochotni se s těma policajtama do krve hádat, že ta značka je sice špinavá, ale zase ne tak moc, aby to bylo za takový peníze, že???
dort (1212)|4.7.2006 00:29
hm, zajímavě čtení, a co takhle nějaká střední chyba přistroje a jeho měření, co Vy na to?

a co realita toho, že tachometr není cejchovaně měřidlo? - vím co říká zákon, ale co takhle náhled podle selskěho rozumu

a co 2 až 3 tresty za jeden skutek? pokuta, body, odebrání ridičskěho průkazu? hezkě, ze?

nevim jak Vy, ale já jsem denně nucen sedět za volantem a opravu nemám strach ze zákona, ale z výkonné moci ( především tě městské )

BTW mohu vědět kolik najedete denně, potazmo ročně kilometrů?

EDIT - k Vašemu doplnění o špinavě SPZ, kterě jste dodal, pokud nebyla čitelná tak bych asi držel hubu - ale jen tak na okraj pokud se pohybujete na pozemních komunikacích tak nikdy nemůžete mít SPZ v nečitelněm stavu, neb spráce komunikace má svě jistě povinnosti dané zákonem, že?

no nevím co ještě Váš kolega předváděl, ale má zkušenost z kdysi devizově ciziny je zcela opačná poradi, vysvětlí - a pokud děláte opravdu jasně přestupky tak vam to dají vyzrat, ale vždy jsem měl pociť ze mě chtějí spíše pomoci, či ochránit a až naposledy sestřelit

EDIT2

15-ky nebrat ta námaha nestojí za výsledek

a obávám se, že pokud zemře chodec je všem dost buřt zda jsem jel 22, nebo 53 - on umřel a já s tím pocitem budu žít po celý zbytek života

jo a dobrý právník by samozřejmě z těch Vámi proklamovaných 3 dnů vytěžil minimálně podmínku

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.7.2006 00:44
Šebo, u nás na Praze 10 nevidíš normálně měšťáka na ulici, tzn. případný dohled nad udržováním pořádku a bezpečnosti je nulový. Do této doby jsi měšťáka mohl vidět tak maximálně v parku se čtečkou na psí čipy. Ale zcela pravidelně si vezou pr..l v autě při nočním kolečku rozdávání pokut za parkování. Ano, často jsou tyto pokuty oprávněné, ale převažuje buzerace. Příklad? Široká ulice a parkovací plochy zcela mimo vozovku. Ulice končí zebrou, šířka tak 5 m. Mezi předposledním a posledním parkovacím místem mimo vozovku osadili sloupek značky tak, že poslední místo je trochu užší, pokud zaparkuješ trochu dál od sloupku, máš kola tak 10 cm na zebře. No a co myslíš? Absolutní nulová tolerance, je potřeba vydělávat, ne? Jednoznačně se stále jedná o parkovací plochu zcela mimo vozovku, jen ten nástřik zebry se trochu posunul a už se vydělává... Přijedou zcela pravidelně kolem půlnoci, rozdaj lístečky, vyblejsknou kola na zebře digitální technikou (někdy až tři snímky, ještě to neumím...) a jedou na další oblíbené místo nočního kolečka. No a jak píšeš, nějakej dohled nad pořádkem a nějaká pomoc lidem, na to nebude už vůbec čas, máme novou možnost někoho drapnout za koule a pořádně masírovat, je to vážně v kelu ...

Mnoho z nás čte D-FENS Weblog, ne vždy a se vším tam souhlasím, ale budu citovat to, co je i můj názor na věc:

