Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MIO A701 ako mobil?

K Martin (15)|1.7.2006 01:03
Tento pristroj sa mi velmi zapáčil a rád by som si ho zaobstaral aj keď neviem kedy bude k dostaniu. Momentálne to s nim na Slovensku vyzerá tak ako keby sa prestal vyrábat. Počul som, že údajne niektorý český operátor ich chce dať do akcie a preto ich je nedostatok.

Toto MIO by som chcel používať v prvom rade ako mobil a potom samozrejme využívať aj ostatné možnosti, preto by ma zaujímali veci okolo telefonovania:
- či ste v tejto oblasti s ním spokojný?
- je možné nastaviť skupiny volajúcich (priradenie rôznich zvonení tel. č.)?
- rýchlost a používanie tel. zoznamu?
- prijaté, neprij. hovory volané čísla (čas a dátum)?
- profili, možnosť rýchlo vypnúť zvonenie pri prich. hovore?
- budík, atď?

Niečo som sa aj dočítal z rôznych recenzijí, ale praktická skúsenosť sa nedá nijako nahradiť.
Bol by som nerád, ak by mi pri telefonovaní robil problémy.

Ďakujem za pochopenie a podelenie sa zo skúsenosťami.
Sidon_ce4you (142)|3.7.2006 07:48
S přístrojem jako celek jsem vcelku spokojený (až na pár much), s přístrojem jako s telefonem už je to horší...

- je možné nastaviť skupiny volajúcich (priradenie rôznich zvonení tel. č.)?
skupiny volajících lze nastavit, ale to je tak všechno, v podstatě s něma nejde nijak pracovat-např. nelze jim přiřazovat různá zvonění apod. Jednotlivým tel. číslům různá zvonění jdou přiřazovat.

- rýchlost a používanie tel. zoznamu?
nemám s čím srovnávat, ale dá se to.

- prijaté, neprij. hovory volané čísla (čas a dátum)?
ANO

- profili
NE

- možnosť rýchlo vypnúť zvonenie pri prich. hovore?
ANO

- budík, atď?
ANO

- další:
při hovoru nelze ztlumovat ani zesilovat hlas volajícího, což je aspoň pro mne velice nepříjemné - přijmutím hovoru se totiž neodemnkne klávesnice, takže pokud ten hovor chcete ztišit/zesílit tak musíte telefon "odrthnout od huby", odemknout klávesnici a potom použít regulaci hlasitosti.

Další věc která mě hodně vadí je to že nelze nastavit nějaký profil, který by dovolil dovolat se pouze vybraným tel. číslům (nebo aby pouze určitá tel. čísla měly např. normální hlasité zvonění a pro ostatní aby byl tichý režim, nebo hovor odmítnut). Např. pokud spím :-)

Nadruhou stranu jsou to pouze softwarové problémy takže si myslím pokud by se sehnal nějaký šikovný prográmek který by to řešil, tak by bylo po problémech. Už jsem zkoušel tady v diskuzi dát dotaz jestli někdo něco takového nezná ale bylo to bohužel bez odpovědi.

PS: pokud jsem se v něčem seknul, tak mě kdyžtak opravte :-)
Sidon_ce4you (142)|3.7.2006 08:02
Příchozí hovor neodemkne klávesnici...
Ještě mě tak napadlo, nešlo by to nastavit někde v registrech aby tu klávesnici příchozí hovor odemnknul?
K Martin (15)|15.7.2006 20:48
Tak už sa mi ho podarilo zohnať.
Prvý dojem velmi dobrý. Uvidím ako sa osvedčí v praxi.

Ďakujem za odpoveď Sidon dosť mi pomohla.

Tím budíkom boli myslené pripomienky?
Sidon_ce4you (142)|16.7.2006 21:16
Přesně jsem sice nepochopil otázku :) ale docela dobře jde nastavit jak budík (alarm) tak připomínky.
unmasked_ce4you (59)|17.7.2006 22:20
[QUOTE="K Martin"]Tak už sa mi ho podarilo zohnať.
Prvý dojem velmi dobrý. Uvidím ako sa osvedčí v praxi.

Ďakujem za odpoveď Sidon dosť mi pomohla.

Tím budíkom boli myslené pripomienky?[/QUOTE]
ne klikni na datum v Today a dostanes se na budik
bkf1_ce4you (368)|31.7.2006 17:15
Zdravim vsechny... co reprák u A701? Je dost hlasitý? Jak dobře je slyšet volajícího když jste třeba někde ve městě nebo jdete kolem silnice? A co mikrofon? Je dostatečně citlivý? A jak dlouho to trvá než naběhne? Chtěl bych Mio používat hlavně jako telefon, tak bych rád věděl, jaké jsou nevýhody, co se týče telefonních vlastností oproti klasickému mobilu;)