Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPSAuto

Mem__ce4you (485)|1.7.2006 23:53
Na základě této diskuze k prográmkům na měření rychlosti vozidla pomocí GPS a upozorňování na překročení povolené rychlosti (GPS Speed Sentry, Vitesse Limite, ...) jsem začal psát vlastní utilitu pro stejný účel. Mým cílem je naimplementovat tam např.:
- automatické sofistikované přepínání limitu rychlosti (bez nutnosti měnit rychlost manuálně)
- zotavovat se z odpojení GPS (ztráta signálu, rozpojení bluetooth, ...)
- kromě měření rychlosti měřit i celkovou ujetou vzdálenost a umožnit jí evidovat i po jednotlivých etapách (s případným logováním do souboru a zotavením se po restartu PDA apod.)
- landscape verzi
- možná RealVGA verzi


...


Screenshoty:





Download:
GPSAuto CS 1.0 (česká verze) (180 KiB)
ZIP rozbalte a adresář GPSAuto zkopírujte kamkoliv na PDA, poté spusťte GPSAuto_CS.exe.


______________________________________________________________

GPSAuto English version:
http://gpsauto.nepsin.com
______________________________________________________________


Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.7.2006 01:28
Nainstalováno a nakonfigurováno zcela bez problémů. Otestováno zatím bez auta, tzn. zamáváno prudce GPS, reaguje, zítra se pokusím otesotvat přímo v autě. Oceňuji zejména to, že se jedná o zcela jednoúčelovou aplikaci, nepotřebuji kompas, nadmořskou výšku, množství záznamů a grafů atd. Za zvlášť fikané považuji nastavování limitů bez klávesnice :-).
Doporučuji zvážit možnost přepínání denního a nočního režimu přímo na Today a dále možnost přidání tlačítka "Connect GPS" rovněž na Today. Testoval jsem vypnutí GPS a po chvíli opětovné zapnutí, program po odpojení nezatuhne, ale musím jít do Systému a zadat Connect, program normálně pokračuje (SpeedSentry tradičně vytuhne). Rovněž ukončení na Today by se hodilo. Jedná se tudíž o návrh zařazení tří nových tlačitek, možná v liště u horní hrany??? Trochu se přimlouvám i za možnost nastavení vlastních barev v některé z dalších verzí, tedy pokud to nebude moc složité.

Ale zatím moc chválím nápad i provedení, těším se na otestování automatiky přepínání ...

PS: GPSAuto je trochu zavádějící k nějaké GPS automatice, možná GPSCarSpeed nebo tak nějak, ale to není v této chvíli podstatné...
Bobanovicz (511)|2.7.2006 01:36
Šloda nepodpory realVGA.
Jinak se mi nepřipojí k GPS i když vše nastavím jak má být.
Mem__ce4you (485)|2.7.2006 08:46
Díky za první reakce :)

Jarouš:
- Nastavení všech barviček i denní a noční režim nebude problém, jen se to bude muset nasypat do INI
- Tlačítka na Today - s tím zkušenost ještě nemám, kdyby se ti chtělo, zkus nakreslit orientační grafický návrh, jak si to představuješ - jde ti o to, aby aplikace byla jen na pozadí a informovala zvukem, a přitom jsi byl pořád na Today a mohl jí ovládat?
- O názvu jsem usilovně přemýšlel - Auto je sice trochu zavádějící, ale konkrétně pro vozidlo mi to přijde univerzálnější než Car (minimálně Němcům se to bude líbit ;)), a kromě speed limitu (nebo speed sentre) tam chci pak udělat měření pár dalších blbostí (ty, které oceňuješ, že tam zatím nejsou ;)), které se taky budou vztahovat k autu (přemýšlel jsem třeba tu akceleraci, a teoreticky i měření odstředivé síly v zatáčkách, i když to asi bude hodně nepřesné)
- Co se týče odpojení GPS, dodělal bych tam asi tichý reconnect (tj. bude se periodicky zkoušet připojovat na port, v případě neúspěchu se neozobrazí žádná chyba, v případě úspěchu automaticky naskočí zase obrazovka sledování rychlosti)

Bobanovicz:
- RealVGA snad časem, budu to totiž muset dělat jako samostatná okna, takže zatím to nemá smysl dělat dvakrát, když to teprve vyvíjím, stejně tak mě tlačí podpora landscape, tu budu muset udělat každopádně
- Můžeš mi prosím na SZ poslat informaci, jak se připojueš k GPS (bluetooth, ...), a nastavení z jiného programu, které ti funguje (třeba GPSdash2, jeho nastavením port/rate jsem se inspiroval)? Díky
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.7.2006 09:21
Tlačítka na Today - špatně popsáno, myšleno přímo na obrazovce programu, prostě ho potřebuju přepínat (den a noc) a zavírat přímo na hlavní obrazovce ;) .