... neuspokojivá plynulost dopravy bývá mnohdy vykoupena porušováním nebo obcházením dopravních předpisů jednotlivými řidiči, zatímco hlavní problém zůstává dlouhodobě neřešen. Za skutečnou příčinu bezpečnostní situace na našich silnicích považujeme špatný stav komunikací a dopravního značení, nevhodná konstrukční řešení s ohledem na současnou intenzitu provozu a pohodlnost na straně úředníků a policistů, kteří namísto provádění tolik potřebných technických úprav raději přenášejí vinu na nás řidiče a účelově zde nacházejí jedinou příčinu současného stavu.
Samozřejmě netvrdíme, že se úplně všichni řidiči chovají vzorně. Postihování asociálních řidičů bylo však možné již před schválením zákona 411/2005 Sb. a důvody, proč se tak nedělo, je třeba hledat jinde než v platné legislativě.
Nový silniční zákon shledáváme nepřiměřeně represivním nástrojem, který ve skutečnosti některé popsané negativní jevy dále prohloubí. Zákon zavádí postihy za přestupky, které nikoho neohrožují, neúměrně posiluje pravomoci především obecní policie a jeho uplatnění předpokládá zavedení komplikovaného a drahého úředního aparátu, který všichni uhradíme z našich daní. Systém sledování přestupků skrývá značný korupční potenciál a zastánci zákona nám zapomněli říci, jak je systém proti korupci zajištěný, takže se právem domníváme, že povede k posílení korupce a klientelismu na obecních a městských úřadech.
dort (1212)|4.7.2006 00:50
když už Jarouš zmínil D-FENS - přidáte se k panu Kloubokovi a jeho pátečnimu dni se 100% plněním předpisů? koná se již tento pátek 7.7. 2006
Zdenek Malinsky (9781)|4.7.2006 00:52
Klídek, ono to vyšumí do ztracena. Městská policie po čase zjistí, až je přejde nadšení z nově nabyté moci, že je se vším spousta papírování a práce a po čase je to přestane bavit jako ty státní. Mě se zdá, že ten humbuk kolem toho rozpoutal tisk, protože po volbách není o čem psát.
ad pan Klobouk - mě se zdá, že už se tím řídí většina lidí od soboty. :((
dort (1212)|4.7.2006 00:59
No moc bych si Zdeňku přál aby jsi měl pravdu, ale obává se že s jídlem roste chuť obvzláště, když peníze potečou do městské kasy, tak to by jim pak mohli přidat I nějakou tu administrativní sílu a jsme v ještě větším loji než dnes

ano jezdí se více podle předpisů a Klobouk ten jezdí podle předpisů na 150% on je to takový malý ůderník z bývalého sovětakéhi sojůza :D ;)
Šeba_oldd (1184)|4.7.2006 07:16
No ono srovnavat preriznutou 15 s prejetou 50 asi moc nejde v tom bude sakra rozdil.:D
Docent (1234)|4.7.2006 08:24
[QUOTE="dort"]hm, zajímavě čtení, a co takhle nějaká střední chyba přistroje a jeho měření, co Vy na to?
[/QUOTE]
Dost pochybuji o tom, že když radar ukáže 62, jedete méně než 62.

[QUOTE="dort"]a co realita toho, že tachometr není cejchovaně měřidlo? - vím co říká zákon, ale co takhle náhled podle selskěho rozumu
[/QUOTE]
Tachometr ukazuje VŽDY více, než je skutečná rychlost. Takže pokud jel dotyčný 62, ukazoval mu tachometr někam k 70.

[QUOTE="dort"]a co 2 až 3 tresty za jeden skutek? pokuta, body, odebrání ridičskěho průkazu? hezkě, ze?[/QUOTE]
Co bys chtěl dávat jiného třeba za chlast za volantem, jediný trest, a to pokárání "tytyty, bububu, to se dělat nesmí"?

[QUOTE="dort"]BTW mohu vědět kolik najedete denně, potazmo ročně kilometrů?[/QUOTE]
Ročně něco málo pod 30 kkm, jezdím od r. 1977 a platil jsem celkem 3 pokuty... Jednu 1985 v Olomóci, když jsem zastavil na zákazu zastavení, abych se příslušníků VB zeptal na cestu k hotelu, druhou 1996 v Práglu na Smíchově u vyclívací pošty, když jsem se otočil na křižovatce se semaforama, a třetí 1999 v Jihlavě, když jsem vjel do zákazu vjezdu, anžto značku mně zakrýval trolejbus, který stál v křižovatce. Dopravní nehody - 1978 z mladické blbosti, když jsem dostal smyk na náledí a opřel škodovku o sloup, 1985 do mne zezadu narazil chlap, co se otáčel dozadu na své ratolesti a nevšim si, že jsem zastavil před tramvajovou zastávkou... Neříkám, že jezdím vždy podle předpisů, ale nemám potřebu jezdit jako prase a vím, co si na silnici můžu dovolit.

