Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

universalni dobijeni pres USB v aute?

kubisz (1054)|2.7.2006 20:20
dobry den,

prosim o radu...pokud koupim CL redukci na USB a pripojim k ni PDA pres synchronizacni kabel, mohu pres tuto kombinaci dobijet jakekoli PDA, jez umoznuje dobijeni pres USB??? nejsou zde nejaka omezeni? predem dekuji

kuba
RStein (2012)|2.7.2006 20:26
nejsou zde nejaka omezeni? predem dekuji

Teoreticky ne, prakticky ano :)

Stejnym kabelem jsem dobijel MDA Vario a MDA II.
MDA Compact se ale nabijeni nikdy nezahajil a kupoval jsem pro nej originalni CL nabijecku od TMO (za par supu :) ).

Takze radeji veskere kombinace vyzkousejte.
Miloš Strouhal (3997)|2.7.2006 20:31
Napriklad MDA Compact a HTC Universal se z teto nabijecky nedobiji, vyzaduji o kapku vyssi napeti.
kubisz (1054)|3.7.2006 08:51
takze asi metoda pokus-omyl...mno, uvidime, diky
ipf (2136)|3.7.2006 09:05
Qtek dobíjím v autě přes USB úplně v pohodě. Kabel jsem koupil za cca 70 kč za Kotvou, ale to už jsem někde psal.
kubisz (1054)|3.7.2006 10:51
obecne by tedy ale mel byt proudovy vystup (rika se to tak?..) co nejvyssi, aby se PDA zacalo nabijet? v SS nabizi USB CL dobijece s udaji o mAh (coz je asi blbost), ale mohly by to byt udaje o max proudovem vystupu, nebo?
Miloš Strouhal (3997)|3.7.2006 11:00
Pokud máš cestu do Prahy, a chystáš se to CL zařízení zakoupit, klidně se zastav u nás na prodejně, můžeš si to před zakoupením vyzkoušet ve svém autě dle libosti. A pokud to fungovat nebude, prostě si jej nekoupíš. ;) Případně pokud se chystáš sem, vzal bych to s sebou.
kubisz (1054)|3.7.2006 18:02
diky, bohuzel se ted do PHY nedostanu, ani na sraz :( nestoji to moc, tak to koupim a uvidime...dam vedet
kubisz (1054)|31.7.2006 20:34
tak jsem uz mel v ruce oba CL dobijece od SS...ten prvni mel max vystup 850 mA...PDA vydrzelo bez problemu asi tri nebo ctyri hodiny (to ale vydrzi i bez nabijeni) a kapacita poklesla na pulku (podle SPB P+), cili sice se "dobijelo", ale bez ucinku...druha verze byla 2A, vysledek byl ale kupodivu temer stejny...sice cesta trvala alespon 5h, ale za tu dobu se PDA skoro vystavilo :( vypada to, jako by samotnym synchronizacnim kabelem proste nemohl projit vetsi proud, achich ouvej...jeste to zkusim zmerit...aneb dotaz zni: je rozdil, pokud PDA v aute nabijim pres synchronizacni kabel (jakoby pres USB), nebo pres konektor nabijeni? diky
MilanSu (823)|31.7.2006 21:52
Taky jsem minuly tyden narazil na tento problem. Normalne chodim do auta od NB, kde mam vicemene furt pripojene Vario. Tentokrat jsem sel do auta s 30 % na baterii, s tim ze pohoda, dobije se v aute. A sice celou cestu navigoval OK, ale kdyz jsem pak vylezl v cili s auta (za cca 4 hod dobíjeni), tak mel neco malo pod 40%, a zrovna jsem potreboval neco na webu. No musim s tim pocitat a nebo jeste jednu baterii. V aute pouzivam autonabijecku dodanou s Variem
kubisz (1054)|1.8.2006 14:46
hmmm, skoda, nevi nekdo, jestli je to kabelem, nebo jestli je to autem (ze by kazde auto dvalo jiny vystupni proud)?
atomion (1159)|1.8.2006 16:01
Každé auto přeci nemůže dávat jiný výstupní proud.. :sarcastic: Vždyť třeba rádio by nehrálo nebo další věci by se děly divně.. A rádi byste asi uvařil kdyby výstupní proud přesáhl určitou hranici..
Pavlos_2004 (147)|1.8.2006 16:50
Podle mě je to USB kabelem. Stačí si srovnat, jak dlouho se dobíjí PDA při připojení přez USB port k počítači nebo při nabíjení nabíječkou do zásuvky. Na PC se mi baterie nabije z 20% do 100% za 5-6 hodin, kdežto nabíječkou za 2 hodiny.
Navíc při navigaci je odběr z baterie dost velký ( u mé N520 je výdrž s GPS cca. 3 hodiny ), takže nabíječka nedokáže pokrýt spotřebu PDA a ještě dobíjet. Schválně si to zkuste doma s USB kabelem připojeným k PC a zapnutou GPS.
phaeton_esc (261)|1.8.2006 18:20
2 MilanSu
Milane jakou nabijecku k Variu mas? Pises dodavanou tmobilem, jenze u Varia zadna neni. nebo tmob nejakou prodava?
atomion (1159)|1.8.2006 18:28
k Variu neni implicitne dosavana nabijecka?? :O
Surgical (2364)|1.8.2006 18:47
Jak ke kteremu baleni...
Kdyz jsem loni pred vanoci kupoval prvni Vario, nebyl tam. Na jare si kamos kupoval Vario pres E-shop T.Mobile a doslo mu v baleni s Dicota Keeperem a autonabijeckou navic.
kubisz (1054)|1.8.2006 19:42
no to je tim, ze USB port z PC proste neda vic nez 500 mA...ale tenhle CL dobijec by mel mit ty 2A...takze stejne jako nabijecka...to ze radio musi mit 12V je mi jasny, ale stejne je tam nejaky filtr (zdroj), aby vykryl ty spicky pri startu a pri ruznych jinych situacich, takze si to filtruje samo...cili napeti je vsude podobny (stejny), ale ta zasuvka proste muze mit v jednom aute max 5A, v druhym max 3A apod...ale dokud to clovek nezmeri, tak to holt nevi...
MilanSu (823)|1.8.2006 19:56
Ted jsem zmateny, myslel jsem ze jsem mel autoadapter v baleni, ale dokupoval jsem ho dodatecne u AH mobile. Sorry za mystifikaci
MLB (105)|1.8.2006 21:11
Jseš si jistý že se Ti PDA po celou dobu dobíjelo? Myslím to zda se adaptér v zásuvce "nepohnul". Už se mi to stalo.
kubisz (1054)|1.8.2006 21:57
jojo, to je dalsi vec, ale uz sem si zvyknul to kontrolovat...ten CL dobijec tam nejde ani poradne zasunout, staci letmy dotyk a vypadne to...ale tohle sem kontroloval, je tam mala diodka a ta furt svitila, i na PDA se to dalo poznat, mam nastaveny jasnejsi podsviceni pri napajeni ze site...
Pavlos_2004 (147)|2.8.2006 11:56
Problém s USB kabelem bude ten, že je primárně určen pro komunikaci a ne pro dobíjení. USB sice dokáže napájet ale jen periferie s malým proudový odběrem ( myš , klávesnice , maximálně mobil ). Já osobně jsem k LOOXu radši koupil toto než něco co nebude fungovat a je o 200 Kč levnější.
kubisz (1054)|2.8.2006 13:42
no asi to tak nakonec dopadne, ale chtel jsem neco vesmes univerzalniho...
happy (25)|4.8.2006 23:26
Caues,

