Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

YAKUMO Alpha X GPS

EasyShare_ce4you (0)|30.6.2006 13:41
Ahoj (dobrý den),
Chci koupit PDA s GPS. Rozhoduji se mezi FS Loox 520 a tímto modelem Alpha X GPS.
Jaký má Alpha X signál? Tedy, když půjdu pěšky nebo prostě někam po horách, budu mít dobrý signál? Díky
Kocir (836)|1.7.2006 07:50
[QUOTE="EasyShare"]Ahoj (dobrý den),
Chci koupit PDA s GPS. Rozhoduji se mezi FS Loox 520 a tímto modelem Alpha X GPS.
Jaký má Alpha X signál? Tedy, když půjdu pěšky nebo prostě někam po horách, budu mít dobrý signál? Díky[/QUOTE]

Alpha X je uz hodne stary model. Respektive pouziva hodne stary HW a tim padem slaby HW. Napriklad pro pouziti s iGO. Procesor 300Mhz od Samsungu je proste pomaly.
Nebzyk_ce4you (0)|5.9.2006 16:08
Mám YAKUMO ALPHA X GPS, 2*SD 512 Kingston a nainstalováno kde co, mimojiné iGO. A šlape. Bez problému. Bez viditelných zpoždění. Měl jsem i TomToma, ale zlobilo mne, že ČR je v balíku Western Europe a Slovensko v Eastern Europe. (aspoň tak to bylo v mém případě, nevím jestli je to standard) Takže cesta na Slovensko na dovolenou proběhla až po instalaci iGO. A nemůžu si vynachválit :-) Yakumu vozím na motorce v tankvaku pod slídou, praží do ní slunce, ale funguje. Příští investice bude do externí antény, tu dám na topcase a PDAčko do stínu/tankvaku. A audio výstup prpojený s audio vstupem na interkomu, takže i přítelkyně z toho něco má.
Jinak, je to opravdu postarší model, velikost paměti je na hraně. Teď budu ještě instalovat IDOS a mám z toho docela obavu. Dále používám kalendář, kontakty, navigaci, mp3player a hlavně Mobipocketreader a plně mi postačuje. Pokud do ní chceš jít, je to otázka co čekáš a kolik by stála. Já ji koupil v dubnu orig. zabalenou, ale bez záruky a stála i s těma SDčkama 3800,- Kč.
Držím palce! N.
Sanktum (2)|16.1.2007 16:52
Dobrý den, předem oznamuji, že v užívání PDA jsem novic.
Tak dostal jsem k vánocům YAKUMO ALPHAX GPS, takže nevím kde to naši koupili......, ale v krabici byly jenom nabíječky, rádoby manuál ve formě letáčku a pak samozřejmě CD. Říkal jsem si, tak fajn, vše bude na disku, jenže když jsem ho zkouknul zjistil jsem že TAM NENÍ VŮBEC NIC!!!! Kromě outlocku a ActiveSinc, což vlastně taky nešlapalo, a musel jsem stáhnout z internetu nejnovější verzi. Brouzdal jsem po netu, ale bohužel nikde jsem nenašel manuál v češtině a už vůbec ne češtinu do OS. Mám ji nastavenou jako REGIONAL SETTINGS, ale česky na mě mé PDA nemluví!!!
Mohli by jste mi prosím poradit kde seženu manuál v češtině a češtinu do OS?
Snad se tam i dozvím jak na gps a tak
osch (1330)|16.1.2007 16:59
Po manuálu se koukni tady.

Ten zdvojenej dotaz v jiné diskuzi mažu. osch
EasyShare_ce4you (0)|16.1.2007 18:40
Já jsem to tu vyřešil jednoduše, zjistil jsem, že pda jako takové se mi nevyplatí a koupil jsem si SonyEricsson P910i. Sice bych si musel koupit GPS modul a TomTom Mobile, ale také to půjde. Jinak OS jako OS. Ještě se naskytla šance koupit notebook, tak jsem jej vzal, je od Fujitsu-Siemens. Dříve jsem si od Fujitsu-Siemens chtěl původně koupit PDA Loox 520. Jinak myslím, že je to super značka.
Jaffy (45)|20.1.2007 18:04
Mel jsem AlphaX GPS a doporucil bych ti asi ten FS Loox 520.AlphaX je uz docela stary kram,kdezto FS Loox 520 ma dokonce i GSM sit a dalsi veci.
Surgical (2364)|20.1.2007 18:19
N520 a GSM? Od kdy? :)
EasyShare_ce4you (0)|20.1.2007 19:30
Leda tak GPS a WIFI.