[QUOTE="dort"]
no nevím co ještě Váš kolega předváděl, ale má zkušenost z kdysi devizově ciziny je zcela opačná poradi, vysvětlí - a pokud děláte opravdu jasně přestupky tak vam to dají vyzrat, ale vždy jsem měl pociť ze mě chtějí spíše pomoci, či ochránit a až naposledy sestřelit
[/QUOTE]
Nevyváděl nic, nejel nepřiměřenou rychlostí, měl jen tu špinavou značku. Patrně narazil na rakouské odpůrce Temelína ;-).
Red Dwarf_ce4you (187)|4.7.2006 08:41
Ročně najezdím cca 30.000 km, zatím bez jediné nehody (ťuk ťuk), běžně jezdím Ostravu na otočku. Nový zákon mi nepřipadá bez chyby, ale doufám, že znepříjemní život např. těm šoférům, co si na dálnici kompenzují nějaký komplex. Nemám rád, když na dálnici předjíždím kamion a zezadu se přiřítí debil, nalepí se mi na prdel a začne troubit a svítit! Příspěvky některých z Vás ve stylu "...jel jsem 200, jelo by to i víc, ale měl jsem tam 5 lidí..." nebo "...jezdit na dálnici podle předpisů, připadal bych si jako noob..." ponechám raději bez komentáře :sarcastic:

Jezdím dost po Praze a musím říct, že jet ráno po městě všude 50 km/h, byla by ta Praha zasekaná ještě ve dvě ráno. Na druhou stranu nevidím důvod pro nedodržení předepsané maximální povolenou rychlosti v neděli odpoledne, když je Praha prázdná, venku hezky a městská policie zaručeně někde číhá ;) Od té doby, co mě jednou na cestě z Chebu do ML (cca 35 km) pětkrát stavěli policajti se samopalem z nich nemám dobrý pocit. Slušné chování ale udělá své a když není policista idiot, dá se s ním dohodnout. K tématu městská policie dodávám, že jich znám pár osobně a sdílím vaše obavy...
dort (1212)|4.7.2006 08:42
no střední chyba přístroje je jak směrem nahoru, tak směrem dolů, prostě je to jen bedna "plechu a švábů", kteří se kalibrují a musí se používat v jistém úhlu k měřenému vozidlu atd. - prostě ta CHYBA TAM ať chci nebo ne

o tom jak proměřuje tachometr nemá cenu dikutovat, spíše je nesmyslné vymáhat zákon po občanovi, když on nemá v ruce nic přesného, jen jakousi ručičku mezi dílky vzdálenými necelý 1 cm :-(

za chlast bych doporučil střílet - a byl by to jen jeden trest, neb chlast za volantem je trestný čin - ale 6 bodů, pokuta jak prase, a ztráta řidičského oprávnění za stání na vyhrazeném místě pro invalidy, to je moc, že?
jo, jenže já jako řidič jsem na tom daleko hůř, než kde který kriminálník, on dostane trest, v případě vzniklé škody náhradu škody, a kde je ta mastná pokutička?


jo, tak to já nejedu bohužel za 4 - 5 měsíců a byť jsem nikdy neměl sebou zaviněnou nehodu, tak jich mám za sebou povícero ( také vím co si mohu dovolit a přiznám, že rychlostní limity nedodržuji, neb na to nemám čas ) - díky jejich STUPIDNÍMU rozmístění - např. Jižní Spojka v Praze - deklarovaná jako obchvat Prahy, 2 - 3 pruhy, ani JEDEN přechod a rychlost? no jasně omezená na 50 km/h - ano je to zákon a já ho mám dodržovat a proč, no aby si na mě stát, či město nenamastilo kapsu