Tak a po pochvalách trochu připomínek. Font číslic je zřetelný a jednoznačný, tučný, ale ta jednička je příšerná :D , nemáme k dispozici něco pohlednějšího?

Na obrazovce se zobrazuje čas. Pokud tam musí být, je potřeba zařadit do programu možnost zobrazení místního času. Zobrazuje se UTC čas, potřebujeme možnost zobrazení času pro naše pásmo, tzn. + 1 hodinu a vypínat a zapínat letní čas, tzn. + 2 hodiny pro dnešek. SpeedSentry tuto možnost má, resp. zobrazuje UTC a místní čas.

K barvám. Možná není nutné zařazovat možnost volby barev pro všechna pole obrazovky programu. Dávám k úvaze možnost jedné barvy celé plochy pro den (např. 10% šedé) a pole oddělit silnější linkou, pro noční režim přepnout do černé a oddělovací linky a texty v 10% šedé, ať to v noci neřve.

Fajn vychytávkou by byla možnost nastavení nevypínání podsvícení při běhu programu.

Je neděle, ale já mám dnes pracovní den a nevím, zda se dostanu ke slíbenému otestování v autě, uvidíme....

EDIT: Doporučuji přidat možnost volby vlastních zvuků a dále u zvuku upozornění stále překročené rychlosti dát možnost po cca 5-ti opakováních toto upozorňování vypnout. Nejlépe zatržítekm, tzn. nemám aktivní zatržítko, pípá to celou dobu překračování rychlosti, zatržítko je aktivní, upozorní to 5x a potom šlus...
Mem__ce4you (485)|2.7.2006 10:29
[QUOTE="Jarouš"]Tlačítka na Today - špatně popsáno, myšleno přímo na obrazovce programu, prostě ho potřebuju přepínat (den a noc) a zavírat přímo na hlavní obrazovce ;) .[/QUOTE]
Aha, no hlavní obrazovka je ta System, je tam velké Exit právě pro tenhle účel, a protože jsou to TabPages, tak se dá mezi nimi přepínat např. hardwarovými kurzorovými tlačítky (doleva, doprava) - tohle byl můj záměr, když mám PDA v autě v držáku, tak nemám problém palec hmatem umístit na kurzor, kliknout doleva, a pak už tapnout na obrovské tlačítko Exit. Pokud by to takhle vyhovovalo i tobě, tak bych to zdůraznil v nějaké nápovědě a jinak neřešil. Přepínání denního a nočního režimu a vypnutí/zapnutí zvuku bych už udělal ikonky asi přímo na stránce Speed limit, ale ty systémové věci (odpojení GPS, ukončení programu, nastavení, ...) jsem chtěl mít radši mimo. I když disconnect bych tam dát mohl, už teď to funguje tak, že při disconnectu se zobrazí stránka System, při úspěšném connectu to zase samo skočí na Speed limit, takže tím by člověk ani nemusel přepínat stránky, kdyby chtěl aplikaci vypnout, tak dá disconnect a exit.
[QUOTE="Jarouš"]Tak a po pochvalách trochu připomínek. Font číslic je zřetelný a jednoznačný, tučný, ale ta jednička je příšerná :D , nemáme k dispozici něco pohlednějšího?[/QUOTE]
Zatím tam všude používám normální vykreslovaný systémový font, a na výběr je pouze Tahoma (ta je tam teď) a pak Courier New. Takže ho můžu zkusit na tu rychlost, případně by se pak dal udělat obrázkový font, nicméně tohle bych viděl v to-do někde na posledním místě, dokud poznáš, že to jednička je, tak OK (a časem si určitě zvykneš :D)
