Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

synchronizace dvou databází

Mark314 (232)|30.6.2006 11:12
Zdravím... potřeboval bych pomoct... chtěl bych si naprogramovat vlastní prográmek na seznam DVD... ale... chci si udělat databázi jak v PC tak v PDA a aby se synchronizovali... jednotlivé programy nejsou problém, ale jak udělat aby se synchronizovali?? poradíte mi někdo jak by se to dalo udělat??

PS.: na PC bych nejraději měl ten seznam v PHP+MySQL... ale tam bude asi problém se synchronizací s PDA...
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2006 11:45
Na seznamy knih, CD, LP...jsem zkoušel na PC i PDA několik softů (free i placených), ale nakonec jsem zůstal u staré a dobré, osvědčené a fungující tabulce v Excelu.

Vím, že je to trochu OT, ale než se s tím zbytečně patlat....
beecher (9270)|30.6.2006 12:01
Njo, nejlepe bude, kdyz pouzijes na obou stranach MS SQL Server 2005 (na PDA Mobile Edition verzi), tam na synchronizaci jsou pak wizardi... ;)

Ale jinak, co ti brani pouzit GUID sloupce a synchronizaci si napsat sam? ;)
Mark314 (232)|30.6.2006 12:51
Děkuji za tipy... nejak to vyresim... mozna...
Erikt68i (266)|30.6.2006 17:31
A proč ne SQLite? Jeden soubor, stejný pro všechny platformy a tak není problém ho kopírovat kamkoli, např. i na Linux. V porovnání se zmiňovaným MS SQL Server 2005 (mimochodem s kanonem na vrabce :dead: ) instalace , obsluha a v neposlední řadě velikost a rychlost pro takovou malou aplikaci, to vše je na straně SQLite! A použiješ li Pythona pro vnější uživatelský kabát, tak to budeš psát taky jen jednou, spolehlivě to funguje na všech platformách.
beecher (9270)|30.6.2006 17:34
To je sice hezke, ale nerekl bych, ze kopirovani souboru je oblibena BFU cinnost... ;)
Erikt68i (266)|30.6.2006 17:47
Ale no tak, jen v Pythonovi znám cca 5 free knihoven pro synchronizaci více zdrojů dat, pro PDA dokonce i přes active sync, předpokládám tedy, že to bude stačit.;) Takže stačí jen trochu googlit.
RStein (2012)|2.7.2006 20:06
Opravdu doporucuji SQL CE a SQL 2000 (2005)
Psani vlastni knihovny neni trivialni, kopirovani souboru mi take neprijde jako dobra synchronizacni strategie :)

O pastech a strastech replikace jsem napsal clanek - a verte, ze jen "klikanim" aplikaci nezprovoznite, Richard moc veri marketingovym materialum :D
Mark314 (232)|2.7.2006 20:11
ještě jednou děkuji za rady... co mi chybi, je naučit se ten MS SQL ovládat...
RStein (2012)|2.7.2006 20:24
Neni to nijak slozite - staci pouzivat SQL Management studio. I kdyz jak se divam, pokud chcete data synchronizovat opravdu jen na svem PDA a pocitaci, je merge replikace overkill.
Pak staci SQLite, jak psal ErikT68i - anebo napriklad Dataset serializovany do XML.
beecher (9270)|3.7.2006 10:42
[QUOTE="RStein"]O pastech a strastech replikace jsem napsal clanek - a verte, ze jen "klikanim" aplikaci nezprovoznite, Richard moc veri marketingovym materialum :D[/QUOTE]Nechci ti do toho moc kafrat, ale tvuj clanek je o MS SQL 2000 a MS SQL CE 2.0 (a 2 roky stary), tam je replikace na masli (obcas), ale ve SQL 2005? Pro mne to nastaveni byla fakt trivialka... ;)
RStein (2012)|3.7.2006 11:00
No to je sice pravda, jenze:
V SQL 2000 merge replikaci taky jen naklikas - jenze tim to teprve zacina.
Musis si poradit se zmenami schematu
Resit vyjimky na klientech
Nejlepe napsat nejakeho replication managera, ktery zbytek aplikace odstini od znalosti detailu replikaci.
A tohle vsechno v clanku (a predchazejicim clanku o merge replikaci) stale plati.

BTW: Merge replikace je podle mych zkusenosti stale jednou z nejhure odladenych casti - skoro pri kazdem releasu nove verze aplikace jsem musel stahovat ruzne hotfixy.
Mark314 (232)|3.7.2006 15:40
tak abych vám osvítil svoje řešení.... udělám to tak, že budu mít jeden soubor (třeba .csv) a dvě aplikace (pro PDA a PC)... obě aplikacě budou umět tento soubor zpracovat a ten soubor bude synchronizován (nejspis pres AS)... doufám že jsem to vysvětlil dobře... pro mně to bude asi nejjednodužší řešení...
beecher (9270)|3.7.2006 16:00
Bude, ale misto .csv doporucim radeji XML soubor...
RStein (2012)|3.7.2006 16:19
XML bude lepsi (mate zadarmo serializaci do DATASETU) - nicmene musite zajistit, ze nebudou soubory na obou zarizenich meneny v ramci jedne synchronizace.
Pokud ano, tak budete muset sam resit "merge" zaznamu