nevim jak u FS, ale u Aceru jsem vyzkouel nasledujici, pokud mate BT GPS Itec, meli byste k ni mit i dobijeci adapter do auta. Konektor u adapteru je stejny jako u nabijeciho kabelu, takze jsem zaexperimentoval a zkusil adapter Itec strcit do DC in u Aceru, nabijeni funguje, cena 0 Kc :D :yes:

Jeste predtim nez se do neceho takoveho pustite, zkontrolujte napeti na vystupu adapteru a pozad. napeti na konektoru DC in, informace viz zdroj PDA! Proudove by nemel byt problem, pokud bude proud na adapteru nizsi, PDA se bude dele dobijet, pokud bude vyssi nez na DC in, bude se dobijet rychleji (ale take se tim bude lehce snizovat zivotnost baterie).
kubisz (1054)|5.8.2006 12:46
nene, mam nokii, takze tam se nic takoveho nekona...jeste jsem ted narazil na dobijec do auta pro PSP, stejne parametry, jako originalni dobijec, cena 200 :) uvidime...clovek uz si rika, ze snad da tu tisicovku za ten original, ufff :(
kubisz (1054)|10.8.2006 20:30
tak nakonec mam klasicky CL dobijec (850 mA) pro iPaq 36xx/37xx (udaj vyrobce) a ten jede naprosto k me spokojenosti...takze je proste divnej ten origos dobijeci kabel k PDA...pry, kdyz se koupi specialni dobijeci USB synchro kabel, tak je to lepci...ach jo... :)
Budwaro (1)|5.9.2006 18:22
Zdravim, mozna uz to tady nekde padlo, kazdopadne sem to nenasel. Chci se zeptat, je mozne dobijet Vario pres USB synchronizacni kabel zapojeny do USB zdirky na autoradiu (napr. http://www.extraceny.cz/index.php?id=2&jazyk=cs&katalog=2681&detail=4743 ). Bude vystupni proud dostatecny, aby se Vario zacalo dobijet? Mate nekdo zkusenosti s necim podobnym? Pripadne jaky system nabijeni Varia v aute doporucujete (CL USB, nebo klasicky CL od T-Mobile, ...)
Predem dik za odpoved, Budwaro.