[QUOTE="Jarouš"]Na obrazovce se zobrazuje čas. Pokud tam musí být, je potřeba zařadit do programu možnost zobrazení místního času. Zobrazuje se UTC čas, potřebujeme možnost zobrazení času pro naše pásmo, tzn. + 1 hodinu a vypínat a zapínat letní čas, tzn. + 2 hodiny pro dnešek. SpeedSentry tuto možnost má, resp. zobrazuje UTC a místní čas.[/QUOTE]
Jj, s tou korekcí počítám. Čas tam zobrazovat chci, jednak je to přesný čas z GPS, a hlavně je ta záložka Speed limit koncipovaná jako fullscreen, takže schová horní panel s hodinami a tímpádem by je uživatel neviděl (tohle je ještě otázka, zda tu záložku vůbec mít jako fullscreen, nebo ne).
[QUOTE="Jarouš"]K barvám. Možná není nutné zařazovat možnost volby barev pro všechna pole obrazovky programu. Dávám k úvaze možnost jedné barvy celé plochy pro den (např. 10% šedé) a pole oddělit silnější linkou, pro noční režim přepnout do černé a oddělovací linky a texty v 10% šedé, ať to v noci neřve.[/QUOTE]
Asi to fakt nemá smysl hrotit, udělám dvě nastavení pro denní/noční které bude akceptovat dost lidí a hotovo.
[QUOTE="Jarouš"]Fajn vychytávkou by byla možnost nastavení nevypínání podsvícení při běhu programu.[/QUOTE]
Díky za tip, na to bych zapomněl (i když při první cestě autem by mi to určitě došlo ;)), to budu muset udělat každopádně
[QUOTE="Jarouš"]...ale já mám dnes pracovní den...[/QUOTE]
Tak to jsme na tom stejně :?. Žádný spěch, já taky nevím, kdy se k vývoji zase dostanu, takže si budu zatím v klidu psát to-do ;)
Docent (1234)|2.7.2006 11:00
Ukazovalo mně to 11 satelitů, což se mně moc nezdá, protože GPSku jsem měl na parapetu u okna (a Speed Sentry jich ukazovalo 5, což se mně zdá pravděpodobnější).
Mem__ce4you (485)|2.7.2006 12:11
[QUOTE="Docent"]Ukazovalo mně to 11 satelitů, což se mně moc nezdá, protože GPSku jsem měl na parapetu u okna (a Speed Sentry jich ukazovalo 5, což se mně zdá pravděpodobnější).[/QUOTE]
Mně to taky ukazuje 10, 11, nevím, co to přesně je. Zřejmě se jedná o celkový počet vs. satelity v přímé viditelnosti (in view) vs. satelity použité pro výpočet, fakt nevím, mrknu se pak do té knihovny která hodnota se přesně parsuje (nebo na MSDN jsem viděl pěkný example i s grafickým zobrazením satelitů, kdyžtak bych to vzal z toho).
Mem__ce4you (485)|2.7.2006 14:19
Nová verze 02.07.2006
Některé připomínky jsem implementoval v nové verzi, podrobnosti a nový link ke stažení viz úvodní příspěvek.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.7.2006 15:15
Parádní zlepšení. Čas je OK… máš pravdu, asi si na ty příšerný jedničky budu muset zvyknout. Na mém MDAII ale nefunguje rušení Suspend módu. Neuvažuješ užití piktogramů/ikon do spodních tří oken? Reprák/škrtnutý reprák, slunce/měsíc a něco pro přechod do základní obrazovky? Jo a co přidat nějaké zvuky při ztrátě satelitů a jejich opětovné nalezení - klasicky tunel nebo široký podjezd. Má to SpeedSentry, v Praze u Bulhara při nájezdu ze Seifrtky mi to pípá, to samé při průjezdu Husákovým tichem …
Mem__ce4you (485)|2.7.2006 19:13
Tak jsem to vzal konečně do auta (ten šílený zvuk při překročení limitu musím změnit, vždycky se hrozně leknu! ;)) a zjistil, že v km/h to neukazuje úplně přesně, např. na tachometru jsem měl 70, utilita ukazovala 60 (z TomToma přitom vím, že tacho mi ukazuje v této rychlosti velmi přesně).

