Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Java hry a Qtek 8310

jouda111 (57)|1.7.2006 13:12
Ahoj, máte někdo zkušenosti s funkčností java her na Qteku? Jelikož pro WM5 těch her ještě moc není, vyzkoušel jsem několik java her, které bez problémů jdou na K750i a nějak to neběží jak má.
flashman (1366)|1.7.2006 13:59
nejspíš proto, že k750i má 3D engine.. Navíc je tu otázka rozlišení displaye
jouda111 (57)|1.7.2006 16:10
3D hry jsem tam nezkoušel, měl jsem na mysli "obyčejné" javové hry, takže tím to fakt nejspíš nebude.
flashman (1366)|16.7.2006 19:07
pokud se nepletu, tak v k750i jsou 3d hry javové (neni to jako mophun). Prostě maj koncovku .jar popř .jad
jouda111 (57)|16.7.2006 19:13
Nepleteš se, ale 3D hry jsem nezkoušel, protože vím, že na Qteku nepůjdou. K750i má Java 3D Engine, Qtek ne. Přesto to neřeší můj dotaz, nebavíme se tu o K750i, prostě jsem se jen zeptal, jestli někdo má zkušenosti s javou na Qteku.
kubisz (1054)|17.7.2006 15:54
obecne: zkousel jsem java hry na MDAc (stejny rozliseni) a nerozjel jsem snad jedinou hru, fungovaly jen programy :-(
Tjelk (21)|18.7.2006 11:07
Ano je pravda, že mnohé java hry na k750(i) a k700 fungují, ale jsou to ty, které mají 2d engine.A všehovšudy jich je poskromnu, nezkoušel jsem všechny, ale tyto hry běží v pohodě kromě Bowlingu, kde nelze potvrdit jméno hráče pro turnaj - nenašel jsem tlačítko pro potvrzení, K750 má trochu jinou syntax kláves(FS za pomčlou - běží na celé okno):

Age of Empires II - docela dobře udělaná hra
Baldur's gate vXXX - FS vřele doporučuji těm, kterým schází Legacy
Block Breaker Deluxe - nejlepší verze Arkanoidu
Da Vinci Code Light Puzzle - FS logická hra - usměrňování paprsků
Miami Vice - srovnal bych to nastejno s GTA 1 - ale super pařba
Midnight Bowling - bohužel se dá hrát jen obyčejná hra
Sonic The Hedgehog:Part one - FS starej dobrej Sonik z Nintenda
Sven004 - FS všichni známe tuhle černou ovečku a její neřesti, že?
Worms Forts - FS docela promakaný, možnost různých prostředí
flashman (1366)|18.7.2006 11:28
stejně si myslim, že pařit java hry pro mobil na Variu je dost blbost, když jsou mnohem lepší pro Windows mobile
jouda111 (57)|18.7.2006 15:45
Tjelk: Díky za tipy, ty hry s podporou FS rozhodně vyzkouším.

kubisz: Mám stejné zkušenosti, všechny aplikace kromě her běží naprosto v pořádku.

Johnnnnnnnnnny: Proč by to měla být blbost? Podle mě je blbost se omezovat jen na WM, když je k dispozici další použitelná technologie. Děláš, jako by java byla něco podřadného.
flashman (1366)|18.7.2006 16:12
no java samozřejmě podřadná není, ale hry na k750i sou v rozlišení tušim 176x220 a to už podřadné je. Navíc zkus třeba porovnat hry Age of Empires II na mobil a AeO 1 na PPC.
Kavy (374)|18.7.2006 20:03
Zkus JAVA hry pro S700i .Má také QVGA rozlišení.
PatrikL (383)|18.7.2006 20:13
Alebo aj na SXG75 ;) Som si urobil zbierku hier v QVGA :D
will27 (131)|18.7.2006 23:59
Ja si myslim,ze Java oproti WM podradna je... Hodne her,ktere jsou v Jave maji alternativu WM...a ta je po graficke strance mnohem lepsi... Nebo si napr srovnejme Doom v Jave vs. Doom klasika ve WM... Ja si myslim,ze je skoro hrich usnout na vavrinech a nenajit alternativu pro WM... Kdyz uz si nekdo WM podridi a pak vyuziva Javu ve velkem,je to opravdu hrich...

[QUOTE="Tjelk"]
Age of Empires II - docela dobře udělaná hra
Baldur's gate vXXX - FS vřele doporučuji těm, kterým schází Legacy
Block Breaker Deluxe - nejlepší verze Arkanoidu
Da Vinci Code Light Puzzle - FS logická hra - usměrňování paprsků
Miami Vice - srovnal bych to nastejno s GTA 1 - ale super pařba
Midnight Bowling - bohužel se dá hrát jen obyčejná hra
Sonic The Hedgehog:Part one - FS starej dobrej Sonik z Nintenda
Sven004 - FS všichni známe tuhle černou ovečku a její neřesti, že?
Worms Forts - FS docela promakaný, možnost různých prostředí[/QUOTE]
Priklad prakticky : Nac Age of Empires v Jave,kdyz mame toto...
http://www.msmobilenews.com/page/1352/

