Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak přistupovat ke GPS datům z více programů

Trainzak_ce4you (176)|30.6.2006 16:29
Už jsem tu někde četl, že si někdo spustil TomToma na navigaci a zároveň OziExplorer pro zaznamenávání trasy. Jak je to možné nastavit? Vždy když zapnu jeden program a na něj druhý tak se oba odpojí. Mám BT GPS i-Tec 339.
beecher (9270)|30.6.2006 16:49
Ve WM5 je na to primo Ovladaci panel, pro starsi OS je potreba pouzit aplikace jako GPSProxy (free) nebo GPSGate.
Trainzak_ce4you (176)|30.6.2006 17:26
Stáhl jsem si GPSProxy a nakonfiguroval pro GPS porty COM0 a COM7, jenže když se pak chci připojit přes Oziho, vůbec nereaguje.
beecher (9270)|30.6.2006 17:51
Rek bych, ze na Looxu budes muset mit nastaven COM8 jako vstupni port a nejaky jiny (asi COM9?) jako vystupni... Pak na ten vystupni je treba napojit GPS SW.
Trainzak_ce4you (176)|30.6.2006 17:58
Ne, tím to nebude, vždy se připojuji přes COM6 a ostatně ani COM8 nejede. To nastavení virtuáních COM portů v GPSProxy je jaksi divné - pouze tlačítka Add a Remove, když zmáčknu Add poprvé, objeví se sám COM7, když podruhé, objeví se COM0 a když potřetí, tak to hodí hlášku že už nejsou žádné volné.
Trainzak_ce4you (176)|1.7.2006 08:06
Tak už jsem to trochu pochopil, jak to funguje, teď mám ovšem jiný problém. Příjem z COM6 směruji na virtuální COM0, který si umím z aplikace chytnout, jenže nemůžu ho použít v další aplikaci. Nevíte někdo, jak nastavit GPSProxy aby směrovalo COM6 do obou virtuálních portů, tedy COM0 a COM7?
libor_m (1026)|1.7.2006 09:42
Rozchodil jste někdo sdílení BT GPS pod WM5 na hx4700? Buď jsem úplně tupej, nebo mi to nefunguje ... :?
Aaaik (123)|3.7.2006 14:10
Zajimalo by mne trochu jiny propojeni. Jedno BT zarizeni GPS a dve PDA. Pri pokusu s iPaqem a SE910i se podarilo spojeni vzdy jen jednoho, jako s dratem. BT GPS ale vysila data "do okoli", neslo by odchytavat je bez "pevneho" BT pripojeni? Diky za info.
beecher (9270)|3.7.2006 14:58
Vzhledem k tomu, ze spojeni s GPS instancuje PDAcko, tak asi tezko, protoze pri pokusu o pripojeni druheho zarizeni se prvni spojeni prerusi...
Trainzak_ce4you (176)|3.7.2006 15:36
Mohl by mi někdo přesně napsat, jak nastavit GPSProxy pro přístup k GPS datům z různých programů?
beecher (9270)|3.7.2006 20:53
Hm, tak jak se tak probiram tim kodem, tak mam obavy, ze mystifikuji, ze GPSProxy umi podporovat pripojeni vice aplikaci na jeden virtualni COM port...
Tudiz na <WM5 zarizenich bude nutne pouzit GPSGate...
Sorry... :oops:

Ale jiz jsem zadal pozadavek na GPSProxy, jestli by ta podpora pripojeni vice GPS aplikaci na jeden virtualni COM port nemohla byt zahrnuta, tak uvidime...
Trainzak_ce4you (176)|4.7.2006 07:45
Tak teď už nic nechápu - co teda přesně děla GPSProxy? Funguje teda na WM2003SE, když ne na WM5? A nebo jediná cesta je pořídit si GPSGate?
beecher (9270)|4.7.2006 08:59
GPSProxy funguje v dane podobe pouze ve vyznamu slova "proxy", tzn. prevadi vstup z jednoho COM portu na druhy (nejaky virtualni, ktery v ni vytvorime) + umoznuje logovani daneho vstupu a pripadny prevod na Garmini protokol.
Takze bohuzel zbyva GPSGate...
libor_m (1026)|4.7.2006 13:39
[QUOTE="beecher"]http://czaxim.wordpress.com/2006/05/19/sdileni-dat-z-gps-prijimace-ve-windows-mobile-5/[/QUOTE]
Díky Tobě beechere jsem se do toho ještě jednou zavrtal a už mi to chodí. Něco je prohnilého v TomTomovi, protože ne s každým portem to běželo. Ostatní aplikace nemají problém s žádným volným portem, ale já to zrovna musel zkoušet na TT :?
beecher (9270)|4.7.2006 13:53
On taky ne kazdy port, ktery lze v tom GPS panelu zvolit je volny... ;)
Proto doporucuji pouziti toho Device Manageru...