Nakonec jsem taky zjistil problém, borec v té GPS knihovně sice u rychlosti hrdě píše "mp/h" (km/h jsem proto získával vynásobením 1,609344 ), ale přitom se ve skutečnosti jedná o "knots" (mp/h se z toho dají dostat vynásobením 1,1515 a km/h vynásobením 1,852, což už odpovídá i mému měření v autě)

Takže v úvodním příspěvku je verze #3 s opraveným výpočtem km/h a mp/h a obměněnými zvuky.
palacinka (242)|2.7.2006 21:33
Podpora pro WM5 Smartphone někdy bude? ;)
taja_ce4you (127)|2.7.2006 21:50
Program jsem vyzkoušel - dobrý. Jen jsem měl verzi 2 a divil se špatné rychlosti.
Co bych navrhoval?
- Satelitů mě to ukazovalo 8 a přitom GPS jěště žádný
- Když mám jet 50 a pojedu 55 pokutu nedostanu > takže normálně jezdím podle tachometru 60 (ten další rozdíl 5 km/h je dán nepřesností mého tachometru) > proto bych navrhoval možnost posunutí nastavení upozornění o 1-10 km/h, aby to míň otravovalo
- Mě by se líbila i informace o nadmořské výšce
- Údaje o pozici jen volitelně, normálně je to informace naprd
- Kdyby se dali použít údaje z POI o radarech a upozorňovalo to na ně!!!
sikula05 (272)|2.7.2006 22:04
- Když mám jet 50 a pojedu 55 pokutu nedostanu

to by byla pravda,pokud by ten zákon nepřipravovali a neschvalovali ti,kdo to dělali...:$:
Docent (1234)|2.7.2006 22:05
Tak jdu zkusit tu další verzi, rychlost to ukazovalo opravdu špatně (mám ji ale nastavenou v km, ne v miles), na tachometru 70 a program ukazoval 45...
taja_ce4you (127)|2.7.2006 22:08
nicnéně bych to prostě risknul
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.7.2006 22:09
To taja: Počty satelitů jsou "ozaj čudné", program zobrazuje počet 11 kousků, po přepnutí vidí jiné programy ve stejné pozici GPS (parapet 4 patra volný výhled na jih) "jen" 8 kousků.
Limity si můžeš stanovit sám, jdi do System>Settings .., zde je kolonka Speed limits, ťapni do nějakého okna s číselným údajem a vpravo zvyšuješ/ubíráš po 10 nebo po 1, nepotřebuješ klávesnici :D .
Pokud testuješ doma (ne ve voze), zadej do jednoho okna limit 1 km, přejdi na základní obrazovku, bafni a zamávej prudce GPS a uvidíš rychlost, jakou máváš GPSkou a zazní i zvukové signály ;) .
taja_ce4you (127)|2.7.2006 22:27
S těma limita jsem to pochopil, ale mluvím o něčem jiném. Nastavím limit 50, zobrazí se mě 50, ale neotravuje mě blikání a zvuky už při 47, ale tehdy, kdy chci já
ipf (2136)|2.7.2006 22:41
Už to tu zaznělo, ale upomínek není nikdo dost ;) .
Bude verze pro Smartphone a WM5?
(klidně sponzorovaná)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.7.2006 22:44
To taja: Tak to jooo, já mám proto např. stanovené limity do cca + 8%, tj. hrubé proměření tacha a skutečnosti (33, 44, 54, 76 km atd.) ;)
99tky (156)|2.7.2006 22:45
Mem urcite supr vecicka, mam jen maly problemek, hod k tomu "zip-u" i cab. soubor ..... exe v cihle nespustim ...... fnuk fnuk
Docent (1234)|2.7.2006 22:54
Mám dojem, že tohle není EXE instalační soubor, ale EXE na spuštění přímo v cihle, takže když si ten zip soubor rozzipuješ do nějakého adresáře v cihle, mělo by to fungovat... Alespoň mně to tak funguje...
Mem__ce4you (485)|2.7.2006 23:03
[QUOTE="Jarouš"]Tak to jooo, já mám proto např. stanovené limity do cca + 8%, tj. hrubé proměření tacha a skutečnosti (33, 44, 54, 76 km atd.) ;) [/QUOTE]
Teď je to právě nastavené tak, že warning oblast je pro 50 km/h těch 8 % (takže 46-54), tj. když chci jet ve městě optimálně a nebýt pokutovaný za rychlost, tak se držím v této žlutě označené hranici, pokud ale někdo chce jezdit "na hraně", tak by asi chtěl upozornění až u horní hranice - každopádně tenhle parametr (resp. dva, dolní i horní) doplním do nastavení, teď jen přemýšlím, jestli procentuálně (viz těch 8 %), nebo pevné hodnoty (-2, +6).