BTW já souhlasím, že nový zákon byl potřeba, ale byl potřeba zákon a ne HŮL do ruky každého VAGABUNDA, který nosí uniformu s nápisem Městská Policie! ( za dobu co se s nimi potkávám, jsem potkal asi 5 normálních lidských a inteligentních Měšťáků a tím se jim omlouvám, oni tam nepatří, ale 5 oproti 100, či 150, nebo snad několika tisícům ......... )
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 09:14
[QUOTE="Red Dwarf"]Ročně najezdím cca 30.000 km, zatím bez jediné nehody (ťuk ťuk), běžně jezdím Ostravu na otočku.[/QUOTE]
Nechci tě předem obviňovat z pragocentrismu, takže se radši zeptám, to jezdíš tu otočku z Frýdku nebo Olomouce? ;)
[QUOTE="dort"]o tom jak proměřuje tachometr nemá cenu dikutovat, spíše je nesmyslné vymáhat zákon po občanovi, když on nemá v ruce nic přesného, jen jakousi ručičku mezi dílky vzdálenými necelý 1 cm :-([/QUOTE]
Jj, leda použít GPSAuto nebo něco podobného ;)

Co se týče tolerance u radarů, četl jsem na Aktuálně ten rozhovor s šéfem středočeské policie (?), a ten říkal, že radary počítají s nějakou tolerancí, ale řidič ať na to radši nespoléhá.
beecher (9270)|4.7.2006 09:20
Panove, jelikoz se dane tema netyka PDAcek, dovolim si to presunout do off-topic kategorie.
Red Dwarf_ce4you (187)|4.7.2006 09:35
to Mem_: :D Praha-Ostrava-Praha
Karm (365)|4.7.2006 10:23
Na těch 53km/h bych si od pánů městských nechal ukázat nějaký papír o kalibraci toho daného měřidla protože +-0 to bude dost těžko.Někde sem četl (už přesně nevím jaký typ radaru to byl) o <100Kmh=+-3km/h a víc jak 100km/h =+-3%.Ale trestat 3km/h mi přijde o ničem,to uletí raz dva já osobně zaregistruju až když jedu 55 a víc,člověk se prostě neuhlídá.
Pokud je to měření např.u školy,u nějakého dětského hřiště a podobně dá se to pochopit,ale co mě vysloveně s*re je měření hned za značkou v obcích s 5 barákama na jedné straně.
dort (1212)|4.7.2006 13:17
to jsem si nikdy nevšiml, kolik hezkých bab a dost často i na "ostro" běhá kolem silnic :-)) - a jak se tak ploužím dnes a denně vražedných 30 - 90 km / h - tak mi tak došlo, že vlastně stát dost ostrouhá mrkvičku:

neb počítejte se mnou:

na 1L benzínu je cca 18 ,- Kč daní ( jedno jakých )

při mém prvním tankování od 1.7 se mi spotřba snížil z původních 7,2 - 7,4 pod 6l na 100 km - NÁDHERA ;)

najedu měsíčně cca 6.000 km - tj. cca 450l nafty a zní se odvedlo před 1.7. 06 cca 8.000 ,- Kč státu na spotřební dani ;)

dnes při stejných km spotřebuji jen 360l nafty a zní se odvede jen 6.480 ,- Kč

takže rozdíl z jednoho auta za jeden měsíc činí bratru nějakých 1.500 ,- Kč - ha co to je řeknete si, ale počítejme dále :-)

předešlu, že jsem nehledal kolik je vozidel a ani jejich průměrný nájezd km za rok, ale vyjdu z příkladu, kdy by se mělo hovořit paušálně o 1 miliónu vozidel s tímto nájezdem km

pak stát měsíčně příjde o 1,5 miliardy a ročně o 18 miliard jen na výběru daní z benzínu

no co je pro ně 18 miliard, jenže tohle číslo zdaleka není konečné :-))

neb moje gumy vydrží více než 40t km, moje mechanické součástky na autě tlumiče, kuláky, ramena - vydrží opět na českých tankodromech více - takže vypadne ( odmyslím DPH neb u aut s větším počtem najetých km, je jasné že jde o vozidla firemní s možností odpočtu DPH ), ale kde je výběr daně z přímu onoho servisu?

a to nekomentuji, že když se bude méně bourat, jak všichni tvrdí, tak kde je práce a peníze pro autoservisy, lakovny, atd.?