Problem toho driveru akorat je, ze ti nezacne posilat data drive, nez na nej pripojis dva GPS programy... Teda aspon tak to dela mne... :oops:
libor_m (1026)|4.7.2006 15:00
Ha, máš pravdu, otestoval jsem to a je to tak. Takže tady byl zakopanej pes :O
beecher (9270)|4.7.2006 15:41
No, a pritom tady v komentarich Phillipe Majerus pise, ze mu to funguje i s jednou aplikaci... :?
Ivo Pokorný (400)|13.7.2006 18:28
A co treba tento SW - Port Splitter v1.0? Melo by to byt free a I pro wm5. Ale nezkousel jsem ho.
beecher (9270)|13.7.2006 19:21
To by mohlo chodit, vypada to stejne jako GPSGate... :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.7.2006 21:06
[QUOTE="Ivo Pokorný"]A co treba tento SW - Port Splitter v1.0? Melo by to byt free a I pro wm5. Ale nezkousel jsem ho.[/QUOTE]
Já ho vyzkoušel :D , instalace a konfigurace zcela bez problémů, u GPSGate je konfigurace někdy trochu problém (možná je více problém mezi židlí a PDA) … nicméně, dle mého subjektivního testování v kombinaci SmartMaps a SpeedSentry to prostě někde něco nestíhá, zejména u SpeedSentry, kde mám zapnutou zvukovou signalizaci výpadku a znovu nalezení satelitů to občas pípá, tzn. spojení vypadává. Je to stejné jako u GPSGate, u kterého také dochází k výpadkům. Testoval jsem zatím staticky, musí ještě otestovat za jízdy. Programy přepínám pomocí HW tlačítek. Nicméně, Port Splitter je na mém MDAII a BT338 funkční, je free … díky za doporučení :yes:, už je součástí archivu programů.

Poznámka: Zajímavé je, že např. SmartMaps uvádí 7 satelitů, SpeedSentry udává při současném provozu obou programů jen 6 kousků a hlásí HDOP kolem 1.3, pokud vypnu SmartMaps, SpeedSentry posílí na 7 kousků a HDOP klesne na 1.1, jo a k výpadkům již logicky nedochází …
beecher (9270)|14.7.2006 05:35
Njo, ono totiz tohle "zdvojeni" jednoho COM portu (nebo jak to nazvat) neni zadna trivoska... Takze to proste obcas zahapruje...
Mem__ce4you (485)|14.7.2006 09:09
Tomu říkám výzva, že bych si pro GPSAuto jako vedlejšák napsal i replikátor portů? ;) Netušíte někdo, jak otevřít neexistující port (zapisovat do něj už by neměl být problém, jen teda nevím, jak s bufferem, aby to aplikace stíhala číst)?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.7.2006 11:32
[QUOTE="beecher"]Njo, ono totiz tohle "zdvojeni" jednoho COM portu (nebo jak to nazvat) neni zadna trivoska... Takze to proste obcas zahapruje...[/QUOTE]
ad 1) Trivoska není něco na způsob tří vozků (kočích) ze Slovenska, že jo?? … ale od slova triviální … já jen že mám někdy problém u příspěvků
bez těch nabodeníček pochopit slangový výraz, co tím autor míní :D

ad 2) Já to popsal právě z toho důvodu, že užití virtuálního portu není zcela bez chyb a že člověk musí počítat s tím, že je tam určité omezení

ad 3) Má někdo ze zkušenějších poznatek o tom, jaký vliv má baud-rate té které GPS na chod programu s virtuálním portem? Má význam např. při 38400 u BT338 to nějak dělit na oba porty? Já se v tom nevyznám, jsem jen uživatel, proto se ptám, zda by toto nějak nevyřešilo občasné výpadky, tzn. na vstupním portu ponechám 38400, ale v programech nastavím např. na COM5 19200 a na virtuálním COM0 rovněž 19200? Ale to je asi blbost, že jo. Podstatné je asi nastavit správný údaj na vstupním portu a program si sám řídí přepínaní toku dat … Zkušenější, vyjádřete se, díky.
beecher (9270)|14.7.2006 12:18
1. Da. Kdyby to melo byt spravne slovensky, tak by to boli traja vozkovia, teda co si na ty hodiny slovenstiny pamatuji... ;)
3. Podle mne nema... Njo, mozna vetsi zatez na PDA pri vyssim baudrate, ale to asi nebude az zase takova katastrofa... Ja pouzivam ten WM5 pre-portovavac a tam to honim v 57000 bez problemu...
Ivanm_ce4you (466)|22.8.2006 21:59
Me ten Port Splitter pracuje OK, ale ma jednu vlastnost, alespon myslim, ze to dela on.
iPaq se mi prestal sam zhasinat/vypinat po nastavene dobe necinnosti. Mam COM1 rozdeleny do COM0 a COM7. Nevypina se i kdyz na portu COM1 neni zadny pohyb dat.