K těm satelitům - je to vyparsovaná hodnota Satellites in view, a taky mi to ukazuje víc než u jiných programů. Nejlepší by bylo vidět, kolik satelitů má takový signál, že se vůbec zapojují do výpočtu, ale to v té knihovně teď není. Možná nakonec stejně udělám vlastní inicializaci i parsování, protože několik lidí (zatím 2) mi hlásilo i problém se samotným připojením na COM port (resp. že GPS samotné indikuje provoz, ale programu se nepovede otevřít port a pracovat s ním).

Co se týče potlačení suspend módu, mně na WM 5.0 i v emulátoru 2003 to funguje, ale taky jsem četl v diskuzi, že to někomu nejelo stejně jako tady Jaroušovi na MDA II, zkusím tam doplnit ještě alternativní řešení (teď používám reset časovačů, což je doporučené řešení od MS, další možností by mohlo být využít SendInput API a simulovat nějakou práci uživatele).

Co se týče verze pro Smartphone, nejsem si jistý, co to obnáší, .NET CF 2.0 je tam taky k dispozici? A ve VS 2005 jde nastavit překlad pro Smartphone?

99tky:
Přesně jak píše Docent, tohle je přímo verze pro PDA, stačí kamkoliv nakopírovat a rovnou spustit, instalaci z PC zatím nemá cenu řešit.
A pokud ti to EXE nejde spustit v PDA, tak pravděpodobně nemáš nainstalovaný .NET Compact Framework 2.0?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.7.2006 23:14
Já suspend mód, resp. jeho nefunkčnost na mé cihle zatím obcházím tak, že zapnutí BT a spuštění programu mám jako jeden profil v phoneAlarmu, kde mám nastavené to, že při dobíjení (v kolíbce v autě) mám nastavenou dobu podsvícení a Shutdown External na nulu = always. Nedávno fci nevypnutí podsvícení začlenili do SmarMaps a tam to funguje OK.
99tky (156)|2.7.2006 23:36
[QUOTE="Mem_"]
A pokud ti to EXE nejde spustit v PDA, tak pravděpodobně nemáš nainstalovaný .NET Compact Framework 2.0?[/QUOTE]

Jj, tak to teda fakt nemam a ani nevim co to je. Asi teda sverim PDA svemu "stelovaci" at to zaridi. Skoda chtel jsem uz dnes vyzkouset, v noci to je parada.
taja_ce4you (127)|3.7.2006 07:38
[QUOTE]teď jen přemýšlím, jestli procentuálně (viz těch 8 %), nebo pevné hodnoty (-2, +6).[/QUOTE]
Zkoušel jsem porovnávat tachometr a skutečnou rychlost celkem ve čtyřech autech různých výrobců, všude byl rozdíl cca 5 - 8 km/h v celém rozsahu stejný > raději bych se přimlouval za pevné hodnoty
dík
Docent (1234)|3.7.2006 07:52
Nemůžu si pomoc, ale měří to pořád blbě... Měl jsem to ráno puštěný v tramvaji, ukázalo to 80 km/hod., to by ta tramvaj musela vypadnout z kolejí... Speed Sentry ukázalo o kousek dál 65 km/hod a to bych řekl, že ta tramvaj jela ještě o fous rychleji, než před tím...
Mem__ce4you (485)|3.7.2006 08:48
[QUOTE="Docent"]Nemůžu si pomoc, ale měří to pořád blbě... Měl jsem to ráno puštěný v tramvaji, ukázalo to 80 km/hod., to by ta tramvaj musela vypadnout z kolejí... Speed Sentry ukázalo o kousek dál 65 km/hod a to bych řekl, že ta tramvaj jela ještě o fous rychleji, než před tím...[/QUOTE]
Blbě to ještě ukazuje, když je špatný příjem ze satelitu, ale to by se mělo shodovat ve všech aplikacích. Já to dnes ještě zkusím v autě s dobrým signálem
Aaaik (123)|3.7.2006 11:58
Hezky programek, ta rychlost je pocitana po geoidu? Kdyz pojedu z prudkyho kopce, tak bude rychlost "na prepone" nebo "na odvesne"? Taky bych se primlouval za hodnoty a ne za procenta. Diky, drzim palce.
Ivo Pokorný (400)|4.7.2006 07:39
Primlouval bych se za zachovani horni systemove listy. Zase tolik informaci program nezobrazuje, aby tam vadila a prime prenuti do jine spustene aplikce by se obcas hodilo.
Jinak me to na cihle fungovalo. Rychlost jsem overot nemohl, zkousel jsem to ve vlaku.
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 10:03
[QUOTE="Aaaik"]Hezky programek, ta rychlost je pocitana po geoidu? Kdyz pojedu z prudkyho kopce, tak bude rychlost "na prepone" nebo "na odvesne"? Taky bych se primlouval za hodnoty a ne za procenta. Diky, drzim palce.[/QUOTE]
Rychlost je myslim parsovana z NMEA logu jako "ground speed in knots", takze tezko rict. Mozna o vikendu si najdu trochu casu a zkusim napsat vlastni pripojovani a parsovani (abych vyzkousel, jestli by to jelo i lidem, kterym to ted dela problemy), tam uz budu mit vetsi moznosti si zjistovat a pocitat sam, nez z te jednoduche knihovny co pouzivam ted. Hodnoty budou :)
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Primlouval bych se za zachovani horni systemove listy. Zase tolik informaci program nezobrazuje, aby tam vadila a prime prenuti do jine spustene aplikce by se obcas hodilo.[/QUOTE]
Mate asi pravdu, tolik mista se neusetri, a funkcnost to dost omezi, i kdyz obrazovka uz nebude vypadat tak elegantne jednoduse - pokud me nekdo nepresvedci o opaku (prinejhorsim dam jeste hlasovat;)), tak fullscreen leti v dalsi verzi pryc :)