polepší si prodejci vozů, neb firmám nebude stačit jejich soudobý vozový park, neb to prostě NESTAČÍ a nezbude než nakoupit nová vozidla zaměstnant nové lidi ( třeba ty ze servisů, takže míst bude stále stejně ), ale částka kterou vynaložíme na rozvoz zboží bude vyšší a proto i koncová cena se navýší

ale kdo jednoznačně ušetří a to strašnou RÁNU jsou pojišťovny, které neplatí DPH a nevím zda odvádí daně, když banky, pokud se nepletu, své ziusky nedaní?!

no snad tato úspora pomůže zmírajícímu českému zdravotnictví, neb díky ušetřeným penězům za úrazy a nehody by se tam mohli přelít nějaké miliardičky, pokud se nepřelejí do kapsy pan Dr.Srátha a jemu spřátelených poddajných poddaných :-(

no, nic uvidíme jak moc se mýlím - ale zboží ( jídlo především ) musí v dohledné době podražit a po nějaké době až to dojde i Ministerstvu nenažraných a nesystémových financí se zvedne i daň na benzín, takže cena okolo 40 ,- Kč za litr není nereálná :-))

P.S. jízda na Černý Most dnes dopoledne MEGA RYCHLOSTÍ 50 km/h na 4 proudé silnici, s travnatým dělícím pásem a BEZ PŘECHODŮ pro chodce byla opravdu výživná a výrazy všech okolních řidičů mluvili za své, jen tak dál v Banana Respublik off Paroubek!
Johana_ce4you (73)|4.7.2006 18:07
le co mě vysloveně s*re je měření hned za značkou v obcích s 5 barákama na jedné straně.
.... mi to povídej. Mě chytili za značkou, kdy k prvnímu skutečně obydlenýmu baráku je ještě dobrejch 200m. Všechno ostatní je plot továrny. :(( :no: :((
Zdenek Malinsky (9781)|4.7.2006 18:30
To je neuvěřitelné, co tady lidi na sebe všechno prásknou.:O

Asi pošlu odkaz do Bartolomějský nebo kde teď mají bonzárnu. :D :D :D
ipf (2136)|5.7.2006 11:41
[QUOTE="Red Dwarf"]Ročně najezdím cca 30.000 km.....

Jezdím dost po Praze a musím říct, že jet ráno po městě všude 50 km/h, byla by ta Praha zasekaná ještě ve dvě rán......[/QUOTE]

Já najezdím ročně cca 60-80 tisíc (to jen, abych nebyl se svými názory za někoho, kdo o provozu jen slyšel).
Co se týká Prahy, problém není v tom, jestli se jede 50 nebo 80, to nijak průjezdnost nezvýší. Problém je ve většině šoférů, co jedou od červené k červené a mezitím stihnout kličkováním předjet jedno až dvě auta, aby byli na následující červené dřív. Problém je v řidičích, co jedou odbočovacím pruhem, aby se pak na poslední chvíli nacpali do toho správného, byž ho tím zpomalí nebo zastaví. Problém je v řidičích, co honem honem ještě projedou křižovatku na červenou, i když tím opět zpomalí ty, co už mají zelenou a tyk bych mohl pokračovat.
Zkuste si někdy vyrazit do Německa a budete se divit. Ráno zácpa, všichni jedou plynule ve svém pruhu, ve zúžení se zipuje a za chvíli jste na druhém konci města. Sám jsem párkrát projížděl Norimberk a to to odsejpalo.
O parkovišti D1 škoda mluvit. Naprosto nesouhlasím s Šimonovským, že pomůže přidat pruh do Brna. Šestiproudá dálnice vůbec nic nevyřeší. Koukněte od Mirošovic do Prahy. V pravém pruhu sem tam náklaďák, v prostředním jezdí dementi, co by klidně mohli jet vpravo a levý pruh je stejné parkoviště jako na zbytku dálnice. Pomůže bohužel jen ochota řidičů se zařadit do pravého pruhu a neblokovat prostřední. Jenže....
Co víc? Situace na silnici je taková, jakou si ji dělám sami. Já už dávno zvolnil, divochy na D1 v levém pruhu pouštím, protože je stejně potkám v Praze na Nuseláku, v Praze se nerozčiluju, stejně to nemá cenu a kazit si náladu kvůli blbcům je zbytečné.
Souhlasím ale s názory většiny, že nastal hon městské polici za vyššími výdělky. Nijak jinak se to nazvat nedá.