Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Redukce 2.5mm(4pol) na 3.5mm(3pol) a kvalita zvuku

Raider (82)|29.6.2006 00:48
Mám dotaz jestli opravdu redukce(2.5 na 3.5) tak hodně zhoršuje kvalitu zvuku,jak jsem se například dočetl v článku:Jak hrají windows mobile zařízení.Je opravdu jedinou možností,použití bluetooth stereo sluchátek u mého Compctu II,pokud chci kvalitní zvuk?
flashman (1366)|29.6.2006 07:25
no pokud máte Koss Porta Pro apod. , tak možná tu a tam mírný rozdílek poznáte. Do sebelepších pecek se chybky slyšitelně nedostanou
jabba (50)|29.6.2006 09:26
hodne zalezi na redukci, mam tuhle a nepoznam nic :] I kdyz s mym hudebnim hluchem...
Martin Pospíšil (266)|29.6.2006 11:29
Já používám redukci od N-gage mám MDA Vario a zvuk je naprosto skvělej.
Majkl_M (67)|29.6.2006 11:34
Já mám nějakou redukci z elektrocity a konec trochu olepený ozolepou a hraje bez problémů. Jen je trochu větší.
Zdenek Malinsky (9781)|29.6.2006 15:08
Pokud sluchátka používáte pouze k PDA, je určitě lepší řešení vyměnit konektor (a popř. i použít lepší kabel - pokud sluchátka výměnu umožňují). Je třeba dávat pozor na to, že PDA má jiný konektor než MDA (myšleno zařízení phone edition), kde je o "jeden kanál" víc (sluchátka slouží i jako hands-free).

Osobně a z vlastní zkušenosti doporučuji pouze značky Bullet Plug, Neutrik, WBT (nejsem si jistý, zda tyto redukce mají v nabídce, konektory ano). U ostatních výrobců je to pouze fungují/nefunguji, jenže s jakým výsledkem. :? :(

Celkově je třeba zvážit, zda místo výměny kabelu a konektoru nebude lepší koupit rovnou lepší sluchátka.

Co se týká článku Jak hrají windows mobile zařízení? - uvažujeme o pokračování. Mám slíbený lepší iPOD, sluchátka atd. a zvažujeme i protestovat a porovnat tyto redukce. Ovšem to bude až někdy na podzim, spíše až za dlouhých zimních večerů.
flashman (1366)|29.6.2006 15:11
dá se někde koupit samotný 4 pólový 2.5mm jack? (chci si urobit redukci sám) .. googlil jsem, ale nic jsem nenašel

EDIT:
jsem se rozhodl, že bych si udělal celou pozlacenou superredukci

až to ubastlim, tak bych sem hodil screen a byl bych docela rád, kdyby se to dalo porovnat třeba s tou kupovanou od Hamy (nebo pod.)
Surgical (2364)|29.6.2006 15:16
Ano, da. Ale ne jako audio, ale jako audio/video jack....
Gabry (19)|29.6.2006 16:38
pořídit v elektrosoučast. uplne v pohode,kde nejake prodavaji,ja jsem si porizoval loni na motorolu,a stal myslim cca 50,- ale na Variu pouzivam redukci od Hamy,zvuk v pohode,na zahrade to pustim do aparatury a to je hukot :-)
Standa_ce4you (380)|29.6.2006 16:44
4pólový 2.5 jack seženeš na http://www.ges.cz/. Dej si vyhledat "KSF 25/4" a najde ti jeden normální a jeden zlatý.