Jeste co se tyka poctu satelitu, nasel jsem hodnotu Number of tracking satellites (asi kolik satelitu je sledovano a pouzito pro vypocet), a to uz udava lepsi hodnoty - ted na parapetu mi to ukazuje 6, TomTom ukazuje take 6 (takovych tech modrych satelitu s dobrym signalem), tohle dam take do nove verze, kterou snad spichnu dneska vecer.
Bobanovicz (511)|4.7.2006 11:52
[QUOTE="Mem_"]tak fullscreen leti v dalsi verzi pryc :)[/QUOTE]

Já bych teda FS nechal, v autě za jízdy programy přepínat nepotřebuju a stačí mi hardkey na Today a nebo Exit v aplikaci.
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 12:05
[QUOTE="Bobanovicz"][QUOTE="Mem_"]tak fullscreen leti v dalsi verzi pryc :)[/QUOTE]Já bych teda FS nechal, v autě za jízdy programy přepínat nepotřebuju a stačí mi hardkey na Today a nebo Exit v aplikaci.[/QUOTE]
Spíš jde o to, že člověk může v taskbaru vidět a nastavovat i další věci (stav baterky, sílu signálu GSM a režimy (letadlo), změna hlasitosti zvuku, zmeškané události), a zas tak hrozně to nevypadá, jak jsem se bál, můžeš posoudit v dnešní verzi :)

Jinak ta knihovna je fakt otřes, chtěl jsem zobrazovat vedle hodin i nadmořskou výšku, a ten borec není ani schopen vyparsovat správně textovou hodnotu, vyhučí mu to na exception, který jen tak catchne a kašle na to. Takže teď parsuju nadmořskou výšku sám, bude rovněž v dnešní verzi.
beecher (9270)|4.7.2006 12:19
To Mem_: Zkousel jsi tuto knihovnu?
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 12:27
[QUOTE="beecher"]To Mem_: Zkousel jsi tuto knihovnu?[/QUOTE]
Díky za tip, ta vypadá velmi jednoduše, zkusím jako první možnost! Jinak jsem viděl různé nabušené parsery všech sentencí, ale do toho se mi moc pronikat nechtělo, když potřebuju jen pár údajů a funkční serial port (uvidím, co na to tahle knihovna).
beecher (9270)|4.7.2006 12:30
Ja si s ni hral, protoze planuji vlastni geocaching software, takze jsem hledal nejakou knihovnu a jako free mi prisla tahle jako nejlepsi, pac poskytuje vse... :)
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 14:12
Tak nakonec jsem se už fakt vytočil a protože v .NET CF 2.0 už je sériový port, tak si to píšu sám ručně :) (Ta malá knihovna nahoře má jednak zbytečně vlastní DLL pro obsluhu sériového portu, ale hlavně mi vůbec nejel asynchronní mód, jen to, co měl borec v tom příkladu, totiž periodicky zjišťovat, jestli se v bufferu něco neválí, a přecvakávat něco proměnnými true/false ve mě moc nebudilo důvěru). Takže log už mi pěkně chodí, teď napíšu nahrubo nějaké parsování údajů, které potřebuju, a večer jsem fakt zvědavý, jestli to začne fungovat i těm, kteří měli doteď problém, nebo to naopak přestane fungovat i těm, kterým to ještě šlo ;)
pivous (58)|4.7.2006 16:33
Supr utilitka, v TomTomovi mi vždy něco takového chybělo. Sonysoft Navigon to sice má, ale zase nemá pořádně pokrytou ČR. Ten při dosažení limitu řekne "Pozor", ale ty tvé zvuky jsou možná lepší.