Legacy je primo pro WM ( nechce se mi hledat:) )
Block Breaker Deluxe ..... Arcade Park...
Wormsove...Worms World Party.. Jsou bohuzel jen 176*220 (ale oproti Jave lepsi ve vsech smerech)
Bowling... Tech je mnoho..staci hledat..Namatkou napr. Ultimate Bowling Fighter od Astraware...
Miami Vice... to si nevzpomenu.. Ale pro WM napr.Midtown Madnes,Dreamway...
Cernou ovecku neznam:D a Da Vinci Code asi nejni..ale Puzzle games jsou tuny...
flashman (1366)|19.7.2006 07:23
[QUOTE]Priklad prakticky : Nac Age of Empires v Jave,kdyz mame toto...[/QUOTE] tak
Tak to se nezlob, ale tohle mi přijde trochu promakanější
will27 (131)|19.7.2006 08:37
Jj...mas pravdu...ale to je edice pro PPC... Ja mel na mysli verzi pro Smartphone,pac jeste MDAcko nemam:))
Ale proti Jave je nebe a dudy oboji...On je tam akorat osklivej screenshot..
flashman (1366)|19.7.2006 09:45
tak to sorry ja si nejak nepovšim, že maš 8310 tku. Tak na tu ba java asi bodla, pač her na Smartphone asi nejni aj moc
PatrikL (383)|19.7.2006 10:42
Na siemensmanii sa riešili hry pre SXG75 http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=19760&start=0
na jednom nemenovanom fore som našiel hry pre s700i a tak som ich jednému poslal - tam už je zoznam tých čo fungujú. Takže s najväčšiou pravdepodobnosťou budú fungovať aj na 8310...
Edit://Tu sú freeware hry a aplikácie od Siemens-a (dajú sa stiahnuť priamo na ich stránke) http://www.java.unas.cz/sxg75.php
will27 (131)|19.7.2006 11:26
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]tak to sorry ja si nejak nepovšim, že maš 8310 tku. Tak na tu ba java asi bodla, pač her na Smartphone asi nejni aj moc[/QUOTE]

Ono jich dost je...Staci jen hledat.... Rozhodne je nesmysl uchylit se k Jave,kdyz ma nekdo smartphone...
Hodne toho,co je pro PPC je i ve verzi pro Smartphone.. Ja tedy javu vubec nepouzivam... Chvilku to byl Jimm,nez vznikl projekt Prelude... Dalsi nevyhoda je,ze vetsina her na Smartphone je placenych...Ale kdyz se chce,tak to jde.. A kdyz jsem koukal na MM na clanek o Java hrach,jen jsem se pousmal... Kdyz uz zabava,tak at je to pekny:D
Tjelk (21)|19.7.2006 16:11
[QUOTE="will27"]

Legacy je primo pro WM ( nechce se mi hledat:) )
Block Breaker Deluxe ..... Arcade Park...
Wormsove...Worms World Party.. Jsou bohuzel jen 176*220 (ale oproti Jave lepsi ve vsech smerech)
Bowling... Tech je mnoho..staci hledat..Namatkou napr. Ultimate Bowling Fighter od Astraware...
Miami Vice... to si nevzpomenu.. Ale pro WM napr.Midtown Madnes,Dreamway...
Cernou ovecku neznam:D a Da Vinci Code asi nejni..ale Puzzle games jsou tuny...[/QUOTE]

jo, jenže jsi trochu "off topic", jestli sis nevšiml, toto forum je o HTC smartphones a ne o HTC Pocketpcs, a pokavad vim, MDA se řadí mezi PPC. Proto bych rád uvedl tvoji reakci na pravou míru, abys někoho nemystifikoval.
Legacy skutečně není kompatibilní s rozlišením QVGA na Qteku 8310, takže si musíme počkat na The Quest(Legacy 2) která bude kompatibilní s WM5 a QVGA rozlišením.
Worms world party je jasně lepší, ale původně tento topic byl otevřen pro praxi s Javou - tak jsem napsal jen hry, které prostě jedou na HTC SPs. A jasně že Midtown Madness 3 je graficky propracovanější, ale GTA 1 je legenda.takže proč jí hanět.
Ale pokud víš o verzi Legacy pro WM5 a QVGA - prostě pro Qtek8310, tak na ní sem hod link, protože s kymkoliv jsem se bavil, nikdy mu na Qteku nešla žádná verze LEGACY, ani 1.05 ani 1.04. A zkoušet na 8310 instalovat PPC verzi je kravina.
flashman (1366)|19.7.2006 16:19
takže se taky překouk jako já, tak mu to nemějte za zlý.. stejně se Java týká obojího
will27 (131)|19.7.2006 17:49
Prekouk:oops: ale jen trosku.... PPC jsem nemyslel,ale je verze pro WM Smartphone 2003,ktera by teoreticky mohla fungovat...jako v pripade Worms World Party.... Pravda,ze pro WM 5.0 neni...a pravda je,ze jsem po Legacy nikdy netouzil,takze to odzkousene nemam..
Zde http://www.pocketpcmag.com/_enc/db_item_2k.asp?ID=5870

Nebo napr jak zde nekdo hodil link na tu javu SXG75... Z tech aplikaci je 90 % plytvani mistem...existuje mnohem lepsi verze primo pro wm5.... az na ten Coctail Manager:D to sem fakt nevidel... Ale nejake pocasi v Jave nam napr. nenahradi Fizz Traveller.. Proste si myslim,ze az na par vyjimek,je Java proti OS podradna... A ja si mnohem radeji najdu neco pro WM,nez pouzivat Javu...
Nekamenujte me,ale pro me je Java zbytecna a myslim si,ze kdyz uz si nekdo poridi SMARTPHONE nebo PPC, nemel by ztracet cas hledanim javovych aplikaci... Pro majitele PPC je to uz uplny nesmysl...