Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: Jak přistupovat ke GPS datům z více programů

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Už jsem tu někde četl, že si někdo spustil TomToma na navigaci a zároveň OziExplorer pro zaznamenávání trasy. Jak je to možné nastavit? Vždy když zapnu jeden program a na něj druhý tak se oba odpojí. Mám BT GPS i-Tec 339.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ve WM5 je na to primo Ovladaci panel, pro starsi OS je potreba pouzit aplikace jako GPSProxy (free) nebo GPSGate.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Stáhl jsem si GPSProxy a nakonfiguroval pro GPS porty COM0 a COM7, jenže když se pak chci připojit přes Oziho, vůbec nereaguje.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Rek bych, ze na Looxu budes muset mit nastaven COM8 jako vstupni port a nejaky jiny (asi COM9?) jako vystupni... Pak na ten vystupni je treba napojit GPS SW.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Ne, tím to nebude, vždy se připojuji přes COM6 a ostatně ani COM8 nejede. To nastavení virtuáních COM portů v GPSProxy je jaksi divné - pouze tlačítka Add a Remove, když zmáčknu Add poprvé, objeví se sám COM7, když podruhé, objeví se COM0 a když potřetí, tak to hodí hlášku že už nejsou žádné volné.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Tak už jsem to trochu pochopil, jak to funguje, teď mám ovšem jiný problém. Příjem z COM6 směruji na virtuální COM0, který si umím z aplikace chytnout, jenže nemůžu ho použít v další aplikaci. Nevíte někdo, jak nastavit GPSProxy aby směrovalo COM6 do obou virtuálních portů, tedy COM0 a COM7?

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Rozchodil jste někdo sdílení BT GPS pod WM5 na hx4700? Buď jsem úplně tupej, nebo mi to nefunguje ... :?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Zajimalo by mne trochu jiny propojeni. Jedno BT zarizeni GPS a dve PDA. Pri pokusu s iPaqem a SE910i se podarilo spojeni vzdy jen jednoho, jako s dratem. BT GPS ale vysila data "do okoli", neslo by odchytavat je bez "pevneho" BT pripojeni? Diky za info.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Vzhledem k tomu, ze spojeni s GPS instancuje PDAcko, tak asi tezko, protoze pri pokusu o pripojeni druheho zarizeni se prvni spojeni prerusi...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Mohl by mi někdo přesně napsat, jak nastavit GPSProxy pro přístup k GPS datům z různých programů?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Hm, tak jak se tak probiram tim kodem, tak mam obavy, ze mystifikuji, ze GPSProxy umi podporovat pripojeni vice aplikaci na jeden virtualni COM port...
    Tudiz na <WM5 zarizenich bude nutne pouzit GPSGate...
    Sorry... ops:

Ale jiz jsem zadal pozadavek na GPSProxy, jestli by ta podpora pripojeni vice GPS aplikaci na jeden virtualni COM port nemohla byt zahrnuta, tak uvidime...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Tak teď už nic nechápu - co teda přesně děla GPSProxy? Funguje teda na WM2003SE, když ne na WM5? A nebo jediná cesta je pořídit si GPSGate?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

GPSProxy funguje v dane podobe pouze ve vyznamu slova "proxy", tzn. prevadi vstup z jednoho COM portu na druhy (nejaky virtualni, ktery v ni vytvorime) + umoznuje logovani daneho vstupu a pripadny prevod na Garmini protokol.
    Takze bohuzel zbyva GPSGate...

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Díky Tobě beechere jsem se do toho ještě jednou zavrtal a už mi to chodí. Něco je prohnilého v TomTomovi, protože ne s každým portem to běželo. Ostatní aplikace nemají problém s žádným volným portem, ale já to zrovna musel zkoušet na TT :?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Datum vydání WM6.5 ??
    Od JackalJackal_ce4you v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-09-2009, 22:29
  2. odstraneni programu z PPC pri ukonceni aplikace-programu
    Od lb_ce4you v sekci Programování
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 19-01-2006, 15:33
  3. Datum a čas v liště