Mé nepodstatné připomínky:

1. při zmáčknutí tlačítka COL se mi oběví hláška, kterou za jízdy určitě neodstřelím. Chápu ale, že to je dočasná věc
2. docela by se mi líbilo, kdyby prográmek automaticky synchronizoval systémový čas na GPS. Pak by mohl program ukazovat systémový čas, který by tím pádem byl zobrazen i při ztrátě signálu. Mě čas PDA totiž trochu ujíždí a v autě mi tahle nepřesnost vadí. Tuhle vlastnost má zatím, podle mého výzkumu jen GPSdash, ale ten je zase zbytečně složitý
4. škoda, že to po chvíli zkočí do screensaweru

Ale jinak fajn, další zkušenosti až to vyzkouším v autě
Mark314 (232)|4.7.2006 17:18
mooc pěkná věcička... líbí se mi a funguje mi...
návrh: Což takhe přidat funkci na otočení obrazovky o 90 stupnu?
Já mám v autě PDA na ležato ;)
oscar_ce4you (25)|4.7.2006 18:30
Už se těším na další verzi, teda hlavně na to, že to snad konečně rozchodím, neb mi to pořád píše, že nemůže otevřít seriový port (ačkoliv GPSku zapne) - viz. příspěvek od Bobanovicze. Přitom všechny ostatní GPS programy fungují s tím samým nastavením COM 5 a rychlost 4800.
99tky (156)|4.7.2006 19:57
Tak se to beecherovi, v me cihle podarilo rozchodit a ja jsem spokojen, jenom to zpomaluje ttoma. Ja osobne bych nechal jenom to nejdulezitejsi /povolena a skutecna rychlost, prepinani limitu, spodni listu, exit/

edit: primlouval bych se za umisteni data a casu posledni verze k odkazu na soubor /GPSAuto.zip (40 KiB 0307 17:26)/
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 21:07
Na světě je slíbená nová verze, bližší informace a link pro stažení viz úvodní příspěvek této diskuze.

V této verzi jsem opustil dosavadní knihovnu na práci se sériovým portem a parsování GPS a začal psát vlastní řešení, proto prosím všechny, kterým se předchozí verze nechtěla připojit, ať to zkusí teď (a současně doufám, že těm, kterým to fungovalo předtím, to zůstane fungovat i nadále ;)).

Jinak jak jsem psal už dřív, s landscape módem (naležato) počítám (ptalo se teď na to už víc lidí), ale budu ho dělat zároveň až s další kosmetikou (barvičky, ikonky, ...), zatím chci odladit samotnou funkčnost.
Docent (1234)|4.7.2006 22:25
[QUOTE="taja"][QUOTE]teď jen přemýšlím, jestli procentuálně (viz těch 8 %), nebo pevné hodnoty (-2, +6).[/QUOTE]
Zkoušel jsem porovnávat tachometr a skutečnou rychlost celkem ve čtyřech autech různých výrobců, všude byl rozdíl cca 5 - 8 km/h v celém rozsahu stejný > raději bych se přimlouval za pevné hodnoty
dík[/QUOTE]
Pevný hodnoty jsou IMHO blbost, protože je trochu rozdíl, když mne program upozorní 4 km před čtyřicítkou, nebo 4 km před osmdesátkou, nebo 4 km před stotřicítkou... Speed Sentry má 10% před limity a je to rozhodně lepší, než pevná hodnota.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.7.2006 22:54
Poslední verze je v mé konfiguraci MDAII a BT338 zcela nefunkční. Program sice naběhl, otestoval jsem hlasové hlášky (osobně uvítám možnost jejich vypnutí, nepotřebuji), stále neviděl žádný satelit, přešel jsem do Settings, nastavil správně port a rychlost, stále žádné satelity ani jiné údaje, vrátil jsem se do Settings, ale vše totálně zatuhlo, následoval SR. Program sice nabíhal, ale stále žádné údaje, mrtvej brouk, po přepnutí na stránku System dojde k totálnímu zatuhnutí, vždy musím dát SR. Vyzkoušel jsem i vymazání INI, ale je to stejné, program nic nevidí a po několika přepnutích obrazovek MDA totálně zatuhne, 10 SR je docela dost, končím s testováním této verze. Osobně raději uvítám zvukový signál ztráty satelitů a jejich opětovné nalezení než tvrdě nastavené hlášky k jednotlivým oknům, zvlášť když si nastavím jiné hodnoty … v tu chvíli hlášky neodpovídají nastaveném číslu v okně.
To není kritika, to je záznam problému k možnosti jejich případného odstranění :D .
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 23:10
[QUOTE="Jarouš"]...přešel jsem do Settings, nastavil správně port a rychlost, stále žádné satelity ani jiné údaje, vrátil jsem se do Settings, ale vše totálně zatuhlo, následoval SR.[/QUOTE]
SR je zbytečné, pokud to zatuhne, mělo by stačit přepnout se červeným telefonem na Today a ze správce paměti zabít úlohu, nicméně hloupé je, že se to vůbec děje :-/
Můžeš zkusit zaškrtnout v Aboutu Log, jestli se na správném portu přeci jen něco nenačítá?

[QUOTE="Jarouš"]...zvlášť když si nastavím jiné hodnoty … v tu chvíli hlášky neodpovídají nastaveném číslu v okně. [/QUOTE]
Hlášky by číslům odpovídat měly i když si nastavíš libovolné hodnoty (resp. zaokrouhlují se na celé desítky, pro jednotlivé číslice tam zvuky nemám, takže na 35 řekne "forty", na 88 "ninety").

Počkám ještě na hlášení od dalších lidí, jinak pro ten commport jde nastavit ještě pár dalších parametrů, které bych mohl dát do INI a šlo by tak vyzkoušet další kombinace (parita, handshaking, dtr, rts, ...)
99tky (156)|4.7.2006 23:11
zkousel jsem zatim fajn chodi a nabehlo v poho uvital bych samostatne nastaveni 30vt limitu, chtel bych ho zkusit zkratit, prece jenom v nocni Praze se jezdi jinak nez ve dne
Mem__ce4you (485)|4.7.2006 23:12
[QUOTE="Docent"]Pevný hodnoty jsou IMHO blbost, protože je trochu rozdíl, když mne program upozorní 4 km před čtyřicítkou, nebo 4 km před osmdesátkou, nebo 4 km před stotřicítkou... Speed Sentry má 10% před limity a je to rozhodně lepší, než pevná hodnota.[/QUOTE]Doplním tam přepínač, zda se jedná o absolutní nebo procentuální hodnoty, a každý bude spokojen ;)

Panove, s citem s temi citacemi, prectete si pravidla pro diskutujici... Dekuji. beecher
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.7.2006 23:30
Log zůstává prázdný, nic se neděje. Ještě jeden poznatek. Program, pokud se nekousne, tak se po vypnutí neukončí, stále něco kutí nebo se neukončuje správně. Nejde vypnout ani WisBarem, ani ve správci paměti. Pomůže jen SR.
99tky (156)|5.7.2006 06:27
Me to chodi dobre bohuzel uz mi vubec pri spustenem gpsauto nejede TT5 tuhne i pouhe prepinaji menu. S 3kou sel skakave ted je nepouzitelnej. Jsem pouze uzivatel takze nevim cim to je, neco v te cihle proste nestiha. Pokud nechci cekat az se probere a chci zavrit gpsauto, tak to nejde protoze ikona vBaru zustane stlacena a ani se nehne. Takze pomohl pouze SR.
Mem__ce4you (485)|5.7.2006 10:04
To visení aplikace asi způsoboval otevřený port, zkuste prosím novou verzi:
- COM port se zavírá i na další eventy (zavření aplikace taskmanagerem nebo nějakým addonem), navíc doplněn doporučený malý Sleep (protože uzavření/otevření portu může chvíli trvat)
- Log nyní zobrazuje veškerá data, která přijdou na port, nejen sentence, které umím parsovat
- V nastavení COM portu jsem změnil Handshaking na None, Data bits jsem nechal 8, Paritu None, Stop bits 1, objekt jsem přehodil z instance na formu do statické proměnné (u první možnosti si nejsem jistý, jestli byla thread-safe)
- Po každém příjmu dat z COM portu se teď provede natvrdo Sleep na 300 ms, což by mělo dát čas dalším aplikacím (zkuste prosím ten TT)